2022 Kasım Anneleri Paylaşım alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    275
Bende olmadım daha 5 ayligiz .ve üzerimde 20 kilo fazlalık var.nasil oldu anlamadım bile.dogumdan sonra şiştim resmen.umarim odemdir😭😭
Benim de 8 kilo ki dogumdan hemen sonra normal kiloma donmustum. Kanama donemi boyunca da kilo almadim. Sonra giderek aldim ama ellerimden anliyorum odem oldugunu. Hamileligimin son zamanlarindaki gibi hissi. Regl olsam sanki gidecek gibi. Bir de sutu azaltmayacak sekilde diyet yapmam lazim.

Bugün bizde hiç uyumadik gece boyunca her saat başı kalktı yine. Halbuki dün ne güzel uyumuştu. Artık uyuyacak heralde diye umutlannmistimmm

Bugün bizde hiç uyumadik gece boyunca her saat başı kalktı yine. Halbuki dün ne güzel uyumuştu. Artık uyuyacak heralde diye umutlannmistimmm
Yalnız değilsin ...😵‍💫gece hep kalktı.ama ben bu gece şöyle yaptim emzirdim yatirdimya 3 saatten önce uyandiysa emzirmedim pispisladim ayakta yarım saat sürdü bazısı ama vazgeçmedim.bakalim ilerleyen günlerde faydası olacak mı? Hep kalktığında emzirdim alışkanlık haline getirdi diye düşünüyorum.

Yalnız değilsin ...😵‍💫gece hep kalktı.ama ben bu gece şöyle yaptim emzirdim yatirdimya 3 saatten önce uyandiysa emzirmedim pispisladim ayakta yarım saat sürdü bazısı ama vazgeçmedim.bakalim ilerleyen günlerde faydası olacak mı? Hep kalktığında emzirdim alışkanlık haline getirdi diye düşünüyorum.
Aynennn bende onu yapıyorum . Fakat çok yorgun olduğumda yapamıyorum onu. Herseferinde bende emzirmiyorum pispis yada salliyorumm besikte . Fakat diyorum ya benim bebeğim zaten en fazla iki üç saat uyuyan bı bebek. Eskiye göre yine yine iyi uyuyor diyorum. Çünkü önceden hiiiiiic uyumuyodu.bence faydasını görürsün canimm

Ben onuda denedim ise yaramadi..bi sure sonra aglamaya basladi..bu beni yine pispisla kandirip meme vermiycek diye mi dusundu neyse artik..valla bizden uyanik bu minikler..napsam faydasiz..o ne derse o oluyor bizim evde...

Şimdi sağlık ocağından geldim.5 aylık rota virusu damlasını yaptirdim..kontrolu yoktu bakmayacaz dedi boyu kilosuna ben ısrar edince kilosuna baktırdım.1 ayda 600 gram almış bu kadar sık emmesine rağmen geceli gündüzlü az gibi geldi bana 7500 Gr olmuş ağırlığı.nasil sizce.aslinda günde bir ,iki kere mama da veriyorum.😕🤔bilemedim.

Sutunuzde azalma oldu mu? Benim bebisimi sadece emziriyorum. Bir de kac kilo verdiniz merak ettim :)
Olmadı canım, bestlak damladan da kullanıyordum hiç eksilme olmadı. 63 kiloyla doğum yapmıştım 55e kadar düştüm. Neden o kadar verdim anlamadım şimdi dikkat etmeye başladım öğünlerime.

Şimdi sağlık ocağından geldim.5 aylık rota virusu damlasını yaptirdim..kontrolu yoktu bakmayacaz dedi boyu kilosuna ben ısrar edince kilosuna baktırdım.1 ayda 600 gram almış bu kadar sık emmesine rağmen geceli gündüzlü az gibi geldi bana 7500 Gr olmuş ağırlığı.nasil sizce.aslinda günde bir ,iki kere mama da veriyorum.😕🤔bilemedim.
Canım benim bebeğimde geçen ay 500gr almıştı dört ay kontrolün. Norml dediler. Bu ayda o civarda kilo alımı bekliyorum ben sadece anne sütü veriyorum.norml gibi sizin kilonuz

Maşallah gayet iyi bu ay için, ben 4. ay aşısına götürdüm ve sadece 100 gram almış, 5900 gram ( kıyafetleriyle) sütümün azaldığının farkındaydım 400 gr alsa yeter diye düşünüyordum, yemene içmene dikkat edip bir hafta sonra tekrar gel dedi hemşiremiz, emzirmeyi tekrar anlattı 😅 (4.bebe) yine almamışsa çocuk doktoruna götüreceğiz.

(Aaa bak yine sana cevap yazıyormuşum😊, şimdi farkettim, az önce de ek gıda topiğindeki bir mesajına cevap yazdım)

Maşallah gayet iyi bu ay için, ben 4. ay aşısına götürdüm ve sadece 100 gram almış, 5900 gram ( kıyafetleriyle) sütümün azaldığının farkındaydım 400 gr alsa yeter diye düşünüyordum, yemene içmene dikkat edip bir hafta sonra tekrar gel dedi hemşiremiz, emzirmeyi tekrar anlattı 😅 (4.bebe) yine almamışsa çocuk doktoruna götüreceğiz.

(Aaa bak yine sana cevap yazıyormuşum😊, şimdi farkettim, az önce de ek gıda topiğindeki bir mesajına cevap yazdım)
Evet 100 Gr azmis .boş mu emiyordu acaba seni ? Dikkat et yetmiyorsa mam ver çekinme bebegimlnden önemli degil.Ben okadar takildimki bir ara yutkunmalarini sayıyordum.doyduguna inanmıyordum benimle mama veriyordum 100cc de 2. Ayda 1600 Gr alınca mamayi bırak sutunle doyuyor demek dedi hemşire azalttım bende mamayi.ozamndan beri
3. Ay 550 Gr
4 .ay 650 Gr
5. Ay. 600gr
Aldı az gibi geliyor ne bilim.benimde 3. Bebe ama emzirme işini ilk defa becerdim.ikisini mamayla büyüttüm ve bu aylarda 9 kilo civarindaydilar😊simdi bu bebeğim zayıf geliyor bana .gelişimini ins yapiyordur.sutum beyin gelisimine yetiyordur diye kafamda annelik içgüdüleri komple teorileri üretiyor.hormonlarima engel olamıyorum mamada veriyorum içim rahat etsin diye gün içinde 1 2 defa 😂

Evet 100 Gr azmis .boş mu emiyordu acaba seni ? Dikkat et yetmiyorsa mam ver çekinme bebegimlnden önemli degil.Ben okadar takildimki bir ara yutkunmalarini sayıyordum.doyduguna inanmıyordum benimle mama veriyordum 100cc de 2. Ayda 1600 Gr alınca mamayi bırak sutunle doyuyor demek dedi hemşire azalttım bende mamayi.ozamndan beri
3. Ay 550 Gr
4 .ay 650 Gr
5. Ay. 600gr
Aldı az gibi geliyor ne bilim.benimde 3. Bebe ama emzirme işini ilk defa becerdim.ikisini mamayla büyüttüm ve bu aylarda 9 kilo civarindaydilar😊simdi bu bebeğim zayıf geliyor bana .gelişimini ins yapiyordur.sutum beyin gelisimine yetiyordur diye kafamda annelik içgüdüleri komple teorileri üretiyor.hormonlarima engel olamıyorum mamada veriyorum içim rahat etsin diye gün içinde 1 2 defa 😂
Çiş takibini sürekli yapıyordum aslında, dolu dolu olmasa da düzenli yapıyordu, sütümün bol olmadığının farkındaydım ama bu kadar az kilo almasını beklemiyordum,hasta falan oldu belki o zaman kilo vermiştir, bir de dolu dolu emse de sütüm öyle çok yağlı değil zaten o yüzden de çok kilo almasını beklemiyordum.

Çekinmem tabi ki mama veririm, ikisini mamayla birini anne sütüyle büyüttüm ben de, belki bi ümit bu da emer dedim, hemşire beslenmeni takip edip (su içmeyi biraz ihmal ettim çünkü bu ay) bir hafta bekleyelim dedi ama demin acaba aç mı deyip dayanamadım mama verdim ama istemedi emmedi, mamaya alışması da kolay olmayacak gibi, bi de zaten alerjik bir bebe, vücudunun mamaya tepkisi ne olacak bakalım🙄

Senin bebenin kilosu gayet normal, anne sütüyle alması gereken kiloyu almış maşallah, tabi ki beyin gelişimi de sağlıklıdır, diğerleri mamayla baya gürbüz olunca bu gözüne zayıf gelmiş😄

Kizimin burnu tikali cok.burun aspiratoruyle temizlenmiyor baska nasi temizleyebilirim??okula giden abi olunca hep hastayiz😭ama bu kez teizlenmiyor..hirhir su an emiyor zorlaniyor yavrum

Kizimin burnu tikali cok.burun aspiratoruyle temizlenmiyor baska nasi temizleyebilirim??okula giden abi olunca hep hastayiz😭ama bu kez teizlenmiyor..hirhir su an emiyor zorlaniyor yavrum
Baby vac burun aspiratörü var elektrikli süpürge ile kullanıyorsunuz, ben burnu çok tıkandığı zamanlarda onu kullanıyorum. Öncesinde serum fizyolojik ile burnunu ıslatıyor musunuz? Çok geçmiş olsun 🙏🏻

Baby vac burun aspiratörü var elektrikli süpürge ile kullanıyorsunuz, ben burnu çok tıkandığı zamanlarda onu kullanıyorum. Öncesinde serum fizyolojik ile burnunu ıslatıyor musunuz? Çok geçmiş olsun 🙏🏻
Islatiyorum tabiki.bu gece enjektorlede yaptik esimle ama dolu yine sanki..digerini gordum ama almadim..

Onceden benimki de iki defa kalkardı ama 1 aydır arttı kalkmalari önce emziriyorum ben de bakıyorum doymuyor mama veriyorum ama onun da hepsini bitirmediğini için kalanını bitirmeye uyanıyor
Benim de uyku sersemiyse öyle emiyor bir de gece ona çözüm bulamadim
Peki sutun nasil cok geliyor mu

Benim bebegim 1 ayda 350 gr almis ve doktor normal dedi.

Kizlar bebegim 4 bucuk aylik 6 kg 100 gr.Doktor sorun yok dedi. Hareketleri falan guzel nesesi yerinde sukur. Sizce cok mu az kilosu?Babam az deyip duruyo ama her vebek tombis olmak zorunda degilki boyu da 64cm
Canım babana saygısızlık yapmak istemem ama hayatında kaç tane çocuk götmüşte büyütmüş doktorlar 1 gün içerinde babanın gördüğü çocuğu görüp tedavi ediyorlar. Bence doktoruna güven. Her çocuk aynı değil her çocuğun gelişimi de aynı değil. Zaten olası bir ters durumda doktorlar söylüyor. Gelişimi yavaş der gelişim geriliği var der yaşıtlarına göre geriden geliyor der ama mutlaka söyler. Bence yüreciğini ferah tut.

Bence çok güzel. Geceleri çok çekmiyorlar zaten. Benim kızım 1 kilo almış doktor fazla dedi😔 kaka yapmıyor ki

X