2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278

Kızlar biz uykuyu unuttuk ya tek düzenli olan gece uykusu o da 22.30 23.00 gibi basliyo .
Onun dışında uyumak istemiyorlar asla . Pusette sallayıp uyutuyorum yada kucakta ziplatarak . keşke ayakta sallamaya alistirsaydim . Sizde durumlar nasıl

Ayakta sallamaya alistiran tum tanidiklarim 1000 pisman

Valla ben işe başladığımdan beri ayakta sallıyor annem yapacak bir şey yok … ama geceleri koyu koyuna uyuyoruz kendiliğinden uyuyor ozaman ben
Benim ki ne ayakta sallama ne kucak ne kendi uyuma hic birine gelmiyo hepsine direniyo 2 ay snra ise basliyorum bakalim napicaz. Uyku egitimi arastirdim sonradan vazgeçtim

Yaa ne güzel canım herşeyi yedirmeye başlamışsın
Çok özendim sana
Bende yavaş yavaş arttırmaya çalışıyorum ama bu ara okadar huzursuzki hazırlamama fırsat bile vermiyor sürekli mızmız halinde
Diş de yok ortada
İnşallah biz de hızlı bir gelişim gösterebiliriz canım yaa
Hala tam dönmüyor
Sırt üstünden yüz üstüne dönüp dayanamadığı noktada ağlıyor beni çevirin diye
Valla çok yoruldum evde 5 dk bişey yapamıyorum bu yüzden
İnşallah bir anda atağa geçer yoksa gerçekten tedirgin olmaya başlayacağım artık
Bir de ayağa kaldırdığımızda ayağını basmadan hemen çekiyor büküyor kendini
Pek bastırmadık biz aman bişey olmasın diye
Şimdi de kendi basmıyor

Emerek uyutuyorum ben. Bence unutma yöntemleri içinde en ama en güzeli hem anne de yanına uzandıgı için dinlenmiş oluyor
Basması ıcın erken değil mi daha? 9 10 aylık civarı basabılıyorlar

Emerek uyutuyorum ben. Bence unutma yöntemleri içinde en ama en güzeli hem anne de yanına uzandıgı için dinlenmiş oluyor

Basması ıcın erken değil mi daha? 9 10 aylık civarı basabılıyorlar
Bende öyle düşünüyodum ama gittğimiz yerlerde aa basmıyor basması lazım diyip durdukça aklıma soktular
Kucağımızda tutarken de tam basmıyor hemen kaldırıyor ayaklarını
Basması gerekirmi normalmi ?
İnternette 6 aylıkken basar falan diye yazıyordu bir yerde
Gerçi çok bilgi kirliliği var tecrübeli anneler daha iyi bilir

Canim ne kadar oldu sirtustunden yuz ustune donmeye baslayali? Genelde ikisini ayni anda yapmiyorlar. Benimki sirtustunden yuzustune donduktem tam bir ay sonra geri donebilmeye basladi, normal yani. Bizim de 6 ay kontrolunde doktor ayaklarini bastirdi, parmak ucunda kisa sure basabiliyodu. 6.5 aylik tam basip dik durmaya basladi ama doktor 8 aya kadar yolu var endiselenmeyin demisti.

Kızlar merhaba. Bir süredir bakamadım buralara umarım herkes iyidir.
Uyku mevzuları için geri döndüm şimdi arkadaşlar benim bebem 9.30-10.00 arası uyanıyor.
12-14 arası ilk uyku
16-18 arası ikinci uyku
20-20.30 arası şekerleme
22.30-23 arası gece uykusu.
Gece de 2-3 saatte bir uyanması var ve emziriyorum.

Şimdiiii ben eylülde işime döneceğim. İş ve bebeyi babaamneye bırakmak için evden çıkış saatim 8.
Ben bu bebenin uykusunu mu böleceğim? Nasıl olacak? Kayınvalidem bana gelsin burda baksın istiyorum ama o da çok mümkün değil. Bu erkenden uyanma mevzusu 3 gün falan olacak haftada. Çok bozar mıyım düzenini. Uyku saatlerini biraz daha erkene alayım diyorum ama yaz günü havalar sıcak gece zaten uyuyamıyor e biz de tatildeyiz geç uyanıyoruz falan. Nasıl yapacağım?

Normal daha basmaması ya takma kafana. Geçen ben de görümcem başladım uzun bi süre sonra. Almaya gittiğimde bu çocuk basmıypr, bu çocuk niye basmıyor. Tüm gün yürütmeye çalıştım hiç basmadı falan dedi. E dedım basmaz tabı çocuğu hiç tutmadım basması için her şey erkenden olsun istiyorlar ya. Erken yemek yesin, erken yürüsün. Erken konuşsun. Erken otursun. Sağa sola erken dönsün. Bunlar işte hep kıskançlık bbebek erkenden ayaklansın kı annenın rahatı kaçsın
20 deki şekerlemeyi kaldırırsan sabah otomatik erken uyanır. Ben çok deli bi erken uyutucu erken kaldırıcı olduğum için asla ama asla gece 10 civarı geçirmeni tavsiye etmem gece uykusuna. Hava 5 olmadan aydınlanıyor. 6 7 arası kalkınca çok ıyı bir düzen oturursunuz.

Nasıl yapacağım ki. Son uykusundan 6 olmadan uyanıyor mesela. 8'de uyusa hemen uyanıyor biraz oyalasam 9'da uyuda ona da dayanamıyor.

Nasıl yapacağım ki. Son uykusundan 6 olmadan uyanıyor mesela. 8'de uyusa hemen uyanıyor biraz oyalasam 9'da uyuda ona da dayanamıyor.
Uyandigi zaman kararlı ol odadan çıkma konuşma ışık açma pispis yap emziriyirsan emzir tekrar uykuya döndü bir iki yapar sonrasında kalkmamasi gerektigini anlıyor.
Ben geceye 20:30-21:00 arası yatırıyorum. Gece 3 saatte bir kalkıyor . En son sabah 7:30 8 de kalkıyoruz oyalsyip 10 gibi yatırıyorum 1 saat uyur hep sonraki uyku 13:40- 14:00 arasigibi oluyor gene 1 saat en son uykusuda 16:30 -17:00 kestirme gibi oluyor en geç 6 da kaldırıyorum. Gece uykusunda arada uyanırsa pisspis yapıp kucağımda tekrar uykuya döndürüyor um. Bebekler düzen ister eninde sonunda düzene ayak uyduruyor.

Yaklaşık 20 gün falan oldu canım
Bunu duymak biraz olsun beni rahatlattı biliyormusun çok teşekkür ederim
Hergün uğraşıyorum , işten gelince de eşim ilgilenip uğraşıyor ama henüz öğretemedik dönmeyi
bizi de fazla salladığını sanmıyorum çünkü hep kendi bildiğini yapıyor
Bir de atak haftasındaymışız okadar mızmızki mahvediyor beni gün içinde
Oyalamak için kırk takla atıyorum
Sürekli bi mızlama halinde
5 gün kaldı diyordu internette
Heyecanla bekliyorum umarım öyledir
Okadar haklısınki
İnsan ister istemez etkileniyor
Biz de bayramda kayınvalidemdeyken
“ a basmıyor daha , geçen birinin çocuğunu gördüm komşuda sizinkinden küçüktü nasıl basıyordu “diyip durdu
Nornalde kimsenin söylediği ile kendi aklıma yatmıyorsa etkilenen biri değilim ama konu çocuk olunca insan gerçekten bambaşka oluyormuş
Dik durmuyor basmıyor diye diye tüm moralimi bozdular sağolsunlar

Hic kendini uzme ogretemedim diye. Bence en azindan bu aylarda biz hicbir sey ogretemiyoruz cocuk hazir hissettiginde kendi yapiyor. Ben ogrettim iki gun sonra yapti diyenlere denk geldigini dusunuyorum :) Daha bir seyleri taklit etmeyi bile yeni yeni ogreniyorlar. Gelisim dogal bir surec oyle dusunmek lazim. Sosyal medya vs ana babalara yok yere suclu hissettiriyor bu donemde.

Haklısın canım insan gerçekten etkileniyor
Özellikl sosyal medya çok etkili bu konuda malesef
Bizimki gerçekten çok tembel
Bakıyorum diğer bebekler gel gel yapıyor mesela
Bizde öyle şeyler yok
Ya da taklit etmiyor mesela
Ne bileyim ya valla düşündükçe çıkamıyor insan içinden
Gerçi ben takip ediyorum hep 3 hafta geriden geliyor benim bebeğim
Bakalım ne zaman atağa geçecek

Benim oglum da yapiyor gel gel hareketini bir suredir ben de ogrettigim icin yapiyor saniyordum. Doktora sordum degilmis :) komut uzerine bir seyleri taklide baslama ancak 8 aydan sonda olurmus. Su an yaptiklari butun tekrarli el kol hareketlerini kendi kendilerine vucutlarini kesfetmek icin yapiyorlarmis. Biz kendimize gore yorumluyoruz bazi seyleri bilmedigimizden bunlari gorup de cocugum geri kalmis diye dusunmemek lazim.

haklısın canım teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…