2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
Sabaha kadar son ses aglayip bagirdi bir diş bir gaz. Hic deliksiz uyuyamadigim dinlenip uyanmadigim icin gece saat 1 mi sabah 7 mi saate bakmadan hicbisey anlamiyorum. Yattiktan yarim saat sonra sabah oldu deseler de aynı. Ben iyi degilim ya tükenmişlik sendromuna girdim saniyorum. Bunyem kaldirmiyor bu kadar yorgunlugu. Daha ne yapabilir dedikce bir tık üstüne çıkmayı başardı. Ne yedirebiliyorum ne uyutabiliyorum. Haberlerden zaten içim yanıyor depremzedelere. Tükendim ben. Artik biseyler biraz duzelsin tükendim

Biz çok şükür iyiyiz. Gerçekten çok korkunç birşey yaşadık Rabbim tekrarını yaşatmasın. Eşin görevdeydi o gün evde yoktu ben iki bebekle aklımı kaybedecektim resmen hangisini nasıl kurtaracağım nasıl aşağı indireceğim vs vs insan asla kendini düşünmüyor bile çok korkunç gerçekten. Ama çok şükür iyiyiz. Keşke herkes iyi olsaydı

Canım destek olabilecek birileri var mı sana annen kayınvaliden kardeşin falan gibi biraz onların yanına gitsen bebişin de ortamı değişir. Bizimde ne yeme içmemiz ne de uykumuz düzeldi. Bende çok bunalınca annemlere gidip kalıyorum bikaç gün bana iyi geliyo. Az da olsa yüküm hafifliyo. En azından yemektir, bulasıktır temizliktir derdim olmuyo. Bebişi de oyalıyolar bensiz durduğu kadar. Hatta bazen de bebeğimi anneme bırakıp kuaföre vs gidiyorum 1-2 saat hem kendime geliyorum hemde moralim yerine geliyo. Çünkü eğer bunları hiç yapmassam aynı kısır döngünün içerisinde delircek gibi oluyorum.

Annem anneanneme bakiyor anneannem yatalak ve cok huysuz hic susmadan bizi cagiriyor odadan bagiriyor annemin sinirleri yipranmis durumda zaten evden cikamiyor bebegi ozledi diye gecen hafta goturdum anne ben yokmuşum gibi 2 saat bak uyuyim cok uykusuzum dedim 2 saat bile yok olmaya hakkim yok 100 kere seslendi. Cocugu tut anneannen cagiriyor çocuğu tut yemek götüreyim cocugu tut tut tut. Sanki bana butun gun cocugu tutan var. 2 saat bile baktiramadim. Kedisi ve kopegi var bu donem aşırı tuy dokuyolar heryer tuy. Bebegin ellerine yapisiyir diye 3 kere salonu supurdum normal ötesi dokuyolar cunku bu dönem. Daha yoruldum ve pişman oldum gittigime de. Malesef kimse yok uykusuzluk ve yorgunluktan saglikli düşünemiyorum ben artik

Dönemsel olabilir canım bizim kız da yine gece sürekli uyanmalara, gecenin bi yarısı ağlama krizlerine girmeye ve sabah çook erken kalkmaya başladı ben atak haftalarını takip etmeyi çoktan bıraktım ama öyle bişeye denk gelmiş olabiliriz
İnşallah bundan sonrası için her şey daha güzel ve kolay olur

Yalnız değilsin arkadaşım, ben de senin gibiyim az çok okuyabiliyorsan biliyorsundur. Ve bi gece öyle bir patlama yaşadım ki içimi ağlaya ağlaya boşalttım resmen eşim şok oldu ilk defa seni böyle görüyorum diye. Yataga koymadan bak yataga koymak için yeltendigimde dahi başlardı ağlamaya Allah'ım nasıl biseydi bilmiyorum bir hafta mahvolduk gerçekten, sonra birden geçti ha uyuyor mu hala deliksiz uyku yok surekli uyanma dalamama devam. Ama o aglama kendini atma yataga koyunca delirmeler bitti. Hususi yazıyorum her gece sabah hatırlamıyorum çünkü ortalama 6 kere uyanıyoruz, ha derdi meme emmek falan değil ha. Dalamiyor.
Seninde bir anda kesilecek bak yasadiklarin gerçekten, bitecek demiyorum cunku bende hala devam uykusuzluk vs ama inan aglamadan yatması, ağlamadan uyanması ve en onemlisi uykuya daldirma savaşları olmaması güzel

Bu uykuya dalamama durumu bizde de çok feci ya. 11.30 da kalktı bu saate kadar dalamadı. Döndü durdu döndü ağladı. Nevrim döndü benimde ve annemlerdeyim yanımda yatiyo yerini mi yadirgadı bilmiyorum ama evde de yapiyo bazen bunu sebebi ne anlamış değilim. Senin bebiş kac aylık tam. Bizimki 11 ay 4 günlük oldu bugün. Dediğin gibi ara ara bu uykuya dalamam durumu bizi de ziyaret ediyo

Ahh canım çok şükür demeye bile utanıyor insan gerçekten allah yardımcınız olsun yaşamayan görmeyen çektiklerinizi bilmez ama ne olursa destek için yanınızdayız

S Shryldz da hayattadır umarım haberlerde falan arattım seher yıldız diye de bulamadım

Bu yaralar nasıl sarılacak bilmiyorum

Eviniz sağlam mı peki çoğu mahvolmuş ya kalacak yer durumunyz nasıl

Biz her gece 6 7 kez uyaniyoruz. Emip uyuyo kiminde kiminde salliyorum. Bazende sabah gibi uyanip uyumuyor. Dönüp uyurya bebek bizde dönünce uyanıp emip dalcam kendi dalamıyor. Ama sukur bunalimda deilim ki benim 2 oglum daha var ne isleri biter ne yemeleri istahlilarda.
Ogullarim kucukken uykusuzlugu vs dert ederdim.simdi gordumki insan onu bile ozluyomus daha sabirliyim. Olumlu tarafindan bakiyorum. Gurbetteyim birakcak vs kimsede yok. ama olsada birakmam . Yeni kankam yusram onsuz tadi cimmaz hicbirseyin

alsem canim size alerji icin hangi ilaci verdi doktor. Bize kortizonlu bi ilac verdi bi de yogun nemlendirici
Selam canım. Bizde alerji çıkmadı. atopik dermatit dedi. Alerji testi yaptılar, bademe karşı hafif bir hassasiyeti var ama asla alerji değil dedi. Onun harici çok şükür bi şey çıkmadı. Yanaklarına la Roche posay’den nemlendirici ve hipokort, yıkama ve nemlendirme için de bioderma verdi.

Aynen bizimde son zamanlarda surekli uyaniyoruz. Dun gece 12’de uyudu 1 , 2 , 2,5 , 4 , 5-6 arasi cok hareketli idi sonra uyudu 8,5 da emerek 10’a kadar
Cildiracaktim sabah 5’te aglicaktim nerdeyse

Bugun dogum gunu kizimin 1 yasina girdi cok sukur
Daha 2 alt disimiz var sadece, yarin doktor kontrolune gidicez bakalim kilo boy nasil
Gunduz uykusu cok guzel kipirdamadan uyuyor ama gece yatagina yatinca kipir kipir
Napicami sasiriyorim, aglayarak uyaniyor kucagimda sakinlestiriyorum

Evet egzama gibi bizim de yanağında sadece ayni seyleri vermis la roche posay bilmeden hamileyken almıştım bebek icin. Onu surdugumde azaliyor gecti saniyorum ama tekrarliyor biodermanin da balmını kullaniyordum zaten yani bizim doktor da ayni seyleri verdi ama biz onlari zaten bilmeden almıştık kullaniyorduk yine de aynı. Kortizonlu bi krem verdi onu 5 gun kullanip birak nemlendirmeye devam et dedi belki oyle tekrarlamaz

Evet canım biz de hipokortu 5 gün kullandık. O da kortizonlu. Ciddi anlamda azaldı yanaklarındaki pütürler. Doktor dedi ki “bebeklerin derisindeki bariyer bizimki gibi güçlü değil, o sebeple büyüdükçe güçlenecek ve geçecek. Korkmayın büyüdükçe bu tarz rahatsızlığı olmayacak. sadece fotoğraflarda bir süre daha yanakları kırmızı çıkacak. Mümkünse çocuğu yanaklarından öpmeyin.”

Kızlar bebişlere doğum gününde ne hediye alıyosunuz yaa biz bir türlü karar veremedik. Evde aile arasında sade bir kutlama yapıcaz ama güzel farklı bi hediye almak istiyorum bi türlü bulamadım

Kızlar bebişlere doğum gününde ne hediye alıyosunuz yaa biz bir türlü karar veremedik. Evde aile arasında sade bir kutlama yapıcaz ama güzel farklı bi hediye almak istiyorum bi türlü bulamadım
Kumandali akülü arabalar var parkta kiralaniyor biz kumanda ediyoruz cok egleniyor. Evimde asansor olsa akulu araba alacaktim imkanin varsa oyle bisey olabilir. Sallanan at alcam ben

Ben sanırım hiçbir şey almayacağım. Hediye almak yerine oğlum adına deprem bölgesine elimden geldiğince maddi bağışta bulunmayı düşünüyorum. Aslında kafede filan eğlence düzenlemek istiyordum ama şu içinde bulunduğumuz durumda aile arasında bi pasta kesmeye karar verdim. Balon, masa süsü filan yaparım en fazla. Sosyal medyada paylaşır mıyım ondan bile emin değilim. Annesi ölen Bebekler, bebeği ölen anneler… bu kareler gözümün önünden gitmiyor.

Kumandali akülü arabalar var parkta kiralaniyor biz kumanda ediyoruz cok egleniyor. Evimde asansor olsa akulu araba alacaktim imkanin varsa oyle bisey olabilir. Sallanan at alcam ben
Benimde aklımda akülü araba var ama emin olamıyorum.
O ayrı canım tabiki de biz onu yaptık elimiZden geldiğince ama oğlumun ilk doğum günü içinde bişey almak istiyorum alanlar ya da almayı düşünenler varsa fikir almak istedim.

1 nisan doğumlu kuzum, 10,5 aylık işte. Dalsa deliksiz uc bes saat uyusa uyansak bile raziyim bak. Yat kalk bir saat sonra yat kalk yarim saat sonra yat kalk beni mahvediyor ya. Asla meme için kalkmıyor eminim, gece bir yada iki kere emziriyorum zaten. Yaşında geçer umuduyla inşallah direnmeye devam...

Annelerimiz kardeslerimizle aksam yemeği ve klasik bizim kucuklugumuzdeki gibi bir pasta diye düşündüm. Bir yaş çekimi ve vesikalık fotoğraf istiyorum onu yaptıracağım, bireysel emeklilik baslattik yılbaşında kendi adına ailemize de dedik hediye yerine oraya istediginiz kadar maddi olarak ücret verebilirsiniz, altin hesabi olarak orda toplucaz bakalım. Bu şekilde diyebildigimiz butun yakinlarimiza dedik, kiyafet oyuncak vs almasınlar.
Birde adına bir yardim düşünüyorum inşallah Allah kabul eder

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…