2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Biraz geç katıldım muhabbete kızlar ama hisleriniz çok tanıdık.
Ben de eşime çattım dün, işi sebebiyle çocuğun 40 ı çıktığından beri belki 1- belki 2 hafta haftaiçleri bizle kalmıştır. Ptesi bi gidiyor cuma akşam geliyor, e onun olduğu günler de evin eksiği pazarı yok arkadaşlarımız yok kv görümceye bebek sevdirme seansı derken şöyle çekirdek aile kalmayı özledim.
O da sizin için bu kadar yoğun çalışıyorum diyor ben de bunun farkındayım ama hepinizin dediği gibi duygular bazen mantığın önüne geçiyor.
Sana ihtiyaç yok ben hep olduğu gibi her şeyi tel başıma hallediyorum dedim. Konuşmak bile içimden gelmiyor. Az evvel aşıya gittim yine babam götürdü. Hani bu adam nerde? Tamam iş iş de ben de insanım ben de çalışıyorum, akşamları bebeği uyutur uyutmaz geçiyorum bilgisayar başına, dün saat 12 ye kadar çalıştım yine.
Gün içinde de çalışma hayatı devam ediyor malum.
Evet annemler destek oluyor ama insanın eşi gibi olmuyor.
Bazen şükürsüzlük mü ediyorum diyorum ama bu şükürsüzlük değil insani bir bunalma..
Diyeceğim o ki hepimizin dertleri benzer. Allah bize sabır selamet versin de kazasız belasız büyütülelim şu çocukları.

Çok benzer bir sebepten eşimle yakın zamanda atistik, eve geliyorsun iş,telefon hiç susmuyor,çocukla ilgilenemiyorsun bile onun sana da ihtiyacı var,dahası benim de ihtiyacım var anne sıfatımin dışında ben bir kadınım gibi gibi baya saydım söyledim sonra dank etti sanırım düzeldi. Bizler de bunaliyoruz çok normal hep benzer aynı rutin,duş almak bile lüks oldu adeta. Allah hepinizin yardımcısı olsun canım 🙏

Çok benzer bir sebepten eşimle yakın zamanda atistik, eve geliyorsun iş,telefon hiç susmuyor,çocukla ilgilenemiyorsun bile onun sana da ihtiyacı var,dahası benim de ihtiyacım var anne sıfatımin dışında ben bir kadınım gibi gibi baya saydım söyledim sonra dank etti sanırım düzeldi. Bizler de bunaliyoruz çok normal hep benzer aynı rutin,duş almak bile lüks oldu adeta. Allah hepinizin yardımcısı olsun canım 🙏
gerçekten duş almak bile lüks oldu rahat hallerimi çok özledim ben 😔

Cok geçmiş olsun canım inşallah toparlarsn biran önce bitkisel pastiller var hamileyken kullanmıştım doktora sorup kullanabilirsin.
Teşekkürler canım sorayım bakalım
Geçmiş olsun canım hemencecik atlat inşallah. Çocuklar hasta olmasın ama anneler de olmasın işimiz çok zor bir de senin 2 bebek Allah kolaylık versin..

Kızlar saçlarım kopmaya başladı ben de nerde kaldı bu güncelleme diyordum.
Hiçbir takviye kullanmıyorum şuan. Ne kullanabilirim ?
İnşallah canım çok zor valla 🥺 sağolasın 🥰
Ben ilgisi var mı bilmiyorum ama sarımsaklı yoğurt ile atlattım bol c vitamini ve nane limon
Teşekkürler canım doğal yolla atlaticaz artık

Kızlar ya bebekleri kaç günde bir yıkıyorsunuz, tek başınıza yıkayabiliyor musunuz? Bana ağır geliyor 7 küsür oldu sanırım ama tek yıkamak istiyorum artık. Akşamları babası gelsin yıkayayım dediğimde hep erteleniyor😒😒😒.
Günaşırı yıkıyoruz biz doğduğundan beri rutine oturttuk çok şükür

Kızlar korbellden memnun musunuz bizimki aşırı koku çıkartıyor ki poşetinide orijinal alıp takıyorum 🤦🏼‍♀️
ben çok memnunum orjinal poşette takmıyorum trendyolda uyumlu yerli kalı poşet vardı ondan aldım koku hiç çıkmıyohatta yalovaya giderken poşeyi atmayı unutmuşum 3 hafta bezler içinde kalmasına rağmen koku yoktu

ben çok memnunum orjinal poşette takmıyorum trendyolda uyumlu yerli kalı poşet vardı ondan aldım koku hiç çıkmıyohatta yalovaya giderken poşeyi atmayı unutmuşum 3 hafta bezler içinde kalmasına rağmen koku yoktu
Allah allah ya biz mi beceremiyoruz acaba poşeti takmasını falan 😕 ama bizimki mama yiyiyor kakası falan kokuyor yani çişide kokuyor

Allah allah ya biz mi beceremiyoruz acaba poşeti takmasını falan 😕 ama bizimki mama yiyiyor kakası falan kokuyor yani çişide kokuyor
Biz de mama kullanıyoruz dediğiniz gibi kakası da çişi de kokuyor ama içteki kapağı kapalı old sürece kokmuyor hiç. Ama bizimki kapalı balkonda onun etkisi var mıdır bilmem

Biz de mama kullanıyoruz dediğiniz gibi kakası da çişi de kokuyor ama içteki kapağı kapalı old sürece kokmuyor hiç. Ama bizimki kapalı balkonda onun etkisi var mıdır bilmem
Bende dikkat ediyorum iç kapağına özellikle kapanmazsa elimle düzeltiyorum. Bizim banyoda çok kokuyor ya balkon belki biraz daha havadar o yüzden olabilir. Bozuk mu bizim korbell acaba

Kızlar bugün hipp organic elma ve havuç püresi verdim. Kaşık turuncu oldu anında deterjanıyla yıkadığım halde. Oioi kaşıkları kaynatmayın yazıyor üstünde nasıl çıkacak acaba

Kızlar ya bebekleri kaç günde bir yıkıyorsunuz, tek başınıza yıkayabiliyor musunuz? Bana ağır geliyor 7 küsür oldu sanırım ama tek yıkamak istiyorum artık. Akşamları babası gelsin yıkayayım dediğimde hep erteleniyor😒😒😒.
Tek başıma yıkamam mümkün değil, kayar gider elimden. Babasıyla haftada iki yıkamaya çalışıyoruz, eskiden daha sık yıkardık, hatta son banyosu epey bekledi babasının yoğunluğu sebebiyle..
Oturmaya başlayınca bu ürünü kullanmak istiyorum bende. Bakmak istersen eğer https://www.hepsiburada.com/baby-pl...GWEW?magaza=ebebek&url_src=and-product-detail

Bende dikkat ediyorum iç kapağına özellikle kapanmazsa elimle düzeltiyorum. Bizim banyoda çok kokuyor ya balkon belki biraz daha havadar o yüzden olabilir. Bozuk mu bizim korbell acaba
İçerde de kokmaması lazım amacı o aslında.
Kızlar bugün hipp organic elma ve havuç püresi verdim. Kaşık turuncu oldu anında deterjanıyla yıkadığım halde. Oioi kaşıkları kaynatmayın yazıyor üstünde nasıl çıkacak acaba
Yıkadıkça geçiyor

gerçekten duş almak bile lüks oldu rahat hallerimi çok özledim ben 😔

Gün gelecek rahat hallerimize döneceğiz ama onlar asla bu kadar küçük olmayacaklar. Dün akşamdan beri bunu düşündükçe her an içime sokasim,kucağımdan birakmayasim geliyor bebeğimi. Uyumadı diye kızdığım zamanlar için kendime kızıyorum.

Memnunum hatta arada normal çöp poseti ile kullandım, sorun yoktu.

Tek başıma yıkamam mümkün değil, kayar gider elimden. Babasıyla haftada iki yıkamaya çalışıyoruz, eskiden daha sık yıkardık, hatta son banyosu epey bekledi babasının yoğunluğu sebebiyle..
Oturmaya başlayınca bu ürünü kullanmak istiyorum bende. Bakmak istersen eğer https://www.hepsiburada.com/baby-pl...GWEW?magaza=ebebek&url_src=and-product-detail

Benim babyjem kaşıklarda öyle oldu havuçtan malesef..

İçerde de kokmaması lazım amacı o aslında.

Yıkadıkça geçiyor

Bu tabure hediye geldi ama hala cesaret edemedim bende. Bizim korbell bozuk o zaman yaa kızlar kokuyor baya. Kaşıkları artık böyle kullanacağız desenize 😂

Heh bide o var tabi, tüm sıfatım hayattaki tek gayem annelikmiş gibi hissediyorum bazen. İşe başlayınca biraz kırıldı ama hala eş sıfatına tem girememiş gibiyim.
Eşim de haftaya izin alayım dedi, normalde annem bakıyor o rahatsız biraz. Annen dinlensin dedi. İşi çok yoğun telefonu susmaz onun da, izin alıp evden çalışacaksan bebeği annene vereceksen hiç alma çocuk perişan olur dedim.
Yok falan dedi bakalım al izin bak çocuğa diyeceğim baksın bakalım tek başına saatlerde neymiş anlasın. Gelince tutuşturuvereceğim eline, geceleri de uyandıracacağım artık. Eşe nasıl kıyılırmış oynat bakalım😉😂
Bu babalar hep yoğun hep..
Ya da biz gibi aynı anda beşyüz işi yapamadıkları için öyle gözüküyorlar. Sabahtan beri hem çalıştım hem çocuk baktım, şimdi uyuyunca çalışmaya devam edeceğim. Bi bu babalar çalışıyor sanki. Bizimki de çok yoğun oka doldum ondan hönkürdüm yazının altına kusura bakma katina 😩😂

Heh bide o var tabi, tüm sıfatım hayattaki tek gayem annelikmiş gibi hissediyorum bazen. İşe başlayınca biraz kırıldı ama hala eş sıfatına tem girememiş gibiyim.
Eşim de haftaya izin alayım dedi, normalde annem bakıyor o rahatsız biraz. Annen dinlensin dedi. İşi çok yoğun telefonu susmaz onun da, izin alıp evden çalışacaksan bebeği annene vereceksen hiç alma çocuk perişan olur dedim.
Yok falan dedi bakalım al izin bak çocuğa diyeceğim baksın bakalım tek başına saatlerde neymiş anlasın. Gelince tutuşturuvereceğim eline, geceleri de uyandıracacağım artık. Eşe nasıl kıyılırmış oynat bakalım😉😂

Bu babalar hep yoğun hep..
Ya da biz gibi aynı anda beşyüz işi yapamadıkları için öyle gözüküyorlar. Sabahtan beri hem çalıştım hem çocuk baktım, şimdi uyuyunca çalışmaya devam edeceğim. Bi bu babalar çalışıyor sanki. Bizimki de çok yoğun oka doldum ondan hönkürdüm yazının altına kusura bakma katina 😩😂
Yok cnm çok haklısın, istediğin gibi gel dök içini 😂 Aynı anda bı iş yapabiliyorlar malesef, bizimki full mesai, evden çalışıyor ama öğle arası bile mola vermez verse de on dk, akşamları da telefon o olmadı calismaya devam.. Evde olupta beş dk verememek koyuyo insana.. Bazen bişeyler sormak için bile bekliyorum toplantısı oluyor vs.. WhatsApp tan yazıyorum ordan cvp veriyor müsait olunca.. haftasonu bebek her uyandığında bı yarım saat verip iş yapsam bütün gün çocuğu üstüme attın diyo, aklımla dalga geçer gibi.. şaka sanmıştım ama akşam telefonda birine bütün gün ben baktım çocuğa dedi de şaka olmadığını idrak ettim 😂güler misin ağlar mısın 😅 Bu çığlık atıp uyandığı zamanlara kadar birlikte uyurduk, gidiş o gidiş gece de uyuyor artık rahat rahat..
Değil tüm gün 3saat aralıksız bı denesin bakalım eşin ne hale gelecek...bizimki de şahit olamıyor tüm güne ama az çok sesleri duyuyor. Onu da bastırmak için oda kapısı kapalı kulaklıkta takiliyo mecburen😅 Bazen delirdigimde odayı basıp atıyorum kucağına mesai dışındaysa.. gecicek bu günler hepimize sabır ve akıl sağlığı diliyorum🙏🏻

X