2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Benim iki hamileligimde de kabızlık problemi yaşadım. İkincisinde iki doktora da duphalac iki sordum, dedim kullanıyorum ama bağırsaklarım tembellesmez dimi diye. İkisi de duphalac öyle no etki yapmaz, sadece bağırsaklarda ki besinleri yumuşatır çıkmasını kolaylaştırır dedi. Bence doktorunda onerdiyse ver, Allah korusun kronik kabızlığa dönmesi kötü olur

5 dakika falan oturuyor sonra arkaya atiyor kendini
Benim oğlum da bu kadar süre oturabiliyor. Ben yatağımızda oturtarak alıştırdım, devrilse sorun olmayacak şekilde. Karşısında bağdaş kurup ilgisini çekecek şeyler yaptım. Öyle yavaş yavaş denge kurmaya başladı. Ama henüz kendi kendine dönüp oturamıyor.

Benim kız da hala desteksiz oturamıyor.oğlum 6 aylıkken mama sandalyesine oturuyordu, koltuğa oturuyordu devrilmeden.kızı bırakırsan öne doğru eğilirse duruyor ama dik oturunca bi süre sonra kendini arkaya atıyor.birde yumurta akına Nezaman geçtiniz kızlar?sarısını nasıl pişirdiysem yemedi sevmedi.haşladım sütle labneyle karıştırdım, omlet yaptım yok asla yemiyor.birde yoğurdu nasıl yediriyorsunuz?meyve de doğrasam sevmiyor yüzünü ekşitiyor.ayran yapıyorum bi iki yudum alıp onu da bırakıyor.nasıl vereceğimi şaşırdım

Ne yogurt ne yumurta hic birine gecemedik sut alerjisi sagolsun su diyet acma bitsin gecicez insallah

Ben bugün ilk kez verdım haslanmıs yumurtanın beyazını. Yarım yumırta kadar yedi.

Benımkınım de kilo alımı durdu. 2 aydır 10 kilo. kılosı ıyı ama 2 ay boyunca hıc almayınca endişe ediyor insan

Son kontrolde hemşire bize kilonun ilk zamanlardaki gibi artmayacağını söylemişti. Benim oğlum var ekteki gibi bir boy-kilo tablosu gördüm internette. Buradan kıyaslama yapıyorum. Son aylarda az kilo aldı ama buradaki değerleri sağlıyor. Zaten kilosu düşük olursa doktor müdahale edecektir. Onun haricinde minimum boy ve kilo olması da bir şey ifade etmiyor. Ben ilk ve ortaokulda hep en ufaklardan biriydim. Lisede ise sınıfın en uzun kızlarından oldum. Daha o kadar başındayız ki çocuklarımızın gelişim sürecinin hiç takılmayın kısaymış zayıfmış. Doktorun uyardığı bir durum olmadığı sürece hepsi sağlıklı, kaldı ki kilo alımı az denilse de takviye yapılıp kolayca yoluna koyulur.

Eklentiler

• erkekbebekboykilo.png
    7 KB · Görüntüleme: 65
Kızlar oğlum ek gıdaya severek başlamıştı ama birkaç gündür hiçbir şey yemiyor. Ben tabi en sevdiği yemeklerinden yapıp yine teklif ediyorum günde defalarca. Ama hiç istemiyor. Ağzını kitleyip eliyle ittiriyor. Var mı aynı durumda olan. Stresimden oturup ağlıyorum artık. Kilo da verdi gibi hissediyorum

Ben bu stresler yuzunden cocugu kac kere doktora goturdum bilmiyorum. En son doktor odasindan kovacakti bizi benim oglum zaten cok dusuk kilolu dogdu, sutu de zar zor icti ek gidaya gecti onu da bir hafta kadar yedi sonra agzini kilitledi. Kilosu da hala dusuk ama doktor gelisimi gayet normal diyor. Bebeklerin bazen kilo almamaladi hatta vermeleri bile normalmis bir hastalik vs olmadigi surece. Neyse ek gidayi asla zorlamayacaksin dedi. Ne kadar isterse o kadar yesin, hic yemezse de sorun degil 1 yasina kadar ek gida doymak icin degil oyun icin dedi. Eline ver bol bol kendi yesin dedi hatta. Basta korktum benim oglum yeni 7 aylik oldu ama gercekten de ogurse bile bogulmuyor, bu sayede sadece corba icerken baya buyuk parcalari yutmayi ogrendi. Hala cok az yiyor, ben de agzina kucuk parcalar veriyorum elimle( bugun yumurta ve lor yedi mesela) baya bir aciyor agzini ama doyurucu miktarlarda yemiyor. Boyle yapmaya basladiktan sonra en azindan her seyi dener oldu. Mutlaka agzini aciyor az da olsa yiyor, miktara hic takilmiyorum artik. Kendim bu konuyu cok stres yaptigim icin yazmak istedim. Uzmeyin kendinizi bebekler de yetiskinler gibi hepsinin yeme kapasitesi bir degil.

Herkese çok çok teşekkür ederim. Kullanıyorum duphalac ama o da fayda etmiyo annrm kulak pamuğu ilr zeytinyağı sürüyo öyle yapıyo kıyamam ağlaya ağlaya. Bende artık bilerek tutmasından şüphe ediyorum ama kas kontrolü yapacak dönemde değil diye kendimi rahatlatıyorum. Amne olmak çok değişikmiş. Rabbim ciddi sorunlarla uğraşan annelerin yardımcısı olsun ferahlık versin içlerine.

Abuu ciddi misin ay ben azcık tuzlu bişey gidecek diye ağzına pimpirikleniyorım. Nolur bana gaz ver bende yapayım:)

Ay çok teşekkür ederim. İçim biraz rahatladı söylediklerinizle. Diş çıkarma sürecinde, bir de grip geçiriyor. Onunla alakalı olabilir dedi doktor ama yine de insan evham yapıyor

Merhaba kızlar. Bayadır yazmıyorum unutulmuşumdur. Okul olmayınca 3 çocukla koşturmaktan günler çok hızlı geçiyor. Benim oğlum bir hafta sonra 9 aylık olcak. 6 aylıktan beri parça şeyleri yutamıyor. Blendır yaptım iki kez yedi az bişey ama çatalla ezdiğimi yemiyor. Normal yemeye alışsın diye uğraşıyorum ara da verdim soğumsın yemekten diye ama değişen birşey yok.İştahı da yok. Çocuk dru kanı az önce onu düzelt yemeyi kafana takma dedi. Kilosu çok diye de rahat davranıyordu ama nereye kadar böyle gidecek bilmiyorum. Dün öğürdü ben verdim alışsın diye sonra ne var ne yok çıkardı. Diğer çocuklarım da iştahlıydı diyemem ama yutabiliyorlardı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…