2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    267
Merhaba kızlar benimde bebeğim sekiz aylık olacak ve denizi çok seviyor suyuda seviyordu zaten. Konu bundan bağımsız bi kaç gün önce hasta oldu doktora götürdük fakat doktor çok önemli olmadığını az biraz boğazında enfeksiyon olduğunu söyledi. Cok az burnu tıkalıydı bir de bi tık da öksürüğü vardı. Doktor sekrol diye bir şurup yazdı. 6 gün oldu şurubu kullanalı öksürüğü baya azaldı üzerinde bir huzursuzluk var. Ek gıdada iştahımız çok iyiydi ama iştahı fazlaca azaldı ve günde iki üç kez ishal gidiyor. Bu sıkıntıları hastalıktan cok dişle alakalı gibi geliyor bana. Sizlere soracağım soru şu ben izmirde yaşıyorum havalar burada aşırı sıcak. Bebeğimi iki gün sonra tekrar denize soksam hastalıktan yana bir sorun yaşar mıyım? Daha da kötü hasta olur mu sizce ne diyorsunuz?

Merhaba kızlar benimde bebeğim sekiz aylık olacak ve denizi çok seviyor suyuda seviyordu zaten. Konu bundan bağımsız bi kaç gün önce hasta oldu doktora götürdük fakat doktor çok önemli olmadığını az biraz boğazında enfeksiyon olduğunu söyledi. Cok az burnu tıkalıydı bir de bi tık da öksürüğü vardı. Doktor sekrol diye bir şurup yazdı. 6 gün oldu şurubu kullanalı öksürüğü baya azaldı üzerinde bir huzursuzluk var. Ek gıdada iştahımız çok iyiydi ama iştahı fazlaca azaldı ve günde iki üç kez ishal gidiyor. Bu sıkıntıları hastalıktan cok dişle alakalı gibi geliyor bana. Sizlere soracağım soru şu ben izmirde yaşıyorum havalar burada aşırı sıcak. Bebeğimi iki gün sonra tekrar denize soksam hastalıktan yana bir sorun yaşar mıyım? Daha da kötü hasta olur mu sizce ne diyorsunuz?
Burun tıkanıklığı ve geniz akıntısı varsa deniz çok iyi bile gelebilir. Tabi bebişlerin kafası sokulmaz diye biliyorum ama doğru mudur bilmem. Bizim kız da burun tıkanıklığı geniz akıntısı yaşıyor. Fırsatım olsa götüreceğim iyi gelir diye. Doktoru da dün sıkıntı olmaz demişti. Leyla diş çıkarırken cıvık kaka günde 2-3 kez ve iştahsızlık yaşamıştı. Hatta o hafta baya kilo bile verdi. Diş olması yüksek bir ihtimal. Kumsal varsa eğer çok endişe ederseniz orada oynasın minik kuş🥰

Burun tıkanıklığı ve geniz akıntısı varsa deniz çok iyi bile gelebilir. Tabi bebişlerin kafası sokulmaz diye biliyorum ama doğru mudur bilmem. Bizim kız da burun tıkanıklığı geniz akıntısı yaşıyor. Fırsatım olsa götüreceğim iyi gelir diye. Doktoru da dün sıkıntı olmaz demişti. Leyla diş çıkarırken cıvık kaka günde 2-3 kez ve iştahsızlık yaşamıştı. Hatta o hafta baya kilo bile verdi. Diş olması yüksek bir ihtimal. Kumsal varsa eğer çok endişe ederseniz orada oynasın minik kuş🥰
Burnu dolu ve az biraz balgamı var. Daha fazla hasta ederim diye korktum. Denizde ne kadar tutayım peki bir de çıkardıktan sonra vücudu ister istemez buz gibi oluyor askılı zıbın mı giydireyim yoksa badi üzerine tişört şort mu?

Burnu dolu ve az biraz balgamı var. Daha fazla hasta ederim diye korktum. Denizde ne kadar tutayım peki bir de çıkardıktan sonra vücudu ister istemez buz gibi oluyor askılı zıbın mı giydireyim yoksa badi üzerine tişört şort mu?
En fazla yarım saat deniz içersinde tutmak sağlıklı olur. Çıktıktan sonra tuzsuz su ile yıkanıp kuru giysiler giydirmek gerek. Eğer hava çok sıcaksa ben askılı zıbın giydirirdim şahsen. Ense ve gövde kontrolü yaparak anlarsınız üşüyüp üşümediğini 💝

Ben 10-15 dk tutup çıkarttım. Sonrasında büyük beden uzun bir kısa kollu giydirdim (kısa kollu elbise de olabilir tabi). Bence esen rüzgar hava sıcakta olsa bebeği üşütebilir. Sonrasında isteğim zaman tekrar soktum ve aynı şekilde her çıkardığımda üzerine kuru kıyafetler giydirdim

Ben 10-15 dk tutup çıkarttım. Sonrasında büyük beden uzun bir kısa kollu giydirdim (kısa kollu elbise de olabilir tabi). Bence esen rüzgar hava sıcakta olsa bebeği üşütebilir. Sonrasında isteğim zaman tekrar soktum ve aynı şekilde her çıkardığımda üzerine kuru kıyafetler giydirdim
Ya ben şeyden korkuyorum hasta gibi ya suya girmesi yüzünden sonrasında hastalığı artar mı :KK43:

Ya ben şeyden korkuyorum hasta gibi ya suya girmesi yüzünden sonrasında hastalığı artar mı :KK43:
Bizimkinin de hala biraz hırıltısı var gibi ama çok şükür bir problem yaşamadık. Bence bu gibi durumlarda annelik içgüdüsü önemli. Bizim bir şey olur ya da olmaz dememiz ne kadar doğru olur bilmiyorum

Bugün bime bebek ürünleri geldi kızlar. Ben dokun hisset kartlarından ve mama-banyo oturagindan aldım. Bu oturagi kullanan var mı?

Ay güldüm kusura bakma 😂 karbonhidrat zaten enerji verir, o yüzden o mamaları hiç sevmiyorum 😅 sadece kahvaltıda ya da öğle yemeğinde karbonhidrat tüketimi oluyor bizde. Onun harici bol bol et, meyve sebze ve süt ürünleri tüketiyoruz. Uyku saatine 2 saat kaldığında ise yeme içmeyi kesiyorum. Ben en başından beri pütürlü veriyorum yiyecekleri. Eti haşlayıp bazen eline veriyorum, bazen de kendim elimle ağzına veriyorum. En önemli unsur (bence) soğukkanlı olmak. kızım da bazen boğulur gibi oluyor ama kendisi dışarıya çıkarabiliyor. En son anda müdahale ediyorum. (Tabi ben fazla soğukkanlıyım, başkaları bebeğim öğürürken boğulacak diye diken üstünde oluyor😂😂)
Kaç aylık bebeğiniz? Benim ki 7 aylık etlere başlamadık daha

Kaç aylık bebeğiniz? Benim ki 7 aylık etlere başlamadık daha
Doktorunuz önermedi mi 🙄 çoğu arkadaş başladı diye biliyorum çünkü. 7 ay 20 günlük ama 6.ayda başlattı doktorumuz ete, daha doğrusu kıymayla başla dedi ama direkt etle başladım. Şu an kıyma et yiyebiliyor

Doktorunuz önermedi mi 🙄 çoğu arkadaş başladı diye biliyorum çünkü. 7 ay 20 günlük ama 6.ayda başlattı doktorumuz ete, daha doğrusu kıymayla başla dedi ama direkt etle başladım. Şu an kıyma et yiyebiliyor
Parça et şeklinde yiyor mu ben çorbanın içine kiyma şeklinde yediriyorum küçük parçalar halinde.
Pankek köfte mücver tarzi kuru şeylere başladınız mı? Ben dağa başlamadım ne zaman başlamamalı?

Kızlar bebeklerin gündüz uykularını nasıl düzenliyorsunuz 3 uykuya geçirebildiniz mi? Ben günde 4 uyku yaptırıyordum uyku süreleri kısa olduğu için ama bu sefer de gece uykuları bi acayip olmaya ve beni yormaya başladı acaba ben de mi uyku sayısını düşürmeliyim yoksa diş çıkarıyor ona bağlı mı bilemedim 😓
Normalde 3 uyku olması lazım. 8. Aydan sonra 2 uykuya geçiliyor. 40 dakikalık uyku döngüsünde uyanıyor muhtemelen geri yatırmanız lazım aynı gece uykusu gibi düşünüp ne olursa olsun uyutmaya çalışın.
1. Uykuyu 1.5 saat- 1 saat
2. Uykuyu 1.5 saat -1 saat
3. Sekerlemeyi minimum 30 dk -45 dk arasında yapıp akşam 8 den önce gece uykusuna geçmesi lazım.
8 aylık kızım 2 uykuya düştük biz.

Normalde 3 uyku olması lazım. 8. Aydan sonra 2 uykuya geçiliyor. 40 dakikalık uyku döngüsünde uyanıyor muhtemelen geri yatırmanız lazım aynı gece uykusu gibi düşünüp ne olursa olsun uyutmaya çalışın.
3. Sekerlemeyi minimum 30 dk -45 dk arasında yapıp akşam 8 den önce gece uykusuna geçmesi lazım.
Biraz denemelerle 3 uykuya düşürdüm ama bakalım uğraşıyorum hala. Bazen ne yaparsam yapayım tekrar uyutamıyorum o zaman işte biraz şaşıyor

Parça et şeklinde yiyor mu ben çorbanın içine kiyma şeklinde yediriyorum küçük parçalar halinde.
Pankek köfte mücver tarzi kuru şeylere başladınız mı? Ben dağa başlamadım ne zaman başlamamalı?
Ben dediğim gibi kıyma yerine direkt et ile başladım. Başlarda tiftikliyordum ama artık parçalar halinde yiyebiliyor. Pankek, köfte mücver hepsine başladım. Böyle yazınca da yanlış anlaşılmasın; ben hala bebeğe özel yemek yapıyorum. Güvenli alandan gidiyorum, yemeğin suyuna ekmek banıp vermiyorum gibi 😅😅

Böyle olması lazım ama olmayınca gerçekten olmuyor. Ben çok direndim ama gündüz uykuları hep parça parça, toplam da max 2 saat falan oluyor. 3 saat olduğunda kendimi şanslı hissediyorum. Akşam ise 8 gibi gece uykusuna geçiyoruz. Başlarda gündüz uykuları çok kötü diye kendimi paralamıştım ama bazı bebekler (insanlar) uykuyu sevmiyor ya da kolay uykuya geçemiyor.

Leyla 11 gibi yataktan düştü. Bizim yatağımızda yatıyordu. Her yere yastık koymuştum ama bir şekilde onları aşıp düşmüş. Çok kötü bir gece geçiriyorum kızlar 😩 Her şey normal görünüyor şimdilik. Doktora gittik o da normal her şeyi dedi müşahade süremiz bitti. Uyuyor şimdi birazdan uyandıracağım 😞

Leyla 11 gibi yataktan düştü. Bizim yatağımızda yatıyordu. Her yere yastık koymuştum ama bir şekilde onları aşıp düşmüş. Çok kötü bir gece geçiriyorum kızlar 😩 Her şey normal görünüyor şimdilik. Doktora gittik o da normal her şeyi dedi müşahade süremiz bitti. Uyuyor şimdi birazdan uyandıracağım 😞
Çok çok geçmiş olsun, kusma gözlerde kayma gibi şeyler yoksa iyidir doktorun dediği gibi. Ama artık yorgan yastık işe yaramıyor, ben misafirlikte bile direkt yere yatırıyorum artık. En kötüsü bu olsun, gelip geçmiş olsun

X