2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
Rabbim tez zamanda feraha kavuştursun sizi.
Engelli çocuğa bakmanın ne kadar zor birsey olduğunu biliyoruz malesef.
Ablamin kızı 6 yasina kadar sağlıklı bir kızdı.
Bir gecede hastalığı ortaya çıktı.
Ataklar geçirmeye başladı. Simdi bedeni günden güne eriyor. Kasları zayıflıyor. Ayakta zor duruyor. Gözleri sadece yüzde 30 görüyor. Ve bu durum bir sene içinde böyle oldu. Her atak ta beyninde felç oluyor. Tek umut dua ve tevekkül.
Rabbim evlat acısı göstermesin inşallah.
Amin inşallah 🤲🏻 Allah size de sabırlar versin. Onu öyle görmek ayrı zor, neden böyle oldu diye üzülmek ayrı zor… Allah yardımcınız olsun 🤲🏻
Hakkinizda hayirlisi olsun canim. En dogru karari vereceğine eminim. Hocanin dedigi cok dogru buyudukce daha çok bağ kuracaksin bu psikolojik yönü ama şu da var ki fiziksel olarak da işler zorlasiyor. Hakkinizda hayirlisi 🙏
Hem bağ kurmak hem de sonlandırma süreci… şimdi kendi doktorum vakumlu kürtaj ile alacak genel anestezide. ilerleseydik kaçıncı haftada olur bilmem ama yakın zamanda olsa düşük yaptıracaklardı, ileriki haftalarda da sezeryan olacaktım. Her türlüsü zor. Dua ediyorum sabaha kadar düşsün kendiliğinden diye ya da en azından kalbi dursun eceliyle diye 😔

Gebeliği İlk öğrendiğimde çok hafif lekelenmem vardı ve o süreçte 2 tane progestan fitil koymuştum. şimdiyse kanamam olsun da kendiliğinden vefat etsin diye çamaşır yoklayıp duruyorum 😔

bi şey diyim mi… ölmekten beter.

😔Allah yardımcın olsun inşaallah en kolay ve en sağlıklı şekilde atlatırsın.ne yazılır ne söylenir bilmiyorum ama çok😔 üzüldüm

Merhaba kızlar. Biliyorsunuz ben 2.ye hamileyim Fakat geçen hafta bebeğimde ense kalınlığı görülmesi üzerine nipt testi yaptırdım (1 Tüp kandan genetik hastalıklara bakıldı) ve trizomi 18 riski yüksek çıktı. Testin güvenilirliği %99 olsa da bir ihtimal var dediler. Perinatoloğa gidicem, gerekirse cvs işlemi yapılacakmış. amniyosentez benzeri bi şey. Trizomi 18’de bebeğin yaşamsal fonksiyonları yetersiz kaldığı için %95’i anne karnında ölüyormuş, ölmez de yaşarsa doğumdan sonra 1 hafta içinde ölüyormuş. Yine eğer bi ihtimal Yaşarsa 1-2 yıl tüplü beslenme ve oksijen desteği ile yaşayıp yine vefat ediyormuş.
bunu öğrendiğimden beri ne yerdeyim ne gökte. Keşke down sendromlu olsaydı da yaşasaydı bile dedim.
cvs mi yapılacak, detaylı ultrasonla takip edilip kendiliğinden düşmesi mi beklenecek ya da kürtaj mı olacak hiçbir fikrim yok şu an. kadın doğum doktorum bir hastasının bebeğinde (tanıyı bilmiyorum, down mu yoksa başka bir trizomi mi bilmiyorum) ense kalınlığı olduğunu, cvs testinin ise tertemiz çıktığını ve gebelik sürecinde ense kalınlığının zamanla düzeldiğini, bebeğin de sağlıkla doğduğunu anlattı. Tabii bu çok az bir ihtimal ama yaşayan Rabbim yaşatıyor.
sizden ricam bebeğim ve benim hakkımda hayırlısını dilemeniz. bir de daha önce bu tarz bi şey yaşayan oldu mu? Bilginiz varsa bana yazar mısınız rica etsem.
Şimdi gördüm mesajını, ahh kuzum. Rabbim şafi ismiyle şifa versin, sabır versin. Allah'ın vardır bir bildiği 🙏 inşallah hakkınızda hayırlısı olur, çok üzüldüm 😶🥹

Ben telefon değiştirdim şifreyi unuttum erteledim hep girmeyi derken şükür bugün girebildim.
Kadınlar günümüz kutlu olsun canlarım 🌸💕
Bizde görüşmeyeli bir sürü güncelleme var, 6. Dişimiz çıkıyor, artık koltuğa tutunup sıralıyor, bir sürü şey söylüyor ama arada bence anne de diyor 🫣❤️
Ve biz sanırım uyku sorununu çözdük arkadaşlar. Biliyorsunuz her gün ağlıyordum gece olsun istemiyordum ama yine eeeen kötü gecenin sabahı ani bir kararla pış pış pat yönetimini uygulamaya başladım. Biraz olsun uyuyorum artık çok şükür.
Babasında da uyumayı yavaştan başlattığım an özgürlüğüm gelecek inşallah.
Doğum günümüz 1 Nisan fikirleriniz harika bakıyorum hepsine ❤️❤️

alsem alsem canım benim kaybın oldu sanırım başınız sağolsun mu denir bilmiyorum allah gönlüne ferahlık versin
Yanındaki minişin sana umut olsunn her yeni güne uyanma sebebi
Unutma şunu da her şerde bir hayır vardır sen elinden geleni yaptın şu an psikolojik ve bedensel sağlığından olmaman için 1 yaşında sevimli mi sevimli can parçan gözlerinin içine bakıyor bunu hiç unutma olur mu

alsem alsem canım benim kaybın oldu sanırım başınız sağolsun mu denir bilmiyorum allah gönlüne ferahlık versin
Yanındaki minişin sana umut olsunn her yeni güne uyanma sebebi
Unutma şunu da her şerde bir hayır vardır sen elinden geleni yaptın şu an psikolojik ve bedensel sağlığından olmaman için 1 yaşında sevimli mi sevimli can parçan gözlerinin içine bakıyor bunu hiç unutma olur mu
Teşekkür ederin arkadaşım 🙏🏻 Zaten oğlum olmasa delirirdim. Dün bütün gün hastanede kızımla vedalaşmaya çalışırken akşam eve geldiğimde beni çok özlemiş bir oğlum vardı. Üstüme yapıştı, gözlerimden ayırmadı gözlerini. Gel sarılalım dedikçe sarıldı boynuma. Allah onun yokluğunu göstermesin 🤲🏻

Teşekkür ederin arkadaşım 🙏🏻 Zaten oğlum olmasa delirirdim. Dün bütün gün hastanede kızımla vedalaşmaya çalışırken akşam eve geldiğimde beni çok özlemiş bir oğlum vardı. Üstüme yapıştı, gözlerimden ayırmadı gözlerini. Gel sarılalım dedikçe sarıldı boynuma. Allah onun yokluğunu göstermesin 🤲🏻
Ahhh o küçük yavrular herşeyi hissediyolar işte. Onlar bizlere gönderilmiş melekler🙏🏻🙏🏻

Ve kesinlikle hayatından silmelisin malum 4lüyü okudum da kötü günde yanında olmayanın hiçbir günde işi yok

Ve kesinlikle hayatından silmelisin malum 4lüyü okudum da kötü günde yanında olmayanın hiçbir günde işi yok
Silicem arkadaşım silicem. Bugün kv aramış ben oğlanı uyuturken, 1 saat kadar sonra gördüm ve döinmedim. Eşime dedim sen istersen ara, ben istemiyorum. Eşim o kadar kırgın ki “ben ararsam anam babam dinlemem söverim” dedi. hadi ben açamadım telefonu. Oğlunu arasana. O çocuk oğlunun da çocuğu ya. Diyelim oğlunu aramak istemedin, kocan arasın oğlunu. Ben de babayım, çok zor evlat kaybetmek, başın sağ olsun dese ya. Hiçbir hayırlarını görmedim. Yazıklar olsun hepsine.

Canım benim insan yaşamadan bilemiyor ne yazsam ne desem hafif kalacak,biliyorum. Rabbim bir daha yaşatmasın, evlat acısı göstermesin inşallah 🙏
Sağlıklı huzurlu günleriniz olsun hep, dilimden başka bir şey gelmiyor😥

Canım öncelikle çok geçmiş olsun ve hakkınızda hayırlısı olsun diliyorum 🙏
Senin de dediğin gibi oğlun en büyük destek ve gülümseme nedeni 🥰
Rabbim evlatlarımıza sağlıklı güzel ömürler versin 💜

Kızlar selam herkese. Her bebeğin gelişimi ayrı tabiki ama yinede sormak istiyorum. Biz gibi yaşına girip hala yürümeyen bebişko var mı? Doktorumuz 18 aya kadar vakti var dedi ama herhangi bir çabası yok oğluşumun. 4 aydir sadece emekliyor. Ayağa kalkıyor sıralıyor ya da yürüme arkadaşıyla biraZ ilerliyor ama yürümek istemiyor

Kızlar selam herkese. Her bebeğin gelişimi ayrı tabiki ama yinede sormak istiyorum. Biz gibi yaşına girip hala yürümeyen bebişko var mı? Doktorumuz 18 aya kadar vakti var dedi ama herhangi bir çabası yok oğluşumun. 4 aydir sadece emekliyor. Ayağa kalkıyor sıralıyor ya da yürüme arkadaşıyla biraZ ilerliyor ama yürümek istemiyor
Yavrum bizim ki 5 6 adım atmıştı ya öyle kaldı. Hiç yürüyesi yok . Hızlı emekleyen bebeklerde bu durum oluyormuş . Emeklemek cazip geldiği için bir de yercekimi güvensizliginden oluyormuş . Ancak bir süre sonra kendi kendine yetlniyormus o korkuyu . Bir de canım yürümek için geç değil bence . Çevremdeki bir çok çocuk 14 15. Ayda yürüdü. Geç yürümesi daha iyi diyorlar hatta çünkü daha az kaza riski oluyormuş.

Merhaba canim. Hic canini sıkma. Biz de ayakta duruyoruz ama yürüme yok. Her çocuk farklı oluyor. Büyük kızım 15 aylık yürümüstü.
Gerçi türkiyede kime sorsan 9 aylık yürüdü diyorlar ama bilmem artık 😀😃
Yemek konusunda biraz düzeldi. Ama kilomuz hala az. 3200 doğmuştu hala 8200 gram.
Meme delisi olduğu için yemeklerle arası yok.
gece uykuları felaket. Artık bu konuya da el atmam gerektiğini anladım. Bir kaç gecedir memeyi kesmeye başladım. Sonuç feryat figan ama yemek yemesi düzelmesi için bunu yapmam lazım. Gece uyumadan emzirip yatiriyorum ama uyumuyor meme de kalmak istiyordu. Artık mecbur odada çıkıyoruz. Acaip çığlık atarak ağlıyor. Bazen 15 dakika ağladığı oldu. Ama artık ben de ne yapacağımı şaşırdım.

Yavrum bizim ki 5 6 adım atmıştı ya öyle kaldı. Hiç yürüyesi yok . Hızlı emekleyen bebeklerde bu durum oluyormuş . Emeklemek cazip geldiği için bir de yercekimi güvensizliginden oluyormuş . Ancak bir süre sonra kendi kendine yetlniyormus o korkuyu . Bir de canım yürümek için geç değil bence . Çevremdeki bir çok çocuk 14 15. Ayda yürüdü. Geç yürümesi daha iyi diyorlar hatta çünkü daha az kaza riski oluyormuş.
Ben 13 aylık yürümüşüm ama eşim çok geç yürümüş ve çok geç konuşmuş. Tam ay olarak hatırlamıyor kayınvalidem. Sanırım ona çekti bizim oğlanda. Evet çok hızlı emekliyor ama aylardır emekliyor artık bi yürüme güncellemesi bekliyorum ya yalan yok😂😂
Merhaba canim. Hic canini sıkma. Biz de ayakta duruyoruz ama yürüme yok. Her çocuk farklı oluyor. Büyük kızım 15 aylık yürümüstü.
Gerçi türkiyede kime sorsan 9 aylık yürüdü diyorlar ama bilmem artık 😀😃
Yemek konusunda biraz düzeldi. Ama kilomuz hala az. 3200 doğmuştu hala 8200 gram.
Meme delisi olduğu için yemeklerle arası yok.
gece uykuları felaket. Artık bu konuya da el atmam gerektiğini anladım. Bir kaç gecedir memeyi kesmeye başladım. Sonuç feryat figan ama yemek yemesi düzelmesi için bunu yapmam lazım. Gece uyumadan emzirip yatiriyorum ama uyumuyor meme de kalmak istiyordu. Artık mecbur odada çıkıyoruz. Acaip çığlık atarak ağlıyor. Bazen 15 dakika ağladığı oldu. Ama artık ben de ne yapacağımı şaşırdım.
Ahahha evet bende çok duyuyorum 9 aylık yürüdü diyenleri haklısın 🙈 uyku konusunda senle ben kaldık heralde. Aynen meme delisi yemekle alakası bile yok. Hic yemese de olur yani. Sebze vs yiyo ama et kıyma yediremiyorum. Bu nedenle b12 si de eksik çıktı. Yani ben et yememesine bağlıyorum. Yediği belli basli seyler var. Çorba,pilav yogurt ve muz. Döndürüp duruyorum aynı şeyleri. Uyku da memede uyuduğu için gece zibilyon kere kalkıyor. Gunduz 2 saat aralıksız uyuduğu bile oluyor ama gece aynı şey mümkün olmuyor ilginç bir şekilde. Doktorumuz 15 aya kadar gece beslenmesini kesmemi söyledi ama nasıl kesicem bilmiyorum. Hastalandı geçenlerde ve ondan sonra iyice düzen şaştı. 8.30-9 gibi uyurdu şimdi daha yeni uyudu mesela. Bazen 12 leri bile buluyor. 12 de uyusa bile sabah 7 e kalkıyor ve gece yine 35 defa kalkıyor. Çok yoruldum. Ama uykum varken ağladığı zaman hiç dayanamıyorum pışpışla sakinleşmiyo ille meme işte

Ben 13 aylık yürümüşüm ama eşim çok geç yürümüş ve çok geç konuşmuş. Tam ay olarak hatırlamıyor kayınvalidem. Sanırım ona çekti bizim oğlanda. Evet çok hızlı emekliyor ama aylardır emekliyor artık bi yürüme güncellemesi bekliyorum ya yalan yok😂😂

Ahahha evet bende çok duyuyorum 9 aylık yürüdü diyenleri haklısın 🙈 uyku konusunda senle ben kaldık heralde. Aynen meme delisi yemekle alakası bile yok. Hic yemese de olur yani. Sebze vs yiyo ama et kıyma yediremiyorum. Bu nedenle b12 si de eksik çıktı. Yani ben et yememesine bağlıyorum. Yediği belli basli seyler var. Çorba,pilav yogurt ve muz. Döndürüp duruyorum aynı şeyleri. Uyku da memede uyuduğu için gece zibilyon kere kalkıyor. Gunduz 2 saat aralıksız uyuduğu bile oluyor ama gece aynı şey mümkün olmuyor ilginç bir şekilde. Doktorumuz 15 aya kadar gece beslenmesini kesmemi söyledi ama nasıl kesicem bilmiyorum. Hastalandı geçenlerde ve ondan sonra iyice düzen şaştı. 8.30-9 gibi uyurdu şimdi daha yeni uyudu mesela. Bazen 12 leri bile buluyor. 12 de uyusa bile sabah 7 e kalkıyor ve gece yine 35 defa kalkıyor. Çok yoruldum. Ama uykum varken ağladığı zaman hiç dayanamıyorum pışpışla sakinleşmiyo ille meme işte
Uyku konusu bizde de sorun . Aynen memede uyuyor ve 2 saatte bir uyanuyor . Hele bugün öyle bir kriz yaşadık ki 1 saat bas bas ağladı . Zor uyuttum tekrar . Şu an üzüntüden ben uyuyamıyorum. Ya bu çocuk ne oldu da böyle asilesti . 1 yaşına girdikten sonra her şey çok değişti ve ne yapacağımı bilmiyorum

X