2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Canım merhaba. Lütfen ağlama. Kendini üzme bebeklerine de o stresi ve üzüntüyü hissettirme. Belki hazır değildir. Belki korkuyordur. Hem böyle olmasa bile ilk zamanlar kaçırmalar olması çok normal. Sen stres yapma biraz zamana yay. Benim kızımda 20 aylık 1 ay sonra sakince başlamayı planlıyorum havalarında ısınmasını bekliyorum. Şuan bir telaş içinde eminim nasıl baş edicem düşüncesiyle hemen tuvalet eğitimini tamamlamak istiyorsun ama daha zorlayabilir bu telaşla seni süreç. Bol bol konuş tuvalet eğitimi ile ilgili kitaplar oku oyunlar oyna. Biraz süreci yay tavsiyem.

canim ben beta degerimi bilmiyorum bile.yurtdisindayim ben.sakin ol bence zaten kötü birsey olsa dr lar bildirir
Ben de stres olmayayım diye sürekli ölçüm yaptırmamıstim. O kadar gün geçti üzerinden beta degerimi bilmesem stres olmayacaktım aksi gibi doktoruma da ulaşamadim. Kötüyü de çağırmak istemiyorum ama kalp atışını da duymadığım için çok endiseliyim

Çok haklısın durumun aynen bu. Peki uygun olan zaman ne zaman olabilir
Daha küçük geldi bana yaşı canım kızımı o aylarda denemiştim daha bilincinde değildi zorlamadım 2 yaş 9 aylıkken öğrettim 1 günde ve o günüm tuvalette geçmişti altına kaçırdığı oluyodu ama giderek azaldı şiş kaçırması uyumadan önce yapmıştı saatlerce tutmuştu yani gecesi sonrası hiç kaçırmadı şuan daha yeni gebeliğin streslisin normal biraz kendinede kızınada zaman tanı bence bide ilk gün çok önemli bezine bak gece yapmayı bıraktığı süre içinde deneyebilirsin

Çok teşekkür ederim inan bana iyi geldi burda paylaş mam da bana mutlaka yardımcı olacağınızı biliyordum. Durumumu çok iyi anlıyorsunuz bu beni mutlu etti.

Kimi erken kimi geç diyor kafam karışıyor ama söylediklerin bana iyi geldi içim rahatladı. Çok teşekkür ederim insanı anlayan insan olması ne güzel iyiki varsınız teşekkür ederim

Akşam 21:15e aldım. Eşim iftarini yapabilsin diye
Haber ver bizede dua ediyorum iyi haberlerle gelin inşallah

Bende aynı durumdayım kızlar 18 Nisan kontrolüm hiç belirti yok kese gördüm kalp atışı duymadık daha çok korkuyorum

Kimi erken kimi geç diyor kafam karışıyor ama söylediklerin bana iyi geldi içim rahatladı. Çok teşekkür ederim insanı anlayan insan olması ne güzel iyiki varsınız teşekkür ederim
Eğer kızının gece yatıp sabah kalktığında bezi kuru oluyorsa çişi olduğunda rahatsızlık hissediyorsa hazır demektir. Diğer türlü zorlayarak belki daha da işler zorlaşabilir. Benim kızımda bu ay iki yaşına girecek. Müzikli lazımlık aldım. Tuvalet alışkanlığını öğreten cırt cırtlı kitaplardan aldım. Şimdilik ara ara gösteriyorum bebeklerini lazımlığa oturtuyoruz.biraz daha hava ısınınca zorlamadan deneyeceğim. Daha 9 ay vaktimiz var inşallah bu süre zarfında öğrenirler sen stres olma. Gebeliğin başları çok önemli. İkinci trimestera geçip öyle deneyelim.

Kızlar kaset olan ovülasyon diğerleri gebelik testlerim anne oluyor muyum sizce çok istiyorumm

Eklentiler

• IMG_4090.jpeg
    188,6 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_4088.jpeg
    140,1 KB · Görüntüleme: 40
Canım bağışıklık için nasıl bir yol izledin peki kadın doğum doktorun mu yoksa başka bir doktor ile mi ilerledin
Akliniza gelebilecek her turlu testi yaptik fakat dusuklerim icin bir sebep bulunamayinca tup bebege yoneldim tup bebek doktorum kuretajlardan dolayi rahmimin cok inceldigini ve bebegini tutunmasinda zorluk cektigini ilaclarla bi kac ay rahim kalinlastirma yoluna gidecegini soyledi.embriyolarimizi dondurduk ve ilac destegiyle 3ay boyunca rahim kalinlastirdik ite yandan doktorum transferden sonra intralipid serum uygulayacagini ve bagisiklik dengeleyici kortizon kullanacagini soyledi derken transfer olacagim ay yine dogal gebe kaldigimj ader olmam gereken gunde igrenince doktorum hemen hastaneye yatusimi yapip bana serum yapip prednol yani kortizon verdi birde duphaston ,proluton vs gibi bi kac ilac daha inanin hic umudum yoktu ama bebegimi kollarima aldim .16 haftaliga kadar 2haftada bir olmak uzere o serumdan yaptirdi ve haptan kullandirdi…sukur suan bebegim kollarimda ..bana bagisiklik testi yaptirmadan bu tedaviyi uyguladi normalde bu testin adi cd56 diye geciyor.biraz maliyetli diye doktorum gerek gormedi ama nokta atisiydinuyguladigi tedavi iyi bir doktor bulup bunu lutfen isteyinintralipid serumu suan pek cok kadin dogumcu biliyor inanmayan dojtor da var ama inanan da var…benim doktorum inannanlardandi ve etkisini gordum

Çok geçmiş olsun canım durumun kan uyuşmazlıgı ile alakalı olduğunu düşünmüyorum toplumun yarısında kan uyuşmazlıgı var bendede var burada bir kaç arkadaş da da var sanırım

Canım bende prilam kullanıyorum ama doktorum bana özellikle akşam yatmadan önce 2 tane iç dedi herkes bu şekilde kullanıyor diye biliyorum. Çok uyku yapıyor bu arada
Ben ilacı bugün aldım doktorda söylemedi ne zaman içeceğimi bende kahvaltıdan sonra içerim diye düşündüm içerken dışını okudum aç karnına yazıyor yine de bı tane içtim biraz da olsa etkisini gösterdi bundan sonra akşam yatarken içerim artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…