2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Anladım cnm öyleyse hazır olana kadar bekle arada denemeler yaparsın dediğin zamana doğru

ada 6 bçk civarıdır şu an biz 3 kullanıyoruz prima premium ama boyu 61 62 falandır boy farkı ne kadar etki ediyo bezdr bilmiyorum ama bence 4 alabilirsin bi paket daha
Biz 4 no kullanıyoruz şu an. 126lı 4 no 148li 5 no aldım. 5e hemen geçemeyiz büyük ihtimal ilave sonra ihtiyaca göre yine 4 no alırım stok olmasın çok dedim

Geçmiş olsun canım hemencecik atlat inşallah. Çocuklar hasta olmasın ama anneler de olmasın işimiz çok zor bir de senin 2 bebek Allah kolaylık versin..

Kızlar saçlarım kopmaya başladı ben de nerde kaldı bu güncelleme diyordum.
Hiçbir takviye kullanmıyorum şuan. Ne kullanabilirim ?

Biotin takviyesi iyi gelir canım

Birkaç gündür inanılmaz bitik haldeyim. Oğluma biseyler oldu resmen asla yalnız kalmak istemiyor, sürekli kucak istiyor , herhangi bir yere koyduğum an ağlıyor ama normal bir ağlama değil sanki biyerine bişey yapıyor biri öyle bir ağlama. Ne gece uyuyor ne gündüz tuvalete gidecek zaman bulamıyorum. Gören komşu niye ağlıyor, çok agliyor, süt mü gelmiyor vs vs bisuru sey diyip duruyor bu da cabasi.. Ağlama sesine tahammülüm kalmadı , istemsiz olarak kendimi oğluma kizarken buluyorum sonra da pişmanlık, vicdan azabı.. umarım bütün bu huysuzluk sebebi diştir yoksa şimdideen böyleyse diş zamanını düşünmek bile istemiyorum. O ağladıkça ben de kendime kızıyorum yetemiyorum, bakamıyorum demek ki ağlıyor diye. Eşimin işleri çok yoğun bu ara çok erken gidip çok geç geliyor. Bütün gün bu tempo,ağlama krizleri perişan oluyorum. Uyusun diye yorgun argın hergun çıkarıp hava aldiriyorum ama nafile. Bedenim iflas etmek üzere,kendimi kaybetmiş gibiyim nasıl ve ne zaman geçer de toparlanirim bilmiyorum. Doğumdan beri ilk defa bu kadar çaresiz ve bitik hissediyorum kendimi..

ayy yazında kendimi gördüm bir anda öyle bi ağlamaya başlıyoki sanki biyerini kesiyolar aşı yapılırken bu kadar ağlamıyo.uyumuyo emmek üstemiyo bugün süt sağdım onuda içmek istemedi acaba tadımı değişti diye mama yaptım onuda içmek istemedi bugün nerdeyse aç durdu artık ne istiyosun ne diye bağırasım geliyo zor tutuyorum kendimi delirmek üzereyim.dedğin gibi geçen komşu kapıya vurdu hastamı niye bu kadar ağlıyo ona ayrı sinirlendim sanane diyesim geldi.bizimki galiba dişten şimdide ishal gibi oldu normaldede svı kaka tabi ama ekstra sıvı gibiydinasıl geçcek bu süreçler nasıl büyücek bu bebişler bilmiyorum inşallah o büyüyüne kadar ben delirmem

Seni çok iyi anlıyorum. Daha az önce bakamiycam bu çocuğa, mutlu edemiyorum diye ağladım.. Artık uyutmak istemiyorum, meme krizi ayrı uyku krizi de zirve yaptı. Dün gece iki saat uyudum, gündüz de bir saat, sürekli uykuda tutmaya çalışmaktan halsiz durumdayim. Böyle gitmez dedim ve birinin geçecek demesini bekliyorum. Uykusuzluk yüzünden gündüzleri de huzursuzlar.. bu bir döngü, nerde nasıl kırılır bilmiyorum. Uyku eğitimi vs düşündüm ama şu an destekle uyumaya bile direniyor. Butun işler bana bakıyor mecburen eşim evde ama yoğun çalışıyor.. İse kosunca kızım çığlıklar atıyor yalnızlıktan, vicdan da yapıyorum ama birinin de mama hazırlaması, yemek yapması gerek. Desteğe ihtiyacım var ama bu halde anneme gitsem tüm ev uykusuz kalıcak. Öyle böyle değil anlayacağın, bu kadar zor olacağını tahmin etmemiştim. İnşallah gecici bir surectir ve en az hasarla çıkarız, zira psikolojik olarak dipteyim

Hemen hemen çok benzer şeyler yaşıyoruz en azından yalnız olmadığımı bilmek iyi geldi. aslında biliyorum geçecek,bu bir süreç,belki büyüyünce kucak bile istemeyecek, şimdi yalniz kalinca ağlıyor ileride anne yalniz birak diyecek hepsinin farkındayım ama mental ve fiziksel olarak yorgunluğum mantığimin önüne geçiyor. Ben de aynıyım yemek, ütü,duş almak vs bunları yapmam gerekiyor ama nasıl yaptığımı bı ben bı Allah biliyor. Annemden destek alamıyorum bu aralar çünkü sömestr sebebiyle ablamın iki küçük çocuğu annemde onlarla ilgileniyor ablam çalıştığı için. Kayınvalidem zaten şehir dışında ve
olsa da bakamaz asla bir de ben ona hizmet etmek zorunda kalırım hiç gerek yok. Uyku eğitimi vs istemiyorum ağlatmak içime sinmiyor ama en son bugün anlayacakmis gibi madem ağlıyorsun sürekli en azından uyku eğitimi vereyim de boşa ağlama dedim, sonra kendime güldüm karşımdaki 5 aylık bir bebek ağlamaktan doğal ne olabilir diye. Kısır bir döngü var şuan ne zaman son bulur belirsiz ama tünelin ucunda ışık vardır umarım. Bu kadar zor olacağını ben de düşünmemiştim,annelik gerçekten kutsal bir olgu. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşaallah

çoğumuz aynı şeyleri yaşıyoruz galiba.bende bebek planlarken bu kadar zorlancağımı düşünmemiştim gerçekten çok zormuş

Ya gözlerim doldu okurken, ben şöyle düşünüyorum ağladığında ve ne yaparsam yapayım susmadıpında ağlasın diyorum üzülerek, çünkü hep yanındayım zaten gönlünü hoş tutmaya zaten çalışıyorum zaten kendimden geçtim sürekli iyi etmeye çalışıyorum hayatımı ömrümü adayacak kadar çok seviyorum ve ne yaparsam yapayım susmuyorsa salıyorum geçen o ağlarken sadece sarıldım çünkü gerçekten başka yapacak bişeyim yoktu yani sonra kendi sustu bi anda. Dinlendi sonra devam. O an çabalamaya devam ettikçe gerçekten çıldıracak gibi oluyorum benim de ağlamam geliyor. Gözlerim doluyor. Ama şundan eminim gerçekten düzelecekler bence çünkü bilinçleniyorlar iletişimimiz artıyor yani dertlerini anlar hale geleceğiz. Ya da ağlamalarından bişey olmayacak. Biz umursamaz anneler değiliz kendimizi paralıyoruz bizim çocuklarımız ağlamakta ısrarcı ve susmuyorsa gerçekten o an yapabileceğimiz daha fazla bişey yoktur ben buna inanıyorum. Senin çocuğun ağlıyorsa o an kendini asla suçlama sen zaten gerçekten en iyisisin. Sarıl geçiştir bi şekilde. Gerçekten akıl sağlığımız iyi olmak zorunda şuan evet bebeklerimiz aşırı önemli ama ben şu evrede üzgünüm bizim daha önemli olduğumuzu düşünüyorum. İnşallah kötü anne etiketi yemem ama annelere bu süreçte saygım milyon kat arttığı için önce sen diyorum üzgünüm. Çocuklarımız biraz ağladığında susmadıpında geleceğe yönelik büyük bir kayıp yaşamayacaklar ama biz bu süreçte kontrolü kaybedersek yapabiliriz psikolojik olarak. O yüzden bence normalleştirmemiz lazım. Ağlamayan bebeklerin anneleri olmak gibi bir ütopya yı gerçekleştirmeyeceğiz yani ya da o kadar mükemmel çocuklarımız olacak ki hep gülümseyecekler yok böyle bir dünya. Ya da öyle eksiksiz bakacağız ki en mutlu bizim bebeğimiz olacak kusursuz anneyiz çünkü böyle birşey de yok. Sen gerçekten en mükemmel annesin daha fazlasını yapamazsın çocuğun ağladığında sadece sakinleşmesi için yanında ol aklından çok sevdiğin bi şarkıyı filan geçir ya da anıyı. O andan, bütün kötü düşüncelerden, dayatılan yetersizlik hissinden komşunun tasasından herşeyden uzaklaş. Vallahş ben denediğim için söylüyorum işe yaradı. En azından çocuğum sustuğunda ben ağlamıyordum. Ya da sinir krizine 5 kala noktada değildim. Seni tüm kalbimle kucaklıyorum ve yanındayız.

Bizimki memeden ayrılmak istemiyor asla ama emmek değil derdi tamamen meme ağzında olsun yeter. Eskiden emzik tutardı bayadir bıraktı almıyor artık bu da daha da zorlaştırıyor herşeyi. ben de komşuma evde işkence yapıyoruz ondan ağlıyor diye ağzının payını vermemek için zor tuttum kendimi ama birdaha olursa tutamayabilirim bilemedim yarin doktoruna da soracağim bu durumu. Sabrimin tükendiği noktada kendimi telkin ediyorum ,sakin kalmaya çalışıyorum inşallah en az hasarla geçer bu süreç hepimiz için

inşallah.haha öyle demek lazım bana bunu diyen bide anne ya kendi çocuğu hiç ağlamadı herhalde.bizmki emzik alıyo çok şükür ama ağlarken onuda istemiyo Allah yardımcımız olsun sabır versin ne diyeyim.

Öyle güzel yazmışsın ki okurken bu bitiklikte gülümseme sebebim oldun kucağa aldığım an bütün ağlamalar son buluyor ama bırakınca herşey sil baştan. Hiçbir zaman asla ağlamasın vs demedim zaten bu mümkün değil ki bebek bu tabiki ağlayacak. Uyumasın onda da sorun yok sadece ağlama şiddeti o kadar fazla ki biri duysa dışarıdan derler evde işkence var. Bunu çözemiyorum ve bı denli şiddetli ağlama bir sure sonra krize sebep oluyor. Söylediğine ben katılıyorum anne iyi ve mutlu olacak ki bebek de iyi ve mutlu olsun. Çünkü annenin tüm ruh hali bebeğe yansıyor ve etkiliyor. Bu bencillik ve değil gerçeklik. Geçecek biliyorum aslında ama bazen böyle patlamalar yaşıyorum. Dediklerini deneyeceğim umarım bende de işe yarar

Bana diyenin de 3 çocuğu var en küçüğü 3,5 yaşında yani bu süreçleri çok yakın zamanda yaşamış biri. Belki kötülüğüne de söylemiyor ama işte zaten zor bı süreç yaşarken tuz biber oluyor söylenen şeyler. Amin canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…