2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    267
Leyla 11 gibi yataktan düştü. Bizim yatağımızda yatıyordu. Her yere yastık koymuştum ama bir şekilde onları aşıp düşmüş. Çok kötü bir gece geçiriyorum kızlar 😩 Her şey normal görünüyor şimdilik. Doktora gittik o da normal her şeyi dedi müşahade süremiz bitti. Uyuyor şimdi birazdan uyandıracağım 😞
Çoookkk geçmiş olsun 😓 doktor sıkıntı görmediyse sen de içini rahat tut

Leyla 11 gibi yataktan düştü. Bizim yatağımızda yatıyordu. Her yere yastık koymuştum ama bir şekilde onları aşıp düşmüş. Çok kötü bir gece geçiriyorum kızlar 😩 Her şey normal görünüyor şimdilik. Doktora gittik o da normal her şeyi dedi müşahade süremiz bitti. Uyuyor şimdi birazdan uyandıracağım 😞
😞Geçmiş olsun iyi olmasına sevindim. Benim de başıma geldi o korkunun nasıl bir his olduğunu çok iyi biliyorum, bebek arabasından düşmüştü benim oğlum da çok üzülmüştüm o gün. Sen de üzme daha fazla kendini

2gün önce de Defne düştü😒 sabaha karşı çok uykusuzdum. 2gün üstüste gece saat başı uyanmıştık neredeyse. Eşim almıştı en son. Yanıma bıraktı ben yarı uyur haldeyken ve bişey getirmeye içeri gitti. Daha giderken içim geçmiş ve bir güm sesiyle kendime geldim. Nasıl düştü bilmiyorum ama emekleme pozisyonundaydı yerde. Ve çok ağladı. İçli içli 🥹Bizde de yastık falan vardı ama artık onlar bir şey ifade etmiyor 😒 şişlik, gözde kayma, kusma vs yok diye sadece gözlemledim. Allaha şükür iyi şimdi. Size de çok geçmiş olsun 🥹 Allah beterinden korusun

Ben dediğim gibi kıyma yerine direkt et ile başladım. Başlarda tiftikliyordum ama artık parçalar halinde yiyebiliyor. Pankek, köfte mücver hepsine başladım. Böyle yazınca da yanlış anlaşılmasın; ben hala bebeğe özel yemek yapıyorum. Güvenli alandan gidiyorum, yemeğin suyuna ekmek banıp vermiyorum gibi 😅😅
Ben eti kiyma halinde almadım. Kuzu etini hasladim rondodan geçtim kıyma gibi oldu. Buzluğa attım. Şimdi corbalarina katıyorum. Kofte denemedim. Ben de hep ona özel yapıyorum. Ekmek en son vermek istediğim yemek. 🙄 simdi tatile girdim okul bitti. Daha düzenli gideceğim. Kuru şeyler deneyeceğim. Pankek mücver gibi eliyle kendi yesin istiyorum. Tarifiniz varsa alabilirim. Tecrübeniz olduğu için 😊

Geçmiş olsun inşallah bir şeyi olmaz. Ben de çok korkuyorum düşecek diye. Artık düşmeleri an meselesi. Çok hareketliler. Meraklarindan dolayı da her yere uzanıyorlar ya da kalkma çabaları takla attiriyor

Ben eti kiyma halinde almadım. Kuzu etini hasladim rondodan geçtim kıyma gibi oldu. Buzluğa attım. Şimdi corbalarina katıyorum. Kofte denemedim. Ben de hep ona özel yapıyorum. Ekmek en son vermek istediğim yemek. 🙄 simdi tatile girdim okul bitti. Daha düzenli gideceğim. Kuru şeyler deneyeceğim. Pankek mücver gibi eliyle kendi yesin istiyorum. Tarifiniz varsa alabilirim. Tecrübeniz olduğu için 😊
Tam bir ekmek canavarı kızım 😂😂 ben ek gıdaya başladığımdan beri hem eline veriyorum hem de kendim yediriyorum. Çok özel tariflerim yok açıkçası; sabahları mutlaka yumurta yediriyorum. Haşlama çok sevmediği için genellikle omlet (yeşil Doğanlı, tarhanalı, peynirli, kıymalı vs) yapıyorum. Muz, dut gibi meyvelerle pankek yapıyorum (içine ceviz de ekliyorum genelde). Öğlenleri ise et öğünümüz genellikle. Buzlukta benim de haşlanmış etim var. Ya o etten veriyorum, ya köfte yapıyorum ya mücver, ya da kıymalı sebze yemekleri. Yanına da sebzeli makarna ya da direkt sebze haşlıyorum bazen. Akşamüstü ise yoğurt ya da meyve veriyorum.

Merhaba arkadaşlar. Bebeğim 7 aylıkken tekrar hamile kaldım. Sezeryan doğum yapmıştım bir sorun olur mu tecrübesi olan varsa morale ihtiyacım var:KK43:
Ayni kaderi yaşıyoruz ben bugün doktora gittim 6 haftalık olduğunu söyledi kalp atışıni duydum ve artık şok etkisinden çıktım alışmaya çalışıyorum bnm ilki normal doğumdu inşallah seninde bir sıkıntı çıkmaz stres yapma ya inşallah atlatırsın sağlıklı bir şekilde

Merhaba arkadaşlar. Bebeğim 7 aylıkken tekrar hamile kaldım. Sezeryan doğum yapmıştım bir sorun olur mu tecrübesi olan varsa morale ihtiyacım var:KK43:
Arkadaşımın kızlarının arası 14 ay. İlki sezeryandı. 2. De mecburen sezeryan oldu ama ilk sezeryanı da problemliydi gebeliği de 2. De de aşırı zorlandı.
En iyi doktorunuz bilir durumunuzu. 1 yaş arası olan 2sini de sezedyanla doğurmuş bir tanıdığım daha var o hiçbir zorluk yaşamadı. Biraz yapı bünye meselesi
Sağlıcakla kucağınıza alın inşallah. İlk hamilileğinizden de doğumunuzdan kolay olsun inşallah 🙏🏻

Doktorun en ıyı yönlendirmeyi yapacktır mutlaka. İnşallah bir sıkıntı olmaz . İlk bebekmıydı bu ıkıncımı olacak. Morelini yüksek tut kaderinde bu varmıs . Iyı tarafından bak ıkısı bır arada buyur gıder.

Ayni kaderi yaşıyoruz ben bugün doktora gittim 6 haftalık olduğunu söyledi kalp atışıni duydum ve artık şok etkisinden çıktım alışmaya çalışıyorum bnm ilki normal doğumdu inşallah seninde bir sıkıntı çıkmaz stres yapma ya inşallah atlatırsın sağlıklı bir şekilde
Aaa papatya gözünaydın mı demeliyim oğluna kardeş geliyor. Saglıkla kucagına almak nasıp olsun..

Hayırlı olsun zamanla insan şoktan çıkıp alışıyor. Artık tekrar hamileliğe
Doktorun en ıyı yönlendirmeyi yapacktır mutlaka. İnşallah bir sıkıntı olmaz . İlk bebekmıydı bu ıkıncımı olacak. Morelini yüksek tut kaderinde bu varmıs . Iyı tarafından bak ıkısı bır arada buyur gıder.
Evet ilk bebeğimdi şimdi ikinci olacak aslında ikisinin birlikte büyümesi çok iyi olacak tek korkum arası kısa iki sezeryan ın, ama bu şekilde olan sıkıntı yaşamayanlar da çok varmış inşallah olmaz

Ben de gittiğimde 6+5 dedi ama son adet tarihine göre 8+2 olması gerekiyor neden bu kadar fark olabilir ki?

Kızlar bebeklerin gündüz uykularını nasıl düzenliyorsunuz 3 uykuya geçirebildiniz mi? Ben günde 4 uyku yaptırıyordum uyku süreleri kısa olduğu için ama bu sefer de gece uykuları bi acayip olmaya ve beni yormaya başladı acaba ben de mi uyku sayısını düşürmeliyim yoksa diş çıkarıyor ona bağlı mı bilemedim 😓

Bizimki üç büyük gündüz uykusu yapıyor, ilki genelde ilk memeden sonra (6-7 arasi gibi) , ikincisi kahvaltıdan sonra ama saati değişiyor (çünkü kahvaltı saatimiz de değişebiliyor). Bazen hemen sonra, bazen bir iki saat sonra. Üçüncüsü de öğle yemeğinden sonra (14.00 -16.00 gibi). Onun dışında kısa süreli (15-20 dk) kestirme dışında genelde uyumuyor. 18.00 sonrası uyutmuyorum. 21.00 civarı gece uykusuna geçiyor.

Kızlar ben şimdi hamileyim ya bebeğimi emziriyorum devam etmeli miyim acaba doktora sormayı unuttum şok geçirmekten heyecandan kontrol günü bekliyorum sormak için etrafınzda ya da başınızdan geçen var mı emzirirken hamile kalıp sonradan neler yaptığınızı

Kaç aylık bebeğiniz? Benim ki 7 aylık etlere başlamadık daha

Biz de 7 ay civarı ete başladık, önce birkaç gün etin suyunu verdim sadece. İlk oğlumda kıymayla başlamıştım (o zamanki doktor daha geç başlatmıştı) ama bu kez direkt etle (kuzu pirzola) başladık. İlk birkaç gün iyice haşladığım eti blenderdan geçirip verdim. Sonra yine iyice haşlayıp çatalla ezerek veya elle diderek verdim. Hala öyle veriyorum ama artık daha pütürlü bırakıyorum, ben henüz eline vermedim. Sebzeyle birlikte veriyorum genelde.

Kızlar ben şimdi hamileyim ya bebeğimi emziriyorum devam etmeli miyim acaba doktora sormayı unuttum şok geçirmekten heyecandan kontrol günü bekliyorum sormak için etrafınzda ya da başınızdan geçen var mı emzirirken hamile kalıp sonradan neler yaptığınızı

Ben yaşamadım ama gebelik durumuna göre değişiyor o bildiğim kadarıyla. Şu aşamada sorun olacağını sanmıyorum ama gebeliğin ilerleyen dönemlerinde doktor düşük riski veya başka bir risk görürse kestirebilir. Sağlıkla kavuşursunuz umarım ❤️🙏🏻

X