2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Seni o kadar iyi anlıyorum ki aynı şeyleri yaşamış biri olarak.. Ben şöyle yöntem buldum kendimce 16.00 16.30 gibi ikindi uykusundan sonra gece uyukusuna yatırana kadar o arada uyutmuyorum. Genelde 17.00.17.30 oluyor uyanma saatleri 20.00 20.30 gibi gece uykusuna yatıyor. Bu aralar sanıyorum dişten kaynaklı gece çok uyanıyor benimki de ama 40-50 dakika aralıklarla değil gene 2 saati buluyor. İstersen öyle dene bir de. Allah yardımcımız olsun gerçekten uyumayan çocuk çok zormuş bunu anladım. Hıçkıra hıçkıra günlerce ağladım bazen bebeğime bile kızdım ama sonra çok vicdan yaptım. Evet gerçekten çok zor ben de tek başıma bakıyorum komşum arkadaşım kimsem yok akşam kapıyı gözlüyorum eşim gelsin de 1 saat alsın diye. Geceçek inşallah bolca sabırr..

Sut urunu diyeti dusman basina 3 bucuk aydir agzima surmuyorum artik sadece su iccem bu gidisle hep kakada mukus huysuzluj uykusuzluk

Selam arkadaşlar bebeğim 2 gündür çok ağlıyordu,ek gıdayı da yemiyordu az önce ağlarken damağında 2 tane yara gördüm. Aft gibi ama aft sanki dudakta ya da yanak icinde oluyordu.sizler hic gördünüz mü nedir ne değildir gece olmasa şimdiye doktora uçmuştum çok canım sıkıldı.

Çok geçmiş olsun fotoğraf yaniltmadiysa bana diş gibi geldi ?

Bana gündüz uyku sayısı çok gibi geldi. 40 dk da bir uyanıyor demişsin ama benimki 40 dk uyusa gündüz öpüp başıma koyuyorum bizimki gündüz max 3 uyku yapıyor. Bazen 10-15 dk bile oluyor. Ama ona yetiyor. Doktor da öyle demişti 10 dk bile ona yeter demişti. Gece uykularımız daha uzun. İstersen gündüz uyku sayısını biraz azaltmayı dene

Özellikle ilk defa anne olan bizler icin bu duruma alismak gercekten zor oldu daha öncelerden bebek sanki sadece sevilcek bisey gibi geliyordu bana uykusuzluk yorgunluk bebege yetebilme eve eşe yetişme derken insan gercekten tükeniyormus bende birkac haftadir surekli uyuku hali yasiyorum enerjim 0 doktora gittim psikolojik yorgunluktan dedi gözum kapansada oglumla oynuyorum eglenmeye calisiyorum eşimden dogumdan sonra bekledigim destegi göremedim bende artik biraz alir misin bile demiyorum allaha sükur bebeklerimiz saglikli uykularinada aglamalarina herseylerinede alisacagiz yaz geliyor onlarda bizde daha pozitif ve mutlu oluruz diyorum insallah

Seni okadaaar iyi anlıyorumki
Satırlarını okurken dedim ki yanlız değilmişim
Aynı şeyleri yaşıyoruz resmen
Ve en büyük sorunumuz uyku
Asla uzun uyumuyor ve 20. 30. Ya da şanslıysam 40.dakikalarda uyanan bir bebeğim var
Günümün çoğunluğu onu uykuya döndürmekle geçiyor
Kitaplarda videolarda 45 dakikadan az uykulara felaket uykusu dendiğini ve geri döndürülürse 5-6 hafta(!Allahım bu nasıl uzun bir süre nasıl sabreder insan ) içerisinde uykuların uzayacağını öğrendim
Sabırla uyguluyorum aylardır ama henüz bir uzama kaydedemedikBilgilerin doğruluğunu da insan böyle öğreniyor belki
Gün içinde insanın kendine ayıracağı bir vaktinin olmaması çok yorucu oluyor gerçekten.
Hamileyken okuduğum kitapta bebeğiniz doğduktan sonra hayatınızda hiçbirşey eskisi gibi olmayacak diyordu , üzerinde baya bir düşünmüştüm ,ama şuan o cümlenin ne demek istediğini yaşayarak ancak anlıyorum.
Bazen uyandığımda güne başlarken çok gergin oluyorum, ister istemez herşeye sinirleniyorum, sonra diyorum bak bu günler için ne çok uğraştın, ( tüb bebek annesiyim) bi ferahlama geliyor, sonra günün zorluğuna göre böyle karmakarışık duygular silsilesi yaşayıp gidiyorum.
Bebek büyüten tüm arkadaşlarım ,yakınlarım ‘geçecek tadını çıkar’ diyor, onları dinlemeye kendimi ferahlatmaya çalışıyorum, tadını çıkarmaya çalışıyorum, bazen başarabiliyorum bazen hiç başarılı olamıyorum
Eğer bebeğin bebek arabasını seviyorsa ,günlük bir uykusunda dışarı çıkıp kendine yakın yerlerde bir kahve ,çay ısmarlayabilirsin.
Benim bebeğim arabayı sevmediği ve kucak dışında hiçbiryerde uyumadığı için ben yapamıyorum, yaptığım zamanlarda eve koştur koştur dönmelerle sonuçlandığı için beslendikten sonra gezdirmek amaçlı çıkabiliyorum sadece.
Belki ilerde değişir uyku düzeni oturur uykuları ağırlaşır diyerek bir umut rahatlatmaya çalışıyorum kendimi bende.
Yani yanlız değilsin canımsarılalım ve bu günler geçecek diye düşünmeye çalışalım
Canım Allahım sabır versin inşallah bu alerji durumları bir an önce çözülür
Belli bir aydan sonra geçiyormuş diye duymuştum ama ne zaman bilmiyorum
Sanırım gıdalarla tanışınca biraz ilerleyince değilmi?
Bende bende bende
Çalışmaya başlayınca bence biraz daha kendinizi iyi hissedeceksiniz
Biraz nefes alabileceksiniz
Benim bakacak kimsem olmadığı için mecburen ücretsiz izin alacağım 2 yaşına getirip ancak kreşe verebileceğim
Ama işe başlamak iyi olurdu diye düşünüyorum çpk bunaldığım zamanlarda
Bence biraz daha iyi hissedeceksiniz
Kim bakacak bu süreçte ?
Ne güzel yazmışsınız
Tecrübeli annelerin destek vermesini çok seviyorum
İnsan kendini daha iyi hissediyor
Dediğiniz gibi geçecek ve belkide biz de 2.bebekleri düşünücez bu zor günleri unutup
En zorlandığım şey uyku durumları
Ne zaman uzun uyumaya başlar bunlar

Merhaba kızlar oğlum 6 ayı doldurdu ek gıdaya başladım. Kabak tattı ama hiç ek gıdaya hevesli değil. Öncesinde biz yerken de istemesi yoktu. Dilinle tadına baktı sadece. Diğer çocuklar az az da olsa yiyordu.

Canım arkadaşlarım toplu bir şekilde teşekkür etmek istedim. Problem gündüz uyku sayısı mı süresi mi dişi mi genel mizacı mı ya da baska bir sey mi inanın bilmiyorum. Büyük ihtimalle ben öğrenmeden oğlanı askere göndereceğim
Sanırım kilit nokta kendimize vakit ayırmamızla alakalı. Bunun için daha çok çabalayacağım. Cildim uykusuzluk ve yorgunluktan beter bir halde. Baktım iyice salıyorum ve psikolojim harap oluyor; kendime sabah ve akşam 5-10 dakikalık cilt bakım rutini oluşturdum. 2 gündür bir fırsat yaratıp bunu yapıyorum.
Şu havalar ısınsın bir kendime zaman ayırmayı daha fazla becereceğim inşallah

Maşallah ilk diş çıkaran bebeğimizsiniz
Kızım bu aralar kulaklarını çekiştiriyor, parmağını içine sokuyor. Bir derdi mi var acaba ağrısı falan?
Diş ağrısıda yaparmış canım.
Bizimki de öyle. Çoraplarına dokunmaya çalışıyor ve kusuyor
Yol

Bence şart değil yalamadiklari bisey kalmadi yani evde battaniyeler yorgan yastık hepsi mikrop bende kaynamış şu bazen sebzelerin suyunu bazen de hazır su veriyorum
Aynen valla.
Kuzum uyku bu grubun en kronik sorunu. 1 saat kesintisiz uyumuyorlar. Uykular delik deşik. Uyusun diye desteklemekten hal kalmadı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…