2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
İlk yaş günü olduğu için ben önemsiyorum. 1 yaş fotoğraf cekimi de istiyordum pasta patlatmalı konseptler icin 1000 tl fiyat verdiler çok geldi o yüzden elimden geldigince fotograf cekimini evde kendim yaptım. Arka plana balonlar şişirdim naked cake yaptim kostümü de annem dikti açıkçası evdeki kumaşlardan çok da guzel oldu içime sindi çok şükür. Pasta olarak da dogum gununde büyük güzel bir pasta istiyordum seker hamuru pastalar aşırı pahali, şantili pastalar bile öyle. O yuzden şeker hamurundan kendim maket pasta yaptim ustundeki şekilleri youtubeden baka baka yaptim ve ilk kez şeker hamuruna dokunuyorum buna ragmen oldu şükür. Böyle birşeyler yapmak isteyenlere fikir olsun evde kendi imkanlarimizla da olabiliyor yeter ki isteyelim. Dogum gununde de yiyebilmemiz icin ayrica bir pasta ve ikramlar yapicam. Balonlar, guzel bir masa, ailecek mutlu bir gun yasayalim bir arada olalım istiyorum. Depremdeki ailelere hepimizin içi yaniyor. Fakat bizler de ölümsüz değiliz ki. Şu dünyadaki günlerimizin sayisini bilmedigimiz icin bize biz ölmeyecekmişiz gibi geliyor ama gercek anlamda 'sayılı' 🥹 ha şimdi olsa bu haberlerden sonra bu moralsizlikle elim kolum kalkmazdi ama yürümeden fotolari cekelim sonra durmaz diyip 10,5 aylikken cekmistim fotoları. Pasta malzemelerini de çok önceden almistim buraya da yazmistim hatta. Güzel günleri olsun bütün çocuklarin ne diyelim🙏

Eklentiler

• Screenshot_20230215_180430_Instagram.jpg
    Screenshot_20230215_180430_Instagram.jpg
    82,3 KB · Görüntüleme: 87
  • Screenshot_20230215_182832_Instagram.jpg
    Screenshot_20230215_182832_Instagram.jpg
    87,6 KB · Görüntüleme: 85
  • 20230131_153234.jpg
    20230131_153234.jpg
    78,2 KB · Görüntüleme: 83
Annelerimiz kardeslerimizle aksam yemeği ve klasik bizim kucuklugumuzdeki gibi bir pasta diye düşündüm. Bir yaş çekimi ve vesikalık fotoğraf istiyorum onu yaptıracağım, bireysel emeklilik baslattik yılbaşında kendi adına ailemize de dedik hediye yerine oraya istediginiz kadar maddi olarak ücret verebilirsiniz, altin hesabi olarak orda toplucaz bakalım. Bu şekilde diyebildigimiz butun yakinlarimiza dedik, kiyafet oyuncak vs almasınlar.
Birde adına bir yardim düşünüyorum inşallah Allah kabul eder 🙏
Çok güzel bir hediye. Kıyafet alsak zaten büyüyorlar, hemencecik küçük kalıyor. Oyuncak desen o da 3-5 ay sonra o anki yaşına hitap etmeyecek. çok güzel düşünmüşsün.
İlk yaş günü olduğu için ben önemsiyorum. 1 yaş fotoğraf cekimi de istiyordum pasta patlatmalı konseptler icin 1000 tl fiyat verdiler çok geldi o yüzden elimden geldigince fotograf cekimini evde kendim yaptım. Arka plana balonlar şişirdim naked cake yaptim kostümü de annem dikti açıkçası evdeki kumaşlardan çok da guzel oldu içime sindi çok şükür. Pasta olarak da dogum gununde büyük güzel bir pasta istiyordum seker hamuru pastalar aşırı pahali, şantili pastalar bile öyle. O yuzden şeker hamurundan kendim maket pasta yaptim ustundeki şekilleri youtubeden baka baka yaptim ve ilk kez şeker hamuruna dokunuyorum buna ragmen oldu şükür. Böyle birşeyler yapmak isteyenlere fikir olsun evde kendi imkanlarimizla da olabiliyor yeter ki isteyelim. Dogum gununde de yiyebilmemiz icin ayrica bir pasta ve ikramlar yapicam. Balonlar, guzel bir masa, ailecek mutlu bir gun yasayalim bir arada olalım istiyorum. Depremdeki ailelere hepimizin içi yaniyor. Fakat bizler de ölümsüz değiliz ki. Şu dünyadaki günlerimizin sayisini bilmedigimiz icin bize biz ölmeyecekmişiz gibi geliyor ama gercek anlamda 'sayılı' 🥹 ha şimdi olsa bu haberlerden sonra bu moralsizlikle elim kolum kalkmazdi ama yürümeden fotolari cekelim sonra durmaz diyip 10,5 aylikken cekmistim fotoları. Pasta malzemelerini de çok önceden almistim buraya da yazmistim hatta. Güzel günleri olsun bütün çocuklarin ne diyelim🙏
Çok güzel olmuş, ellerine sağlık 👏🏻 Ben de pastanede ya da kafede büyük bir kutlama istiyordum. hatta kasım Aralık gibi bi konsept butiği aradım, daha o zaman 3000 lira fiyat çekmişlerdi. giyinip gelin, fotoğraf hariç her şey bizden dediler. şimdi Allah bilir 5-6 bin olmuştur O fiyat. ona vereceğim paraya üzüldüm açıkçası, üstüne bir de bu felaket yaşanınca hatta böyle doğum günü fotolarını filan paylaşmışlardı ölen bebeklerin çok etkilendim. benim sinirlerim bayağı bozuldu. bugün konu bile açtım hatta bdv’de.

eşime önceden derdim “benim için doğum günleri çok önemli, bir de evlilik yıl dönümünü unutma. geri kalan sevgililer günüymüş zart günüymüş zurt günüymüş önemli değil” diye ama şu an hem eşimin ailesiyle görüşmüyoruz Hem de bu deprem çok etkiledi beni O yüzden yapmayacağım büyük kutlama.

benim doğum günüm de bu ay içinde mesela, onu kutlamak bile gelmiyor içimden. Bilmem bu psikolojiden nasıl kurtulurum.

Aynen bu zamanda dogum gunu yapmak dusunmek bile insani uzuyor ama ilk yas hatirasi olsun diye yapiliyor yinede , biz gecen haftasonu yapmak zorunda kaldik. Kaynanam operasyon gecircek elinden ben bidaha gelemem hem sazli sozlu eglence mi olcak bi pasta bi foto diyerek basitlestirdi sagolsun 🫢
Pasta siparisi 15 kisilik 700 lira verdik seker hamuru yaptirmadim ama seker hamuru gibi durdu cidden.
Ben kizima hediye olarak dayisi ile birlikte mutfak seti aldim. Daha kucuk biliyorum ama dayanamadim nasilsa zam gelcek dursun dedim. Elbise hediyeleri geldi zaten arkadaslardan. Kendimizce yaptik biseyler yani ufak capli bir organizasyon.
Cicek sepetindende magnet yaptirdim 10 tanesi 55 liraya baya ucuza geldi.

Eklentiler

• C14C8FBA-8B03-4382-8DCB-11C5F6241E88.jpeg
    C14C8FBA-8B03-4382-8DCB-11C5F6241E88.jpeg
    99,3 KB · Görüntüleme: 83
  • 65EBB3C8-0674-4245-BF3E-5CB1C611E8C6.jpeg
    65EBB3C8-0674-4245-BF3E-5CB1C611E8C6.jpeg
    149 KB · Görüntüleme: 89
Kızlar merhaba ben F Fiden . Bdvye açtığım bir konu yüzünden hesabımı kapatmıştım. Burada sizin destek mesajlarınızı da okudum teşekkür ederim. O hesabımı kapatmamin nedeni linç yemem değil, saçma sapan yorumlara daha fazla cevap vermek istememdi. Çünkü biliyorum ki sanalda atıp tutanlar reel hayatta yapmadığı kalmayan tipler . Okuduğunu anlamayan insanlarla daha fazla uğraşmak istemedim açıkçası.
O günden sonra ailemin yanına gittim . Uzun bir süre dinlenme fırsatım oldu . Hem bana hem bebise çok iyi gelmişti. 4 şubatta antepe döndüm . Oğlum evini ve babasını çok özlemişti . Özlemini gideremeden deprem felaketini yaşadık . Çok şükür bizde veya evimizde bir hasar yok . Depremden sonra 3 gece dışarıda yattık. Yiyecek hiçbir şey bulamadık 3 gün sadece kek yedik . Oğlum bile bu sürede kek yiyebildi . Su sıkıntısı çektik. 3 gün böyle geçti . Uçuşlar başladığında oğlumla memlekete geri döndük . Eşim görev gereği orada kaldı . Oğlum o günden sonra çok huzursuz . Doğru dürüst uyku uyumuyor , yemek yemiyor . Biliyorum babasını özlüyor . Babasiyla her görüntülü konuştuğunda önce seviniyor sonra ağlamaya başlıyor. Eşimin yanına gitmek istiyorum ama bölgede hala dogalgaz yok , elektrik sürekli kesiliyor , şebeke suyu pis su olarak veriliyor . Bu şartlar altında oğlumu oraya götüremem ama böyle de biz nefes alamıyoruz sanki 😑 evet ölenler var çok kötü biz çok şükür hayattayız ama bizlerde birer ölüyüz sanki

Aynen bu zamanda dogum gunu yapmak dusunmek bile insani uzuyor ama ilk yas hatirasi olsun diye yapiliyor yinede , biz gecen haftasonu yapmak zorunda kaldik. Kaynanam operasyon gecircek elinden ben bidaha gelemem hem sazli sozlu eglence mi olcak bi pasta bi foto diyerek basitlestirdi sagolsun 🫢
Pasta siparisi 15 kisilik 700 lira verdik seker hamuru yaptirmadim ama seker hamuru gibi durdu cidden.
Ben kizima hediye olarak dayisi ile birlikte mutfak seti aldim. Daha kucuk biliyorum ama dayanamadim nasilsa zam gelcek dursun dedim. Elbise hediyeleri geldi zaten arkadaslardan. Kendimizce yaptik biseyler yani ufak capli bir organizasyon.
Cicek sepetindende magnet yaptirdim 10 tanesi 55 liraya baya ucuza geldi.
Bence mutfak cok guzel bi hediye olmuş. Kızım olsa bende alırdım büyük ihtimal. Ama oğluş icin akülü araba ya da globber tarzı bisikletler geliyo aklima bitek

Kızlar merhaba ben F Fiden . Bdvye açtığım bir konu yüzünden hesabımı kapatmıştım. Burada sizin destek mesajlarınızı da okudum teşekkür ederim. O hesabımı kapatmamin nedeni linç yemem değil, saçma sapan yorumlara daha fazla cevap vermek istememdi. Çünkü biliyorum ki sanalda atıp tutanlar reel hayatta yapmadığı kalmayan tipler . Okuduğunu anlamayan insanlarla daha fazla uğraşmak istemedim açıkçası.
O günden sonra ailemin yanına gittim . Uzun bir süre dinlenme fırsatım oldu . Hem bana hem bebise çok iyi gelmişti. 4 şubatta antepe döndüm . Oğlum evini ve babasını çok özlemişti . Özlemini gideremeden deprem felaketini yaşadık . Çok şükür bizde veya evimizde bir hasar yok . Depremden sonra 3 gece dışarıda yattık. Yiyecek hiçbir şey bulamadık 3 gün sadece kek yedik . Oğlum bile bu sürede kek yiyebildi . Su sıkıntısı çektik. 3 gün böyle geçti . Uçuşlar başladığında oğlumla memlekete geri döndük . Eşim görev gereği orada kaldı . Oğlum o günden sonra çok huzursuz . Doğru dürüst uyku uyumuyor , yemek yemiyor . Biliyorum babasını özlüyor . Babasiyla her görüntülü konuştuğunda önce seviniyor sonra ağlamaya başlıyor. Eşimin yanına gitmek istiyorum ama bölgede hala dogalgaz yok , elektrik sürekli kesiliyor , şebeke suyu pis su olarak veriliyor . Bu şartlar altında oğlumu oraya götüremem ama böyle de biz nefes alamıyoruz sanki 😑 evet ölenler var çok kötü biz çok şükür hayattayız ama bizlerde birer ölüyüz sanki
Ayy canım çok geçmisler olsun tam döndüğünüz zamana gelmiş resmen🥲 sizlerde birşey olmamasına sevindim. Umarım en kısa zamanda dönersiniz evinize

Hoş geldin 🌸 Çok geçmiş olsun arkadaşım. Ben 1000 küsur km öteden çok kötü oldum, sizleri düşünemiyorum. Allah feraha çıkarsın inşallah bir an önce 🤲🏻

Kizlar bide bugun ozel hastaneye 1 yas kontrolune gittik, 9. Ayda kan vermistik B12 eksik cikmisti fisfis kullanmistik, bugun bidaha bakalim dedi bende eywah dedim. Okadar zor kan aldilar ki
Cok sukur deger iyi cikti ama ben bittim o minicik kollardan kan alma calismasi denemesi kanter icinde kaldim bebe aglamaktan helak oldu. 1 yas asisina gidicektik yarina erteledik 🥺

Sizlerde verdiniz mi kan degerler icin neler dediler ?
Demir devam dedi d3’u sormadim onada devam mi bilmiyorum

Kizlar bide bugun ozel hastaneye 1 yas kontrolune gittik, 9. Ayda kan vermistik B12 eksik cikmisti fisfis kullanmistik, bugun bidaha bakalim dedi bende eywah dedim. Okadar zor kan aldilar ki
Cok sukur deger iyi cikti ama ben bittim o minicik kollardan kan alma calismasi denemesi kanter icinde kaldim bebe aglamaktan helak oldu. 1 yas asisina gidicektik yarina erteledik 🥺

geçmiş olsun. Ben Martın ortasonda gidicem

Ah canım hoşgeldin çok merak etmiştim seni de sevindim sağ olmanıza psikolojiye gelirsek nasıl toparlanacağız bilmiyorum umarım güzel koşullarda kavuşur oğluşun babacığına

Malesef biz de pasta kesenlerdeniz içinizden gelmeye gelmeye
Eşimin ailesi buradaydı kendi ailemi de çağırdım öyle aramızda bir kutlama oldu erkenden

Arkadaşlarla cafede falan düşünüyordum iptal ettim onu
Foto çekimi olcak bir de yeter hatıraysa hatıra

Uraza da yiyebileceği böyle bir şey yaptım alerjik biliyorsunuz işte yapabildiğim kadarıyla sevdi yedi

Hediye de almadım uraza alınacaksa bana alınsın cılkımız çıkıyor büyüteceğiz diye

venusssss venusssss teyzesi güzel bir şey göndermiş çok sevdik ailece clementoni farm train
Başka teyzesi oyuncak dyson göndermiş bzimkine sulanıp duruyodu

Anne babasından çöp yok 😅

Eklentiler

• IMG_20230210_152236.jpg
    IMG_20230210_152236.jpg
    103,5 KB · Görüntüleme: 78
  • IMG_20230210_152149.jpg
    IMG_20230210_152149.jpg
    120 KB · Görüntüleme: 77
  • IMG_20230210_173458.jpg
    IMG_20230210_173458.jpg
    89,3 KB · Görüntüleme: 81
Malesef biz de pasta kesenlerdeniz içinizden gelmeye gelmeye
Eşimin ailesi buradaydı kendi ailemi de çağırdım öyle aramızda bir kutlama oldu erkenden

Arkadaşlarla cafede falan düşünüyordum iptal ettim onu
Foto çekimi olcak bir de yeter hatıraysa hatıra

Uraza da yiyebileceği böyle bir şey yaptım alerjik biliyorsunuz işte yapabildiğim kadarıyla sevdi yedi

Hediye de almadım uraza alınacaksa bana alınsın cılkımız çıkıyor büyüteceğiz diye

venusssss venusssss teyzesi güzel bir şey göndermiş çok sevdik ailece clementoni farm train
Başka teyzesi oyuncak dyson göndermiş bzimkine sulanıp duruyodu

Anne babasından çöp yok 😅
Ne güzel olmuş ☺️ Ben de evde yapacağım kısmetse. Aynı bu şekilde, 2 tuzlu 2 tatlı bi de pasta filan. Annemler (eşimin ailesi ile görüşmüyoruz, o yüzden davet etmeyeceğiz), benim halam babaannem teyzelerim filan. maksimum 10 kişi. Oğluma doğum albümü çektirmiştim. E bir de yeni bebek için tekrar doğum albümü çektiririm muhtemelen, o albümde büyük oğlumun da kardeşiyle fotosu olur. 1.5 yaşında olacak o sırada da. Hem 1 yaşta hem de 1.5 yaşta çektirmem. 1 yaş fotolarını biz klasik telefonla çekeriz, ayrıca fotoğrafçıya gitmeyeceğiz.

Ben aile çekimi falan düşünmüştüm aslında ama gerçekten çok gereksiz pahalı yaa. Bi de konsept falan bana ve eşe göre şeyler değil. Ben bildigini fotoğrafçıya gidip oğluma 1 yaş vesikalığı çektirmeyi düşünüyorum. Allah izin verirse her yaş gününde yeniden çektirecek şekilde. Annane babane dedelere birer tane de bize olur işte fotoğrafı. Bi de bikac poz fotoğrafçıda çekiliriz diye düşündüm ama gidip sorucam bi. Onun dışında evi biraz balon vs sizlerin yaptığı gibi suslicem öyle de foto çekiliriz zaten.

Ben aile çekimi falan düşünmüştüm aslında ama gerçekten çok gereksiz pahalı yaa. Bi de konsept falan bana ve eşe göre şeyler değil. Ben bildigini fotoğrafçıya gidip oğluma 1 yaş vesikalığı çektirmeyi düşünüyorum. Allah izin verirse her yaş gününde yeniden çektirecek şekilde. Annane babane dedelere birer tane de bize olur işte fotoğrafı. Bi de bikac poz fotoğrafçıda çekiliriz diye düşündüm ama gidip sorucam bi. Onun dışında evi biraz balon vs sizlerin yaptığı gibi suslicem öyle de foto çekiliriz zaten.
Bizim fotocu 3 konsept 1 aile çekimi 800tl dedi en uygunu oydu cidden baya artmış onda bile
fiyatlar
Balonlar sürekli patladı ama var ya aklı çıktı aklı çocuğun dandikmiş heralde netten almıştım

9. Ayda tum kan degerlerine bakildi aynen cokkk zor kan alindi kendini kasmaktan cocuk degisik bisey oldu. D vitamini yuksek cikti o yuzden ona ara verdik diğerleri iyidi bidaha seneye bakilcak

Kızlar nasılsınız?
öncelikle herkese geçmiş olsun.Cok zor günlerden geçiyoruz.Allah hepimizin yardımcısı olsun.
Bugun bizde 1yasina girdik.Ama biraz toparlayıp yapıcaz doğumgününü.Cok hastaydı.Zaten aile arasında olur.

1 nisan doğumlu kuzum, 10,5 aylık işte. Dalsa deliksiz uc bes saat uyusa uyansak bile raziyim bak. Yat kalk bir saat sonra yat kalk yarim saat sonra yat kalk beni mahvediyor ya. Asla meme için kalkmıyor eminim, gece bir yada iki kere emziriyorum zaten. Yaşında geçer umuduyla inşallah direnmeye devam...
3 martta yaşına girecek benim oğlan da öyle
Memeden kesilince düzelir diye düşünüyorum artık

Kizlar şükür yeme sorununu çözdük ya dişten 2 haftadir cok az yiyordu ama böyle durumlarda kandiliğinden iştahi açılmıyor galiba. Yeniden kitaplara baka baka konuşa konuşa yemeyi sevdirdik sifirdan. Kitaplar cok ilgisini cekiyor kitap olmasa yemek yemezdi

X