2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Kızlar selam
Sonunda bende hasta oldum boğazlarım berbat halde özellikle gece çok acıyor yutkunamiyorum resmen gıcık yapıyor bir de pasdil kullanabiliyor muyduk ilaçta alamıyorum nasıl atlattiniz rahatsızlanan annelerim
Ben ilgisi var mı bilmiyorum ama sarımsaklı yoğurt ile atlattım bol c vitamini ve nane limon

Bizim de dün gece çok iyidi🧿🧿🧿 9a doğru uyudu 1 gibi mizirdandi aldım hemen beslendi geri devam etti. 5e doğru kalktı sonra tekrar beslendi uyumaya devam etti. Sabah da güne 7:30 da başladık oynadık bu saate kadar şimdi emziriyorum, uyur diye düşünüyorum gözlerini ovusturuyor. Gece o uyudu ama ben düzgün uyuyamadım ona kızdığım için kendimi suçladim , uyuduğumda bile rüyamda özür diledim sürekli oglumdan, sabah da öpüp kokladım defalarca özür diledim..
Yaa çok sevindim, gece de aklımdaydınız. Hepimize nasip olsun hep böyle güzel devam etsin inşallah. Hepimiz insanız, böyle hissetmenden doğal birşey yok, elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorken yıpranıyoruz hepimiz aynı hislerdeyiz inan 🙏🏻

Yaa çok sevindim, gece de aklımdaydınız. Hepimize nasip olsun hep böyle güzel devam etsin inşallah. Hepimiz insanız, böyle hissetmenden doğal birşey yok, elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorken yıpranıyoruz hepimiz aynı hislerdeyiz inan 🙏🏻
Çok teşekkür ederim, sizin de gece iyi geçmiş hep böyle olsunlar inşallah. Onlar ne kadar huzurluysa biz de ile oluyoruz, biz ne kadar huzurluysak da onlar öyle oluyor. Az önce dediğim gibi uyudu şimdi uyandı kaka yapmaya çalışıyor ıkınma modunda🥰

Seni çok iyi anlıyorum. Daha az önce bakamiycam bu çocuğa, mutlu edemiyorum diye ağladım.. Artık uyutmak istemiyorum, meme krizi ayrı uyku krizi de zirve yaptı. Dün gece iki saat uyudum, gündüz de bir saat, sürekli uykuda tutmaya çalışmaktan halsiz durumdayim. Böyle gitmez dedim ve birinin geçecek demesini bekliyorum. Uykusuzluk yüzünden gündüzleri de huzursuzlar.. bu bir döngü, nerde nasıl kırılır bilmiyorum. Uyku eğitimi vs düşündüm ama şu an destekle uyumaya bile direniyor. Butun işler bana bakıyor mecburen eşim evde ama yoğun çalışıyor.. İse kosunca kızım çığlıklar atıyor yalnızlıktan, vicdan da yapıyorum ama birinin de mama hazırlaması, yemek yapması gerek. Desteğe ihtiyacım var ama bu halde anneme gitsem tüm ev uykusuz kalıcak. Öyle böyle değil anlayacağın, bu kadar zor olacağını tahmin etmemiştim. İnşallah gecici bir surectir ve en az hasarla çıkarız, zira psikolojik olarak dipteyim
Ben kanguruya alıyorum öyle yapıyorum artık yemekleri bulaşıkları kollarını da sıyırıyorum çünkü suya elini sokup oyun yapacak biliyorum 🥲 zor oluyor 10 dakikada yapacakken 20 dakika oluyor ama ağlamasından iyidir diyorum

Kızlar ilk ek gıda günümüz sorunsuz geçti. Bizim oğlan ek gıdacı galiba saldırdı resmen. Resim ekliyorum baya bir yedi bence ona yeter. En sonunda uykusu geldi ağlama krizleriyle son buldu kahvaltısı 😂 patates havuç ve zeytinyağı yaptım. Ağladığı için su içmedi uyanınca artık

Eklentiler

• 5663F306-B35E-4866-AB1E-D13D597E2B4F.jpeg
    5663F306-B35E-4866-AB1E-D13D597E2B4F.jpeg
    113,1 KB · Görüntüleme: 65
  • F1238307-645F-4895-8F66-30968C851CAB.jpeg
    F1238307-645F-4895-8F66-30968C851CAB.jpeg
    84 KB · Görüntüleme: 62
Ben kanguruya alıyorum öyle yapıyorum artık yemekleri bulaşıkları kollarını da sıyırıyorum çünkü suya elini sokup oyun yapacak biliyorum 🥲 zor oluyor 10 dakikada yapacakken 20 dakika oluyor ama ağlamasından iyidir diyorum
Ben olabildiğince o ağlamadan halletmeye çalışıyorum ağlamak da değil zaten bağırmak, soylenmek.. Bilemedim kanguru işini, zaten kucakta uyuyo gece gündüz, bı de öyle taşırsam çok yorulurum.😔

Ben olabildiğince o ağlamadan halletmeye çalışıyorum ağlamak da değil zaten bağırmak, soylenmek.. Bilemedim kanguru işini, zaten kucakta uyuyo gece gündüz, bı de öyle taşırsam çok yorulurum.😔
Ben kucakta uyumadığı için günlük ufak işlerde kullanıyorum gündüz uykusu hamakta gece yatakta hamağın faydasını gördüm fazlasıyla iyi ki almışım

Birkaç gündür inanılmaz bitik haldeyim. Oğluma biseyler oldu resmen asla yalnız kalmak istemiyor, sürekli kucak istiyor , herhangi bir yere koyduğum an ağlıyor ama normal bir ağlama değil sanki biyerine bişey yapıyor biri öyle bir ağlama. Ne gece uyuyor ne gündüz tuvalete gidecek zaman bulamıyorum. Gören komşu niye ağlıyor, çok agliyor, süt mü gelmiyor vs vs bisuru sey diyip duruyor bu da cabasi.. Ağlama sesine tahammülüm kalmadı , istemsiz olarak kendimi oğluma kizarken buluyorum sonra da pişmanlık, vicdan azabı.. umarım bütün bu huysuzluk sebebi diştir yoksa şimdideen böyleyse diş zamanını düşünmek bile istemiyorum. O ağladıkça ben de kendime kızıyorum yetemiyorum, bakamıyorum demek ki ağlıyor diye. Eşimin işleri çok yoğun bu ara çok erken gidip çok geç geliyor. Bütün gün bu tempo,ağlama krizleri perişan oluyorum. Uyusun diye yorgun argın hergun çıkarıp hava aldiriyorum ama nafile. Bedenim iflas etmek üzere,kendimi kaybetmiş gibiyim nasıl ve ne zaman geçer de toparlanirim bilmiyorum. Doğumdan beri ilk defa bu kadar çaresiz ve bitik hissediyorum kendimi..

ayy yazında kendimi gördüm bir anda öyle bi ağlamaya başlıyoki sanki biyerini kesiyolar aşı yapılırken bu kadar ağlamıyo.uyumuyo emmek üstemiyo bugün süt sağdım onuda içmek istemedi acaba tadımı değişti diye mama yaptım onuda içmek istemedi bugün nerdeyse aç durdu artık ne istiyosun ne diye bağırasım geliyo zor tutuyorum kendimi delirmek üzereyim.dedğin gibi geçen komşu kapıya vurdu hastamı niye bu kadar ağlıyo ona ayrı sinirlendim sanane diyesim geldi.bizimki galiba dişten şimdide ishal gibi oldu normaldede svı kaka tabi ama ekstra sıvı gibiydinasıl geçcek bu süreçler nasıl büyücek bu bebişler bilmiyorum inşallah o büyüyüne kadar ben delirmem

Seni çok iyi anlıyorum. Daha az önce bakamiycam bu çocuğa, mutlu edemiyorum diye ağladım.. Artık uyutmak istemiyorum, meme krizi ayrı uyku krizi de zirve yaptı. Dün gece iki saat uyudum, gündüz de bir saat, sürekli uykuda tutmaya çalışmaktan halsiz durumdayim. Böyle gitmez dedim ve birinin geçecek demesini bekliyorum. Uykusuzluk yüzünden gündüzleri de huzursuzlar.. bu bir döngü, nerde nasıl kırılır bilmiyorum. Uyku eğitimi vs düşündüm ama şu an destekle uyumaya bile direniyor. Butun işler bana bakıyor mecburen eşim evde ama yoğun çalışıyor.. İse kosunca kızım çığlıklar atıyor yalnızlıktan, vicdan da yapıyorum ama birinin de mama hazırlaması, yemek yapması gerek. Desteğe ihtiyacım var ama bu halde anneme gitsem tüm ev uykusuz kalıcak. Öyle böyle değil anlayacağın, bu kadar zor olacağını tahmin etmemiştim. İnşallah gecici bir surectir ve en az hasarla çıkarız, zira psikolojik olarak dipteyim

Ya gözlerim doldu okurken, ben şöyle düşünüyorum ağladığında ve ne yaparsam yapayım susmadıpında ağlasın diyorum üzülerek, çünkü hep yanındayım zaten gönlünü hoş tutmaya zaten çalışıyorum zaten kendimden geçtim sürekli iyi etmeye çalışıyorum hayatımı ömrümü adayacak kadar çok seviyorum ve ne yaparsam yapayım susmuyorsa salıyorum geçen o ağlarken sadece sarıldım çünkü gerçekten başka yapacak bişeyim yoktu yani sonra kendi sustu bi anda. Dinlendi sonra devam. O an çabalamaya devam ettikçe gerçekten çıldıracak gibi oluyorum benim de ağlamam geliyor. Gözlerim doluyor. Ama şundan eminim gerçekten düzelecekler bence çünkü bilinçleniyorlar iletişimimiz artıyor yani dertlerini anlar hale geleceğiz. Ya da ağlamalarından bişey olmayacak. Biz umursamaz anneler değiliz kendimizi paralıyoruz bizim çocuklarımız ağlamakta ısrarcı ve susmuyorsa gerçekten o an yapabileceğimiz daha fazla bişey yoktur ben buna inanıyorum. Senin çocuğun ağlıyorsa o an kendini asla suçlama sen zaten gerçekten en iyisisin. Sarıl geçiştir bi şekilde. Gerçekten akıl sağlığımız iyi olmak zorunda şuan evet bebeklerimiz aşırı önemli ama ben şu evrede üzgünüm bizim daha önemli olduğumuzu düşünüyorum. İnşallah kötü anne etiketi yemem ama annelere bu süreçte saygım milyon kat arttığı için önce sen diyorum üzgünüm. Çocuklarımız biraz ağladığında susmadıpında geleceğe yönelik büyük bir kayıp yaşamayacaklar ama biz bu süreçte kontrolü kaybedersek yapabiliriz psikolojik olarak. O yüzden bence normalleştirmemiz lazım. Ağlamayan bebeklerin anneleri olmak gibi bir ütopya yı gerçekleştirmeyeceğiz yani ya da o kadar mükemmel çocuklarımız olacak ki hep gülümseyecekler yok böyle bir dünya. Ya da öyle eksiksiz bakacağız ki en mutlu bizim bebeğimiz olacak kusursuz anneyiz çünkü böyle birşey de yok. Sen gerçekten en mükemmel annesin daha fazlasını yapamazsın çocuğun ağladığında sadece sakinleşmesi için yanında ol aklından çok sevdiğin bi şarkıyı filan geçir ya da anıyı. O andan, bütün kötü düşüncelerden, dayatılan yetersizlik hissinden komşunun tasasından herşeyden uzaklaş. Vallahş ben denediğim için söylüyorum işe yaradı. En azından çocuğum sustuğunda ben ağlamıyordum. Ya da sinir krizine 5 kala noktada değildim. Seni tüm kalbimle kucaklıyorum ve yanındayız.
Biraz geç katıldım muhabbete kızlar ama hisleriniz çok tanıdık.
Ben de eşime çattım dün, işi sebebiyle çocuğun 40 ı çıktığından beri belki 1- belki 2 hafta haftaiçleri bizle kalmıştır. Ptesi bi gidiyor cuma akşam geliyor, e onun olduğu günler de evin eksiği pazarı yok arkadaşlarımız yok kv görümceye bebek sevdirme seansı derken şöyle çekirdek aile kalmayı özledim.
O da sizin için bu kadar yoğun çalışıyorum diyor ben de bunun farkındayım ama hepinizin dediği gibi duygular bazen mantığın önüne geçiyor.
Sana ihtiyaç yok ben hep olduğu gibi her şeyi tel başıma hallediyorum dedim. Konuşmak bile içimden gelmiyor. Az evvel aşıya gittim yine babam götürdü. Hani bu adam nerde? Tamam iş iş de ben de insanım ben de çalışıyorum, akşamları bebeği uyutur uyutmaz geçiyorum bilgisayar başına, dün saat 12 ye kadar çalıştım yine.
Gün içinde de çalışma hayatı devam ediyor malum.
Evet annemler destek oluyor ama insanın eşi gibi olmuyor.
Bazen şükürsüzlük mü ediyorum diyorum ama bu şükürsüzlük değil insani bir bunalma..
Diyeceğim o ki hepimizin dertleri benzer. Allah bize sabır selamet versin de kazasız belasız büyütülelim şu çocukları.

T temmuzekim hadi ilk ek gıdanız hayırlı uğurlu olsun :)

Su içmeye ek gıda ile mi başlanıyor kızlar bilen var mı?
Sağ ol canım inşallaj güzelce ilerleriz ☺️

Biz ilk suyu verdik bugün dr tavsiyesiyle. Beğenmedi demir ilacını içiyormuş gibi ağzını buruşturdu. Suluğundan bilemedi çk ile verdim 😄

Kızlar ilk ek gıda günümüz sorunsuz geçti. Bizim oğlan ek gıdacı galiba saldırdı resmen. Resim ekliyorum baya bir yedi bence ona yeter. En sonunda uykusu geldi ağlama krizleriyle son buldu kahvaltısı 😂 patates havuç ve zeytinyağı yaptım. Ağladığı için su içmedi uyanınca artık
Harika harika maşallah darısı bize 🥹

Biraz geç katıldım muhabbete kızlar ama hisleriniz çok tanıdık.
Ben de eşime çattım dün, işi sebebiyle çocuğun 40 ı çıktığından beri belki 1- belki 2 hafta haftaiçleri bizle kalmıştır. Ptesi bi gidiyor cuma akşam geliyor, e onun olduğu günler de evin eksiği pazarı yok arkadaşlarımız yok kv görümceye bebek sevdirme seansı derken şöyle çekirdek aile kalmayı özledim.
O da sizin için bu kadar yoğun çalışıyorum diyor ben de bunun farkındayım ama hepinizin dediği gibi duygular bazen mantığın önüne geçiyor.
Sana ihtiyaç yok ben hep olduğu gibi her şeyi tel başıma hallediyorum dedim. Konuşmak bile içimden gelmiyor. Az evvel aşıya gittim yine babam götürdü. Hani bu adam nerde? Tamam iş iş de ben de insanım ben de çalışıyorum, akşamları bebeği uyutur uyutmaz geçiyorum bilgisayar başına, dün saat 12 ye kadar çalıştım yine.
Gün içinde de çalışma hayatı devam ediyor malum.
Evet annemler destek oluyor ama insanın eşi gibi olmuyor.
Bazen şükürsüzlük mü ediyorum diyorum ama bu şükürsüzlük değil insani bir bunalma..
Diyeceğim o ki hepimizin dertleri benzer. Allah bize sabır selamet versin de kazasız belasız büyütülelim şu çocukları.
Lalam Allah kolaylık versin. Çalışan annelerin işi apayrı zor.
Sen de çok haklısın insan bazen dayanamıyor 😔

Kızlar ya bebekleri kaç günde bir yıkıyorsunuz, tek başınıza yıkayabiliyor musunuz? Bana ağır geliyor 7 küsür oldu sanırım ama tek yıkamak istiyorum artık. Akşamları babası gelsin yıkayayım dediğimde hep erteleniyor😒😒😒.

Kızlar ya bebekleri kaç günde bir yıkıyorsunuz, tek başınıza yıkayabiliyor musunuz? Bana ağır geliyor 7 küsür oldu sanırım ama tek yıkamak istiyorum artık. Akşamları babası gelsin yıkayayım dediğimde hep erteleniyor😒😒😒.
Ben 3. Gün yıkıyorum canım genelde, maalesef her gün ya da 2 güne bir yıkama alışkanlığı edinemedik. Eşim de çoğunlukla yok zaten.
Dük ilk defa kendimle beraber soktum ben duşa annem de suyu döktü sağolsun, kendi başıma yıkatmasınlar oldum tabi yine ama en azından leğende yıkamaktan kurtulduk😂
İç çamaşırı ve atletle girdim ben kaymasın diye oturma alanı var küvette oraya oturdum kucağımda yıkadım. Aslında 5 dklık iş ama öncesi sonrası derken insanın bazen hali kalmıyor.

Hiç yıkayamadıysam poposunu yıkayıver arada ben öyle yapıyorum.

2 günde 1 bu zamana kadar hep tek yıkadım

X