2022 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    266
selam kızlar herkese iyi haftasonları

spor yürüyüş yapıyor musunuz bu konuyu doktoruna danışan var mı günde ne kadar yürümeliyim vs. şeklinde

Ben yapıyorum 30-45 dakika arası hafif tempo yaklaşık 5 bin adımlık.Hic olmamasından iyidir 🤣 çok yoruluyorum zaten onu bile yaparken .Eskiden 17-20 bin adım atardım hey gidi 🤓🤓

Kızlar bugün bebeği gördük, doktor biraz kafamı karıştırdı, 2 ay önce ikili testte sorun görmezken bugün bir ihtimal olarak gördü. Bunu çok önemsemedim ama bugün amniyon sıvımın fazla olduğunu gördü. Bunu yaşayan var mı? Bu nedenle beni şeker yükleme testine yönlendirdi nedenlerden biri şeker yüksekliği olabilirmiş. Bu arada ben çok fazla kilo almadım ama cidden tatlı ve meyve yemeyi durduramıyorum sürecin başından beri. Bebeğin kilosu 700 gram çıktı. Benim kendi kilom ise 62

Kızlar bugün bebeği gördük, doktor biraz kafamı karıştırdı, 2 ay önce ikili testte sorun görmezken bugün bir ihtimal olarak gördü. Bunu çok önemsemedim ama bugün amniyon sıvımın fazla olduğunu gördü. Bunu yaşayan var mı? Bu nedenle beni şeker yükleme testine yönlendirdi nedenlerden biri şeker yüksekliği olabilirmiş. Bu arada ben çok fazla kilo almadım ama cidden tatlı ve meyve yemeyi durduramıyorum sürecin başından beri. Bebeğin kilosu 700 gram çıktı. Benim kendi kilom ise 62

Şeker çok tehlikeli olabiliyor gebelik süresince.Şeker yüklemesinden sonra eğer çok aşırı yüksek çıkmazsa diyetle filan halledebilirsin, sıkma canını .

selam kızlar herkese iyi haftasonları

spor yürüyüş yapıyor musunuz bu konuyu doktoruna danışan var mı günde ne kadar yürümeliyim vs. şeklinde
Özeldeki doktor yürümemi 5bin adımın altına düşmememi söyledi 🤣
Devletteki doktor ise yatmamami 😂 bol bol dinlenmemi
Bende hangisininki işime gelirse onu yapıyorum suan için yatmak 🤣😂 hoştır

Anladigim kadariyla bu makale subat 21de yayinlanmis ve ozaman 6 7 aylik olan gebeler uzerinde calisma baslamis. O zamandan 7 ay gecti zaten o gunden beri dogan bebeler 3 4 aylik olmustur ki, o calismadan sonra da pek cok gebe asilandi amerikada ingilterede. Mayista temmuzda surekli hamileler ile ilgili yeni makale yayinlandi benim bilgim kadariyla cnk benm doktorum hep yeni yayinlanan makalelerle ilgili bilgi veriyodu. Mayista ingilterede yayinlandi hamileler uzerinde olumlu oldugu yazildi vs gbi.. olmak istemeyen olmasin tabi ama olmayi dusunen ya da olmus olanlarin da aklinda soru isareti olmasin diye yazmak istedim.
Bu arada bi arkadas hamilelikte agri kesici bile almiyoruz demisti, evet almiyoruz ama pek cok asiyi olabiliorz hamilelkte tetanoz, gerekirse kuduz gbi.. asi ve ilac ayni sey degil
O dönemki bebekler değil gebeleri kastediyor yani o kadar olmamışlardır. Ben kimseyi aşı konusunda yönlendirici bir şey yazmadım. Yazmam da. Ne aşı olunmalı ne de olunmamalı diyebilirim. Tavsiye verecek pozisyonda değiliz bence. Burada sadece sitesindeki röportaj sorulunca arkadaşa göndermek istedim. ☺️

Ben yapıyorum 30-45 dakika arası hafif tempo yaklaşık 5 bin adımlık.Hic olmamasından iyidir 🤣 çok yoruluyorum zaten onu bile yaparken .Eskiden 17-20 bin adım atardım hey gidi 🤓🤓
Ben de ya yanliz degilmisim 🙏 cok kilo aldm ve yeni diz amelyati oldm diye boyle saniyodm. Bi ciktm mi 40 dakikada 4 kmden fazla yol yururdm smdi 40 dakikada anca 3 km fln yapabiliyorm bi de yorulmanin yanisira yavasladm da.

Kızlar gercekten aşı olayı yılan hikayesine döndü 🤦 bugun guya gıdıp yaptıracaktım ama dunden berı durumlarında aşı parnoyalarını paylasan arkadaslarım ve nette onume cıkan haberlerden dolayı ayaklarım goturmedı resmen yıne bunalıma girdim ne guzel karar vermıstım olup kurtulacaktım🤦‍♀️ kadınlar kulubundekı topıklerdrn bırınde de otizm endısesinden bahsetmısler. Biz ocak ayında gecırdık şükür evde atlattık eşim de cok duşünüp bunalıma gırecegın durum yok kolay atlattın ilkini diyor ama keşke demek ıstemıyorum var mı benim gibi sureklı karara degıstıren🙄
Ben varim. Dogumdan once asla yaptirmicam dedim, okullar acilacagi icin yaptirmaya karar verip randevu aldim, 1 gun once iptal ettim. Hala kararsizim. Olmuyorum bi sekilde.. FDA'in ve Biontech'in resmi sitelerinde gebelerle ilgili yeterli calisma yok doktorunuza danisin dio. . Yani biz faniler ne yapsin. Asi olanlari da olmayanlari da Allah korusun diyorum..

O dönemki bebekler değil gebeleri kastediyor yani o kadar olmamışlardır. Ben kimseyi aşı konusunda yönlendirici bir şey yazmadım. Yazmam da. Ne aşı olunmalı ne de olunmamalı diyebilirim. Tavsiye verecek pozisyonda değiliz bence. Burada sadece sitesindeki röportaj sorulunca arkadaşa göndermek istedim. ☺️
Biliorm cnm sadece link attn ben de oncesnde biontech kendisi bile hamilelere onerilmior diyo sitesinde muhabbeti oldu onun Uzerine yazmak istedm ingilzce bilmeyen ve yazani anlamayan olabilir, bu linkte hamileler biontech olmasin denmems. Sadece subatta, calismaya basladiklarini yazmislar o zaman ellerinde yeterli veri yokmus. Asinin suana kdr basari gostermesi bizi cok mutlu etti, bundan snr calismanin kapsamini genisletip daha kirilgan gruplar uzerinde de teste basliyoruz, hamilelere basladik demis. Aynen o donemde 24-34 hafta olan gebelere test olarak uygulanmaya baslanmis. Yani ben de subat ayinda 24 haftalik hamile olan birinin mayista dogum yapmis olacagini farz ettm. Zaten bu dogan bebekleri de 6 ay olana kdr kontrol edicez demis ozlem tureci. Benim anladigm bu. Bi kisma asi uygulanmis bir kisma uygulanmamis placebo etkisini gormek icin. Yine placebo gruptaki annelerin bebeklerini de dogumdan snr 6 ay olana kdr takip edeceklermis. Bu durumda o bebeklerin suan en az 4 aylik olduklarini dusunuyorm kendimce.

Bugün benim aşıyı önermeyen ama olacaksan sinovac olabilirsin diye doktorum ilk kez aşı olunmasını ve biotenchi önerdi. 2 doz sinovac olmuş olmama da artık çok güvenmemem gerektiğini belirtti varyanttan ötürü. Çok fazla gruplarda geçiyor hepimizin hastaları eskisi gibi evde atlatamıyor yoğun bakıma yatma durumu oluyor dedi. Geçen eşim enfeksiyon doktoruna gitmişti(bilim kurulundaki bir doktor), orda da doktora sürekli covid enfeksiyonundan yatan hamilelerle ilgili aramalar geliyordu, bana da şuanda aşılarım etkisi bilinmese bile kâr zarar hesabı yapmak lazım, şuanda yatırdığımız hastamız 35.haftada keşke aşı olsaydı dedi.

Biliorm cnm sadece link attn ben de oncesnde biontech kendisi bile hamilelere onerilmior diyo sitesinde muhabbeti oldu onun Uzerine yazmak istedm ingilzce bilmeyen ve yazani anlamayan olabilir, bu linkte hamileler biontech olmasin denmems. Sadece subatta, calismaya basladiklarini yazmislar o zaman ellerinde yeterli veri yokmus. Asinin suana kdr basari gostermesi bizi cok mutlu etti, bundan snr calismanin kapsamini genisletip daha kirilgan gruplar uzerinde de teste basliyoruz, hamilelere basladik demis. Aynen o donemde 24-34 hafta olan gebelere test olarak uygulanmaya baslanmis. Yani ben de subat ayinda 24 haftalik hamile olan birinin mayista dogum yapmis olacagini farz ettm. Zaten bu dogan bebekleri de 6 ay olana kdr kontrol edicez demis ozlem tureci. Benim anladigm bu. Bi kisma asi uygulanmis bir kisma uygulanmamis placebo etkisini gormek icin. Yine placebo gruptaki annelerin bebeklerini de dogumdan snr 6 ay olana kdr takip edeceklermis. Bu durumda o bebeklerin suan en az 4 aylik olduklarini dusunuyorm kendimce.
Öncesinde yazılanı da çürütmekti amacım benim de. Yani dediğin gibi hamilelere önerilmeme durumu yok sadece daha hassas davrandıkları için çalışmalara başladıklarını ve ilerleyen zamanlarda çalışmaları değerlendirip bilgilendirme yapacaklarını söylemiş. Ama cümle sonlarında genelde gebelerle ilgili durumlarda başlayacağız, yapacağız gibi gelecek zaman kullandığı için henüz sadece çalışma aşamasında olduğu kanısına varmıştm. O yüzden de şu an doğmamış da olabilir o çocuklar diye düşünmüştüm. Az buçuk ingilizcem buna yetti. ☺️

Bugün benim aşıyı önermeyen ama olacaksan sinovac olabilirsin diye doktorum ilk kez aşı olunmasını ve biotenchi önerdi. 2 doz sinovac olmuş olmama da artık çok güvenmemem gerektiğini belirtti varyanttan ötürü. Çok fazla gruplarda geçiyor hepimizin hastaları eskisi gibi evde atlatamıyor yoğun bakıma yatma durumu oluyor dedi. Geçen eşim enfeksiyon doktoruna gitmişti(bilim kurulundaki bir doktor), orda da doktora sürekli covid enfeksiyonundan yatan hamilelerle ilgili aramalar geliyordu, bana da şuanda aşılarım etkisi bilinmese bile kâr zarar hesabı yapmak lazım, şuanda yatırdığımız hastamız 35.haftada keşke aşı olsaydı dedi.
Aynen ben de o kar zarar hesabini gozeterek oldm.evet yeteri kdr calisma yok belki ama doktorm dedi ki suan asinin kisa vadede bi yan etkisi olmadigini biliorz ve hastaligin da kisa vadede anneye de bebege de zarari oldugunu duyuyorz oyuzden artik ol demsti. Bukdr yayginlasmis tehlikeli boyuta gelmis olmasa ben de olmak istemiordm en guzeli daha beklemekti aslinda ama mumkun olmadi malesef

Kısa vadede sorun yaratmıyor evet ama uzun vadede yaratmayacağının da bi garantisi yok henüz hamile olmasam bi sn düşünmem ama annelik ömür boyu vicdan azabı diyorlar gerçekten öyle herşeyi iki kere düşündürüyor insana yediğim içtiğim şeylere bile bu kadar dikkat ederken kıyamıyorum sonuçlarını bilmeden herhangi bişey yapmaya ve bu deney gruplarında ki gebelerde biz oluyoruz şuan bizim ülkede biontechli doğum yapan ve bebeği büyüten kaç anne vardır ? Kaldı ki normal insanlarda bile çarpıntı vs bi ton şikayet duyuyoruz bilmiyorum kimseye ne ol derim ne olma herkesin kendi iradesi sorumluluğu evde olduğum için rahatımdır belki çalışsam daha tedirgin olurdum bende 🤷‍♀️

Ya kizlar u asi konusunda herkesin kafasi karisikya. Ve herkes o kadar hakli ki. Kim ne yazdi hak veriyorum sahsen. Simdi asi olanlar da evham yapmasin olmayan da. Hamileyken yanlislikla zehirlenip saglikli cocuk doguran yok mu var. Merak etmeyin insan vucudu gercekten dusundugumuzden cok daha guclu. Ben iyi beslenemedigimi dusundugumde hep aklima seyi getiriyorum Amerika'da ozellikle uyusturucu bagimlisi cok insan var, gebelikleri boyunca da devam ediyolar ve cogunun sapasaglam cocuklari oluyo. Devlet de tabi hemen korumaya alio bebekleri. Hapishanede sagliksiz kosullarda dogan bebekler, vs vs. Cok ornek var. Cucuk kadar yapilan asi da bisi yapmaz insallah. Ben de olmadim daha ama onunde sonunda olucam. Ya da covid olup gorcem gunumu artik..

Bu arada Ben Dun gece gene kustum. Bari son 3 ayim soyle yiye ice gecseydi🥲

Şahsen gönül rahatlığıyla aşımı oldum.Aşılar hakkında uzun yıllardır spekülatif şeyler söylenir , çocukluk aşıları hakkında bile söyleniyor ama çoğumuz bu aşıları oldu , çocuklarımıza yaptırdı .
Bu aşının handikapi yeni olması ve yeterli düzeyde çalışma olmaması .Şimdiye kadar gebeler için aşı olabilirler/ olmalılar minvalinde şeyler söylenirken şimdi olsunlar deniyor .
Velhasıl bir kaç sene sonra başımıza aşı kaynaklı ne gelir ne gelmez bilinmez ama bu düşünce ile de yıllar boyu yaşanmaz.Su an kullandığımız vitamin ilaçlarının basit ağrı kesicilerin ileride bize ne etki yapacağını da bilmiyoruz sonuçta .

Son olarak ben aktif sahada çalışan bir hemşireydim,hastalığın gidişatını,yoğun bakım sürecini de bildiğim için tereddüt etmeden aşımı oldum .(Gebelikten dolayi sahadan ayrıldım ) Ha kimseye olun olmam demem böyle bir bilgi birikimim yok ama olmak isteyip,kafası karışanlar için komplo teorileri üretenlerden uzak durun derim naçizane .Kar zarar hesabı yapmak gerek diye düşünüyorum bu durumda .

Bana da ayrıntılı ultrason da hiçbir sorun yok sadece amniyon sıvın üst sınırda dedi tehlikeli mi dedim hayır zaten sınırı aşmamış ama karbonhidrat tüketimini kısıtla dedi kilolu olmama bağlıyorum ben çünkü araştırdığım kadarıyla sınırı anormal derecede aşmadığı sürece çok büyük bir tehlike değil ama şekerden de şüphelenmiyor değilim henüz sonuçlarımı kendi doktoruma gösteremedim muhtemelen benide teste yollar

Kızlar krem yag vs sürmeme ragmen karnim cok kaşınıyor. Haftaici gidip kan degerlerime baktiracagim ama acaba karnımız büyüdüğü icin kasinmasi normal mi 🤔

X