2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Evet ben de hep onu düşündüm yani sonuçta bütün gebelikler malesef planlı olmuyor mesela benimki tam bir sürpriz yumurta oldu

Bende ayni agrilari yasiyorum. Ozellikle bugun endiselendim biran uzandim rahatladim biraz daha.Birebir tarif ettiginiz gibi agrilar, ozellikle oturdugumda artiyor ama bazi zamanlarda kayboluyor bazi gunler daha cok oluyor. Sanırım normal bir his bende suan 10. Haftadayim ama gec dollenme oldugundan 8. Haftam

11.-12.haftaya kadar dinlenmekte fayda var sonra ağrılar bulantılar azalıyor sanırım. Allah şifa versin hepimize

Bende ilk hamilelgimde aylar öncesinden başlamıştım şimdi 5 haftalıkken başladım folik asitim düşük mü normalmi hiç bilmiyorum. Kafana takma benim bı tanıdığım vardı hamile olduğunu öğrendi testle yada kanla bilmiyorum sonrasında ne sağlık ocağına gidip takibini yaptırdı nede kan ilacı vitamin vs. Hiç birşey kullanmadı çocuğu da maşallah çok sağlıklı. Bu durum çok yanlış bir davranış ama böyleleri çok var. Sen bundan sonra verilen bütün herşeyi kullanacağın için sorun yapıp kafana takma bebeğide sitrese sokma derim

Kaç haftalıkken karından göründü sizin gittiniz mi hiç 6 haftalık şuan cumaa günü vajinal görebildi ama 4 haftalık demişti o zaman 1 hafta geeri söyledi geç döllenme olacağını sanmıyorum kafama takıldı başka bi doktora gitsem mi diye düşünüyorum göbekten görürmü emin olamadım

Aynı şeyleri aynı zamanda yaşıyorsak rahatladım ben de çalışıyorum eve gelince yemek dışında uzanıyorum

5+5 de göründü karnımdan benim

Geç döllenme olmuştur canım benim de sat a gore suan 8 haftalık olmam gerekirken yumurtlama takibi yapıp gec yumurtalığımı biliyordum. Doktorun ölçümü de o yönde oldu şuan 5+6 yım. 5+2 de keseyi karından gördüm. 4 te karından görmemesi normal. Yumurtlamanı net bilmiyorsan endişe etme.

Sağol canım o zaman doktor hamileliği 2-3 ay ertele demişti meğer ben hamileymişim. İlacı düzenli kullanmama rağmen değer artınca endişelendim. İnşallah bir an önce düşer
Normalde düşük olsa bile gebelikte yükseliyor. İlaç ile düzene giriyor. Zaman zaman tahlil ile kontrol ettiriliyor.

5+5 de göründü karnımdan benim

Teşekkür ederim kilom olduğu için arkadaşa sormuştum kilolarımız yakın :) göbekten zor görünebiliyor
Geç döllenme olduğunu sanmıyorum hesapladım çünkü

Normalde düşük olsa bile gebelikte yükseliyor. İlaç ile düzene giriyor. Zaman zaman tahlil ile kontrol ettiriliyor.
Benim değerim çok az olda referans değerinin altında çıktı. Ben de hep gebelikte yükselir diye biliyordum. Doktorum bir ay sonrası için tekrar test istedi. Tsh düşük olunca ne oluyor? Aranızda bilen var mı?

Biliyorum çok erken ama ben yavaş yavaş bebek arabalarına bakmaya başladım. Deneyimli anneler siz hangi bebek arabasını öneriyorsunuzz? Travel sistem ağır diyorlar. Kabin boy ya da baston tipi araba öneriyorlar. Bir de hangi marka daha iyidir? Öneri var mıdır? Malum her şey pahalaniyor. Şimdiden bakayip bulursam alayım dedim de

Tsh düşüklüğü tiroidin hızlı çalışması hipertiroid diye biliyorum ama gebelikte riski var mı bilmiyorum

Tsh düşüklüğü tiroidin hızlı çalışması hipertiroid diye biliyorum ama gebelikte riski var mı bilmiyorum
Çok düşük değildi neyseki, takip edelim dedi doktorum. Umarım düzelmiştir. İnternette okuduklarım pek iyi değil, o yüzden pek okumamayı tercih ediyorum. Gebelik de düşmesine sebep olabiliyormuş zaten, bakalım

Herkese merhaba,
Ben de bu yıl Kasım annesi olmayı umuyorum. 7+4’üm. 5+2’de kese, 6+6’da embriyo ve kalp atışı görüldü. Üç gün geriden geliyormuş gelişimi ama geçen sene boş gebelik geçirdim, bu sene kalbimi karartmayayım diyorum Hepimize sağlıklı bir süreç dilerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…