2022 Kasım Anneleri Paylaşım alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    275
Kizimin burnu tikali cok.burun aspiratoruyle temizlenmiyor baska nasi temizleyebilirim??okula giden abi olunca hep hastayiz😭ama bu kez teizlenmiyor..hirhir su an emiyor zorlaniyor yavrum
Süpürgeye takılan burun aspiratörü kullandın mı temizlemiyor demişsin ama denemediysen kesinlikle dene. Baby vac bu ürün çok güzel. Hatta inatçı burun mukusu var ise biraz izatonik ile yumuşat öyle Çek

Günaydın hanımlar, benim kız 4 kilo doğdu suan evde tarttigimda 8600 cikiyo geçen hafta doktor 8500 tartmıştı. 3 ay kontrolün de 7600 du, bugün tam 4 ay 24 günlük yani 5 aylık olacak. Hemen hemen 2 ayda sadece 900 gr kadar almış. Normal mi sütüm yaramıyo mu artık? Emmeleri azaldı eskisi gibi çok emmiyo hareketli baya. Günde 1 sefer mama verdiğim oluyodu bazen veriyordum bazen vermiyordum. Normal mi bu durum ?

Kilosu zaten gayet iyi.iki ay kilo almasada olur yani .suan benimkide aynı 3 5 dk emip bırakıyor memeyi.verdigimde zorla ağlıyor istemiyor.cevrelerine ilgisi çoğaldı.en güzel uyku sersemi iken emiyor.emdikden sonra huzurluysa aglamiyirsa gülücükler atıyorsa sıkıntı yokmus bunu söylemişti doktor bana.

Canım babana saygısızlık yapmak istemem ama hayatında kaç tane çocuk götmüşte büyütmüş doktorlar 1 gün içerinde babanın gördüğü çocuğu görüp tedavi ediyorlar. Bence doktoruna güven. Her çocuk aynı değil her çocuğun gelişimi de aynı değil. Zaten olası bir ters durumda doktorlar söylüyor. Gelişimi yavaş der gelişim geriliği var der yaşıtlarına göre geriden geliyor der ama mutlaka söyler. Bence yüreciğini ferah tut.
Cok haklisin. Tabiki doktor normal diyosa hic kafama takmiyorum. Malesef boyle soylendiginde gereksiz yere anneyi de strese sokup sütlerini azalttklarini bilmiyolar.

Hanimlar bebek emdigi.ilk dakikalardw yutkunma.oluyo da sonra emdigi halde yutkunma.olmuyo sesli sekilde fazla. Ben onu sutu cekemiyo sanirdim.megerse sutun yagli kismi gelmeye baslayimca oyle.olurmus doktordan ogrendim. O yuzde bebek kendi birakana dek emdirin.
Ben 1 aydir meme reddiyle mucadele ediyorum. Artik daha fazla emmeye ve sutum de daha cok artmaya basladi sukur. Oncelikle stres yasadigim bir sey vardi onu yok ettim hayatimda. Bir de suyu fazlaca icmeye calisiyorum

Hanimlar bebek emdigi.ilk dakikalardw yutkunma.oluyo da sonra emdigi halde yutkunma.olmuyo sesli sekilde fazla. Ben onu sutu cekemiyo sanirdim.megerse sutun yagli kismi gelmeye baslayimca oyle.olurmus doktordan ogrendim. O yuzde bebek kendi birakana dek emdirin.
Ben 1 aydir meme reddiyle mucadele ediyorum. Artik daha fazla emmeye ve sutum de daha cok artmaya basladi sukur. Oncelikle stres yasadigim bir sey vardi onu yok ettim hayatimda. Bir de suyu fazlaca icmeye calisiyorum
Aynen öyle.bol bol su ..yanlız bugün ne yediysem veya ne düşündüysem 🤔göğsüm ilk doğum yaptığım günler gibi şişti💣zaten sağ gogsumu en çok emiyor ordan doyuyor diyebilirim.bebegim hiç zorlanmadan sapır şupur emip uyudu..nasil olduğunu cozersem hep yaparım.☺️

Günaydın hanımlar, benim kız 4 kilo doğdu suan evde tarttigimda 8600 cikiyo geçen hafta doktor 8500 tartmıştı. 3 ay kontrolün de 7600 du, bugün tam 4 ay 24 günlük yani 5 aylık olacak. Hemen hemen 2 ayda sadece 900 gr kadar almış. Normal mi sütüm yaramıyo mu artık? Emmeleri azaldı eskisi gibi çok emmiyo hareketli baya. Günde 1 sefer mama verdiğim oluyodu bazen veriyordum bazen vermiyordum. Normal mi bu durum ?
Tabikki norml artık daha az emip daha çok hareket ediyorlar canım haliyle daha az kilo alacaklar zaten masalllh kilosu gayet güzelmiş 😍

😭😭😭ağlıyorum şuan benim bebeğim neden uyumuyor.dun öğleden bu satte kadar 8 saat uyudu nasıl olur bir bebek gece uykusu 7 saat olur mu?gözümden uyku akıyor iki gündür.mamada veriyorum uyusun sırf diye .offf offf çare yok biliyorum sadece haykırarak aglmak istiyorum.ama yapamiyorummmm

😭😭😭ağlıyorum şuan benim bebeğim neden uyumuyor.dun öğleden bu satte kadar 8 saat uyudu nasıl olur bir bebek gece uykusu 7 saat olur mu?gözümden uyku akıyor iki gündür.mamada veriyorum uyusun sırf diye .offf offf çare yok biliyorum sadece haykırarak aglmak istiyorum.ama yapamiyorummmm
Bu aya has birsey mi acaba? 3 gundur sabah 5'te uyaniyor bizimkide.

Bugun rota menejit asilarimiz vardi. Rota damlasini damlatirken bir ara kustu bebisim ne var ne yoksa. Hocaya sordum etkisi azalir mi diye. Hayir hala yaridan fazla damla var damlalikta, zaten mukozadan emiliyor ve dozda ona gore ayarlaniyor dedi. Diger asilarda da cok agladi. 13. ayda artik son dozlarimiz.

Bu ay alerji testlerine basliyoruz. Bugun toplu igne basi buyuklugunde yumurta sarisi ile basladim bakalim.

Bu aya has birsey mi acaba? 3 gundur sabah 5'te uyaniyor bizimkide.
4 aylık oldugun dan beri 😭😭5 ay 10 gunluguz hala devam ediyor.9 da yatıp 4 de uyanıyor .geç yatirdigimda 12 de yatıp 7 8 de gözler cam gibi .Tabi 2 saatte birde emmek için kalkıyor ben uyuyana kadar o uyaniyor.bukadar az uyuyup nasıl enerjik oluyor...gündüzde uykusu bölük börcük.basindan hiç ayrilamiyorum ağlıyor, yerde oyuncaklarını gösteriyorum hoplayıp gezdiriyorum evde 😭

4 aylık oldugun dan beri 😭😭5 ay 10 gunluguz hala devam ediyor.9 da yatıp 4 de uyanıyor .geç yatirdigimda 12 de yatıp 7 8 de gözler cam gibi .Tabi 2 saatte birde emmek için kalkıyor ben uyuyana kadar o uyaniyor.bukadar az uyuyup nasıl enerjik oluyor...gündüzde uykusu bölük börcük.basindan hiç ayrilamiyorum ağlıyor, yerde oyuncaklarını gösteriyorum hoplayıp gezdiriyorum evde 😭
Ahhh ya 😔 ben de cok bunaldim acikcasi. Gececek diye sabredecegiz.

İlk çocuğuma ben çok hastaydim bir gün esim ise gitmişti ben de işten rapor almistim dinlenmek için ama nerde dinlenmek nolur yarım saat uyu diye ağlamıştım o da oyun yapiyirum sanıp gülmüştü ve kızım bu ay sonunda 6 yaşına girecek inanın geçiyor geçecek
Var mı bir tanidiginiz cocuga biraz bakabilecek?

Sanırım uyku düzenleri oturmaya çalışıyor kızım da gece uykusuna çok zor dalıyor kacta uyursa uyusun ister 9da ister gece 1de sabah en geç 8 de uyanıyor tabi gece beslenmelerini saymıyorum yarim satten bir buçuk saate kadar giden uyanikliklarimiz var, bir kitapta okumuştum zaten en geç 8de uyandırmak da gerekiyormus gün içinde de en az 3 uyku yapması gerekiyormus gündüz ne kadar uyursa gece o kadar rahat geçiyor bizim felç ola ola kucağımda uyutuyorum en azındanbir saat uyumasını sağlamak icin coookk yorucu ama buyuyorlar inşallah geçecek bu zorluklar uyumuyor diye ne kadar stres olursam o kadar zor uyuyor benimki sakin kalmaya çalışıyorum bu günün tekrarı yok diye diye keyif almaya bakiyorun

Sanırım uyku düzenleri oturmaya çalışıyor kızım da gece uykusuna çok zor dalıyor kacta uyursa uyusun ister 9da ister gece 1de sabah en geç 8 de uyanıyor tabi gece beslenmelerini saymıyorum yarim satten bir buçuk saate kadar giden uyanikliklarimiz var, bir kitapta okumuştum zaten en geç 8de uyandırmak da gerekiyormus gün içinde de en az 3 uyku yapması gerekiyormus gündüz ne kadar uyursa gece o kadar rahat geçiyor bizim felç ola ola kucağımda uyutuyorum en azındanbir saat uyumasını sağlamak icin coookk yorucu ama buyuyorlar inşallah geçecek bu zorluklar uyumuyor diye ne kadar stres olursam o kadar zor uyuyor benimki sakin kalmaya çalışıyorum bu günün tekrarı yok diye diye keyif almaya bakiyorun
Kesinlikle sakin olmak lazım .. bizim stresimiz çocuğa geçiyor herzamn bunu savunurum..benimkide hiç uyumuyo daha küçükken hiiiiiiic uyumuyordu şimdi gece iki üç saat uyuyoz diye seviniyoruz. Ama hiçbir zamn stres sıkıntı sinir yapmafim. Hiç uyumamasina rağmen gayet Sakık bı çocuğum var .. olsun hepsi geçecek onladda büyücek ve uyuyavaklar herşeyiyle kabulumuz napalimm 😍😍😍🙂 T Thepatriot

Hanımlar merhaba, yaklaşık 20 gün önce hastalandım bogaz ağrısı burun akıntısı falan. Kızıma da geçti onun sadece burnu tıkandı, akmadı öksürük falan olmadı. Ama o gün bugündür hala burnu tıkalı doktor 2 saatte bi acın dedi açtık aspiratörle çekiyorum ama gece uykudan uyandıracak kadar tıkalı neden hala gecmiyo tekrar doktora gideyim diyorum ama ilaç vermicek aç burnunu dicek. Alternatif olarak ne yapabilirim ? Odada nem cihazı var odanın nemi 50-60 arası bide cihazı çalıştırırken bebeği yakınına koyuyorum hava yüzüne gelsin açsın yumuşatsın diye ama yok yani gecmiyo :KK43:

Aynı durumdayız gündüz 40 dakikayı asla geçmiyor kurulmuş saat gibi uyanıyor 3 uyku yapıyoruz 40 dakikadan. Gece 8-9 arası yatıp 3 kere kalkıyor 6:45 le güne başla. Uyku eğitimi alsam mı dedim hep çok pahalı hem çok ağlar diye korkuyorum. Kendi kendine uyumayı nasıl öğretcez 😔

Aynı durumdayız gündüz 40 dakikayı asla geçmiyor kurulmuş saat gibi uyanıyor 3 uyku yapıyoruz 40 dakikadan. Gece 8-9 arası yatıp 3 kere kalkıyor 6:45 le güne başla. Uyku eğitimi alsam mı dedim hep çok pahalı hem çok ağlar diye korkuyorum. Kendi kendine uyumayı nasıl öğretcez 😔
Benim 3. Bu öğreniyorlar kendi kendine uyumayi 3 yaşından sonra 😭😭😭ikisinide ayakta uyuttum uzun süre sonra yanına yatıp uyutmaya başladım en son yatağında kendi uyumuya başladılar .hala aynı bu kaçta yatarsa yatsın 2.5 3 saatte bir kalkıp 7. Saat ayağa dikiliyor 1 2 saat uyalanip öyle uyuyor.2 saat sonra gene 2 saat ayakta gündüz gibi yani 7 saat gece uykusu var..

Hanımlar merhaba, yaklaşık 20 gün önce hastalandım bogaz ağrısı burun akıntısı falan. Kızıma da geçti onun sadece burnu tıkandı, akmadı öksürük falan olmadı. Ama o gün bugündür hala burnu tıkalı doktor 2 saatte bi acın dedi açtık aspiratörle çekiyorum ama gece uykudan uyandıracak kadar tıkalı neden hala gecmiyo tekrar doktora gideyim diyorum ama ilaç vermicek aç burnunu dicek. Alternatif olarak ne yapabilirim ? Odada nem cihazı var odanın nemi 50-60 arası bide cihazı çalıştırırken bebeği yakınına koyuyorum hava yüzüne gelsin açsın yumuşatsın diye ama yok yani gecmiyo :KK43:
Merhaba doktorun bize önerdiği burun acma aparatı puar diye gecen şeyden e bebekte var biz onu kullanıyoruz bir de onu deneyin isterseniz

X