2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
Ay yok benimki böyle de değil. Valla artık salıcam gercekten yoksa iyice kafaya taka taka yeniden zona cikartcam. Hicbirseyden bu kadar zorlanmadım ya gerçekten inanılmaz yorucu bir surecmis bu

Ay yok benimki böyle de değil. Valla artık salıcam gercekten yoksa iyice kafaya taka taka yeniden zona cikartcam. Hicbirseyden bu kadar zorlanmadım ya gerçekten inanılmaz yorucu bir surecmis bu
Valla bizim ki de bu ara bas bas bağırıyor. Sesi de coook kaba. İnsan biraz kibar ağlar diyorum artık.

Ya ben uyanmasinda da degilim kucakta durmuyor ittiriyor hic sakin değil alıp pışpışlayamiyosun hep bi savaş hali onu tutcam diye 10 kat fazla yoruluyorum. Napalim şükür ya buyuyolar

Ya ben uyanmasinda da degilim kucakta durmuyor ittiriyor hic sakin değil alıp pışpışlayamiyosun hep bi savaş hali onu tutcam diye 10 kat fazla yoruluyorum. Napalim şükür ya buyuyolar
Benim ki bildiğiniz gibi değil. Acaip bağırıyor. Bugün bir yas kontrolü vardı doktora gittik.
Doktor huy edinmiş dedi. Yanın da dur ağlasın dedi.
Ama bizim ki bildiğiniz çingene valla susmuyor.
Herkesi başımıza toplar dedim doktora.
Kucağa alır almaz susuyor. Yok yani bir şeyi.
Maksadı istediğini yaptırmak.
İlk doğduğu günden beri aynı.
Cok sakin cok tatli bir bebek ama istediği olmazsa heryeri ayağa kaldırıyor.
Kime çekmiş acep

Yaaa neler yapıyorsun zayıflamak için diyetisyene mi gidiyorsun benim de başlamam lazım ama nasıl yapacağımı ilk defa bilmiyorum

Yürümeye baslayan bebemiz var mıı? Bizde daha yürüme yok tutunmadan kisa sure durabiliyor ama adım atmaya korkuyor. Cok dillendi bütün gün baba, hadi, gel, mama diyor. Bildiği 4 kelimeyle tüm gün nasil konuşabiliyor ben o kadar konuşmuyorum

Yürüme arkadaşıyla ya da çamaşır sepetine tutunarak yürüyor yani adım atıyor pek yürüme heveslisi değil bence çünkü hala parmak ucunda çoğu zaman tam basmıyor ayağını. Onun dışında bizimki dede, anne, nene diyo bi türlü baba diyemedi eşim de uzuluyo içten içe. Adamın suratına bakıp dedeee diyo

Anne diyo mu ne guzell anne yok bizde sürekli "addeh" diyor o benim galiba bana dun ilk defa peynir yedirdi kendi onundekileri yerken bana da uzattı agzima tıkıştırdı iki tane yedirdi çok duygulandim. Yeni bir iletisim gibi. Anne derse dunyalar benim olur

Yaa ne güzel evet anne demesi çok güzel cidden. Bazen kucağıma alayım diye annneeee diye uzatarak söylüyor resmen çabuk istediğimi yap gibi. Bizimki de baba demiyo işte mesela. Ada diyo bi de bizim ki o ne onu çözemedik

Bizim ki son bi kaç gündür ne demeyi öğrendi. Tüm gün herşeyi işaret edip ne diyor bende anlatıyorum baba, dede, annnnne, abla babu böö gibi kelimeleri var. sıralıyor 2 gündür saniyelik tutunmadan duruşu var ama yürümüyor. Komando ama aşırı hızlı emekliyor. Ce-e yi böö olarak öğrettim sürekli sağdan soldan çıkıp böö yapıyor oyuncaklarına bile

Selam kızlar. Benim oğlan da sürekli tutunup kalkıyor, koltukta sıralıyor, biz elinden tutunca yürüyor hatta koş koş diyorum koşuyoruz bile ama sağ ayağı hala tam basmıyor. solda sıkıntı yoK gel gelelim sağ hep parmak ucunda. Emeklemede çılgınlar gibi. Saniyede oda değiştirİyor resmen, öyle hızlı emeklerken. tay tay derler ya, o şekilde de birkaç saniye duruyor ellerini bıraktığımda. kısacası destekle yürüyor ama tek başına asla

selamlar herkese. benim ikizler 1 yaşına girmek üzere.
bir tanesi tombik aylardir sürünüyor emekliyor siraliyor tek elinden tutunca yürüyor. yemek seciyor istemedigi bir yemek olursa acliktan avazi ciktigi kadar bagiriyor ama önündekini yemiyor. gece de 2 kez besliyorum + 1 de kendisi uyaniyor ya salliyorum ya yine mama veriyorum. anne baba mama diyor 10 kilo oldu boyu da 75in ustunde ama tam kac bilmiyorum.
diğer kızım 6. ayinda desteksiz oturdu ama sürünme yapmadı emeklemedi. 11. ayinda surunmeye başladı. hala daha kendi basina tutunup kalkamiyor onu da çözer inşallah. ben ayağa kaldirirsam 7-8 adim atiyor düşüyor. tek elime tutup gezmek istiyor surekli. sanirim emeklemeyecek hic. kilosu maalesef persentilin dışında 7300. cocuk gastroya gidiyoruz takip ediyor. bir de alerjik bebek. boyu da tam bilmiyorum ama ikizinden 5 cm falan kisa. 70 civaridir. beslenmesi de fena değil cok yemek secmiyor. anne diyor bir de ikizinin ismini söylüyor. sarki ve ninnilere eşlik ediyor kelimeleri cok benzetiyor. ikizi özgür ruhlu, bu kızım bana aşırı düşkün ben varsam gözü kimseyi görmüyor.
bir de 4 yasinda cocugum var 3une tek bakiyorum bazen agliyorum bazen bağırıyorum bazen çocuk gibi oynuyorum onlarla. yuruseler biraz daha rahat edeceğim inşallah en azindan kucak olayi azalir. belimde fitik cikti 2 tane.

Çocuk gastroda alerji bölümünden farklı olarak bir şey yapıyorlar mu? Benim bebeğimde alerjik 7800 civarında sanırım kilosu oda 3 lük dilimde sanırım.

Ya benim de oğlanın pişiği diyorum ya 6 ay oldu geçmedi diye çıldırmak üzereyim. bu aralar yanakları da tane tane olmaya başladı. Her şeyi yiyen bi çocuktu, hiç öyle kakada kan filan da görmemiştik ama bi doktora yazdım alerjik olabilir dedi. Yarın ben de alerji bölümüne götürücem oğlanı. Kilosunda filan sıkıntı yok. ne gibi belirti oluyor alerjide?

Bizimkinin de yanaklari pütürlü kırmızı. Bazen sönüyor bazen daha da kızariyor 14ünde ben de cocuk alerjiye goturucem

Bizimkinin de yanaklari pütürlü kırmızı. Bazen sönüyor bazen daha da kızariyor 14ünde ben de cocuk alerjiye goturucem
Aynı ya. 2 haftadır yanakları al al be tane tane. Her şey de yiyor, neye alerjisi var çözemedim.

Çocuk gastroda alerji bölümünden farklı olarak bir şey yapıyorlar mu? Benim bebeğimde alerjik 7800 civarında sanırım kilosu oda 3 lük dilimde sanırım.
bize alerjide de bisey yapmadilar test yaptılar tamam iki alerjiyi tespit ettik ötekiler belli degil. ne yapacagimizla ilgili de hiçbir sey soylemediler. cocuk gastro da muayene etti beslenmesiyle ilgili bilgi aldi. özel mama raporu çıkarılması lazim ama boyu da kisa oldugu icin rapor cikmiyor dedi. gönderdi. ben de sinirlendim özele götürdüm cocugu. o da 3 gün yedirdiklerimi not aldırdı. kalori hesabi yapip guzel besleniyor 1 ay takip edelim dedi. aslinda 1 ay oldu ama henüz gidemedim kontrole.

bu durumda önce nemlendirici kremler kullandiriyorlar gecmezde kortizon lu krem. yine gecmezse o zaman alerji düşünülüyor. benim kiz 5-6 besini yedigi anda yanaklari kizardi o yuzden tanısı kolay oldu

Bazı alerjiler cilt tepkili bazıları bağırsak tepkili oluyor bizimki baskın olarak bağırsak tepkili ama ciltte de tepki verdiği oluyor. Mesela yoğurt tadımında boynu poposu pişik olmuştu. Hiç konağı yoktu konak olmuştu. Bide kulak arkasında deri döküntüsü gibi olmuştu. Kakada mukus hırıltılı solunum gözlerde burunda kaşıntı bu şekilde oluyor genelde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…