2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Öyle düşünme annesi, derdini anlayacak kişiye ağlar bebekler.🎈Senden bişey istiyordur.

Biz sevdik balkabağını ama sade verdim, keyifli olduğu bir anda bı de öyle dene istersen..Yemezse de normal hepimizin damak tadı var sonuçta..
Kucak isteme ihtimali yüksek 🙈
Keyifliydi aslında sevmedi herhalde. İstemeyince ağlıyor zorlamadım

Güzel yaklaşım, alerji öyküsü yoksa küçük miktarlarda karışımla başlamak da iyi.. Hipp araştırıcam ben de süt proteini vs yoksa denerim.Bebek tarhanalari satiliyor onları deneyebilirsin. Hatta burda bı anne yazmıştı macrocenterda süt alerjisine uygun tarhana var diye, aldım denemek için bekletiyorum. Ben Amazondan satın aldım. Suyu bize de önerdi, verdiğim ek gıda kaşığı sayısı kadar yarım saat sonra eğer isterse veriyorum. Az da olsa emdiği için çok da dert etmiyorum ama su da önemli.
Mama sandalyesine çorba yapmaya başlayınca biz de gecicez, dokunarak da gelişmeliler.
Merhabalar 5. Aydaki tadımlarda ek gıda miktarı me kadar tadım için veriyorsunuz? 2.-3. Günlerde yavaş yavaş arttırıyor musunuz? Bizde ayın 22 sinde 5 ay olacağız da kendime birazcık plan hazırladım tadım için şu şekilde eksiğim ya da hatam var mı diye düşünüyorum yine de bi göstermek istedim👇👇 kaşık ölçüsü çay kaşığıyla bu arada uygun olur dimi? 6B36839C-6643-4C74-AB12-6775AB331C68.png

Merhabalar 5. Aydaki tadımlarda ek gıda miktarı me kadar tadım için veriyorsunuz? 2.-3. Günlerde yavaş yavaş arttırıyor musunuz? Bizde ayın 22 sinde 5 ay olacağız da kendime birazcık plan hazırladım tadım için şu şekilde eksiğim ya da hatam var mı diye düşünüyorum yine de bi göstermek istedim👇👇 kaşık ölçüsü çay kaşığıyla bu arada uygun olur dimi?Eki Görüntüle 3202103
Evet 3,4 cay kaşığı sonra 7,8 çay kasigi gibi artırdım 2. ve 3. gün mama kaşığını tam doldurmadan verdim açıkçası.Haslayip, kendi suyuyla blenderdan geçirdim ama sonra çatalla ezdim. Zeytinyağı eklemedim ben henüz. Yoğurt da denemedik alerji sebebiyle.. Mevsim sebze meyveleri olmalı, brokoliyi de denemeye çekindim gaz sebebiyle..

Sabah ben gece uyumadım diye kv almış ana kucağına koymuş 1.5 saat oynamış ben kalktım günaydın oğlum dememle birlikte çocuk delirdi 🤦🏼‍♀️ anasını istemeyen bir benim oğlum galiba 😞 balkabağından da koca bir red yedik tükürdü ağladı yemek istemedi bende zorlamadım. Havuçla patatesin içine katmıştım aslında ama istemedi.

Canım bebeklerimiz 5.ay itibariyle ayrılık protestosu ve yakınlık arayışı dönemine giriyor. Aglamasinin sebebi muhtemelen kv aldığında ki zamanda senin onu birakip gittiğini düşünmesi. Bu dönemden anneye düşkünlük ve sürekli anne ile olmak isteme durumu artıyor. Ağlaması da sana bir çeşit neredeydin tepkisi öyle düşün 🥰

Canım bebeklerimiz 5.ay itibariyle ayrılık protestosu ve yakınlık arayışı dönemine giriyor. Aglamasinin sebebi muhtemelen kv aldığında ki zamanda senin onu birakip gittiğini düşünmesi. Bu dönemden anneye düşkünlük ve sürekli anne ile olmak isteme durumu artıyor. Ağlaması da sana bir çeşit neredeydin tepkisi öyle düşün 🥰
Haayatimizi protesto ettiler bitmedi😀

Ay inşallah ondandır bazen bende çıldırıyor hepte kv’ye denk geliyor o alıyor susuyor kıskanıyorum ne yalan söyleyeyim

Merhabalar 5. Aydaki tadımlarda ek gıda miktarı me kadar tadım için veriyorsunuz? 2.-3. Günlerde yavaş yavaş arttırıyor musunuz? Bizde ayın 22 sinde 5 ay olacağız da kendime birazcık plan hazırladım tadım için şu şekilde eksiğim ya da hatam var mı diye düşünüyorum yine de bi göstermek istedim👇👇 kaşık ölçüsü çay kaşığıyla bu arada uygun olur dimi?Eki Görüntüle 3202103
Bol zeytinyağında sebze haşlayıp veriyorum ne kadar yemek isterse

Kızlar şu altta bebeklerin kaç aylık oldugunu gösteriyordu ya Ben onu yapamadım n bir bir türlü yardımcı olabilecek biri var mı

Kızlar şu altta bebeklerin kaç aylık oldugunu gösteriyordu ya Ben onu yapamadım n bir bir türlü yardımcı olabilecek biri var mı
Profil resmine tıklayarak, forum secenekleri kısmından başkalarının imzalarını görüntüle seçeneğini işaretleyerek kaydetmelisiniz.

Eklentiler

• IMG_20230204_095419.jpg
    IMG_20230204_095419.jpg
    76 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20230204_095451.jpg
    IMG_20230204_095451.jpg
    87,3 KB · Görüntüleme: 33
Kızlar pirinci nasıl veriyorsunuz dr yediklerinin içine irmik, pirinç, yulaf kat tok tutar dedi. Bugün pirinç denedim ama çatalla iyice ezilmiyor illa kalıyor taneli ne kadar haşlasamda. Öyle yedi ama bilemedim yinede

X