2022 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    266
Kızlar gercekten aşı olayı yılan hikayesine döndü bugun guya gıdıp yaptıracaktım ama dunden berı durumlarında aşı parnoyalarını paylasan arkadaslarım ve nette onume cıkan haberlerden dolayı ayaklarım goturmedı resmen yıne bunalıma girdim ne guzel karar vermıstım olup kurtulacaktım kadınlar kulubundekı topıklerdrn bırınde de otizm endısesinden bahsetmısler. Biz ocak ayında gecırdık şükür evde atlattık eşim de cok duşünüp bunalıma gırecegın durum yok kolay atlattın ilkini diyor ama keşke demek ıstemıyorum var mı benim gibi sureklı karara degıstıren

Valla sen bilirsin tabi ki ama iyi düşün taşın yine de.Bir çok uzman kişi aşı hakkinda şu etkiyi yapar bu etkiyi yapar diyemezken ,insanlar nerden bulup çıkarıyor bu kadar şeyi bilmiyorum .Bugün Fox'ta Kayıhan Pala vardı ve ilk kez gebelerin aşı olması konusunda net konuşuyorum dedi ve olsunlar dedi.Bu mRNA aşılarını yarın kanserde de kullanacaklarını söylüyorlar , Allah korusun o zaman da başımızda böyle bir dert olsa hayır ben olmam mi diyeceğiz.

Bildiğim yok şuan gelen maili okuyacağım arkadaşım attı

Ben anlamıyorum neye güvenipte ol diyorlar hamileyken ağrı kesıcı alamayan bizlere o aşıyı senin kararın ama bir bebeği bana göre annenin antikorundan daha koruyucu bısey yoktur . Bu konuda benim kararım olmamam yönünde koronada geçirmedim hala aşıda olmadım olmayıda düşünmüyorum . Senin kararın tabiki olanada saygım sonsuz ama övmesin kimse aşıyıda kendisi sağlıklı diye bende aşının ne etki vereceğini bilmeden boş şeyler inşallah sağlıkla kucağina al yavrunu .

İyi akşamlar yeni doğum yaptım umarım silik bir çizgiyi yanlış hayalen vs görüyorum bilemedim çok korkuyorum gerçekten yeni doğum yaptığım için hem korunuyorum bir bakar mısınız teste

Oyiii silik bir çizgi var gerçekten, iki gün sonra tekrarlayın, varsada büyüğüne hem kardeş hem arkadaş olur, nasip,,

Valla biontechin kendi sitesinde bile hamileler bu aşıyı tedcih etmesin yazıyo Allah aşkına merak ettigim şu hamilelikte bi mide bulantısı ilacını bile vermiyolrken nasıl böyle rahat aşı önerirler inanılmaz ya

Her şeye de otizmi yapıştırıp geçiyorlar. Ben de hamileliğimin başında bazı şeyler araştırıyordum. İstisnasız hakkında bilinmeyen her konuda bebek otizmli olabilir diyen bir kitle var. Günümüzde otizmi en çok tetikleyen şey minnacık bebekken çocuklarının eline telefon tablet veriyorlar ya işte bu durum otizme sebep oluyor. Dikkat dağınıklığı da aynı şekilde. Çünkü çocuklar artık bebeklikten ekran bağımlısı olarak geliyor. Sen aşını olmak istiyorsan milletin ne dediğine bakma. Bilimsel kaynaklara bak. Bu alanda çalışma yapmış insanların görüşlerini araştır. Hamileyken covid olmak çok daha büyük bir risk. Ona göre iyi düşün öyle kararını ver canım.

Küçük çocuklara bile aşı vurulmazken, hamileyken nasıl aşı olabilirim ki Başından beri hamileyken aşı olmam dedim. Yeni haberlerde 2 doz biontech olan 6 ay sonra 3. dozunu da olması gerekiyormuş etkisi azalıyormuş çünkü hatırlatma dozuymuş. Bunun 4.-5.dozu da gelir. Ne anladım bu işten. Sinovac desen etkisi hemen geçiyor korumuyor. Ben hiç covid geçirmedim çalışıyorum da, yasak olduğu günler bile çalıştım, inşallah sağlıkla alırız kucağımıza bebeğimizi

Ya ben bu bilgiyi bilmiyordum canim. Var mı bı siteye ait bı bağlantı goruntu

“Enabling broad access to our highly effective COVID-19 vaccine is an important goal for us. Now that we are seeing successful initial implementation of vaccine campaigns with BNT162b2 across the globe, it is time to take the next step and extend our clinical program to other vulnerable populations, such as pregnant women, to potentially protect both them and future generations,” said Özlem Türeci, M.D., Chief Medical Officer of BioNTech.
The Phase 2/3 trial is designed as a randomized, placebo-controlled, observer-blind study in approximately 4,000 healthy pregnant women 18 years of age or older vaccinated during 24 to 34 weeks of gestation. The study will evaluate the safety, tolerability, and immunogenicity of two doses of BNT162b2 or placebo administered 21 days apart. Each woman will participate in the study for approximately 7 to 10 months, depending on whether she was randomized to receive the vaccine or placebo. The study will assess safety in infants of vaccinated pregnant women and the transfer of potentially protective antibody to their infants. Infants will be monitored through approximately six months of age. As established in the study protocol, after a participant’s infant is born, maternal trial participants will be unblinded and those who were in the placebo group will receive the vaccine. Additional information about the study can be found at www.clinicaltrials.gov under the identifier NCT04754594.

Pfizer and BioNTech Commence Global Clinical Trial to Evaluate COVID-19 Vaccine in Pregnant Women | Pfizer
Bu da bağlantı. Şu an 24. Ve 34. haftalık gebeler üzerinde çalıştıklarını ve gönüllü deney grubu oluşturduklarını,bebekler doğduktan sonra 6 ay gözlemleyeceklerini ve etki, yan etki durumlarını değerlendireceklerini söylemişler. Şu an henüz önemli bir bulgu ve veri ellerinde yokmuş.

Anladigim kadariyla bu makale subat 21de yayinlanmis ve ozaman 6 7 aylik olan gebeler uzerinde calisma baslamis. O zamandan 7 ay gecti zaten o gunden beri dogan bebeler 3 4 aylik olmustur ki, o calismadan sonra da pek cok gebe asilandi amerikada ingilterede. Mayista temmuzda surekli hamileler ile ilgili yeni makale yayinlandi benim bilgim kadariyla cnk benm doktorum hep yeni yayinlanan makalelerle ilgili bilgi veriyodu. Mayista ingilterede yayinlandi hamileler uzerinde olumlu oldugu yazildi vs gbi.. olmak istemeyen olmasin tabi ama olmayi dusunen ya da olmus olanlarin da aklinda soru isareti olmasin diye yazmak istedim.
Bu arada bi arkadas hamilelikte agri kesici bile almiyoruz demisti, evet almiyoruz ama pek cok asiyi olabiliorz hamilelkte tetanoz, gerekirse kuduz gbi.. asi ve ilac ayni sey degil

Çok şahsi bir karar ama bu komplocuların sağlam bir dayanağı yok, az önce 7 aylık aşısız hamile velimin vefat haberini aldım inanın kahroldum. Bende çok kararsızdım 22 sinde 2. Doz hakkım gelecek biontech ona kadar bile bazen tereddüt eder oldum geç mi kaldım diye..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…