2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
çok üzüldüm canım maalesef bebekler biraz da her şey kullanmaya başlıyorlar. çok fenalar. burada uyumaya alışmış ve muhtemelen diş onu rahatsız ediyor. acaba uyutmaya çalışma kısmı babada mı olsa? çünkü bize çok nazlanıyorlar. benim 1 saatte zorla uyuttuğum bebeği babası 5 dkda uyutuyor sinir oluyorum.

bu arada ben de emzirmek için uyandığında yanıma alıp emzirirken birkaç defa uyuyakaldım. baktım bizim yataktan düşmüyor artık neyse kalsın dedim. şimdi sadece bizim yatakta uyuyor kendi yatağına koyunca uyanıyor. yani hemen alışıp bu durumu kullanmaya başladı. bu yüzden çok korkuyorum ağladığı zaman panik olup istediğini her yaptığımda ödüm kopuyor buna da alışacak diye. biraz sert çıkmaya çalışıyorum.
Ayy ben ağlayınca yapıyorum, alışıp kullanması için daha çok küçük değiller mi?
Dün avm ye götürdüm, bir çizgi film karakterini işaret edip dokunmak istedi ama onun istediği süre kadar tutmadım. O kadar içli ağladı ki geri aynı yere döndük ve hepimiz o keşfini bitirinceye kadar bekledik.
Bugün de yoldaki dubalar için aynı şeyi yaptı, yine dönüp bekledik .
Yanlış mı yapıyorum.

Ben de emzirdiğim zamanlar telefona rahatlıkla baka biliyorum.Benim oğlum ben nereye gidersem oraya geliyor,yanımdan ayrılmıyor,seninki ise seni peşinden koşturtuyot anlaşılan.Allah yardımcın olsun.
Dişi çıkıyor ola bilirmi?Belki o yüzden iştahsızdır
Dişlere baktım ama malesef yok 😂 bizimki evde böyle dolaşsın anca :halay:yem yemez su içmez plastik ördek gibi 😂
bana herkes neden hala bıraktırmıyosun diyorlar ya hani 2 yaşa kadar emzirmek gerekirdi diyorum. 🤭
bence hiç üzülme kendi kendine bırakması daha güzel. benimki aşırı düşkün psikopat gibi sataşıyor ve bu sebeple yemesi de çok az iştahsız bir bebiş oldu.
Ben o kadar alışmışım ki eksik hissetmeye başladım kendimi çok başka bişey kızım benim kadar etkilenmedi:işsiz:

Ayy ben ağlayınca yapıyorum, alışıp kullanması için daha çok küçük değiller mi?
Dün avm ye götürdüm, bir çizgi film karakterini işaret edip dokunmak istedi ama onun istediği süre kadar tutmadım. O kadar içli ağladı ki geri aynı yere döndük ve hepimiz o keşfini bitirinceye kadar bekledik.
Bugün de yoldaki dubalar için aynı şeyi yaptı, yine dönüp bekledik .
Yanlış mı yapıyorum.
valla bilemedim şimdi. belki onun ağlaması hala keşfi bitirmediğini gösterebilir.. ama benim bebiş çoğu şeyi bilerek ve yaramazlık olsun diye yapıyor 😞 mesela minik cam biberonuyla kefir ayran gibi şeyler veriyorum hemen ters çevirip gözlerimin içine bakarak döküyo.. ben yerimden kalkınca kaçıyor yani oyun yapıyor..elinden alınca da ağlıyo.. çoğu zaman ben de çözümsüz kalıp ağlatmıyorum ama kullandığına eminim😞

bir de eğer ağlaması elde edene kadar ve sonrasında hemen bitiyorsa genelde ağlayarak yaptırmaya alışıyorlar😞

Ayy ne gıcık bir insanmış kv , bir dediği diğerini tutmuyor.
Benim kızım da çok düşkün . Önü açık bir kıyafet giyemiyorum hemen aklına geliyor.Elini sokup duruyor 😄😄😄
kesinlikle öyle 🙈🤣🤣
ben de yaz boyu evde atletle dolaştım bütün atletlerim memenin altında kalıyor çekilmekten🤣

Dişlere baktım ama malesef yok 😂 bizimki evde böyle dolaşsın anca :halay:yem yemez su içmez plastik ördek gibi 😂

Ben o kadar alışmışım ki eksik hissetmeye başladım kendimi çok başka bişey kızım benim kadar etkilenmedi:işsiz:
muhtemelen ben de böyle olacağım 🥹
ama sorunsuz hallettiğin için sevin ♥️♥️

Kızlaaar ben taşındım, yerleştim 10 günü geçti çok şükür atlattım mutluyum 😂
Nergis hanım daha yenice 4 diş çıkarmıştı bir 4 daha geliyor sanırım baya şişmiş bunlar da çıkarsa son 4 kalıyor ben bu defteri kapatırım inşallah 😂
Bugün oyun parkına götürdüm o kadar güzel eğlendi ki hiç beklemiyordum anlamaz falan diye düşünüyordum ama çıkmak istemedi hiç 🥲
Dün gece ilk defa gece uyanmadan uyudu o kadar sevinçliyim ki anlatamam bu uyku problemleri de geçecek diye umuyorum, demek ki bütün gece uyuyabiliyormuş köftehor 😁
Bir de biz yeni eve geçince beşiğe veda ettik yatak aldık çok çabuk alıştı ve çok sevdi bu sabah kendisi uyanıp yanıma geldi bana çağırdı 😂
Baya baya dillendi ya nasıl bu kadar büyüdüler birden hayretler içinde kalıyorum düşününce. Akşam babası halasıyla konuşuyordu telefonda o da konuşmak istedi "anne oynuyom oyun" Dedi 😂 annemle oyun oynuyorum demeye çalıştı diye yorumladım 😂 kuzenine de elindekini vermek istemedi o da vermiyo diye ağladı vermiyom ağla dedi 😂
Sinir krizi meselesine değinilmiş bu dönem öyle bi dönem sanırım bizde de aynı durum var bir süredir. İstediği olmazsa ağlayıp kendini yere atıyor ve durup durup sinirlenip bağırıyo kendi kendine, geçer inşallah yani

X