2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Eevet burdayiz yollar çökmüş kapalı hep biyere kipirdayamadik bizim evde hasar yok kayinvalidemlerinde öyle hepimiz kayinvalidemlere gidip kalalim diyoruz böyle yerlerde çok güvenli gelmiyor bana
Böyle anlarda doğru kararı belirlemek o kararı vermek çok güç. Uzun bi süre artçılar devam edecek bir de. Ben ne yapardım bilmiyorum. eve girmeyin demek kolay olan ama havalar çok soğuk ve kucakta bir bebek var. Allah yardımcınız olsun

Amin çok sağolun kayinvalidemler cadirdaydi soba yoktu şimdi soba gelmis sıcak gelin dediler çadıra geldik biraz daha rahat oldu bizim icin

.

Eklentiler

• IMG-20230208-WA0014.jpg
    44,2 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG-20230208-WA0015.jpg
    43,9 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG-20230208-WA0016.jpg
    38,6 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG-20230208-WA0017.jpg
    42,8 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG-20230208-WA0018.jpg
    44,3 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG-20230208-WA0019.jpg
    43,6 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG-20230208-WA0013.jpg
    92,8 KB · Görüntüleme: 43
Yapabileceğimiz birşey olursa kızlar

Eklentiler

• Screenshot_2023-02-09-11-58-42-181_com.whatsapp.jpg
    91,6 KB · Görüntüleme: 40
Kızlar nasılsınız biz depremden beri adananın bir köyündeyiz eşimin ailesinin köyü, çok şükrediyorum başımızı sokacak bir yerimiz var diye. Evde hasar var rapor çıkmasını bekliyoruz. Ona göre hareket edeceğiz. Depremden önce yazdıklarıma baktım da yok uyumuyor yok omzum ağrıyor filan diye ama deprem olduğu günden beri çocuğum 1 kez bile eskisi gibi ağlamadı ben şuan yazarken ağlıyorum ama o stresi atlatmam için midir nedir yetişkin gibi davranıyor size yemin ederim uykusu gelince tık diye uyuyor dizimde, emmeyle ilgili sıkıntımız vardı yok oldu gitti, yabancılara ağlıyordu koşa koşa çıkıyorduk gittiğimiz evlerden, şimdi gülücük saçıyor ilk kez gördüğü insanlara bile, köy evinin geleni gideni eksik olmuyor tahmin edersiniz çocuk bildiğiniz büyüdü, geceleri 1 kez bile kriz ağlaması yok.Benim aklımdan gitmiyor o gece. geceleri uyuyamıyorum ama sanırım hissediyor zor durumda olduğumu iyi olmadığımı, çaresizliğimi. Bebeklerin ne kadar güçlü olduğunu daha iyi anladım. Kendimi düşünmeyi bırakıyorum yakınlarım aklıma geliyor. Kaybettiklerim. Ben pek iyi değilim saçmalıyorsam beni affedin kimle konuşsam ağlıyorum eve giremeyeceğim bir süre daha köyde yaşacağız şu huzuru bir daha hangi apartmanın kaçıncı dairesinde hissedeceğimi bilmiyorum. Allah’a bin şükür başımızı sokacak bir yerimiz var. Allah yardım bekleyen şifa bekleyen herkesin yardımcısı olsun. Allah iyiliğinizi oraya ulaştırsın hayırlarınızı kabul etsin. Bir daha böyle bir acı yaşatmasın kimseye.

Ben de adıyamanda 3 gündür dışarda yatıyordum bir damla su bile yoktu kızım hasta oldu soğuktan sütüm gitti bebeğim aç kaldı ama o kadar akıllıydı ki deprem anından dün gece annemin yanına gelene kadar gıkı çıkmadı eve girdik girdiğimizden beri susmadı çocuk 3-4 günün acısını çıkardı resmen annem soğuktan ağrılarını hissetmemiş sıcağa gelince anladı dedi sabah hastaneye götürdüm 3 günde yarım kilo kaybetmiş kızlar çok kötü çok durup durup ağlıyorum psikoloji falan kalmadı

Yavrum benim. Çok geçmiş olsun canım Allah'ım bir daha yaşatmasın ülkemize

Ahh çok geçmiş olsun yavrularım ya o kadar akıllılar ki her şeyi hissediyorlar. Çok şükür iyisiniz allah sizi birbirinize bağışlamış. Biz burda üzüntüden kahrolduk siz yaşarken neler hissettiniz kim bilir bugün gördüm yenidoğduğunda gittiğimiz ebe ücretsiz danışmanlık yapacakmış belki faydalanmak istersiniz instagram adı emzirmedanismani_serdi diye geçiyor.

Ne diyeceğimi bilmiyorum iyi olmaaniza sevindim. ben burda ksc gündür ağla ağla mahvoldum Allah yardımcınız olsun cok zor bi durum psikolojisi bile yetiyor. O bebekleri çıkarıyorlar yavrularım soğuk bi taraftan açlık desen benimki 2 saat emmese ağlıyor onlar peki? Ağlaya ağlaya catlamistir, anne kokusu yok bisi yok allahim mahvoluyorum hepsini evlat edinmek istiyorum resmen...yardımlarınızı yaptık esim deprem bölgesine gitmek için talepte bulundu keşke cok zengin olsam dediğim bi an oldu keşke elimden başka bisey gelse. Rabbım kimseye yaşatmasın. Enkaz altında kalanlara yardım et Rabbım.

bizde kasımda düzce depremini yaşadık gerçekten çok zor deprem anını ben hala unutamıyorum her gece yine olcakmış gibi geliyo Allah bir daha yaşatmasın inşallah.Allah yardımcınız olsun

Kızlar ben izmitteyim, depremi yaşamadım ama vakti gelince bizim bölgede de yaşanacağını biliyorum ve çok korkuyorum. Psikolojim alt üst oldu sizi düşünemiyorum bile.
Telefona bakmayacağım haberleri okumayacağım diyorum ama o gerçeklik orda duruyor ve bakmadan edemiyorum. Çıkaran her çocuğun videosu fotoğrafı aklıma kazındı. Hepsinde kendi bebeğimin suratını görüyorum sanki. Her çocuk çıkışında seviniyorum ama ya annesi ailesi yoktur diye de kahroluyorum..
Bu psikolojim nasıl düzelir hiç bilmiyorum. Şöyle bi hüngür hüngür ağlasam rahatlayacağım ama o kadar sinirliyim öfkeliyim ki yapamıyorum.
Dediğiniz gibi bizim çocuklar 2 saat emmese ağlar o çocuklar nasıl dayandı. Allahım sen ne büyüksün.

Kızlar çok şükür iyisiniz,hayattasiniz bebisleriniz de yanınızda. Biz uzaktan perişan olurken siz birebir yaşadınız kim bilir ne kadar zordur. Allah hepinizin yardımcısı olsun. Herkesin yavrusu ana babasıyla büyüsün inşallah. Yaşadığınız tramva çok zor Allah korusun hepinizi. Verdiğiniz tepkiler anormal bir duruma verilen normal tepkiler. Atmayın içinize dökün dışarıya. Allah haber beklediğiniz kim varsa hepsinin iyi haberini getirsin sizlere inşallah , çok çok geçmiş olsun

Kızlar tekrardan büyük geçmiş olsun insan düşünmeden edemiyor biz buralarda kahrolduk o görüntüleri görünce siz bizzat yaşadınız kolay olmayacak eski düzene dönmek ama tekrardan yeserecegiz Allah'ın izniyle kayıplarımız çok fazla Rabbim her birine gani gani rahmet eylesin duadan başka bişey gelmiyor insanın elinden her gece yatmadan acaba sabaha uyanabilecek miyiz diyorum düşünmeden kendimi alamiyorum. Bu depremi İstanbul olarak bizde yaşayacağız Kacisimiz yok Rabbim beterinden korusun

Çok geçmiş olsun. Allah size güzel günler göstersin. Bebekler çok güçlüler yan yanasınız ya bu yeter. Elbet bir gün her şey yoluna girecek. 5 gün önce şikayet ettiğim şeylerden şikayet etmiyorum artık. Utanıyorum çünkü. Allah yardımcınız olsun.

gurbetgulu16 canim siz nasıl oldunuz nerdesiniz kalacak yer varmi
Kuzum ben annemin yanına gidiyorum yoldayım ananemize gidiyoruz babannemizi çadırda biraktik bebisimiz hasta olmasin diye memlekete gidiyoruz çok şükür iyiyiz bebisimde hasta olmadı binlerce kez şükürler olsun Rabbim hastalara şifalar versin inşallah biz cadirdayken bı ses daha geldi apartman yıkıldı sanırım sonra ambulans sesleri ben başladım ağlamaya duramadim orada artik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…