2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Sütünü sağıp dondurup bu emziklere koyup eline verebilirsin agrı kesici özellipi var ben kucuck kesiyorm meyveyi suyunu sıkarak rahatlatıyor dışlerini

Ya çok tatlısın
Valla insan çaresiz kalıyor bende sık açmaya başladım napayım uyumuyor
Gerçi açtım da ne oldu
Sabah sadece 25 dk uyudu

Ben de blw yapacam. Ama şuan ben kaşıkla yogurt yediriyorum. desteksız oturmaya basladıgında hadlanmıs sebzeler ıle elmas sandalyesinde başlayacsgız. Ille blw yapacam dıye diretme nasıl ıstıyorsa bebek öyle devam. İlk oğlumda blw yaptım hiçbir şeyine karışmadım. Şuan 5 yaşında her yemeğe burun kıvıran asla yemek yemek istemeyen bir çocuk oldu. O yğzden bu sefer ben de dahil olacam beslenme düzenine. Mesela kendı yiyebilecegi şeyleri yemesıme mğsade edecem ama günlük 1 öğünü falan brn yedirecem. Bu sekılde planlıyorum. Ble yapınca kusursuz yemek yiyen, her yemeği seven, yemekte sorun çıkartmayan cocuk olmuyorlar

Ya aslında evet çok haklısınız ben şuana kadar hiç bir seyinde kati kuralli olmadım ama beslenme de istiyorum ki doyduguna karar verebilsin ve yemek secmesin. Ama demekki birazda nasip

Kızlar bebiş bi kaç gündür huzursuz ve meme reddi yaşıyor bugün de kakası mukusluydu sırtında da döküntü vardı , internete baktım süt alerjisi belirtileriymiş hepsi . Bi kaç kişide daha çıkmıştı sanki ne yaptınız nasıl geçti acaba

Arkadaşlar ben pozitif anne olamıyorum. Size 1 günümü anlatacağım. Belki bir yerde bir şeyleri yanlış yapıyorum.
8.30 uyanıyoruz, emzirme alt değiştirme oyun benim kahvaltım derken 10.30 gibi ilk uykua yatıyor.
40 dk sonra uyanıyor. Tekrar başa sarıp uyutuyorum. 40 dakikada öyle uyuyod 12.00 oluyor saat.
Uyanınca emzirme falan aynı döngü. 14.00-14.30 gibi ikinci uyku. 16'ya kadar 40 dkda bir uyanıyor geri yatırıyorum. Bu arada ayağımda sallıyorum. kucak veya başka bir şey istemiyor. Ayakta sallamaya da yatırdığım anda çığlıklar eşlik ediyor ama sonra sakinleşiyor ve dalıyor.
Sonra yine uyanma emzirme vs. Bu arada emzirme bazen uyku öncesi de oluyor çok sakinleşmezse mecburen. Ama memede uyumuyor.
18.30-19.30 arası 40 dakikalık bir şekerlemesi var. Sonra uyanıyor. Çoğu zaman gece uykusundan önce banyo yaptırıyorum. 9.30 gibi uykuya geçiyor. Asıl film burdan sonra başlıyor zaten.
Dün gece uyanma saatlerim 22.30,23.30,00.30. En son kucağımda uyuttum 2 saat öyle uyudu. Yerine koyarken uyandı ve 3'e kadar uyumadı. Sonra uyuttum 4.30'da uyandı. 5'te uyuttum 6'da uyandı. 6.30'da uyuttum 7'de uyandı. Derken saat 8 oldu ve yeni güne başladık.
Bazen diyorum ki tamam uyumasın. İçeri gidelim oyun oynayalım. Salona gittik eşim de geldi. Koltukta oturuyoruz gözleri kapanıyor kafası sağa sola düşüyor bebeğimin. Kucağımda uyuyakaldı. Uykusu var ama direniyor ve uyuyunca hemen uyanıyor. Bol bol emziriyorum da. Odamız karanlık. Ninni, emzik, sallama her şey var. Gece uykusu darmadağın. Yoruluyoruz her ikimizde. Benim tahammülüm azalıyor. Bu sefer eşimle takışıyoruz saçma sebeplerle moralim bozuluyor suratım asılıyor kısır döngüye giriyorum.
Ha bir de gece uyanmalarında bir ağlaması var. İçli içli. Korkuyor mu canı mı yanıyor gerçekten anlamıyorum ben de oturup ağlıyorum artık. Tükendim çünkü çaresiz kalıyorum. Böyle felaket senaryosu gibi oldu ama gerçekten bebek bakımı, evin işleri, kişisel zaman, sosyalleşme, eşle iletişim... çok zor. Yetmiyor yetemiyor.

Lütfen olumlu düşünün.. ilk bebeğimi 25 yaşında aldım kucağıma, genclikle birlikte sabırsızlık tahammülsüzlük vardı.. son bebeğimi 39 yaşında alınca kucagıma sanki bambaşka biri oldum. Bebek zor evet ama harika birşey belki ben kişisel olarak geliştim, aslında tabiki geliştim 14 sene önceki ben değilim. Elbette bebeğim uyumuyor bazen, kucaktan inmiyor ama sürekli olumlu kodlama yapıyorum. Bugünler çabuk gececek emin olun

İnanın her sabah sıfırdan başlıyorum. Ama bilmiyorum bir yerlerde o irade ve sabır tükeniyor bende. Farklı ne yapabilirim onu düşünüyorum. Adım atmaya, tek kelime laf etmeye bile enerjim kalmıyor.

Kızlar mercimek çorbası yapmistim yagsiz tuzsuz tabi .mercimek biraz da patatesle. ama nette8 aylik bebege verilir diyor biraz verdim vermiym mi başka?

Merak etme geçecek bu günler . Oglumunda aşağı yukarı aynı uyku saatleri 6.5 ayligiz halen gece uyanıyor saldım artık yanıma yatiriyorum memeyi ağzına veriyorum bende öyle uyuyorum uyandığında memeyi ağzına veriyorum bı bakmışım sabah olmuş .Bir gün saat başı kskdiginda sabah sinirden hıçkırarak ağladıgimi biliyorum .Acaba son uykuyu 18 den önceye getirsen yani 18 uyanmış olsun . Ben son uykusu 5 de kalkdiysa bidaha uyutamıyorum uykuya o sayede gece ilk uykusu uzun oluyor 3-4 saat sonra başlıyor benim maraton sabaha kadar 1.5- 2 saatte bir kalkar biraz oyalanir bazen sonra tekrar uyur. Kızımda gençtim valla gece 12 de uyanirdi 2 ye kadar oyuncaklarıyla oynardı sonra yatırdım uyurdu ozMan enerjim varmış şimdi yok anam hemen uyusun istiyorum ama nerede ... Sen misin 10 yıl aradan sonra bebe yapan şikayet hakkım yok diyorum

Son düzenleme:
Geçecek canım emin ol. Hepimiz o durumdayız şuan. Uyutuyorum işlerimi halletmeden uyanıyor. 5dk oturmaya vakit yok. Sürekli kucakta gezmek istiyor. Kahvaltımı 3te anca yapabiliyorum ya da hiç yapmıyorum. Bir de dişleri rahatsız ediyor artık kuzuları ondan huzursuzlar. Anneliğin %80i sabırmış onu anladım. Mis kokusunu içine çekin bol bol bu günler gelmeyecek bir daha

olabilir deneyeceğim uyku saatlerinde oynamayı. 1.5-2 saat olsa şükrederim, 40 dk bazen 20 dk:/
hepimiz aynıyız gerçekten. bol sabır diliyorum bize.

Seni çok çok iyi anlıyorum. Aynı şeyleri ilk bebeğimde yaşadım.. şimdi 2. Çocuğum oldu hepsin8 sil baştan tekrar yaşıyoruz. Kızım 4 yaşında girdi ve uykusu daha 4 5 aydır kesintisiz olmaya başladı.. Bu zamana kadar abartısız gece 8 10 kez kalkıyordu sebepsiz yere.. gece uykusu böyle bölük porçük olunca insan gündüz enerjik olamıyor gulemiyor bile.. Ve bu da insan ilişkilerinde eşle ilişki de sorunlara sebep oluyor.. bildiğim tek bir şey var o da bütün bunlar zamanla geçiyor.. gündüz mümkünse kendine 1 saat ayır.. Bi yürüyüşe çık kahve içmeye git. Bu sana çok çok iyi gelecektir

Geçmiyor canım hala devam ediyor bugün cinnetin eşiğine geldim. Çok zorlanıyorum kızlar ben artık Tüm gün ağladım halbuki çok istemiştik çocuk zorda olmuştu ama başa gelince insan unutuyor o günleri. Ne uyuyor ne duruyor sürekli ağlıyor süt ürünü de yemiyorum geçen fıstık yedim o bile dokundu sürekli karnı ağrıyor kakalari hep çok mukuslu Ekmek reçel zeytin tek yediğim şey bunlar

Yemin ederim tam beni anlatmışsın dün gece bizde böyleydik ve az önce sinirden eşime sardım. Kendimi perişan hissediyorum hiç bir şeye yetişemiyorum Eylül de göreve dönmem lazım zerre istemiyorum bitik haldeyim emzik de almıyor bizimki tükendim

İnanın her sabah sıfırdan başlıyorum. Ama bilmiyorum bir yerlerde o irade ve sabır tükeniyor bende. Farklı ne yapabilirim onu düşünüyorum. Adım atmaya, tek kelime laf etmeye bile enerjim kalmıyor.
Hepsi geçecek..eşinizle kavga etmeyin lütfen.. eşler ki benim eşim inanılmaz vericidir, bizi bir yere kadar anlıyorlar. Eğer çocuklarımın tüm sorumluluğu eşimde olsaydı heralde şu an elli kelime falan biliyor olurlardı ki ilgili baba sınıfındandır kendisi. Size sarılıyorum ve kesinlikle geçecek diyorum. Yoksa dördüncü bebeğimi doğurmazdım en büyük kızım lisede ve arkadaşlarıyla tatil planlıyor bunlar iyi günler lafını kullanmıyorum… ama şu anlar bizim en azından kontrolümüzde olduğu zamanlar .. hersey iyi şekilde değişecek. Siz sakin olun inşallah bebekte sakin olsun. Ben ne zaman gerilsem büyük çocuklarım bile gergin olur. Anne çok önemli evde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…