2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Bebekleriniz gündüz kaç uyku yapıyor. Benim kızım sabah kaçta uyanırsa uyansın bir kez 2-3 saat uyuyor.
Gözünden uyku aksa bile etrafa gülücük saçıyor ama 2. uykuyu uyumuyor.

Bebekleriniz gündüz kaç uyku yapıyor. Benim kızım sabah kaçta uyanırsa uyansın bir kez 2-3 saat uyuyor.
2 uyku yapıyor ama bu ara tek uykuya düşmeye çalışıyor sanırım 7.30 8 gibi uyanıp 11de uyuyordu kaç gündür uyumak istemiyor şu an bu saat oldu hala uyanık mesela

Sabah 8 9 gibi uyanırsa 2 uyku yapıyor ama 10 dan sonra uyanırsa 2 buçuk gibi uyutuyorum 2 saat ortalama uyuyor, daha uyumuyor 11 e kadar

Kızlar ya benim bebegimde dedikleriniz yok. Cekmecelere kisa bir dönem bakti birakti, dolap kapaklarini acip kapatiyor ama temizlik urunlerine vs hic ilgisi olmadigi gibi bir seylerin yerini falan da degistirmiyor pek. Kendi oyuncaklariyla oynuyor genelde. Cok ilgisiz diger seylere sanki
Benin bebe de nerde delik görse elini sokma meraklısı 🤣 seninle iyiyse göz teması filan iyiyse sıkıntı yoktur

Gece emzirmesini nasıl bıraktırdınız acaba? Oğlum sabaha kadar saat başı uyanıyor meme olmadan asla geri uyumuyor. Ben uykusuzluktan artık hiçbir şeye tahammül edemiyorum. Bütün vücudum ağrıyor yeterince dinlenemediğim için. Saat başı onu yatagından kucaklayıp yatırmak da çok yoruyor.
Bende aynıyım canım. Gece kalktığında enzirmeden kucakta uyutmaya çalıştık bur kaç defa çığlık atiyo3.

Her çocuğun ilgisi farklı oluyor. Demek ki oyuncaklarıyla mutlu. Benim ki oyuncak sevmiyor. Mutfak eşyaları, elektrikli süpürge ve kitaplar. Oyuncak tercihlerinizi paylaşırsanız sevinirim belki oğlumun seveceği bir şeyler olur
Arabalar, cırt cırtlı ve sürprizli kitaplar ve büyük resimli kitaplara bayiliyor şu kocaman kitaplar var ya kalin yapraklı büyük sayfalilar. oyuncak trampet, ksilefon, içi zilli olan toplar(kediler için satılanlar gibi)..
Bir de nohutla oynamayı çok seviyor. Baya oyalanıyor. Bir dönem ceviz ve fındıklarla oynuyorduk. Ağzına baya geç goturdu bir seyleri benimki. Goturmeye basladi findik bogazina kacar diye, cevizin kabugu da damagini acitir diye kaldirdim.
Buzdolabi magnetlerini de cok seviyor. Her gordugunde heyecanlaniyor, hayvanlarin adini soylemeye falan calisiyor.

Benim oglum da bir uyku ama erken uyursa ikinci uykuyu da yapıyor.

Benin bebe de nerde delik görse elini sokma meraklısı 🤣 seninle iyiyse göz teması filan iyiyse sıkıntı yoktur
Evet deliklere oğlum da merakli, simdi sen yazinca hatirladim. Bir de birseylerin altina bakmayi seviyor. Oyun toplarini oralara atiyor. Perdenin arkasina saklanip ce ee oynuyor. Bu aralar bulasik makinesi ve firin dugmelerine ilgili. Camasir makinesini de bazen baya ilgisini cekiyor. Artik disari cikmak.istediğinde elimizden tutup kapıya goturuyor.

Göz temasi falan gayet iyi. O konularda bir sıkıntı yok cok sukur.

benimki uykuyu öyle saldı ki
ablamlar bize geldiler her yaz gelirler. o yüzden düzen falan zaten yoktu olan da kalmadı gece oturup gündüz uyuyor selim..
bazen 1 bazen 2 bazen 3 uyku yapıyor 🤣 ama ablamlar gelmeden önce şöyleydi o düzen iyiydi ya

sabah 8-8.5 uyanış
11-12.5 gibi ilk uyku
4-4.5 gibi ikinci uyku 6 civarı kalkıyordu
gece de 11 gibi yatıyordu

12 aylık olduk o gündür tek uyku yapıyoruz..1-2 saat uyuyor. Sonrasında 9 saat ayakta hiç mi yorulmuyor diye şaşkınlıkla bakıyorum. 😃

Bende aynıyım canım. Gece kalktığında enzirmeden kucakta uyutmaya çalıştık bur kaç defa çığlık atiyo3.
Bizimki de çok ağlıyor memesiz. Nasıl bıraktıracağız ya🙄 şimdi yaz tatili eşim evde sabahları o alıyor birkaç saat uyuyabiliyorum tatil bitince bütün gün uykusuz nasıl bakacağım diye kara kara düşünüyorum

12 aylık olduk o gündür tek uyku yapıyoruz..1-2 saat uyuyor. Sonrasında 9 saat ayakta hiç mi yorulmuyor diye şaşkınlıkla bakıyorum. 😃
Benim oğlum da aynı. O kadar saat nasıl dayanıyorlar bu bebişler. Kışın çok düzenliydi uykusu 8 de yatıyor sabah 7-8 arası uyanıyordu ama hazirandan beri öğlen 1-2 saat uyuyor sonra gece 12 ye kadar ayakta 🤦‍♀️

11 aylıktan beri tek uyku yapıyor, 2-3 saat arası. Biraz erken geçti tek uykuya zaten uykuyla arası hiç yoktu.

Evet deliklere oğlum da merakli, simdi sen yazinca hatirladim. Bir de birseylerin altina bakmayi seviyor. Oyun toplarini oralara atiyor. Perdenin arkasina saklanip ce ee oynuyor. Bu aralar bulasik makinesi ve firin dugmelerine ilgili. Camasir makinesini de bazen baya ilgisini cekiyor. Artik disari cikmak.istediğinde elimizden tutup kapıya goturuyor.

Göz temasi falan gayet iyi. O konularda bir sıkıntı yok cok sukur.
Kendi oğlunu okudum sanki🤣 ama bir farklılık var benim oğlum şapkasını takıp kapıya götürüp agliyor

Benim kızım artık bebek arabasında da mama sandalyesinde de oturmak istemiyor, mama önlüğünü fırlatıp atıyor.
Yapmak istediği şeye izin vermezsem eliyle itiyor, kaşlarını çatıyor.
Uslu , sessiz kızım asi bir kız oldu 🤣🤣🤣

Benim oglanda tek uyku yapıyor genellikle. Gündüz çok yorulduğu için aksam dokuzda yatıyor 😅 ama bir saatte bir uyanmaya devam
Şükür bir saatte bir uyumas düzeldi..2 saate çıktı ona bile razıyım.😅

Benim kızım artık bebek arabasında da mama sandalyesinde de oturmak istemiyor, mama önlüğünü fırlatıp atıyor.
Yapmak istediği şeye izin vermezsem eliyle itiyor, kaşlarını çatıyor.
Uslu , sessiz kızım asi bir kız oldu 🤣🤣🤣
Büyüdükçe daha asi oluyorlar. Bol sabrımız olur inşallah 😅

X