2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Kızlar Adana’dayım Allah depremi yaşayan herkese yardım etsin. Çok şükür fiziksel sağlığımız yerinde ama mental olarak bitmiş durumdayım. Bebeği kucağıma alıp nasıl 5 kat indiğimi bilmiyorum sokağa çıktığımda çorapsızdım çocuğumun üstüne hiçbişey yok yağmurun altındaydım. Hayatımda ilk kez böyle korktum binadan gelen o sesler gitmiyor aklımdan gerçekten şiddeti süresi çok korkunçtu eve giremiyorum hala korkudan. Müstakil evi olan bi yakınımıza geldik böyle bir felaket yaşamadım. Koridorda yürürken bebekle duvarlara çarpa çarpa yürüdüm. Allah şuan enkaz altında olan herkese yardım etsin, bu felaketle sınanan herkese yardım etsin dualarınızı eksik etmeyin. Garip bi şekilde 5 aylık sürekli ağlayan çocuğumun sesi çıkmadı uyandığında merdivenlerden inmeye çalışıyordum. Olayı büyütmek sizi üzmeyi asla istemiyorum ama çok korktum çok.

Çok çok geçmiş olsun. Özellikle binanızın taşıyıcı sisteminde kolonlarda kirişlerde çatlak varsa lütfen eve girmeyin. Allah hepinizin yardımcısı olsun
Binalarınıza muhakkak baktırın olur mu

Akrabalarda idare edeceğiz bir süre giremeyiz herhalde ama anne olmak düşündüğümden de zormuş bunu anladım o an. Eşim siz inin diye bağırıp duruyordu. Gitmiyor kulaklarımdan sesi gerçekten yıkılacağından emindim şiddetinden bi türlü bitmemesinden Allah’a şükğr şuan kollarımda uyuyor Allah daha zor durumda olanlara yardım etsin bütün duam o şuan

Çok geçmiş olsun Allah korumuş o anın psikolojisi çok zor bilirim ama bebekle dahada zordur kolaylıklar diliyorum. Rabbim herkesin yavrusunu korusun

katinaizmir muhtarlıkla görüştüm şimdi toplayıp karşıyaka belediyesinin toplama alanına götüreceklermiş. Ben muhtarlığa götüreceğim bu havada bebekle çıkmam imkansız çünkü

Allah hepinizin yardımcısı olsun,çok geçmiş olsun

Sabahtan beri hem izliyorum hem ağlıyorum.. çok geçmiş olsun.. Allah diğer zorda kalan herkese yardım etsin
Çalıştığım şirketin içinde olduğu OSB, AFAD ile işbirliği yapmış.. biz hazırladığımız kolileri oraya götüreceğiz bugün.. bir sürü bebek kıyafeti bez mama toplamaya çalışıyorum..

Canim bebegin icin saglam durmaya calis
Cok gecmis olsun
Rabbim korumuş sizi

deprem benim de en büyük korkularımdan bir, o enkazı o nefessiz kalmayı düşündükçe içim tuhaf oluyor. Sabahtan beri kendime gelemedim, şuan o kadar bol geliyor ki her şey. Bu yaşımda amaçsız bir hiç gibi hissetmeye başladım. Allah deprem bölgesindekiler yardım etsin..
Okurken yaşar gibi oldum, bu fobi nasıl atlatılır ki şimdi hiç bilmiyorum. Allah sizi evladınıza omunda size bağışlamış. Çok genişmiş olsun şimdi nasılsınız?

bizde kasımda düzce depremini yaşadık gerçekten çok zor deprem anını ben hala unutamıyorum her gece yine olcakmış gibi geliyo Allah bir daha yaşatmasın inşallah.Allah yardımcınız olsun

Bu 4.gecemiz asla uyumuyor saat başı uyanıyor ne oluyor anlamıyorum
Benim durumuma gelmişsiniz.Her saat başı yada 40.dk da uyanıyor. Bazen pispis ve emzik desteğiyle dönüyor, bazen de ayakta kucakta sallamami istiyor (4-5kez) Epeydir sürüyor bu durum. En fazla 2 saatlik blok yapabiliyor.

Benim durumuma gelmişsiniz.Her saat başı yada 40.dk da uyanıyor. Bazen pispis ve emzik desteğiyle dönüyor, bazen de ayakta kucakta sallamami istiyor (4-5kez) Epeydir sürüyor bu durum. En fazla 2 saatlik blok yapabiliyor.
Mental olarak bitik durumdayım uyumayan bebek çok zor hep yazardım zaten. Kucakta olsa saatlerce uyuyacak yatağa koyduğum gibi gözler açılıyor kocaman. Eskiden gündüz kucak gece yatakta uyurdu şimdi yatak hiç istemiyor. Babası gittiğinden beri ve ek gıdaya geçtiğimizden beri böyle oldu

Çok geçmiş olsun canim yasadiginiz felaket bir durum bir de gece olunca bu kış vaktinde Rabbim yardımcınız olsun buna şükür ki iyisiniz Rabbim enkaz altında kalanlara dayanma gücü versin sagsalim sevdiklerine kavussunlar inşallah bebekler hissediyor buna inanıyorum ben şuan nasılsınız nerde kaliyorsunuz
Çok geçmiş olsun canim ne olur uzak durun binalardan artcilar devam ediyor sanırım ne olur ne olmaz insan korkuyor kendinden çok minicik canı düşünüyorsun biseyden habersiz yavrucum nerdesiniz kalacak yeriniz var mi

Bu 4.gecemiz asla uyumuyor saat başı uyanıyor ne oluyor anlamıyorum

Varsın uyumasın canım yanımızdalar, yanlarındayiz çok şükür nefes alıyorlar kucağimiza alıp sarılıp opebiliyoruz. Yaşanan felaketler insana hep bir ders, bir saniyede herşey değişiyor. Canları sağ olsun,yanimizda olsunlar da ister uyusun,ister uyumasinlar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…