2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
Bende böyleydim kuzum, aynı. Sürekli de yazardım buraya belki hatirlarsin. 28 Şubat'ta öyle bir gece geçirdim ki bak tarihini unutmuyorum berbat otesiydi. Ne ayakta ne kucakta ne meme de asla ama asla uyumadı. Eşim gece yok, sürekli mız mız o ağlar ben ağlar. Böyle böyle sabahı etmiştim. Ertesi gece başladım kendi uyusun diye alışkanlık kazandırmaya. Bu uyku eğitimi mi bilmiyorum ama çok zorlandım evet ama o geceki kadar değil. Şimdi yine zor mu evet ama inan deliksiz uyuma rekorlarimizi kırdık. 4/4.30 saat deliksiz uyuduğu oldu. 20.50 de yatıp 07.30 da kalktığı oldu, tabiki deliksiz değil sürekli uykuya geri döndürme hallerimiz var ama bu bile inan benim için lüks.
Bıçak kemiğe dayandı diyorsan dene derim, inan bir hafta on gün sonra düzene giriyor.
12 ayda uyku gerilemesi var ona da hazırlıklıyım ama gerçekten hayat kalitem arttı🧿🧿🧿🧿
Bende aynisni yaptim.
Simdi biz de daha iyiyiz.
Bir hafta ağlama krizleri sürdü. Aksam 8 gibi kendi yataginda uyuyor gece 2 ye kadar sonra bizim yanimiza geliyor. Devam uyuyor sabah 6 ya kadar.
Tam uyanma saati 7 30.
Gece her saat başı meme vermeyi kestim.
Simdi yemek yemesi de düzeldi şükür.

Bizim hic 2 saat dahi uykumuz olmadi ne gunduz ne gece. Gece emme sallama vs bide bazen 1 2 saat tamamen uyanir ama 3 gundur agrisi oldugu cok belli ogullarim dis agrisi cekmedi cektiysede hafif bu agzini tutup agliyo sabaha kadar emiyo memeyi burakinca mizirdaniyo istahida azaldi kizgin hep. Birde gogusumu issirip cekme oyunu buldu ksnattida unutturmsya calisiyorum.

Bende aynisni yaptim.
Bir hafta ağlama krizleri sürdü. Aksam 8 gibi kendi yataginda uyuyor gece 2 ye kadar sonra bizim yanimiza geliyor. Devam uyuyor sabah 6 ya kadar.
Tam uyanma saati 7 30.
İlk aglamalari zaten vicdan azabı, ama biliyorum ki bı yeri agrimiyor sonuçta alışkanlık değişiyor ondan ağlıyor. Annelik delilik işte her şeyi düşünüyorsun🥹
Çok şükür maşallah kuzum, devamlı uyanmadan da deliksiz e geçtik mi tamamdır ama bu da bişey kesinlikle 🙏

Bizim hic 2 saat dahi uykumuz olmadi ne gunduz ne gece. Gece emme sallama vs bide bazen 1 2 saat tamamen uyanir ama 3 gundur agrisi oldugu cok belli ogullarim dis agrisi cekmedi cektiysede hafif bu agzini tutup agliyo sabaha kadar emiyo memeyi burakinca mizirdaniyo istahida azaldi kizgin hep. Birde gogusumu issirip cekme oyunu buldu ksnattida unutturmsya calisiyorum.
Çok zor çok Allah sabır versin 🥹🙏

Bende böyleydim kuzum, aynı. Sürekli de yazardım buraya belki hatirlarsin. 28 Şubat'ta öyle bir gece geçirdim ki bak tarihini unutmuyorum berbat otesiydi. Ne ayakta ne kucakta ne meme de asla ama asla uyumadı. Eşim gece yok, sürekli mız mız o ağlar ben ağlar. Böyle böyle sabahı etmiştim. Ertesi gece başladım kendi uyusun diye alışkanlık kazandırmaya. Bu uyku eğitimi mi bilmiyorum ama çok zorlandım evet ama o geceki kadar değil. Şimdi yine zor mu evet ama inan deliksiz uyuma rekorlarimizi kırdık. 4/4.30 saat deliksiz uyuduğu oldu. 20.50 de yatıp 07.30 da kalktığı oldu, tabiki deliksiz değil sürekli uykuya geri döndürme hallerimiz var ama bu bile inan benim için lüks.
Bıçak kemiğe dayandı diyorsan dene derim, inan bir hafta on gün sonra düzene giriyor.
12 ayda uyku gerilemesi var ona da hazırlıklıyım ama gerçekten hayat kalitem arttı🧿🧿🧿🧿

Bende aynisni yaptim.
Tam uyanma saati 7 30.
Emzirmeden nasıl uyutuyosunuz yaa hemen taktikk istiyorum 🥰 pışpışla falan asla sakinlemiyo çünkü

Emzirmeden nasıl uyutuyosunuz yaa hemen taktikk istiyorum 🥰 pışpışla falan asla sakinlemiyo çünkü
Valla canim bazen pispisla bazen kucağımda sallayarak. Bazen o kadar direniyor ki kiziyorum ona. Meme yok susadiysan su iceceksin diyorum.
Bir iki gece arka arkaya yapınca anlıyor. Ama güçlü olmak gerekiyor. Benim kızım bazen 20 dakika ağlıyor.
Ama elden birsey gelmiyor. Çünkü gece emdigi sürece bizim ki gündüz yemiyor ve kilo almıyor.

Kuzum ben emziriyorum ama meme de uyumadan yatağına koyuyorum. Pış pış sesi cikariyorum ve pat pat elimle totosuna hafif hafif ritim tutuyorum. Yataktan kalkmak istiyor ilk günler yeniden yatırıyorum sadece pış pış sesi çıkartıyorum. Kucağa almamı istiyor ağlıyor vs ama sadece kucağa yatağa geri yatırmak için alıyorum. Gece uzun süre dalamadiği zaman yada 6/7 saat sonra son emmeden, öyle veriyorum yeniden memeyi.
Aç olmadığına emin olduğum için meme ikinci planda benim için desteksiz kendi uyumayı öğrenmesi şart. Gece uyanınca da ilk su veriyorum yeniden pış pış pat yok hala dalmadysa son çare meme.

İste benim onu ağlatacak kadar sabrım yok çok sabırsızım. Bi gece denedim bunu vermedim vermedim uyudu kucağımda ama yatırdım yine uyandı ve verdim meme dayanamadım artık çünkü bende çok yorulmuştum ve uykusuzdum. Sizin adınıza çok sevindim ama sanırım ben yapmicam hiçbir zaman 🙈 heralde bebesi uyumayan da bi ben bi de Z zahrada cım kaldı dimi kız

Kizlar ya aksam bebeyi uyutup eşiyle tv izleyebilen sohbet edebilen normal zaman geçirebileniniz var mi? Bi bizde mi boyle bu durum. Daha kucukken tamamdı ama artik istiyorum yatirayim salona gelip 2 saat bile olsa normal bi sohbet ediyim tv izliyom meyve yiyelim bi ev ortami olsun ya. Yok. Biz yatirirdik o uyanirdi 1 sene boyle gecti. Başında nöbet tutarak. Kalktikca pışpışlayarak. Şimdi bazen daha iyi uyuyor ama biz hic duzen kuramadik. Eskiden çalıştığımız halde saat 1e dogru uyurduk. Şimdi enerjimiz yok. Eşimle hic diyalogumuz kalmamis gibi. Bu yuzden cok yalniz hissediyorum. Firsat vermiyor asla.

Kizlar ya aksam bebeyi uyutup eşiyle tv izleyebilen sohbet edebilen normal zaman geçirebileniniz var mi? Bi bizde mi boyle bu durum. Daha kucukken tamamdı ama artik istiyorum yatirayim salona gelip 2 saat bile olsa normal bi sohbet ediyim tv izliyom meyve yiyelim bi ev ortami olsun ya. Yok. Biz yatirirdik o uyanirdi 1 sene boyle gecti. Başında nöbet tutarak. Kalktikca pışpışlayarak. Şimdi bazen daha iyi uyuyor ama biz hic duzen kuramadik. Eskiden çalıştığımız halde saat 1e dogru uyurduk. Şimdi enerjimiz yok. Eşimle hic diyalogumuz kalmamis gibi. Bu yuzden cok yalniz hissediyorum. Firsat vermiyor asla.
Bende öyleyim geceleri bebe uyusun hemen bende yatıp uyuyorum . Hiç enerjim yok 😌

Kızlar benimde içim şişti iyice. Bu çocuk günden güne daha huysuz olmaya başladı . Her şeye itiraz her şeye ağlamak . Var mı bizim gibi olan? Neler yapıyorsunuz?

Yatiriyorum gelip kahve yapiyorum 2. Yudunda kalkiyor 2 saati gectim 1 saat uyumuyor. Uyursada cok nadir cogunlukla gidip emzorum. Geri daliyo ki yatmadanda gece mamasi yedirip emzirip yatiriyorum. Sabaha kadarda emmeye devam.yinede esimle oturcam diye caba icersindeyim 😅

Kızlar benimde içim şişti iyice. Bu çocuk günden güne daha huysuz olmaya başladı . Her şeye itiraz her şeye ağlamak . Var mı bizim gibi olan? Neler yapıyorsunuz?
Valla donup bebeklik fotolarina bakinca ozluyorum. Bugunleride cok ozliycem onun icin dert etmiyorum 15 ve 11.5 yasinda buyuk cocuklarim var. o rahata erelim bi diyoruz ya ben onu yasadim. Bu gunler ozleniyor. Rahatta sıkıyor 😅 uykusuzum evet 3 istahli erkek var evde vede duzen takintim var. Bebegim bana bagimli anneci ama ben mutluyim

Uykuya hazirlayis saat akşam 7 de başlıyor bizim.
Saat 7 30 gibi iki kızım da yatağında uyumus oluyor.
Tabi küçüğü bazen saate bir bazen de 10 kadar uyuyor.
O ara bizim için çok iyi oluyor. Bu şekilde olmazsa zaten hiç sağlıklı olmaz.
İnsallah siz de en azından 2 saat kendinize ayirabilirsiniz.

Uykuya hazirlayis saat akşam 7 de başlıyor bizim.
Saat 7 30 gibi iki kızım da yatağında uyumus oluyor.
Tabi küçüğü bazen saate bir bazen de 10 kadar uyuyor.
O ara bizim için çok iyi oluyor. Bu şekilde olmazsa zaten hiç sağlıklı olmaz.
İnsallah siz de en azından 2 saat kendinize ayirabilirsiniz.
6 aylik olana kadar 7 bucukta yatiyordu ama artik 9 bucukta uyuyor daha erken yatarsa gece uykusunu alip 4te filan komple uyaniyor cunku. 9 saat uyku uyuyor genelde geceleri. Beni biraksalar en az 10 saat uyurum yetişkin olduğum halde. Ona yetiyor 🙁

6 aylik olana kadar 7 bucukta yatiyordu ama artik 9 bucukta uyuyor daha erken yatarsa gece uykusunu alip 4te filan komple uyaniyor cunku. 9 saat uyku uyuyor genelde geceleri. Beni biraksalar en az 10 saat uyurum yetişkin olduğum halde. Ona yetiyor 🙁
Benim kızlarda saat kaçta yatarlarsa yatsınlar.
Sabah 7 en gec 7 30 gibi kalkıyorlar.
O yüzden ne kadar erken yatarlarsa benim için o kadar iyi oluyor.

Bizde senin gibiyiz canim yazdım hatta burayada. Uyku konusunda herhangi bir düzen kuramadık bu benim hatam başlarda emip uyuyodu ama gün geçtikçe bu durum zorlaştı. Eskisi kadar çabuk dalamıyo büyüdükçe. Mesela dün geceden örnek vereyim. Aksam disardaydim. 7 ye doğru ciktim eve gelmek için ben araba kullanırken o oto koltukta uyuyakaldı eve gelene kadar 15-20 dk kadar uyudu haliyle gece 9.30 da zor uyudu. Neyse yatağına yatırdım eşimin yanına geçtim ki 10.10 da uyandı 😂😂 yanina gittim tekrar uyudu ama ben yoruldum uyuyakalmişim. Bazen erken uyuyo ve 2-3 saat uyudugu oluyo nadir se olsa o zaman. Bi dizi açıp tatli falan yiyip sohbet edebiliyoruz. Yoksa zor. Onun dışında eşim eve geldiğinde bebegim eşimle oyun oynamak istiyo yatmadan onlar oynarken bende yanlarına gidip duruyorum o arada eşimle sohbet ediyoruz. O bile iyi geliyo. Yani böyle böyle büyücekler. Bazen çok kafama takıyorum ama sonra kafama taksam da degişen bişey olmuyo ben üzüldüğümle kalıyorum. O yüzden sallıyorum çünkü geçicek yani o da büyücek. Yine de mümkün olduğunca kendimize zaman ayırmamız gerekiyo yoksa sinirimizi yavrulardan çıkarıyoruz ki bu da çok kötü sonrası pişmanlık oluyor

Ben sallamayı bıraktıktan sonra uyku konusunda işler biraz daha yolunda gitmeye başladı. Önceden uyutmaya götürmek istemiyordum yarım saat bazen 40 dk uğraşıyordum ama şimdi sadece beşiğine koyuyorum poposuna biraz pat pat bi de pış diyorum en fazla 5-10 dakikaya uyumuş oluyor. Hele gündüz uykularına dalma süresi 2 dk falan. O yüzden D doakolik ne yap et desteği kes canım😔 ha bir de gece emzirmesini teke düşürdüm hatta bazen hiç emzirmiyorum uyandığında pışpışlayarak geri döndürüyorum uykuya. Baktım inat ediyor o zaman emziriyorum o da dediğim gibi gecede 1 kere. Hedefim bunu da tamamen bitirmek.. he gece sık uyanmaları hala daha tam düzelmiş değil bazen güzel uyuyor bazen yine gecede 5-6 kez uyanıyor ama eskiye göre çooook daha iyiyiz o günlerimi hatırladıkça buna şükrediyorum o yüzden🙏🏻 bizim de sıkıntımız sabah çok erken kalkması 6 civarı uyanıyor hatta bazen 5.30 falan😢 ne yaptıysam bu uyanma saatini ileri alamadım

Ben sallamayı bıraktıktan sonra uyku konusunda işler biraz daha yolunda gitmeye başladı. Önceden uyutmaya götürmek istemiyordum yarım saat bazen 40 dk uğraşıyordum ama şimdi sadece beşiğine koyuyorum poposuna biraz pat pat bi de pış diyorum en fazla 5-10 dakikaya uyumuş oluyor. Hele gündüz uykularına dalma süresi 2 dk falan. O yüzden D doakolik ne yap et desteği kes canım😔 ha bir de gece emzirmesini teke düşürdüm hatta bazen hiç emzirmiyorum uyandığında pışpışlayarak geri döndürüyorum uykuya. Baktım inat ediyor o zaman emziriyorum o da dediğim gibi gecede 1 kere. Hedefim bunu da tamamen bitirmek.. he gece sık uyanmaları hala daha tam düzelmiş değil bazen güzel uyuyor bazen yine gecede 5-6 kez uyanıyor ama eskiye göre çooook daha iyiyiz o günlerimi hatırladıkça buna şükrediyorum o yüzden🙏🏻 bizim de sıkıntımız sabah çok erken kalkması 6 civarı uyanıyor hatta bazen 5.30 falan😢 ne yaptıysam bu uyanma saatini ileri alamadım
Aynıyız nerdeyse sizinle canım benim, kesinlikle pış pış pat sayesinde rahat nefes aldım, her gece değil belki ama çoğunlukla iyiyiz. Bugünlerimize çok şükür 🙏
Uyku gerilemesini yaşıyoruz ara ara ama oda nazar boncuğu olsun diyorum. Keşke önceden yapsaymışım

X