2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Adaya bebe bisküvisi yapayım dedim çok sert oldu ya olmadı ben mi beceremedim anlamadım bisküvi alsammı dedim araştırdım hünnap hipp bide ebebeğin kendi ürünü hamm en çok övülmüş bunlardan alan varmı?
Ben og marka aldım zeytinyağlı sevdik. Eziyorum önce sonra karıştırıyorum bir sorun yaşamadık

Evet bende normalde vermiyorum. loru yaparken kendime diye yapmıştım sonra bebişimde tadınca sevdi🤭 bi dakine tuz koymadan yapacağım onun için. Ama tuz tadı hiç yoktu tadmıştım o yüzden verdim süt oranı cok içine bir tatlı kaşığından az tuz vardı yinede bi dahakine tuzsuz yapacağım ☺️sağolun uyarı için tuz tadı olmadığından tuz verdiğimin farkında bile değildim siz söyleyince hatırladım 🙈🙈
Bu arada lor tarifinizi uygulayacağım ben de 😇😇

Suyu ben de pek iciremiyorum. Kaynamış su veriyorum dediğiniz suyu deneyeyim teşekkür ederim. Gece uyanmalariniza sevindim, bizim ki de düzelir inşallah🙏🏻 Bizim kabız ve gaz sorunu yokken de aynıydı, denemek de fayda var
Bizimki ilk kez verdim bebek suyunu içti sevdi. Kaynamış su olduğu için belki sevmiyordur. İnş bebek suyunu sever önce kaynamış su içtiği için o zannetmez umarım🙄

Kızım yaklaşık 10 gündür çok az yapıyor kakayi yani popoda kalıyor günde bazen birkaç kez yapıyor. Gaz çıkışı var. Zeytinyağı, armut, elime, avokado, kavak, balkabağı denedim tabi öğünün yarısı gibi miktarlarda.. suyu pek icmiyor. Ne yapicam bilemiyorum?

Kızım yaklaşık 10 gündür çok az yapıyor kakayi yani popoda kalıyor günde bazen birkaç kez yapıyor. Gaz çıkışı var. Zeytinyağı, armut, elime, avokado, kavak, balkabağı denedim tabi öğünün yarısı gibi miktarlarda.. suyu pek icmiyor. Ne yapicam bilemiyorum?
ben de su içiremiyen annelerdenim içmiyo biberonla içmiyo sulukla içmiyo kaşıkşa bi kaşık zor veriyorum ilkini yemek sanıp alıyo ikinci kaşıkta su olduğunu anlayınca daha almıyo ek gısaya başlayınca günde ne kadar su vermek gerek bilen varmı?

Ek gıda kadar vererek ilerlemeye calis derim. Öğüne geçince de 30 CC ile baslayabilirsin gerisi istedigi kadar içerebilir dedi doktorumuz
ben de su içiremiyen annelerdenim içmiyo biberonla içmiyo sulukla içmiyo kaşıkşa bi kaşık zor veriyorum ilkini yemek sanıp alıyo ikinci kaşıkta su olduğunu anlayınca daha almıyo ek gısaya başlayınca günde ne kadar su vermek gerek bilen varmı?

Biz normale döndük iki kez ağlayarak yaptı zorlandı, günlerdir zorlandığı için o kadar kreme rağmen canı yandı sanırım. Sonuncu normaldi🙏🏻çok şükür, bundan sonra su icmezse irmik,pirinç vs kullanmak yok. Bu arada patates,muz vs meşhurdur kabız konusunda ama havuç da etkiliymis hem okudum hem de gözlemledim bu süreçte, kabak, armut, avokado ve zeytinyağı dostunuzdur. Su da en önemlisi👌🏻 Yine de tecrübeli annelerin varsa tavsiyeleri paylaşalım

Biz normale döndük iki kez ağlayarak yaptı zorlandı, günlerdir zorlandığı için o kadar kreme rağmen canı yandı sanırım. Sonuncu normaldi🙏🏻çok şükür, bundan sonra su icmezse irmik,pirinç vs kullanmak yok. Bu arada patates,muz vs meşhurdur kabız konusunda ama havuç da etkiliymis hem okudum hem de gözlemledim bu süreçte, kabak, armut, avokado ve zeytinyağı dostunuzdur. Su da en önemlisi👌🏻 Yine de tecrübeli annelerin varsa tavsiyeleri paylaşalım
İlk zamanlar bizimde böyleydi canım sonra yedikçe düzeldi alıştı galiba bağırsakları 🙈

Kızlar tarif kitapları geldi hemen bunu yaptım çok sevdi tavsiye ederim ☺️

Eklentiler

• 3BEB62E8-8018-438E-931F-9E4D66EE3CCE.jpeg
    3BEB62E8-8018-438E-931F-9E4D66EE3CCE.jpeg
    145 KB · Görüntüleme: 63
İlk zamanlar bizimde böyleydi canım sonra yedikçe düzeldi alıştı galiba bağırsakları 🙈
Düzelsin valla çok zor o zorlandıkça ben üzüldüm, o rahatladı ben rahatladım bugün.. Korkumdan bişey de veremedim, suyu içse biraz bı öğün yaptiricam hep az az verdim şu on gündür zaten alerjik yoğurt, yumurta, lor vs yok.. üzüldüm çok 😢
Bı sure ben püre devam edicem, belki çok az pirinç çok az pirinç unu vs eklerim. Gözüm korktu artık..

Düzelsin valla çok zor o zorlandıkça ben üzüldüm, o rahatladı ben rahatladım bugün.. Korkumdan bişey de veremedim, suyu içse biraz bı öğün yaptiricam hep az az verdim şu on gündür zaten alerjik yoğurt, yumurta, lor vs yok.. üzüldüm çok 😢
Bı sure ben püre devam edicem, belki çok az pirinç çok az pirinç unu vs eklerim. Gözüm korktu artık..
Alerjik ya belkide o yüzden fazla zorlanmıştır canım yavaş yavaş geçersin alışır inşallah 🙏 bende birkaç gündür yumurta veriyordum dün bütün sarı verdim sabah ishal olmuştu mesela ara verdik şimdi.

Alerjik ya belkide o yüzden fazla zorlanmıştır canım yavaş yavaş geçersin alışır inşallah 🙏 bende birkaç gündür yumurta veriyordum dün bütün sarı verdim sabah ishal olmuştu mesela ara verdik şimdi.
Tabi etkisi vardır, genetikse de bebekken ben de oyleymisim biraz.. napalim biz de lifli gıda yapar yeriz.
İyi yapmışsınız biraz düzelsin, yine devam edilir porsiyon küçültülür yada yumurta kullanılmış fırın ürünü vs kullanılır, yeter ki iyi olsunlar

X