2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Olabilir canım uykusuz kalınca bayılıyorlar ya bizimki uyanmıyor ama ben illa saatinde mamasını veriyorum. Acıkıp ağlamasın diye uykuda besleme yapıyorum.

Olabilir canım uykusuz kalınca bayılıyorlar ya bizimki uyanmıyor ama ben illa saatinde mamasını veriyorum. Acıkıp ağlamasın diye uykuda besleme yapıyorum.
Doktor cuma günkü kontrolde bize 5 saate kadar beslenmemesi uyanmaması normal dedi ama insanın içi rahat etmiyor dimi :)
Bizimki bağırmayı öğrendi bağırıp duruyor evde çok komik

Kolay gelsin bizde uykuya gece zor geçenlerdeniz bir düzenimiz yok gibi saat olarak. Gazlı günler ara ara olduğu için saat olayını oturtamadık. Ama genelde 1-1,5 arası gece dalıyor. Bi ara 9-10 arası uyuyor. Ama ben bir şey soracağım bizimki beyaz gürültüyü falan seviyor geceleri cok açmadığım için mi acaba defalarca tüm gece sabah boyunca uyanıyor bunu nasıl halledebilirim ki ben en fazla geceleri ilk yarım saat açıyorum ve neredeyse sabah kadar saat başı uyanıyor bazen ilerleyen saatlerde 1,5 2 saate emmek falanistiyor mızırdanıyor emzik veriyorum falan öyle uyuyor. Bu sesi sizlerde açıyor musunuz ne kadar sürelerde açıyorsunuz? Bizimki sürekli açsak rahat edecek o derece..

Kelin ilacı misali buna yorum yapıp destek olmak isterdim ama malesef durumum ortada.. dün denedim süpürge sesini saatlerce, ki bende aspiratör sesinden destek alıyorum uyuturken ama faydası olmadı. İlla ayağa kalkıp sallamami istiyor, hatta onda bile beş dkyi geçer de dalamazsa ağlıyor ve itiyor beni.

Biz doğduğundan beri beyaz gürültü dinliyoruz. Kıpırdanınca açıyoruz hemen gece kesiyor kıpırdamayı. Fisher price uyku arkadaşı var zürafa ondan açıyoruz. Telefon açmıyoruz geceleri

Biz doğduğundan beri beyaz gürültü dinliyoruz. Kıpırdanınca açıyoruz hemen gece kesiyor kıpırdamayı. Fisher price uyku arkadaşı var zürafa ondan açıyoruz. Telefon açmıyoruz geceleri
Anladım da sabaha kadar da sürekli bağımlılık yapar deniliyor bazı uzmanlar yazmış. Uykunun başında diye bende hiç uyumazsa sizin gibi yapıyorum mecbur. Ama düşünüyorum bu çocuk hep bunla mı uyuyacak diye

Ay cok zor sizinde işiniz uyumayan cocuk cok zor gerçekten büzümkide cok uyanıyor ve geç uyuyor tek iyi yönü sabah 12 de falan kalkıyoruz yata kalka da olsa

Sabaha kadar dinletmiyoruz 10dk falan çalıp susuyor istersek düğmeye basıyoruz yine. Genelde sabaha karşı daha çok açıyoruz uykuyu aldıkça kıpırdanmalar artıyor

Ay cok zor sizinde işiniz uyumayan cocuk cok zor gerçekten büzümkide cok uyanıyor ve geç uyuyor tek iyi yönü sabah 12 de falan kalkıyoruz yata kalka da olsa
Zor gercekten inşallah hepimizin geçici bir süreçtir. 6. kez uyandı az önce, kaçta yatarsa yatsın 7/8 arası uyanıyor benimki

Uzun süredir yazamıyordum bu zorluklarla uğraşmaktan. Bizimkinin de uykusu tam düzelmedi. Gece geç yatıp sabah geç kalkanlardanız.
Uyku düzeni bozulanlar, bebeğiniz uyku regresyonuna girmiş olabilir belki. Birkaç hafta sürüyor. Sonrasında çok daha düzenli ve derin uyuyacak diyor uzmanlar. Bu süre bitiminde uyku eğitimini artık vermeyi düşünüyorum ben de. Daha böyle bir çalışma içine girmemiştim zorlamamak için. Sabretmekten başka bir şey gelmiyor elimden

Ben eskiden full açıyordum geceden sabaha kadar açıktı gündüz uykularında da keza kullanıyordum sonra zamanla azalttım şimdi gündüz uykularında hiç açmıyorum artık bazen geceleri açıyorum açmama rağmen fayda etmediği zamanlar oluyor keyfine göre yani

Geçen biri dedi 2 yaşında bırakmışlar çocuk 2.5 yaşında o da piş piş sesiymiş her türlü alışkanlık ediniyorlar yani ben misafirliğe gidince uykusu gelirse gürültüye patırtıya uyanmasın uykusu bölünmesin diye de açıyorum

kaçta yatıp 8nde kalkıyo bizimki mesela bugün 7 de uyudu şimdi 3 e 4 e kadar uyur gece gündüz kavramını nasıl ayırt ettirebilirim bilemiyorun
Ben saat 8 de başlıyorum uyutma çalışmalarına istemiyor zaten çoğunlukla o saatlerde uyumak akşamları yatmasına izin vermiyorum artık akşam 10 dakika bile uyusa gece uykusu çok sarkıyor çünkü gündüz 2 uyku yapıyor hamakta akşam da yerine alıyorum karanlıkta oluyor zaten uyandıkça da kaldırmıyorum yerinden pış pışlıyorum emziğini veriyorum bunlara rağmen susmuyorsa emziriyorum yerine koyuyorum tekrar ışık hiç açmıyorum

bizde odanın ışığı kapalı ama koridorun hep açık korkmasın diye düşündüm.bide akşamları öyle 15 dakka yarım saat falan uyuyo acaba o yüzdenmi gece dalamıyo uykuya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…