2022 Kasım Anneleri Paylaşım alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    275
Aynı durumdayız gündüz 40 dakikayı asla geçmiyor kurulmuş saat gibi uyanıyor 3 uyku yapıyoruz 40 dakikadan. Gece 8-9 arası yatıp 3 kere kalkıyor 6:45 le güne başla. Uyku eğitimi alsam mı dedim hep çok pahalı hem çok ağlar diye korkuyorum. Kendi kendine uyumayı nasıl öğretcez 😔
Benim ilk kızım adam gibi ek gıdayı tam alıp doydugunda uyumaya başlamıştı ama gece uykuları da problemli degildi ama bu kızım her 2 saatte bir uyanıyor en iyi ihtimal bu da
3 yaşında her seyi oturmuş oluyor yol uzun sabır lazim

Kizlar selam oto koltugu önerilerinizi öğrenebilir miyim? Oto koltuğu almayı düşünüyorum bebebim pusette hiç durmadı hep kucağımda uzun yolculuklarda bir de oto koltuğu almak istiyorum belki onda durur.

Kizlar selam oto koltugu önerilerinizi öğrenebilir miyim? Oto koltuğu almayı düşünüyorum bebebim pusette hiç durmadı hep kucağımda uzun yolculuklarda bir de oto koltuğu almak istiyorum belki onda durur.
İlk oğluna dört sene önce e bebegin markası joieyi almıştık çok memnun kalmıştım.

Ben yoyko aldım bence güzel ama henüz kullanmadık kısa yolculukta kucak ya da pusette henüz uzun yola çıkmadık evde bir iki oturttum sevdi gibi aldığında evde alıştırabilirsin

Merhabalar, ekim annelerinden geliyorum :) kız anneleri bayramlık aldınız mı? Elbise mi romper mı güzel olur yürümeyen bebişlere bilemedim.

4 aylık oldugun dan beri 😭😭5 ay 10 gunluguz hala devam ediyor.9 da yatıp 4 de uyanıyor .geç yatirdigimda 12 de yatıp 7 8 de gözler cam gibi .Tabi 2 saatte birde emmek için kalkıyor ben uyuyana kadar o uyaniyor.bukadar az uyuyup nasıl enerjik oluyor...gündüzde uykusu bölük börcük.basindan hiç ayrilamiyorum ağlıyor, yerde oyuncaklarını gösteriyorum hoplayıp gezdiriyorum evde 😭
Benim oğlum da böyle idi ,en son eve salıncak aldım böyle hem mama sandalyesi hem salincak gibi kullanılan, koltuk kısmı genişti arkasini yatırıp orda uyutuyordum gündüz uyanır gibi oldukça da sallıyordum kendim de yan koltuğa uzanıp, biliyorum sallamak çok önerilmiyor ama gece uykusuz gündüz uykusuz insanın ne gücü kalıyor ne morali

Ben sanırım uyku düzenini oturturdum.gece 9 da yatış ilk uykusu uzuna döndü gene 1.5-2 de uyanıyor sonra 4- 6 -en son 8.30 ile 9 arası uyanıyoruz kalkıyoruz. Sonra 2-2.30 saat arası uyanık kalıp uyutuyorum 3 gündüz uykusu da 1 saat sürüyor. Bunu oturtturdum 3 gündür bebekde sanki düzen istiyor gibi hemen uyum sağladı .okadar yakardım ağladım uyumuyor diye çocuk düzen istiyormuş😭🤣

Düzeni ben bir türlü oturtamadım. Ramazan diyemi bilmiyorum bugün daha erken verdim mamasını artık biraz daha erken uyutayım diye uykusu varken o kadar direndi ki dişi mi çıkacak onun huysuzluğu mu anlamadım. Bir de mama yese bile bir saat sonra kesin uyanıyor bazen de ağlayarak bunun sebebi nedir sizce ben çözemedim yorgun da bırakmıyorum o kadar

Kızlar kızımın omzundaki aşı izi kabuk tutmuş baya şişkin duruyor, normal mi ne kadar sürede geçiyor?
Evet normal aşıyı yapanlar da doktor da ebe de söyledi bana dokunmayın dedi kendi kendine geçecekmiş
Hatta doktor bakıp asisi daha tutmamış demisti o aşının tuttunu gösteriyor sanirim

Bebeğim beş aylık oldu. Destekli oturtmaya başladınız mı. Ben hiç oturtmadim.dahs
5.5 çoktan oturtuyorum .4 aylıkken kucağımda oturur pozisyonda 5 aylık olunca da yerde çalışmalara başladım tabi destekli 15 gündür.suanda desteksiz bir 5 dk duruyor.yikildiginda kendi doğrulamiyor.yuz üstü dönüp ger geri emekliyor.Tek tarafına dönebiliyor suanda.kendi etrafında dönüyor yüz ustuyken ..bol bol yere bırakmanın sonucu.zar zor kabul ettirdim yerde durmayı hep kucaktaydi yoksa 4 ay😁

Son düzenleme:
5.5 çoktan oturtuyorum .4 aylıkken kucağımda oturur pozisyonda 5 aylık olunca da yerde çalışmalara başladım tabi destekli 15 gündür.suanda desteksiz bir 5 dk duruyor.yikildiginda kendi doğrulamiyor.yuz üstü dönüp ger geri emekliyor.Tek tarafına dönebiliyor suanda.kendi etrafında dönüyor yüz ustuyken ..bol bol yere bırakmanın sonucu.zar zor kabul ettirdim yerde durmayı hep kucaktaydi yoksa 4 ay😁
Ben geç kalmışım demekki. Bende oturtayim artık çünkü sürekli oraya buraya bakmak istiyo yatiyo oluncada goremiyo

Ben geç kalmışım demekki. Bende oturtayim artık çünkü sürekli oraya buraya bakmak istiyo yatiyo oluncada goremiyo
Eğer yatirdiginda kendini kaldırma hareketi yapiyorsa oturmaya hazırdır.Kendi başına oturuncada ek gıdaya hazır oluyor.Sirayla yani sende oturt artık ilk kucağında biraz alışinca yere oturt sende arkasında ayaginla destekle ben bacaklarımı v şeklinde açıp ortama oturtuyorum.Devrilince ben destek oluyorum.boyle böyle bayağı alıştı şimdi ek gıda için denemelere başladım 3 gün kuraliyla anca 6 aylık olunca öğüne geçerim.

Eğer yatirdiginda kendini kaldırma hareketi yapiyorsa oturmaya hazırdır.Kendi başına oturuncada ek gıdaya hazır oluyor.Sirayla yani sende oturt artık ilk kucağında biraz alışinca yere oturt sende arkasında ayaginla destekle ben bacaklarımı v şeklinde açıp ortama oturtuyorum.Devrilince ben destek oluyorum.boyle böyle bayağı alıştı şimdi ek gıda için denemelere başladım 3 gün kuraliyla anca 6 aylık olunca öğüne geçerim.
Evet poposunu kaldiriyo. Basunida tutabiliyit. Biraz oturtmaya başlicam bende ek gıdaya altı aylıkken geçerim şimdilik emiyor bakalim

Bu 4. Ayın kerameti midir gündüz bile sürekli uyanmaya başladı çok zorluyor artık beni. Kucağımda emzik verip dalmasını bekliyorum sonra yerine bırakıyorum hep öyle sallama falannda yapmadım ama ananesi arada yapıyor tabi. Destekli uyumaya mı alışıyor anlamadım

967D8E6E-0CC3-4DB2-B523-367F7D57F827.jpeg

Selam kızlar şuan kafama bir şey takıldı. Internetten eleviti araştırdığımda kutusu farklı üstünde kalp var ve bir tane bile böyle düz kutu görmedim. Neden kutusu böyle acaba?🙄eczaneden aldım. Barkodunu da okuttum kayıtlı görünüyor ama kutusu böyle olan hiç görsel göremedim.

X