2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar bayadır yazmıyorum hem doktor kontrolümüze daha var ensen keseyi gördük sonra çok geç verdi randevuyu doktorum.bende genel okuyucu gibi bakıyorum yazdıklarınıza.benim 3 haftadır midem bulanıyor halsizlikten canım çıktı doktor bir ilaç verdi ama burada aşmamayacak ev doktoru. Diye doktor var o bana ilaç alma 12. Haftaya kadar dişini sık dedi ama artık iyice dayanılmaz oldu yarın sabahtan ilacı aldırayım içeyim diyorum zararlı olsa doktor yazmaz hem böyle su bile içemiyorum beslenemiyorum çocuğum büyüyemeyecek diye korkuyorum yatıyorum bulanıyor oturuyorum bulanıyor ne görsem de duysam denedim ama nafile kusmuyorum ama bulantıdan hiç bir şey yiyememekten kilo vermeye başladım.kaçıncı haftada geçiyormuş bu bulantılar bilen duyan varmı

Vallaha öyle her annenin bi koruyucu oğlu olmalı, her babamın da kızı tabi , benimkide asla laf söylemez bana, biri kötü biseymi dedi, bazen kaynanam şakasına nerde bu kötü annen diyor, ney ney ney sen benim anneme kötümü dedin, asıl kötü sensin, bir daha anneme sakin kötü demeyin diye kızıp koşarak yanıma geliyor, anne babannem sana kötü anne dedi, bende kızdım kaçtım merak etme diyor, bakalım büyüyüncede böyle devam edecekmi. Allah evlatlarımızı bağışlasın hayırlı evlat olmalarını nasıp etsin inşallah

Benim arkadaşım kullandı gecmek bilmeyen bulantıları vardı halsizlikten bayılma derecesine gelince ilaca başladı.Sonra rahat etti.Dunya varmis Allah bu ilaci bulandan razi olsun diyordu gebelik ilerleyince bulantiları geçti ilaca ihtiyacı kalmadı.Gayet sağlıklı bir bebişi oldu.sen de kötüysen ve dr onayladıysa iç canım.

Buradaki verdiği ilaç wormex diye bir ilaç bizdeki araç falan tutunca kullanılan ilaçlar gibi kadındoğum verdi ama öyle çok korkuyorum ki kullanmaya da prilam duydum ama almanyada yok o çok zararsızmış gebeler için tasarlanmış burada böyle şeyler mümkün değil.bu nedenle kararsız kaldım ilacı tanınıyorum araştırıyorum gebelikte son 3 ayda erken doğum riski varsa kullanılmaz yazıyor.erken doğum riskini artıran düşük riskini de artırmaz mı ben mi kuruntu yapıyorum bilemedim inana ki

Keşke sana gonderebilme imkanımız olsa

Keşke sana gonderebilme imkanımız olsa
Varya gelen giden çok olur normalde bu sıra herkes bu tarafta bu kadar kötü denk gelir ama düşündüğün için çok teşekkür ederim arkadaşım. Şimdi eşim nöbetçi evsneye gidip soracak ilaçlar hakkında danışacak rabbim karşısına bilinçli insanlar çıkaranında sonuç alayım inşallah

Benim gibi her gün sabah karşı saat 4 -5 gibi uyanıp tavanı izleyen var mı acaba? Sonra güç bela uykuya dalıyorum gün içinde yorgunluk oluyor. Progestan dex kullanıyorum bu yüzden olabilir mi acaba
Merhaba benim de aynı, akşam erkenden uyuyakalıyorum sonra 4-5 gibi uyanıyorum geri de uyayamıyorum. Ama ben progestan kullanmıyorum. Yine de hamile olduğumuz için progestron hormonu salgılıyor vücut ondan olabilir. Bu arada ben en son 7. Haftam dolunca doktora gittim kalp atışı duyduk, her şey yolunda dedi. Bir daha 4 hafta sonra çağırdı. Sizin de öyle mi?

Benim de kalp atışı duyuldu 6+4 iken iki hafta sonra çağırdı herşey yolunda dedi. Benim SAT a göre 7+4 fakat doktora göre 7+1 oldum bugün. Tüp bebek olduğu için 3 günlük fark var. Zaman çok yavaş geçiyor.

Son aylar ve ilk aylar çok farklı her şey değişiyor. Senin şuan düşük riskin var mı? Almanya dan tr ye giden gelen çok oluyor rica etsen gruplarda yazsan getirebilirler belki. Hatta tanıdığın varsa havaalanina gidip rica etse yine alır çantasına koyar biri.
Doktor sana dokunacak ilacı vermez ama senin için nasıl rahat edecekse öyle yap.

Merhaba,ben 2 gündür güne 1 nar yiyorum.Hem pıhtılaşma sorunum var,hem de kanım bir az düşük.Narın zararı olmaz düşünmüşdüm.Fazla yememeye dikkat ederim.Nar rahmi kalınlaştırıyor.Bunun bebeğe zararı olurmu ki?

bize aile hekiminin hemşire eşi nar maydanoz ve nane tüketmesin asla dedi.. o yüzden üçüne de hasretim ama maydanoz dışındakiler şehir efsanesi gibi geliyor. yine de eşimi ikna edemiyorum

Ben şuan 10. Haftadayim. Doktorum inşallaah 12. Haftada biraktircam dedi ben progestani fitil olarak yapamiyorum oral aliyorum o yuzden daha cok sersemletiyo

Şuan gelen giden yol birde ilaç getirmek bazen sıkıntı olabiliyor yasak yani getirene burada izinli ilaç değilse sıkıntı olur kendisi gebe değilse gene ilacı taşıyorsa birde sahtecilik vs.derler yazıl günah.. ben bugün artık dayanamayınca başladım ne yapalım. Düşük riskim yok heralde doktorla 5 hafta önce gittik öyle sık gidemiyorsun oda kurallı almıyorlar kanama varsa ararsın diyorlar o kadar benim yaşım büyük diyabete yatkınlık var bu nedenlerle mecburen biraz temkinliyim.ama en son kese görmeye gitmiştik herhangi bir sorun yoktu

Ben de yurt dışındayım gelirken ilac getiriyoruz hep sorun olmadı hiç o yüzden dedim. Dr işi öyle ne yazıkki. Burda okuyorum bazen içlerine suphe düşünce acile gidip bebeklerini görüyorlar burda imkansız.
Anladım canım aklına kötü şeyler getirme hayirlisiyla alirsin bebeğini kucağına

Kızlar iyi geceler ben lavaboya çok sıkışıyorum gece uykumda en az 3 kez gidiyorum her kalkışımda da uykum bozuluyo nolcak böyle zaten uykuya dalmada problem yaşıyorum uyumak için göz yorucu videolar izliyorum benim gibi olan var mı?

Amin inşallah sonrası güzel olsun

Bende öyleyim sizden bir hafta ilerideyim ama 3 haftadir bu sekildeyim. 3 kez kalkiyorum bende. Gün içinde de öyleyim. Gece de aynı şekilde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…