2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Kızlar utanıyorum sormaya acı kişiler var aramızda dün lekelenmem olmuştu geceyi hastanede geçirdim progesteron iğne ve kan uyuşmazlıgı iğne yaptılar Dr progesteron hapını içmemi söyledi bir hafta bir hafta sonra o hapı fitil gibi kullanacakmışım yan etkileri olduğunu duydum tansiyon düşüklüğü gibi

Iki kızın olduğu için henüz hazır olmadan hamile kaldın diye belki ağır geliyor ya da belki psikolojik olarak bunda farklı belirti olsun ki cinsiyeti de farklı olsun diye beynin de bilinç altının bi yansıması bu belirtiler yani belli olmaz csnim sağlıklı olsun da kız erkek fark etmez elbette ki benim de kızımda çok rahattım yer içerdim bunda midem çok kötü mesela her hamilelik kendine özgü diye düşünüyorum
Kızlar doktorunuz Folik asiti ne zamana kadar kullanmanız gerektiğini söyledi? Hangi Folik asiti kullanıyorsunuz ve doktoru Folik asit kullanma artık diyen var mı?
Dokto4 değilim yanlış yönlendirme yapmayayım ama folik asit 13. Haftaya kadar mutlaka kullanılmalı diye biliyorum kanda folik asit yüksek bırak diyen doktor hic duymadım çünkü folik asit in fazlası idrar ile atılıyor demişti doktorum yani senin kesinlikle kullanman lazım ben folidoce kullanıyorum folbiol de var ama onun mg 5 olduğu için fazla diye okudum

Çok geçmiş olsun. Ben fitil olarak kullanıyorum ağızdan hiç almadım. Ağızdan evet yan etkileri olduğunu duydum ama doktor nasıl diyorsa öyle kullanman en doğrusu. Her bünyenin ilaca verdiği tepki farklı. Belki sen de anormal bir durum yaratmaz

Tavsiyem icme fitil kullan perinatoloji doktora bana fitil daha etkili oluyor demişti bir de yutunca aşırı bas donmesi uyku kafayı kaldıramama gibi ciddi yan etki yapıyor bej yuttuğum dönem çok kötüydum . Emilim açısından fitil daha sagl8kli ve faydaliymis ama tabi sen karar ver

Sağol kullanayım o zaman doktora sorma ihtimalim de yok

Kızlar doktorunuz Folik asiti ne zamana kadar kullanmanız gerektiğini söyledi? Hangi Folik asiti kullanıyorsunuz ve doktoru Folik asit kullanma artık diyen var mı?
Ben gebelik öncesi 3 ay kullanılmalı diye başlamıştım.6.6'dan 23.5 olmuş degerim. Referansın üzerinde.Doktoruma sordugumda değerin çok güzel kullanmaya devam et dedi bana. O yüzden hiç bırakmadım. Folidoce kullanıyorum ondan devam et dedi bir de

Ben de fitil olarak kullanıyorum ama yan etki yaşamadım sanırım fark etmedim ya da hamileliğe de yormuş olabilirim bir yan etkisi varsa

Sağol kullanayım o zaman doktora sorma ihtimalim de yok
Kesinlikle kullan günümüzde ne yersen ye doğal olmadığı için folik asiti bunye tam alamaz ve ilk 3 ay çok önemli bir değerdir. Bebekte bel de açıklık nedeni folik asit kullanmama kaynaklı mesela yarın hemen başla hiç bir doktor neden başladın diye kızmaz merak etme hatta neden başlamadin diye kızar çünkü cidden önemli

Ben gebelık planlamadıgım ıcın kullanmıyordum. Öğrendıgım gun folıdace mi neydı adı ona başladım 12. Haftadan sonra bırakıp vıtamıne gecıyoruz .

Ben de fitil olarak kullanıyorum ama yan etki yaşamadım sanırım fark etmedim ya da hamileliğe de yormuş olabilirim bir yan etkisi varsa
Fitilde yan etkisi olmuyo cok şükür ben bi ara yuttum da aman Allah im zombi gibiydim sagimdan soluma dönemedim öyle bir ruh hali yan etki çok kötü yutunca neyse ki fitil imkanı da varmis

Amin canım benim dedğin gibi burası dertlerimizi mutluluğumuzu paylaştıgımız yer ego yeri değil

Ben gebelık planlamadıgım ıcın kullanmıyordum. Öğrendıgım gun folıdace mi neydı adı ona başladım 12. Haftadan sonra bırakıp vıtamıne gecıyoruz .
Sağolun kızlar yarın alıcam Folidoce inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…