2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Merhaba arkadaşlar. Oğlum uzun zamandır kabız ek gıdaya başladığımızdan beri nerdeyse. Doktor hep normal dedi ama devam ediyor bugün duphalac şurup önerdi kullanan var mı. Ben hiç ilaç verme taraftarı değilim ama başka çarem yok gibi kayısı zeytinyağı her şeyi denedim. Bi kqç kez uyaranla yaptı ama çok serti boktan bi sebeple canım sıkılıyo resmen

Aynı durumdayiz . Ek gıdaya başladığımızdan beri aşırı derecede kabız oluyor. Mecbur arada fitil kullanıyoruz ,o bile bazen işe yaramıyor . Önümüzde ki hafta kontrol var , bakalım ne diyecek Dr , bağırsak düzenleyiciyi vs birşey isteyeceğim . Günde 2 kere mama veriyorum, içerisine 1 er tatlı kaşığı zeytinyağı koyuyorum, sebzelerine aynı şekilde. Hergun mutlaka ya armut ya erik kurusu vs kaka yapmaya yardımcı yiyeceklerden veriyorum, yine kabiz yine kabiz . Yıldım

Ya ne güzell
Benim de annem ilk zamanlar bastırmak istiyordu ben kızıyordum cahillik işte
Şimdi de kendi basmayı bilmiyor
Bol bol bastırayım bari yaa

Canım ben organik gurmemden bebek zeytinyağı aldım
Her yediğine koyuyorum bir yemek kaşığı kadar nerdeyse
Çok rahatlattı bizi
Bir de doğal prebiyotik ilaçlad var denemek istersen doktor önerir
Bolca yoğurt da ver öğünlerinde
Ben yoğurdu büyüyo yoğurt mayasıyla mayaladım
Bol prebiyotik varmış içinde
Sorun olmuyor bu şekilde
Denemek istersen canım

Bizimki de aynıydı buraya da yazdım hatta hiçbi şey çözüm olmadı , suyu arttırdım o işe yaradı susuz kaldığı için de olabilir . Yaz çünkü içtikleri tere gidiyor . Bi kaç gün suyu arttırdım hemen normal sarı cıvık kıvama döndü

Kızlar biz artık tamamen aile sofrasındsn yemeye başladık az önce kuru fasülye yedi mesela 3 yemek kaşığı kadar yemekler aşırı baharatlı ve acı değilse veriyorum. Karabiber, kimyon, pul biber bunlar artık alıştığı tatlar

Canım bır arkadasımın bebeği çok ciddi kabız sorunları yaşadı. artık acıdığı için kakayı tutmaya, bu yüzden kabızlık problemi çözülememeye başlamıştı. hatta yanlış hatırlamıyorsam lavman vs yapılmıstı hastanede. Düzenli duphalac kullanmaya başladı sonra. Doktor'un önerdiyse mutlaka kullan. Bebek bilinçli olarak, canı acıdıgı için, kakayı tutmaya başlarsa sonrası çok daha sancılı geçer.

Aynı durumdayız. İki alt, bir üst dişi kolay çıkardı. Ama bu dördüncü mahvetti bebeğimi. Ne yemek yedirebiliyorum, ne aktivite yapabiliyoruz ki en çok mutlu olduğu zamanlar birlikte aktivite saatlerimizdi. Sürekli uyanıyor, kıyamam artık gözlerinin altı kıpkırmızı düzgün uyuyamamaktan Çok sancılıymış bu diş çıkarma süreci. Allah yardımcımız olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…