2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Bana diyenin de 3 çocuğu var en küçüğü 3,5 yaşında yani bu süreçleri çok yakın zamanda yaşamış biri. Belki kötülüğüne de söylemiyor ama işte zaten zor bı süreç yaşarken tuz biber oluyor söylenen şeyler. Amin canım 🙏
aynen canım bende patlıcak yer arıyorum zaten altını alıyorum bu akşam ağlamaya başaldo birden eşim içerden duydu geldi niye ağlıyo diyo onada patladım sonra ne demek niye ağlıyo niye ağladığını bi bilsem çözümüde bulcam zaten akşamdan akşama evde oluyo ondada ağlamasına takılıyo bu çocuk bütün gün ağlıyo zaten 5 dakka gülümsüyosa 15 dakka ağlıyo

Öyle güzel yazmışsın ki okurken bu bitiklikte gülümseme sebebim oldun💗 kucağa aldığım an bütün ağlamalar son buluyor ama bırakınca herşey sil baştan. Hiçbir zaman asla ağlamasın vs demedim zaten bu mümkün değil ki bebek bu tabiki ağlayacak. Uyumasın onda da sorun yok sadece ağlama şiddeti o kadar fazla ki biri duysa dışarıdan derler evde işkence var. Bunu çözemiyorum ve bı denli şiddetli ağlama bir sure sonra krize sebep oluyor. Söylediğine ben katılıyorum anne iyi ve mutlu olacak ki bebek de iyi ve mutlu olsun. Çünkü annenin tüm ruh hali bebeğe yansıyor ve etkiliyor. Bu bencillik ve değil gerçeklik. Geçecek biliyorum aslında ama bazen böyle patlamalar yaşıyorum. Dediklerini deneyeceğim umarım bende de işe yarar 🌺💕
Hepimiz aynıyız canım inan. Önceleri emme saati geldiğinde strese girerdim memeyi alamazdi çok ağlardı ben gerilirdim o katılırdı şimdi tamamen bıraktı memeyi. Şimdi de gece uykularına yatırırken aynı hissi yasiyorum. Her gün acaba bu akşam nasıl ve ne kadar ağlayacak diye düşünüyorum. Elimden gelen tek şey en az hangi destekle ağlıyor onu anlayabilmek. Birkaç gündür ayakta sallayarak uyuyor ama önceki günler berbattı. Hergece bir saat ağlayarak uyuyup Sabah uyandığında sesi kısık oluyordu.

çoğumuz aynı şeyleri yaşıyoruz galiba.bende bebek planlarken bu kadar zorlancağımı düşünmemiştim gerçekten çok zormuş
Muhtemelen bir sürece girdik. Artık herşeyin farkindalar, büyük değişimler yaşıyorlar tamam ama bizi de bu kadar yoracaklarini dusunememistim. Allah nerde varsa yardım etsin 🙏🏻
Besigine koyunca uyuyan, kendi kendine oyalanan bebekler duyuyorum. Öyle olsa daha farklı dusunurdum.. Ben yine destekle uyutmaya razıyım da yatağında güzelce uyuması hayali hep içimde kalacak gibi..

Birkaç gündür inanılmaz bitik haldeyim. Oğluma biseyler oldu resmen asla yalnız kalmak istemiyor, sürekli kucak istiyor , herhangi bir yere koyduğum an ağlıyor ama normal bir ağlama değil sanki biyerine bişey yapıyor biri öyle bir ağlama. Ne gece uyuyor ne gündüz tuvalete gidecek zaman bulamıyorum. Gören komşu niye ağlıyor, çok agliyor, süt mü gelmiyor vs vs bisuru sey diyip duruyor bu da cabasi.. Ağlama sesine tahammülüm kalmadı , istemsiz olarak kendimi oğluma kizarken buluyorum sonra da pişmanlık, vicdan azabı.. umarım bütün bu huysuzluk sebebi diştir yoksa şimdideen böyleyse diş zamanını düşünmek bile istemiyorum. O ağladıkça ben de kendime kızıyorum yetemiyorum, bakamıyorum demek ki ağlıyor diye. Eşimin işleri çok yoğun bu ara çok erken gidip çok geç geliyor. Bütün gün bu tempo,ağlama krizleri perişan oluyorum. Uyusun diye yorgun argın hergun çıkarıp hava aldiriyorum ama nafile. Bedenim iflas etmek üzere,kendimi kaybetmiş gibiyim nasıl ve ne zaman geçer de toparlanirim bilmiyorum. Doğumdan beri ilk defa bu kadar çaresiz ve bitik hissediyorum kendimi..
O kadar iyi anlıyorum ki seni.. Şu an çoğumuz bu durumdayız galiba. Bende ağlıyor diye içimden kızıyorum çocuğa sonrası vicdan azabı pişmanlık.. babası gittiğinden beri hiçbir şeyden memnun değil. Aynı böyle çığlık çığlığa ağlıyor beynim zonkluyor sanki bazen. Bizim daha dişte yok sürekli elleri ağzında kaşınıyor ama bilemiyorum. Umarım hepimiz hayırlısıyla atlatırız bu süreçleri 🙏

Muhtemelen bir sürece girdik. Artık herşeyin farkindalar, büyük değişimler yaşıyorlar tamam ama bizi de bu kadar yoracaklarini dusunememistim. Allah nerde varsa yardım etsin 🙏🏻
Besigine koyunca uyuyan, kendi kendine oyalanan bebekler duyuyorum. Öyle olsa daha farklı dusunurdum.. Ben yine destekle uyutmaya razıyım da yatağında güzelce uyuması hayali hep içimde kalacak gibi..
ilk doğduğu zamanlarda ne güzel uyuyordu beslemek için zorla uyandırıyoduk ah o günler şimdide uyusun diye uğraşıyorym hamileyken yapmam dediğim herşeyi yaapr oldum ayağımda bile sallıyorum bazen.bende bazen çok bunaldığım zamanlarda hasta bebekleri sma olan kımıldayamayan bebekleri düşünüyorum çok şükür gayet sağlıklı yavrularımız bunalmışken bi anda kendimi şükrederken buluyorum

ağlıypr ağlıyor dedim calpol verdim ve tetagili diş yerlerine sürdüm ve 2 saattir uyuyo calpol verdikten sonra 110 cc sütüde içti acaba gerçekten ağrısımı varki bilemedim

ilk doğduğu zamanlarda ne güzel uyuyordu beslemek için zorla uyandırıyoduk ah o günler şimdide uyusun diye uğraşıyorym hamileyken yapmam dediğim herşeyi yaapr oldum ayağımda bile sallıyorum bazen.bende bazen çok bunaldığım zamanlarda hasta bebekleri sma olan kımıldayamayan bebekleri düşünüyorum çok şükür gayet sağlıklı yavrularımız bunalmışken bi anda kendimi şükrederken buluyorum
Aynen öyle, ben de bunaldigimda bunlar aklıma geliyor ve sarılıyorum ağlayarak.. kötü anne değiliz hiçbirimiz ve bu böyle gitmeyecek, her gün aynı gibi gelse de büyük bı değişimin içindeyiz bı gün bunlar geçip yerine yenileri gelecek, o zmn da onları konuşucaz eminim. Ne diyeyim uykusuz, yorgun, evladı için canını dişine takmış her anneye sarılıyorum 🙏🏻

O kadar iyi anlıyorum ki seni.. Şu an çoğumuz bu durumdayız galiba. Bende ağlıyor diye içimden kızıyorum çocuğa sonrası vicdan azabı pişmanlık.. babası gittiğinden beri hiçbir şeyden memnun değil. Aynı böyle çığlık çığlığa ağlıyor beynim zonkluyor sanki bazen. Bizim daha dişte yok sürekli elleri ağzında kaşınıyor ama bilemiyorum. Umarım hepimiz hayırlısıyla atlatırız bu süreçleri 🙏

Evet hepimiz benzer şeyleri yaşıyormuşuz paylaşınca yalnız olmadığımi anladım. Ben bazen sesli kızıyorum o daha beter sonrası berbat hissettiriyor gerçekten.. bizim ki görünürde bişey yok diş adına ama dediğin gibi eller sürekli ağızda hiç durmuyor. Diş kaşıyıcı veriyorum asla almıyor sadece ellerini sokuyor ağzına ben de bilemiyorum o sebeple diş mi değil mi.. Amin canım 🙏

ağlıypr ağlıyor dedim calpol verdim ve tetagili diş yerlerine sürdüm ve 2 saattir uyuyo calpol verdikten sonra 110 cc sütüde içti acaba gerçekten ağrısımı varki bilemedim
Yani aç da olabilir, ilaç öncesi mama denemekte fayda var. Ben öyle yapıyorum önce mama teklif ediyorum icmiyorsa cok az calpol veriyorum o bile fayda etmedi iki gündür..

Evet hepimiz benzer şeyleri yaşıyormuşuz paylaşınca yalnız olmadığımi anladım. Ben bazen sesli kızıyorum o daha beter sonrası berbat hissettiriyor gerçekten.. bizim ki görünürde bişey yok diş adına ama dediğin gibi eller sürekli ağızda hiç durmuyor. Diş kaşıyıcı veriyorum asla almıyor sadece ellerini sokuyor ağzına ben de bilemiyorum o sebeple diş mi değil mi.. Amin canım 🙏
Bende patlayacak gibi oluyorum sonra diyorum sakın çocuğa bir şey deme diye telkin ediyorum kendimi 😞 Diş kaşıyıcı ne veriyorsun canım bizimki oioi’yi beğenmedi sophie la grafe aldım şu yanı halkalı minik modelinden tam eline göre baya seviyor yumuşacık.

Bende patlayacak gibi oluyorum sonra diyorum sakın çocuğa bir şey deme diye telkin ediyorum kendimi 😞 Diş kaşıyıcı ne veriyorsun canım bizimki oioi’yi beğenmedi sophie la grafe aldım şu yanı halkalı minik modelinden tam eline göre baya seviyor yumuşacık.

Ben de ediyorum da bir süre sonra telkin yalan oluyor ne yazık ki 😔😔 sulu olan birkaç model vardı onları verdim denemek için de istemedi. Dün havuç soyup verdim soğuk soğuk baya hoşlandı emdi durdu. Sophie alicam ben de sanırım herkes çok memnun

3 gün kuralı ile tadım şeklinde başladık. Malum alerjimiz de var o yüzden yoğurt denemedik. Sebzelerle başladık, bitince meyveye gecicez. Havuç, yeşil kabak, patates, bal kabağı şeklinde gidiyorum. Bunları ayrı ayrı da verebilirsin, üzerine ekleyerek de gidebilirsin. Havuç+ kabak gibi.. Az su ile hasliyorum ben ama istersen buharda da haslayabilirsin, sonra blenderdan geçiriyorum kıvam mercimek çorbası kıvamı gibi oluyor, biraz haşlama suyu ile açıyorum.
Meyveler de, elma, armut, muz şeklinde gidicem. Elma ve armut cam rendeden geçirilecek, o da yine biraz püresi biraz suyu olacak şekilde vericem.
Çorbalar vs. 6.aya girince verilecek. Önce alerjen tespiti yapıcaz. 6. ayda da bir öğün seklinde yer alacak.
Yoğurt ise günlük süt, activia ya da güzel bir ev yoğurdu bulursan onunla da mayalanabilir. Küçük kavanoz/kaplara mayalamak hem hijyenik hem de pratik olur.
Lütfen blendırdan geçme. Doktoruna sor tabi ama çevremde çok duydum blendırdan geçtiği için çiğneme refleksi gelişmeyip hastane hastane gezen. Yine de sen en iyisini bilirsin

Doktorun ek gıda için verdiği tavsiyeleri paylaşmak istiyorum sizlerle. Belki fikir olur. Bulamaç yapmak, blendır yapmak yok. Çatalla ezip tek tek tadım yapmalı, önce sebzeler en son meyveler dedi. 6. ayda sabah öğününde tadımlara devam akşam öğününde yulaf sebze karışımları ya da çorba verebilirmişim. Süt alerjisi için de 6 ay dolduğunda yoğurtlu kek, bisküvi yapıp eline ver kendisi yesin hem de yavaş yavaş açalım diyeti dedi.

Ben de ediyorum da bir süre sonra telkin yalan oluyor ne yazık ki 😔😔 sulu olan birkaç model vardı onları verdim denemek için de istemedi. Dün havuç soyup verdim soğuk soğuk baya hoşlandı emdi durdu. Sophie alicam ben de sanırım herkes çok memnun
Herkes bu dertleri yazdığına göre bir süreç en kısa sürede atlatacağız 🙏 Lastik gibi gıcırdatıyor bizimki sevdi baya eline göre tam 🙈 büyüsün biraz diğer büyük modelinide alıcam memnun kaldım bende

Günaydın kızlar, dün nispeten bı tık daha iyi bı gece oldu, 2 ile 5 arası uyuyabildik. önce ve sonrası uyanmalar devam etti malesef.. Bakalım günümüz nasıl geçecek, şimdi uyanma gülücükleri var, keşke çoğunlukla böyle olsalar🥰

Günaydın kızlar, dün nispeten bı tık daha iyi bı gece oldu, 2 ile 5 arası uyuyabildik. önce ve sonrası uyanmalar devam etti malesef.. Bakalım günümüz nasıl geçecek, şimdi uyanma gülücükleri var, keşke çoğunlukla böyle olsalar🥰

Bizim de dün gece çok iyidi🧿🧿🧿 9a doğru uyudu 1 gibi mizirdandi aldım hemen beslendi geri devam etti. 5e doğru kalktı sonra tekrar beslendi uyumaya devam etti. Sabah da güne 7:30 da başladık oynadık bu saate kadar şimdi emziriyorum, uyur diye düşünüyorum gözlerini ovusturuyor. Gece o uyudu ama ben düzgün uyuyamadım ona kızdığım için kendimi suçladim , uyuduğumda bile rüyamda özür diledim sürekli oglumdan, sabah da öpüp kokladım defalarca özür diledim..

Kızlar e bebek prima indirime girmiş. Hiçbir bez işe yaramadığı için bizde en azından çocuğun poposu kuru kalsın diye premium care kullanmaya karar vermiştik en son. Stok çekeceğim 4 noyu daha ne kadar takar sizce 126lı 4 no,108li 5 no alsam yeter mi yoksa 4 noyu daha fazla mı alayım 7.5kg şu an
Ben 4 kullanıyorum imkan varsa 2 paket al 4ten 5 de depola

X