2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
bize alerjide de bisey yapmadilar test yaptılar tamam iki alerjiyi tespit ettik ötekiler belli degil. ne yapacagimizla ilgili de hiçbir sey soylemediler. cocuk gastro da muayene etti beslenmesiyle ilgili bilgi aldi. özel mama raporu çıkarılması lazim ama boyu da kisa oldugu icin rapor cikmiyor dedi. gönderdi. ben de sinirlendim özele götürdüm cocugu. o da 3 gün yedirdiklerimi not aldırdı. kalori hesabi yapip guzel besleniyor 1 ay takip edelim dedi. aslinda 1 ay oldu ama henüz gidemedim kontrole.
Çok geçmiş olsun. Alerji çok zor bi süreç. Artı bebeğimin yedikleri sınırlıyken birde benimki mamayı içmiyor, ek gıdayı reddediyor ayrı sıkıntı 🥺

Turunçgil verdiniz mi? Yada ıslak mendille vs silmiş olabilir misiniz?
Ya biz aylardır ıslak mendille siliyoruz ağzını ellerini. Hani mama sandalyesinden kalkmadan önce bi temizliyoruz, sofradan kalkınca da yıkıyoruz ağzını burnunu. (Poposu için de hep ıslak mendille siliyorduk sonra baktım pişik geçmiyor ben de Sulasil diye bi şey aldım. Sıkıştırılmış mendil, suya atıyorsun büyük mendil oluyor. Onlarla devam ediyoruz, ıslak mendili popoda bırakalı da çok oldu). Turunçgil yedi daha önce, hiçbir tepki vermemişti vücudu. Hatırlamıyorum şimdi o dönemde verdik mi diye ama bu çocuk her şeyi yiyor. sarımsaklı Kelle paça da içiyor, fırın balık da yiyor, ne bileyim Trabzon hurması da yiyor mesela.

yalnız aklıma şey geldi, uzun süredir annem pratik olduğu için (hazırda yemek yoksa) tarhana yapıp yediriyordu. o aralar üst üste yedi tarhanayı acaba o mu dokundu? Bir de yumurtalı ekmek yemişti kendisi, ellerini yanaklarına sürmüştü o dönem, ondan da olmuş olabilir ama yumurtaya da alerjisi yok 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Ya biz aylardır ıslak mendille siliyoruz ağzını ellerini. Hani mama sandalyesinden kalkmadan önce bi temizliyoruz, sofradan kalkınca da yıkıyoruz ağzını burnunu. (Poposu için de hep ıslak mendille siliyorduk sonra baktım pişik geçmiyor ben de Sulasil diye bi şey aldım. Sıkıştırılmış mendil, suya atıyorsun büyük mendil oluyor. Onlarla devam ediyoruz, ıslak mendili popoda bırakalı da çok oldu). Turunçgil yedi daha önce, hiçbir tepki vermemişti vücudu. Hatırlamıyorum şimdi o dönemde verdik mi diye ama bu çocuk her şeyi yiyor. sarımsaklı Kelle paça da içiyor, fırın balık da yiyor, ne bileyim Trabzon hurması da yiyor mesela.

yalnız aklıma şey geldi, uzun süredir annem pratik olduğu için (hazırda yemek yoksa) tarhana yapıp yediriyordu. o aralar üst üste yedi tarhanayı acaba o mu dokundu? Bir de yumurtalı ekmek yemişti kendisi, ellerini yanaklarına sürmüştü o dönem, ondan da olmuş olabilir ama yumurtaya da alerjisi yok 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Domates yedi mi hiç? Alerji süreci ne kadar zorsa neyin alerji yaptığını bulmakta okadar zor. 3 aylıktan beri bu sürecin içindeyim hala bulamadığım besinler var 🤷 turunçgili şu sebeple sordum bi tanıdığım bebeğinin eline oyalansın diye portakal mandalin vermiş kabuklu o şekilde yüzüne temas edince kızarmıştı yanakları.

Domates yedi mi hiç? Alerji süreci ne kadar zorsa neyin alerji yaptığını bulmakta okadar zor. 3 aylıktan beri bu sürecin içindeyim hala bulamadığım besinler var 🤷 turunçgili şu sebeple sordum bi tanıdığım bebeğinin eline oyalansın diye portakal mandalin vermiş kabuklu o şekilde yüzüne temas edince kızarmıştı yanakları.
Domates nerdeyse 4 aydır yiyor arkadaşım. hiç bilmiyorum. bakalım bugün ne diyecek doktor. çok ilginç. benim hiçbir besine alerjim yok. Oğlumda olacağı hiç aklıma gelmezdi.

Arkadaşlarımız var oralarda allahım sen koru ses verin kızlar nolur ilks ayfadaki listeden bakıyorum da

Her grupta alerjik bebek vardır sanırım.Elinde fazladan alerji maması olan var mıdır?

Eklentiler

• IMG_20230208_134434.jpg
    IMG_20230208_134434.jpg
    127,5 KB · Görüntüleme: 45
Alerjik bebekker için kurabiyeler var arkadaşlar. Her ilde toplanan tırlara hazırlayıp güzelce paketleyip üzerine alerjik bebek kurabiyesi yazabilirsiniz. Ama kullandığınız herşeyin temas bile etmediğinden içindekileri okuyarak. Bu şekilde de mama harici bir fayda sağlanmış olur. Zira benim bebeğim mama içmek istemiyor bu şekilde olan bebeklerde olabilir.

Merhaba hanimlar. Ebebegin indirimlerine be oldu bilgisi olan var mı? Bugun molfix indirimde olucakdi mesela ama yok. Neden indirimleri uygulamiyorlar

Merhaba hanimlar. Ebebegin indirimlerine be oldu bilgisi olan var mı? Bugun molfix indirimde olucakdi mesela ama yok. Neden indirimleri uygulamiyorlar
Deprem nedeniyle daha cok indirim yapacaklarina olan mama ve bez indirimlerini de iptal ettiler canim. Migros bile suan molfixi indirimli satiyor ebebek ise migrosla ayni indirimli fiyata satabilecekken indirimi iptal ediyor. Sırf daha cok kazanmak icin. Fırsatçılar. Ebeveynler olarak ebebege harcadigimiz paranin haddi hesabı yok onlar hala fırsatçılık pesinde

Onu bilmiyorum ama bugün yüsracığın doğum günü dimiii kutlu olsunn sağlıkla huzurla hep birlikte büyütün inşallah

Deprem nedeniyle daha cok indirim yapacaklarina olan mama ve bez indirimlerini de iptal ettiler canim. Migros bile suan molfixi indirimli satiyor ebebek ise migrosla ayni indirimli fiyata satabilecekken indirimi iptal ediyor. Sırf daha cok kazanmak icin. Fırsatçılar. Ebeveynler olarak ebebege harcadigimiz paranin haddi hesabı yok onlar hala fırsatçılık pesinde
Öteledilermiki indirimi diye düsünmüstüm iptalse kotu olmus. Bezler cok uyguna geliyordu alıcakdım islak mendilin gunude yarin sleppy pembe paketi kullaniyorum takip edicem yine belki uygulanir. Eger komple iptal ettilerse ayıp yani ona guvenip almadım

Istahi cok güzeldi 8 gundur bisey yemiyor eskiden sevdigi hic biseyi yemiyor bu seferki diş fena ateşli ishalli fenaa. Artik boyle yemicek mi duzelir mi ya bilen bisey desin

Istahi cok güzeldi 8 gundur bisey yemiyor eskiden sevdigi hic biseyi yemiyor bu seferki diş fena ateşli ishalli fenaa. Artik boyle yemicek mi duzelir mi ya bilen bisey desin
Düzeliyor canim. Cok yorucu bir süreç oluyor ama düzeliyor. Bizim üst dişleri çıktığında öyle olmuştu.
Bir kaç güne gwcwr inşallah.

Biz 4 disle kaldık. Istahi artiyor kesiliyor huyu hep değişiyor. Emdiği için ona güveniyorum.

X