2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar bebeleriniz ek gıdayı şapır şupur yiyor mu yoksa bi benimki mi ağzını kilitliyor?
Benimki hic sapir supur yemiyor valla bir iki kasiktan sonra kilitliyor agzini. Doktor zorlama dedi hatta blw yapmami onerdi. Onda da bir gun kemiriyor diger gun agzina sokmuyor. Velhasil biz ek gidaya gecemedik gibi bisey ama ne olursa olsun zorlamamak gerekiyormus.

Kızlar aranızda işe başlayanlar bunu nasıl aşabildiniz ya. Ben 1 ay sonra başlayacağım ve şimdiden her gün ağlıyorum. Çok kötü hissediyorum. Ücretsiz izin de bir tercih olabilirdi ama biliyorum ki evde kalmak da bana çok yaramıyor. Şu an eşim de evde diye rahatım. Ama kışın tek başıma evde yine sıkılıp bebeğimle kaliteli zaman geçiremeyeceğimi başka sorunların da oluşabileceği ihtimali var. Çok zor bir karar. Kendim için işe dönmek bebeğim için evde kalmak istiyorum.

Bana da zorlama dedi de onun keyfine kalırsam ağzına hiçbişey almaz.ben veriyorum 2-3 kaşık ucu yiyorsa gerisine ağzını kitliyor.memeyle 2 kaşık ucu falan daha veriyorum zaten sonra öğürüyor bırakıyorum.özellikle yumurta ve yoğurdu bi türlü yemiyor

Ben de ilk günler giderken çok üzülmüştüm eşime falan sinirlenmiştim ( onluk ne varsa ) ama şimdi çok iyi geliyo bi kaç saat ayrı kalmak . Gelince aşırı özlemiş oluyorum o da bana karşı aynı oluyor , o yüzden iyi ki işe devam etmişim

Kaç saat çalışıyorsunuz ve siz yokken kim bakıyor?:) darısı başıma diyeyim.

Kızlar size 2 sorum olacak ilki bebeklere suyu günde ne kadar veriyorsunuz
2. Kakaları ek gıdadan sonra katılaştı mı ?
Baya veriyorum ben su gece falan çok içiyo özellikle. yemeklerden sonra ve aklıma geldikçe. 150-500 ml arası verilmeliymiş günde.
Ve evet kakaları katılaştı. Yediği besine göre daha katı ve daha cıvık. Ama öyle yenidoğan gibi sıvı değil.

Annem bakıyor , benim işim şükür rahat 2 3 saate evdeyim , güvenilir biri bakacaksa içiniz rahat olsun ikinize de çok iyi gelecek
Kayınvalidem bakacak. Benim de okulum evime çok yakın. Öğle arası boş ders ne bulduysam gelicem eve. İlk dönem o yüzden bizim evde bakacak. Sonra kendi evinde olacak daha yumuşak bir geçiş olur dedik.

Merhaba kızlar…. İki gündür gece yarım saatte bir uyanıyor sürekli meme de. Annem normalde ayağında sallar emzik verir uyutur . Şuan asla memeyi almıyor uyumuyor . Ben işte stres oluyorum . Üst dişler geliyor sanırım ya da bi sıkıntı var ama çözemedim

Kızlar bebeleriniz ek gıdayı şapır şupur yiyor mu yoksa bi benimki mi ağzını kilitliyor?
Bütün gıdalarda mı yapıyor canım bunu?
Bendeki kitapta eğer hiç yemek istemiyorsa kısa bir süre ara verin önerisinde bulunuyor
İstersen bir kaç gün bekle canım
Acaba diş çıkarıyor olabilirmi
Emmesi nasıl?

Atak hesaplamadan baktınmı canım
Doğması gereken tarihe göre hesapla istersen
Belki atak döneminde olabilir

kızlar bebek bezlerini ne yapıyorsunuz ?yani kirli olanları
Ben korbell almıştım ilk zamanlar çok da beğenerek kullandım ama şimdi ek gıdadan sonra pek işe yaramıyor yaa sanki sızdırıyor gibi geliyor alıyorum ben kokuyu burnum da hassas zaten
Sizler ne yapıyorsunuz nasıl bir çözüm buldunuz?

Emmeyi 4. Ayda bıraktı süt sağıp veriyorum.yani bişeyi severse yiyor ama yoğurt ve yumurta yedirirken çok zorlanıyorum.kıymalı şeyleri seviyor, kabak havuç yemeği yapıyorum seviyor ama 2. Gün ısıtılmış yemek yemiyor.yoğurda hurma karıştırıp verdim dün onu sevdi ama bugün kuru kayısı karıştırdım onu sevmedi.yoğurt yesin diye meyve falan herşeyi deniyorum içine katarak.yarın yayla çorbası yapıcam bakalım.yumurtayı hiçbir türlü sevmedi bende bugün vermedim artık

Kızlar size 2 sorum olacak ilki bebeklere suyu günde ne kadar veriyorsunuz
2. Kakaları ek gıdadan sonra katılaştı mı ?
Evet kakası katılaştı. suyu da 400 500 ml arası içiyor.
Korbell bence en gereksız , en amaçsız şeylerden bır tanesı. Kırlı ben yani. Günde max. 5 tane bez çıkacak. Ona ayrı bi çöp kovası alıp 2 günlük kırlı bez mı stoklanıyor, hayır. Yine günlük atıyorsun. Ben küçük boy çöp poşetine koyup banyoda biriktiriyorum. Akşam olunca da , çöp toplanma saatıne yakın kapının önüne koyuyorum. 1 sefer bıle bez kokusu oluşmadı.

Benim evde normalde kağıt çöplerini ayırmak için kullandığım bir ek çöp kutum vardı. Onu kirli bezleri atmak için banyoya aldım. Tekli küçük poşetlerde atıyorum bezleri içine, zaten günlük dışarı atıldığı için sorun olmuyor.

Teşekkür ederim canım
Aynen ya korbell çok gereksizmiş gerçekten
Özenip almıştık işte
Ek gıdaya kadar sorun yoktu ama ek gıdayla herşey değişti

Kızlar bebişlerde güncelleme varmı
Bizimki hala sadece tek yöne yani sırt üstünden yüz üstüne dönüyor
Ve babıldama başlamadı
Bekle bekle bi hal oldum ne zaman gelecek bu güncellemeler
Basmıyor diye endişeleniyordum bide
Biz hiç bastırmıyoruz diyr annem kızdı hoppala almıştık ona bindiriyorum günlük 10 dk
Bazı doktorlar önermiyor ama bizim doktorumuz günlük 10-15 dk koyabilirsin dedi
Ona koyduğumdan beri basıyor sanki
Birazda alışkanlık sanırım
Biz hiç bastırmıyorduk niyeyse
Anne baba tecrübesiz saflarız

Valla annem bakıyor benim 6 aydan itibaren. Maşallah koltuk kenarlarında duruyor annem öğretmiş baba diyor emekleme yok ama atılma var emekler gibi oluyo devamı gelmiyo. Asla oturmak istemiyor hep ayakta durmak istiyor. Elinden tuttuğun gibi kalkıyor geri oturtmaya çalışınca sopa gibi kıvrılmıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…