2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Bebeğini kaybeden arkadaşlar çok geçmiş olsun 🥺 Rabbim tez vakitte sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah 🙏
Okuduklarıma göre etkilenen arkadaşlar olmuş bende aynı durumdayım 😞 insan ister istemez özellikle 3 ay tedirginlik içerisinde olabiliyor, ben tüp bebek ile hamile kalmış biri olarak her an diken üstündeyim diyebilirim..Özeldeki doktorum bayram sonrasına randevu vermişti, Salı günü devlete randevu oluşturdum inşallah güzel haberler alacağım 🤲🤲
Rabbim evlatlarımızı sağlıkla kucağımıza almayı nasip eylesin inşallah 🙏 🙏

Günaydın kızlar dün gece rüyasında bebeğini kaybeden kaç kişiydik acaba 😔 O kadar cok etkilendim ki herkes gibi bende acaba yasıyor mu endişesine kapıldım 🥹
Bundan sonra hep güzel haberler alalım inşallah ..
Amin canım 🙏 ben kanamamın olduğunun gecesi rüyamda görmüştüm hatta sabah 7 de gözümü açıp gidip eşime sarıldım rüyamda kanamam oluyordu dedim 3-4 saat sonra kanamam olmuştu bugün de rüyamda yine kanamam olduğunu gördüm hayırlara çıksın inşallah 😪

Kizlar niye kendinizi paranoyak yapma derdindesiniz. Az salın bir çocukları. Anne karnında bile stresinizle kuzulara eziyet ediyorsunuz. 😂
Sizin de arkadaşa dediğiniz gibi herkesin hissiyatı farklı korkma, tedirgin olma şekli farklıdır. Mesela siz ciğer yiyorsunuz çok rahatsınız asla yargılamam beni de ilgilendirmez ama maalesef bizler de bu konular da çok kaybimiz olduğu için istemsizce etkileniyoruz. yani kimse bebeğine birşey olsun istemez bilinç altına bir şekilde yerleşiyor ve burada birbirimizi rahatlatmaya arkadaşlarımızın acılarını paylaşmaya çalışıyoruz

Kızlar bebeğimin kalbi durmuş göremedi doktor çok mutsuzum
Allah ne derse o verende o alanda
Allah sabrını artırsın canım, en kısa zamanda sağlıklı bir gebelik nasip etsin 😔🤲🏻
Çok sevindim canım♥️ ilaçları birakmicam içimde küçükte olsa bir ümit var iki gün sonra kendi doktoruma gidicem o da öyle derse yapacak birşey yok verende Allah alanda en hayırlısı neyse o olsun diyorum ama içimde farklı bir his var umarım kuzeninin yaşadığı gibi bir mucizem olur benimde 🤲rabbim hakkımda en hayırlısını versin diye dua etmekten başka birşey gelmiyor elimden......bugün çok kötü haberler var burdaki anneler dilerim her biriniz sağlıkla evladiniza kavuşun ben gerçekten açımı azda olsa burada hafiflettim sayenizde hepinize desteğiniz için çok teşekkürler ♥️♥️♥️
Âmin canım 🤲🏻 Allah gönlüne göre versin 🤍 Güzel, hayırlı haberlerle gel inşallah 🤲🏻
O kadar etkilenmişim ki rüyamda bende bebeğimi kaybediodum😔
Günaydın kızlar dün gece rüyasında bebeğini kaybeden kaç kişiydik acaba 😔 O kadar cok etkilendim ki herkes gibi bende acaba yasıyor mu endişesine kapıldım 🥹
Bundan sonra hep güzel haberler alalım inşallah ..
Ben de onlardan biriyim. Rüyada kalsın dilerim 😔 İki gündür bulantılarımda da belirgin azalma var. Hayırlısı olsun hepimiz için 🤲🏻🤍 Olacağın önüne kimse geçemiyor 😔

Kızlar olumsuz haberler beni de etkiledi, ayrıca 5 gündür kahverengi lekelenmelerim devam ediyor, dün azalmıştı biraz rahat hareket ettim bugün yine var, salı kahverengi lekelenmem başlamıştı sağlık ocağında kan verdim beta 2325 çıktı, çarşamba doktora gittim kanama alani yok ama kese çok küçüktü, 5 ml kadar, kahverengi lekelenme devam edince Perşembe sağlık ocağında yine kan verdim bu defa 4344 çıktı beta, biraz rahatlamıştım ama hala devam eden bu lekelenmeler beni tedirgin ediyor :KK43:

Kızlar olumsuz haberler beni de etkiledi, ayrıca 5 gündür kahverengi lekelenmelerim devam ediyor, dün azalmıştı biraz rahat hareket ettim bugün yine var, salı kahverengi lekelenmem başlamıştı sağlık ocağında kan verdim beta 2325 çıktı, çarşamba doktora gittim kanama alani yok ama kese çok küçüktü, 5 ml kadar, kahverengi lekelenme devam edince Perşembe sağlık ocağında yine kan verdim bu defa 4344 çıktı beta, biraz rahatlamıştım ama hala devam eden bu lekelenmeler beni tedirgin ediyor :KK43:
Canım progestan fitil kullanıyor musun ?

Kızlar doktorunuz Folik asiti ne zamana kadar kullanmanız gerektiğini söyledi? Hangi Folik asiti kullanıyorsunuz ve doktoru Folik asit kullanma artık diyen var mı?

Evet kullanıyorum ama ona rağmen bitmedi kahverengi lekelenmeler, hala devam ediyor
Hah ben de o yüzden önce sormak istedim 😂 benim de kanamam oldu doktor progestan fitil verdi ama hala leke geliyordu tabiiki her zaman değil tuvalet kağıdına geliyor ve de fitili koyduğum günün sabahı çok gelmiş oluyordu dün doktora gittim sordum fotoğrafını gösterdim hiç endişelenme o fitilin kendi rengiyle karışan vajina ağzında kalan rengi görüyorsun o leke değil dedi içim rahatladı sen de rahat ol canım ❤️

Kızlar doktorunuz Folik asiti ne zamana kadar kullanmanız gerektiğini söyledi? Hangi Folik asiti kullanıyorsunuz ve doktoru Folik asit kullanma artık diyen var mı?
En önemli zamanlardayız folik asit için şuan da bırak diyen doktor olacağını düşünmüyorum özellikle gebelik planlamadan 3 ay önce başlayın diyen doktorlar var ben de son adet tarihimden bu yana tüketiyorum sanırım 3. Ayın sonunda kullanılmıyor artık🌸

En önemli zamanlardayız folik asit için şuan da bırak diyen doktor olacağını düşünmüyorum özellikle gebelik planlamadan 3 ay önce başlayın diyen doktorlar var ben de son adet tarihimden bu yana tüketiyorum sanırım 3. Ayın sonunda kullanılmıyor artık🌸
Benim doktorum bulantı ilacı yazdı başka ilaç yazalım mı sorusuna hayır diye cevap verdi. Benim de o an aklıma hiç Folik asiti sormak gelmemiş acaba kullanma mı demek istedi diye düşündüm de 😕 hamile kalmadan önce gittiğimde artık kullanma dediği olmuştu.

Merhaba kızlar, doktordan geldim, doktor kese oluşmuş ama bebek henüz oluşmamış dedi, o an çok endişelendim haftaya Cuma çağırdı. Gel bebeği bir bakalım dedi yani benim hesabıma göre 6+5 bugün ama doktor başka da bir bilgi vermedi, bir sorun mu bu diye sordum hayır, kese daha küçük yeni oluşmuş kesede dedi, neden acaba bebek oluşmadı içinde 😔

Grubu uzaktan takip ediyorum kızlar inşallah hepimiz bebeklerimize sağlıkla kavuşuruz, dualarım hepimizle 🤲
Benim bazı sorunlarım var biraz endişeliyim, o nedenle listeye dahil olmadım
Bugün kontrolüm vardı, sat a göre 7+1 olması gerekirken kese 6+2 çıktı, bebek göründü ama kalp atışı henüz yok
Doktor bir gerilik yok, bu 1 hafta önemli, haftaya kalp atışına bakalım falan dedi ama kesem 10 günde 5 mm büyümüş, hep kötü yorumlar okudum, günde 1,1 mm büyümeliymiş, aşırı stres yapıyorum, aranızda böyle bir şey yaşayan veya duyan var mı? Yani kesesi yavaş büyüyüp sonra yetişen🥺

5. haftada kanamam olmuştu, lekelenmem 10 gün kadar sürdü. Bende de aktif bir kanama yoktu, daha önce oluşmuş ve eskimiş kan atılıyormuş, doktor öyle söylemişti. Senin de geçer inşallah en kısa zamanda🤍🤲🏻
Merhaba kızlar, doktordan geldim, doktor kese oluşmuş ama bebek henüz oluşmamış dedi, o an çok endişelendim haftaya Cuma çağırdı. Gel bebeği bir bakalım dedi yani benim hesabıma göre 6+5 bugün ama doktor başka da bir bilgi vermedi, bir sorun mu bu diye sordum hayır, kese daha küçük yeni oluşmuş kesede dedi, neden acaba bebek oluşmadı içinde 😔
Henüz görülemeyecek kadar küçüktür, belirmeye çalışıyordur annesi 👶😇 Biraz daha sabır 🥰

5. haftada kanamam olmuştu, lekelenmem 10 gün kadar sürdü. Bende de aktif bir kanama yoktu, daha önce oluşmuş ve eskimiş kan atılıyormuş, doktor öyle söylemişti. Senin de geçer inşallah en kısa zamanda🤍🤲🏻

Henüz görülemeyecek kadar küçüktür, belirmeye çalışıyordur annesi 👶😇 Biraz daha sabır 🥰

İnşallah öyledir canım, haftaya da gözükmezse vajinal bakarız olmadı dedi, karından baktı bu sefer, insan endişeleniyor gerçekten 😔

Kayıpları olan arkadaşlar hepiniz için çok üzgünüm, ne yazılır ne söylenir bilmiyorum inanın ki, üzülme desen, insan kahroluyor, geçecek desen, henüz geçmedi, daha güzel olacak, daha iyisini nasip edecek rabbim inşallah, kalbinizi ferah tutun, ne olursa olsun, kaybetmiş olsanız bile sizler anne oldunuz. Bebeğinizi o ekranda gördünüz, inşallah bir sonrakiler sizinle daim olacak. Rabbim hepinizin kalbine ferahlık versin inşallah, dualarımız sizinle.

Merhaba kızlar benim de bugün 8+1 gün oldu. (Sat 10 Şubat ) Kanamam olduğu için progesteron kullanıyorum lekelenmeye döndü o da aralıklı devam ediyor. Bu Ramzi teorisinden anlayan varsa yorum yapabilir mi her yer parlıyor sanki plasentayı bulamadım (vajinal ultrason 6. Hafta) hatta kese şeklim de tuhaf geldi sizinkilere bakınca

Eklentiler

• 22C9A4B0-4A8B-4330-AA47-230677DEFF46.jpeg
    22C9A4B0-4A8B-4330-AA47-230677DEFF46.jpeg
    132,2 KB · Görüntüleme: 83
Grubu uzaktan takip ediyorum kızlar inşallah hepimiz bebeklerimize sağlıkla kavuşuruz, dualarım hepimizle 🤲
Benim bazı sorunlarım var biraz endişeliyim, o nedenle listeye dahil olmadım
Bugün kontrolüm vardı, sat a göre 7+1 olması gerekirken kese 6+2 çıktı, bebek göründü ama kalp atışı henüz yok
Doktor bir gerilik yok, bu 1 hafta önemli, haftaya kalp atışına bakalım falan dedi ama kesem 10 günde 5 mm büyümüş, hep kötü yorumlar okudum, günde 1,1 mm büyümeliymiş, aşırı stres yapıyorum, aranızda böyle bir şey yaşayan veya duyan var mı? Yani kesesi yavaş büyüyüp sonra yetişen🥺
Canım, bebek göründükten sonra artık kese ölçülmüyor bildiğim kadarıyla; doktorum öyle söylemişti. Kontrole gittiğimde de bebeği ölçüyor sadece. Sen o evreyi atlatmışsın çok şükür, bebeğin sana merhaba anne demiş 😇🤲🏻🤍 Sağlıkla büyüsün 🤲🏻🤍
İnşallah öyledir canım, haftaya da gözükmezse vajinal bakarız olmadı dedi, karından baktı bu sefer, insan endişeleniyor gerçekten 😔
Küçük olunca karından görünmüyor, benim de öyle oldu sonraki kontrolüm de göründü ama 🥰 Aslında süreç normal ilerliyor da biz acemiyiz; ilk gebelik olunca tabi 😇 Tecrübe ediyoruz işte 🤲🏻🤍

X