2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Merhaba annelersut alerjili bebek takibinde cocuk hekimiyle mi yoksa alerji uzmaniyla mi devam ediyorsunuz? Bizim cocuk hekimimiz alerji uzmani degil onun icin alerji uzmanina gittik. Fakat hangisiyle devam etmeliyiz kararsizim

Kızlar bebişleriniz oturuyor mu desteksiz ya biz hala devriliyoruz birkaç tanıdığın bebeğini gördüm bizden küçük oturuyorlar maşallah şimdide bunu taktım kafaya 3 hafta erken doğdu ondanda olabilir tabii ama..

Ay akşam loru yaptım ben minik adam uyuyunca, sabah tadına baktım baya güzel olmuş ilk defa yaptım peynir altı suyu da hazır oldu boyleve biskuvide kullanıcam
Şimdi bizde yaptık tam yazacaktım çok kolaymış ya biz 1lt süte 2yk sulu yoğurt koyduk kaynattık bir tülbente koyup süzdük(süzülen su peyniraltı suyu oldu) sonra yumuşak olsun diye tülbentin içine soğuk su koyduk süzdürdük oldu bir minik kavanoz lor sen nasıl yaptın canım ? Ben labnede yapacağım evdeki bitince artık.

Bende tam bununla ilgili yazacaktım bizimkide kendi oturamıyor bide öne doğru gitme merakı var yeri izliyor sürekli zamanında doğdu ama her bebeğin gelişimi farklı diyorlar. Çok nadir dönüyor her gün alıştırma da yaptırıyorum

Ben bu çocuk aç kitabına göre yaptım canım. Mayaladigim bir kavanoz yoğurt vardı onu kısık ateşte kaynattim sulandi iyice, sonra pütür pütür oldu suyunu çekmeden kapadım altını 1 çay kaşığı tereyağı ekledim soğumaya bıraktım sonra tülbente koydum süzüldü sabaha kadar:)

Süte yoğurt koyup mu kaynattınız yoksa kaynayınca mı koydunuz bende yapayım bugün

ben de onu denicem bugün

bizimkidr aynı devriliyo hemen ve hala tam tur dönemiyo

Bizimki oturuyor canım yaklaşık iki haftadır falan Çok geç döndü mesela,hatta otururken sürekli öne gidiyordu falan başlarda da ama bebeyatmaz bu konuda çok destek oldu onunla otura otura alıştı şimdi kendi oturuyor desteksiz hatta sıkılınca yana atıyor kendini yıkıliyor

Tarifinize baktım ama bulamadım nasıl yaptınız lor peynir ben de yapıcam
Ben bebeğime yoğurt yapmıştım birazını yedi birazı da diğer günler çok taze değil diye kalanları ve üzerine de 1lt veya yrım litre evde ne kadar süt varsa tencereye boşalttım. İçine bir tatlı kaşığı ya da bir yemek kaşığı kadar sirke koydum çok azsa tatlı kaşığı sirke eğer bir litre kadar varsa yemek kaşığı sirke yeterli. Bir çay kaşığı kadar tuz koydum içinde tadı hiç yoktu tuzun. Ama koymayabilirsiniz bebek için. Kaynattım bekledim başında zaten hmen kaymak gibi kıvam almaya kabarmaya başlıyor biraz 5 -6 dk karıştırdım söndürdüm. Süzgeçin üzerine ince lor için tülbent koyup süzülmeye bıraktım. Çok aşırı kurutmadım biraz ıslağımsı bıraktım bebeğim için yumuşak olsun diye.zaten bebek lorunun diğer lordan farkı yumuşak ıslak gibi olmasıevde yapmak çok kolay ve temiz olur bebeğim çok sevdi loru

Bebek suyu neymiş canım
Ben doktor tavsiyesi ile migrostan pembe kapaklı minik şişelerde 6 lı hayat su aldım bebeğim sevdi ve kaka yapması gazı uykusu rahatladı uzun süredir bu durumlardan huzursuzdu işe yaradı bugün 5. Gün. Bu su ph derecesi azot miktarı falan bebeklerin sindirimine göreymiş. Suya yeni alışacakları için

bizimkidr aynı devriliyo hemen ve hala tam tur dönemiyo
Ya bizimki çok güzel dönüyor ama oturma pozisyonunda hep öne eğilip ikiye katlanıyor yeri ellemek oyuncakları almak istiyor birde ağzına götürüyor eğilip ondan sanırım. Bebeyatmaza koyuncada arkaya yaslanmıypr hep ikiye katlanıyor

Bende öyle yapacaktım bu çok pratik geldi ananem öğretti kolaymış baya

Süte yoğurt koyup mu kaynattınız yoksa kaynayınca mı koydunuz bende yapayım bugün
Yoğurt koyup kaynattık canım

Biz daha yeni doktora gittik doktorumuz böyle durumlar için ve acil ateşlenme durumları için bilgilendirdi ve evde bulunması gereken ilaçları yazdı. Böyle kaka yapamazsa fitil yazdı onu koymamızı söyledi zorlanırsa. Ateş için de en az 39 un altına düşmesse ayrı fitil evde bulundurmak için yazdı. Panik yapmadan önce evde bunları uygulayın diye anlattı ateş bağışıklığı güçlendirmek için cocukların dostudur ara ara olması normaldir diye bilgilendirdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…