2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
Kızlar bebeğim bugün ilk defa bir kaç adım attı. Uykusu hala düzene girmedi aksine gün geçtikçe dahada fena bir hal almaya başladı. Dün doğum günüydü 😍 hala dişi yok. Bizim gibi hala dişi olmayan var mı yahu 🤣🤣 alerjidede şükür açmaya başladık 🤭🤭

Uyku konusu bizde de sorun . Aynen memede uyuyor ve 2 saatte bir uyanuyor . Hele bugün öyle bir kriz yaşadık ki 1 saat bas bas ağladı . Zor uyuttum tekrar . Şu an üzüntüden ben uyuyamıyorum. Ya bu çocuk ne oldu da böyle asilesti . 1 yaşına girdikten sonra her şey çok değişti ve ne yapacağımı bilmiyorum
2 saat aralıksız uyusak varyaa kutlama yaparim. Bazen yatırıyorum tamam diyorum bu sefer uyudu 10 dk sonra kalkıyo 😂😂 her sabah yanımızda buluyorum ne ara geldi hiç hatırlamıyorum bile

Hala en cok 45 dk uyuyodur. Emzir yatir salla pispisle gecede gunduzde 1 saat mudahalesiz uyumaz.
3 dis birden cikardik 1 haftda, 7 disimiz var
Emme aynen devam. 4 ogun yediriyorum cogunlukla ara ogun vermiyorum
Yurume yok tutunup yuruyo dengede elini birakip duruyo ama yurumeyi denemiyor.
13 aylik olduk 8 aylik dogmustu . Bunara inadi artti sozde kiziyo elindekini atiyo bide birsey ogrenmis sinirli sinirli puf yapar gibi dudagiyla bisry yapio.
Bizle pek oynamiyor sizinkiler sizinle oyun oynuyomu oynuyosa ne oynuyorunuz.

Uyku konusu bizde de sorun . Aynen memede uyuyor ve 2 saatte bir uyanuyor . Hele bugün öyle bir kriz yaşadık ki 1 saat bas bas ağladı . Zor uyuttum tekrar . Şu an üzüntüden ben uyuyamıyorum. Ya bu çocuk ne oldu da böyle asilesti . 1 yaşına girdikten sonra her şey çok değişti ve ne yapacağımı bilmiyorum
Yaa aynı durum benim oğlan da çok asileşti herşeye kiziyor ayaklarini tepinip yüzüme bakarak yapma der gibi bağırıyor. Bisey yaptigim da yok elime bisey alsam bagiriyor biraksam bagiriyor o kadar cok agliyor ki. Ona çok sakin davranıyorum ama içime atmaktan yüreğim boğazımda atıyor sanki artık. Bu asilik geçicidir umarım. Yemek de yememeye başladı yine

Hala en cok 45 dk uyuyodur. Emzir yatir salla pispisle gecede gunduzde 1 saat mudahalesiz uyumaz.
13 aylik olduk 8 aylik dogmustu . Bunara inadi artti sozde kiziyo elindekini atiyo bide birsey ogrenmis sinirli sinirli puf yapar gibi dudagiyla bisry yapio.
Biz ce ee, yakalamalacilik, bultak ,lego oynuyoruz birlikte

Yaa aynı durum benim oğlan da çok asileşti herşeye kiziyor ayaklarini tepinip yüzüme bakarak yapma der gibi bağırıyor. Bisey yaptigim da yok elime bisey alsam bagiriyor biraksam bagiriyor o kadar cok agliyor ki. Ona çok sakin davranıyorum ama içime atmaktan yüreğim boğazımda atıyor sanki artık. Bu asilik geçicidir umarım. Yemek de yememeye başladı yine
Aynen bizimki de her şeye agliyor sanki tepkimi ölçmeye çalışıyor. Ben böyle anlarda susturmaya çalışmıyorum tepkisiz kalmaya çalışıyorum ama yalnızda bırakmıyorum . Her istediği şeye evet denemeye çalışıyorum bu yüzden de hep ağlıyor. Doğru mu yapıyorum bilmiyorum .

Aynen bizimki de her şeye agliyor sanki tepkimi ölçmeye çalışıyor. Ben böyle anlarda susturmaya çalışmıyorum tepkisiz kalmaya çalışıyorum ama yalnızda bırakmıyorum . Her istediği şeye evet denemeye çalışıyorum bu yüzden de hep ağlıyor. Doğru mu yapıyorum bilmiyorum .
Ben de duruma göre bazen tepki vermiyorum bazen sacini sevip evet annecim haklisin canim oglum filan diyorum ellerini bana uzatirsa alip sariliyorum ittiriyorsa rahat birakiyorum agliyor. Çok çare olmuyor gibi ama onemli olan duygularını kontrol etmeyi ogreniyorlar işte umarim ilerisi icin etkili olur en azindan 🤪

Bizde cee var bitek 😀 bultakda daire olani takiyo gerisini firlatiyo birde onlari komple agzina sokup bogulmaya ugrasıyor🤦🏼‍♀️ legoyla vakit geciriyor mu? Ben anlamaz diye almadim henuz.

Bizde cee var bitek 😀 bultakda daire olani takiyo gerisini firlatiyo birde onlari komple agzina sokup bogulmaya ugrasıyor🤦🏼‍♀️ legoyla vakit geciriyor mu? Ben anlamaz diye almadim henuz.
Buyuk lego bloklari vardi onlarla 5 dk filan oynuyor en fazla. Dogum gununde lego duplo deniz altı seriisi hediye geldi onlarla çok vakit geciriyor kendi kendine yarim saatten fazla oynuyor devamini da alcam

Bizimki de bultaklarda kolay olanları yapabiliyor . Zor olanları ben gösteriyorum. Lego olarak büyük legolardan var bi o takıyor bi ben takıyorum .

Buyuk lego bloklari vardi onlarla 5 dk filan oynuyor en fazla. Dogum gununde lego duplo deniz altı seriisi hediye geldi onlarla çok vakit geciriyor kendi kendine yarim saatten fazla oynuyor devamini da alcam
Bakıyım duploya bende 👍🏻
Bizimki de bultaklarda kolay olanları yapabiliyor . Zor olanları ben gösteriyorum. Lego olarak büyük legolardan var bi o takıyor bi ben takıyorum .
Tamamdır lego alalım bizde 👍🏻

2 gündür tam emzik oldum. Bi 45 en fazla yatardi. Simdin10 dk yatmiyo hep emcek tabi sutte bitiyo distenmi bu huysuzluğu acaba

ondanmi bu emmesi sabaha kadar emiyo 2 gundur . Sut filan kalmiyo birakmiyo emzik oldum resmen agrisindan demrkki kiyamam ya

Vala ya diş diyoruz ya hasta diyoruz ya gaz diyoruz hep bi bahane buluyoruz gibi geliyo bana kendi adıma konuşayım. Yaklaşık 2 haftadır geceleri hiç uyumuyoruz diyebilirim. Gündüz uyuyarak eksik uykusunu tamamlıyor sürekli. Gece dakka başı kalkıyo. İlk uykusuna dalıyor 15 dk sonra kalkıyo ve sonra devam edemiyo. Bu yeni yeni adeti 1 yaşına girdikten sonra oldu. Allah yardımcımız olsun. Ben uykuya çok düşkün biri değilim ama gece uykusu uyumayınca insan agresif biri oluyo. Bebeğime bağırmak istemiyorum ama bazen kendime engel olamayıp çok pişman oluyorum. Artık onu orda bırakıp içeri gidip bağırıp sakinleşmeye çalışıyorum. Biliyorum diyorum geçecek bu günlerde ama yaşarken insan yoruluyor. Gece uyumadığı için de gündüz huzursuz ve mızmız oluyo. Derdini bir türlü çözemedik. Diş olmadığını düşünüyorum ben çünkü o dönemlerde çılgın gibi ağlıyor saatlerce gece susturamıyoruz. Atak varmış heralde ondandır diyip yolumuza devam ediyoruz😂

Vala ya diş diyoruz ya hasta diyoruz ya gaz diyoruz hep bi bahane buluyoruz gibi geliyo bana kendi adıma konuşayım. Yaklaşık 2 haftadır geceleri hiç uyumuyoruz diyebilirim. Gündüz uyuyarak eksik uykusunu tamamlıyor sürekli. Gece dakka başı kalkıyo. İlk uykusuna dalıyor 15 dk sonra kalkıyo ve sonra devam edemiyo. Bu yeni yeni adeti 1 yaşına girdikten sonra oldu. Allah yardımcımız olsun. Ben uykuya çok düşkün biri değilim ama gece uykusu uyumayınca insan agresif biri oluyo. Bebeğime bağırmak istemiyorum ama bazen kendime engel olamayıp çok pişman oluyorum. Artık onu orda bırakıp içeri gidip bağırıp sakinleşmeye çalışıyorum. Biliyorum diyorum geçecek bu günlerde ama yaşarken insan yoruluyor. Gece uyumadığı için de gündüz huzursuz ve mızmız oluyo. Derdini bir türlü çözemedik. Diş olmadığını düşünüyorum ben çünkü o dönemlerde çılgın gibi ağlıyor saatlerce gece susturamıyoruz. Atak varmış heralde ondandır diyip yolumuza devam ediyoruz😂
Tabi ya bitmiyor ki dertleri . En az 2 yaşına kadar devam eder bence böyle. Bende uykusuzluğa alıştım artık. 2 3 saat yetiyor gibi ama hep bi baş ağrısı halsizlik

Hep bahanemiz var doğru diyorsun valla
Hastayken hasta diyorum şimdi iyi çok şükür ama şimdi de kesin dişten kuduruyor 😂
Benim kızım da diş çıkarı valla 20 dişi var ama ben hiç kesin dişten uyumuyor demedim 😌 her çocuğun mizacı farklı oluyormuş. Bu bebeler bi değişik çıktı 🤪

Bende böyleydim kuzum, aynı. Sürekli de yazardım buraya belki hatirlarsin. 28 Şubat'ta öyle bir gece geçirdim ki bak tarihini unutmuyorum berbat otesiydi. Ne ayakta ne kucakta ne meme de asla ama asla uyumadı. Eşim gece yok, sürekli mız mız o ağlar ben ağlar. Böyle böyle sabahı etmiştim. Ertesi gece başladım kendi uyusun diye alışkanlık kazandırmaya. Bu uyku eğitimi mi bilmiyorum ama çok zorlandım evet ama o geceki kadar değil. Şimdi yine zor mu evet ama inan deliksiz uyuma rekorlarimizi kırdık. 4/4.30 saat deliksiz uyuduğu oldu. 20.50 de yatıp 07.30 da kalktığı oldu, tabiki deliksiz değil sürekli uykuya geri döndürme hallerimiz var ama bu bile inan benim için lüks.
Bıçak kemiğe dayandı diyorsan dene derim, inan bir hafta on gün sonra düzene giriyor.
12 ayda uyku gerilemesi var ona da hazırlıklıyım ama gerçekten hayat kalitem arttı🧿🧿🧿🧿

X