2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
Nasılsınız kızlar bebişler napıyoor
Benim oğlum yavaş yavaş yürümeye başladı. Heyecanlanıyor yürüyecek diye. Henüz tutunmadan ayaklarının üstüne kalkamıyor ama tutunup cesaretlenerek kendini bırakıyor ve yürüyor o şekilde 🥹 henüz anne demedi 🥲 ama her şeyi anlıyor 🧿 getir diyorum getiriyor, eşyaları ismiyle sorduğumda eliyle gösteriyor tereddüt etmeden. Lego İle oynuyor mesela ve dikkatlice yerleştiriyor parçalarını. bir yandan böyle heyecanlar bir yandan öbürünün hüznü… karışık duygular içindeyim.

Amin canım inşallah 🤲🏻 Ama bu akşam eşim ve annemin baskısıyla bir hastane çantası hazırladım ne olur ne olmaz diye 😔 çocuğun hükmünü şimdiden verdiler 😔😔😔
Umarım en dogru kararı verdirir rabbim

Nasılsınız kızlar bebişler napıyoor
Benim akıllı sakın oğlum gitti yerine çok yaramaz bi oğlan geldi . 1 yaş sendromunu dibine kadar yaşıyoruz . Her şeyi kendi yapacak , yemeğini kendi yiyecek . Bezini değiştirmeme asla izin vermiyor .Kapıları dan dan yüzümüze çarpıyor. Banane yapmayı öğrenmiş. Gel bezini değiştirelim diyorum banane diyor 😅 koltuğa çıkıp atlıyor
Artık her dediğimizi anladıkları bir dönem sanırım en eğlenceli kısmı bu . Oyun oynarken filan güzel oluyor .

Yürümeyi hiç sevmiyor. Kendisi ayağa kalkabiliyor . 5 6 adım atıp düşüyor bundan olsa gerek emeklemek cazip geliyor .

Gece dua ettim sana ,rüyama bile girdim suan hatırlamıyorum ama rüyayı. Rabbim hayirlar versin.bizede yaz ne yaptigini aklim sende. Umarım en doğru olanı yaparsın.
Doktor kesin ve net konuştu “bu bebek olmaz” 😔 pembe tablo çizemem sana, doğruyu söylemek zorundayım, bu bebekten olmaz dedi

Doktor kesin ve net konuştu “bu bebek olmaz” 😔 pembe tablo çizemem sana, doğruyu söylemek zorundayım, bu bebekten olmaz dedi
Ahh canım benim senin için ne denli zor olduğunu tahmin edebiliyorum. Ama en azından şuan yanıbaşında bir bebeğin var öyle düşünüp kendini iyi hisset bi nebzede olsa. Allah'ım sana yardim etsin en hayırlısını nasip etsin inşallah

Yani ölür mü demek ki bu. Kendiliğinden gider gidicekse sayet umarım. Cennet kusu olucak belliki rabbim sabır versin

Ahh canım benim senin için ne denli zor olduğunu tahmin edebiliyorum. Ama en azından şuan yanıbaşında bir bebeğin var öyle düşünüp kendini iyi hisset bi nebzede olsa. Allah'ım sana yardim etsin en hayırlısını nasip etsin inşallah
Amin 🤲🏻
Yani ölür mü demek ki bu. Kendiliğinden gider gidicekse sayet umarım. Cennet kusu olucak belliki rabbim sabır versin
Bilmiyorum. dirsekten ellerine kadar kemik yok. Ense kalınlığı devam ediyor. ileriki haftalarda organları oluşmayacakmış. Zaten bugün haftası 12-5 olmalıydı ama 12 çıktı. Gelişim geriliği de başlamış Anladığım kadarıyla. Rapor almak için imza verdik. Hayatımın en zor imzasıydı “bebeğimin alınmasına onay veriyorum“ 😔

Amin 🤲🏻

Bilmiyorum. dirsekten ellerine kadar kemik yok. Ense kalınlığı devam ediyor. ileriki haftalarda organları oluşmayacakmış. Zaten bugün haftası 12-5 olmalıydı ama 12 çıktı. Gelişim geriliği de başlamış Anladığım kadarıyla. Rapor almak için imza verdik. Hayatımın en zor imzasıydı “bebeğimin alınmasına onay veriyorum“ 😔
😔

Amin 🤲🏻

Biraz daha beklesen...
Biliyorum çok zor ama belki kendi gidecek.
Senin sağlığın nasıl?

Biraz daha beklesen...
Biliyorum çok zor ama belki kendi gidecek.
Senin sağlığın nasıl?
Ya gitmezse? O zaman da doğurup, yüzüne bakıp ne zaman ölecek diye beklemek var 😔 oğlum kardeşini görecek, sonra görmeyecek. Ona anlatması var… benim fiziksel sağlığım yerinde ama ruhsal sağlığım asla yok şu an.

Ya gitmezse? O zaman da doğurup, yüzüne bakıp ne zaman ölecek diye beklemek var 😔 oğlum kardeşini görecek, sonra görmeyecek. Ona anlatması var… benim fiziksel sağlığım yerinde ama ruhsal sağlığım asla yok şu an.
İlk kızımı dünya getirdigim de aynı odada kaldığım bir anne vardı. 3 tane engelli evladı vardı.
Birisini cennete ugurlamis. Diğeri doğum dan sonra yaşadığı kaza sonucunda engelli olmus. Kızımla birlikte doğan da engelli doğmuştu.
Kızının nesi var hala kedisine sormadım.
O zaman 14 gün boyunca aynı odayı paylaşmıştım.
O zaman çok düşünmüştüm insan bu acıya nasil dayanır diye.
Hala o anne ile telefonda görüşüyoruz.

İlk kızımı dünya getirdigim de aynı odada kaldığım bir anne vardı. 3 tane engelli evladı vardı.
Birisini cennete ugurlamis. Diğeri doğum dan sonra yaşadığı kaza sonucunda engelli olmus. Kızımla birlikte doğan da engelli doğmuştu.
Cok zor gercekden rabbimin en zor imtihanlarından rabbim kolaylik versjn o bayanada.

Rabbim sana güç kuvvet versin.
Amin, inşallah 🤲🏻 O kadar zor ki… çok şükür evlatlarımız sağlıklı. Bugün sabah hastaneye gidip akşam eve gelene kadar bilfiil ağladım. 9’dan 5’e kadar, abartısız Söylüyorum. Eve geldim, oğlum beni o kadar özlemiş ki, mememe yapıştı, gözümün içine baktı. o an bugün için ilk defa gülümsedim. bu süreçte bana en büyük destek hatta avuntu olacak kişi oğlum. Allah kimseyi evlat acısıyla sınamasın. daha bebeğimin yüzünü görmeden Kalbim bu kadar ağrıyorsa o kadıncağız kim bilir ne haldedir…

keşke benim de evladım ne olursa olsun yaşasaydı ama kaç doktorla görüştüm artık sayısını bilmiyorum. Özel/devlet gitmediğim doktor kalmadı bu süreçte. Herkes aynı şeyi söylüyor: ölecek. Ama bugün ama yarın ama karnında ama doğumda ama 1 haftalık ama 1 yaşında… yaşamla asla bağdaşmıyor. Bir sonraki muayenede safra kesesi, sonra yemek borusu, atıyorum sonra böbrekleri oluşmayacakmış. Şimdiden kollarda kemik yoK, eller içeri kıvrık, omurga yamuk…%0.001 ihtimal bile yok diyor doktorlar. 1 yaşını tüplü beslenme ile zor tamamlar, kaç ameliyata girecek belli değil, hepsi de nafile olacak ameliyatlar dedi bugün perinatolog hoca. ordan çıkıp kendi doktoruma geldim, aynı şeyleri söyledi. Bir doktor dese ki bekle 5. Ayı düzelir, belki tek engeli kolları kalır 1 saniye düşünmeyeceğim. bugün hocaya da dedim, bir umut bekliyorum hocam, yalvarırım söyle dedim. bebek büyümeden hemen aldır dedi. Daha ne yapacağımı bilmiyorum.

Amin, inşallah 🤲🏻 O kadar zor ki… çok şükür evlatlarımız sağlıklı. Bugün sabah hastaneye gidip akşam eve gelene kadar bilfiil ağladım. 9’dan 5’e kadar, abartısız Söylüyorum. Eve geldim, oğlum beni o kadar özlemiş ki, mememe yapıştı, gözümün içine baktı. o an bugün için ilk defa gülümsedim. bu süreçte bana en büyük destek hatta avuntu olacak kişi oğlum. Allah kimseyi evlat acısıyla sınamasın. daha bebeğimin yüzünü görmeden Kalbim bu kadar ağrıyorsa o kadıncağız kim bilir ne haldedir…

keşke benim de evladım ne olursa olsun yaşasaydı ama kaç doktorla görüştüm artık sayısını bilmiyorum. Özel/devlet gitmediğim doktor kalmadı bu süreçte. Herkes aynı şeyi söylüyor: ölecek. Ama bugün ama yarın ama karnında ama doğumda ama 1 haftalık ama 1 yaşında… yaşamla asla bağdaşmıyor. Bir sonraki muayenede safra kesesi, sonra yemek borusu, atıyorum sonra böbrekleri oluşmayacakmış. Şimdiden kollarda kemik yoK, eller içeri kıvrık, omurga yamuk…%0.001 ihtimal bile yok diyor doktorlar. 1 yaşını tüplü beslenme ile zor tamamlar, kaç ameliyata girecek belli değil, hepsi de nafile olacak ameliyatlar dedi bugün perinatolog hoca. ordan çıkıp kendi doktoruma geldim, aynı şeyleri söyledi. Bir doktor dese ki bekle 5. Ayı düzelir, belki tek engeli kolları kalır 1 saniye düşünmeyeceğim. bugün hocaya da dedim, bir umut bekliyorum hocam, yalvarırım söyle dedim. bebek büyümeden hemen aldır dedi. Daha ne yapacağımı bilmiyorum.
Rabbim tez zamanda feraha kavuştursun sizi.
Engelli çocuğa bakmanın ne kadar zor birsey olduğunu biliyoruz malesef.
Ablamin kızı 6 yasina kadar sağlıklı bir kızdı.
Bir gecede hastalığı ortaya çıktı.
Ataklar geçirmeye başladı. Simdi bedeni günden güne eriyor. Kasları zayıflıyor. Ayakta zor duruyor. Gözleri sadece yüzde 30 görüyor. Ve bu durum bir sene içinde böyle oldu. Her atak ta beyninde felç oluyor. Tek umut dua ve tevekkül.
Rabbim evlat acısı göstermesin inşallah.

Rabbim tez zamanda feraha kavuştursun sizi.
Engelli çocuğa bakmanın ne kadar zor birsey olduğunu biliyoruz malesef.
Ablamin kızı 6 yasina kadar sağlıklı bir kızdı.
Bir gecede hastalığı ortaya çıktı.
Ataklar geçirmeye başladı. Simdi bedeni günden güne eriyor. Kasları zayıflıyor. Ayakta zor duruyor. Gözleri sadece yüzde 30 görüyor. Ve bu durum bir sene içinde böyle oldu. Her atak ta beyninde felç oluyor. Tek umut dua ve tevekkül.
Rabbim evlat acısı göstermesin inşallah.
Hep bunu derim en büyük şans sağlıklı evlat ama onunda garantisi yok. Rabbim sifa versin

bebek büyümeden hemen aldır dedi. Daha ne yapacağımı bilmiyorum.
Hakkinizda hayirlisi olsun canim. En dogru karari vereceğine eminim. Hocanin dedigi cok dogru buyudukce daha çok bağ kuracaksin bu psikolojik yönü ama şu da var ki fiziksel olarak da işler zorlasiyor. Hakkinizda hayirlisi 🙏

X