2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Ay ben oğluma spiralle hamile kaldıımm çıkartıldıktan sonra düşük beklendi tabi kuzucuğum 11 yaşında

Arkadaşlar yatılı çocuk bakıcılığı piyasasını bilen varmi 2 çocuğa yatılı ne kadara bakılıyor hiç duydunuz mu ortalama rakam?

Seni çok iyi anlıyorum canım aynı ilk oglumda böyleydik. Şimdi tecribeyle nerelerde yanlış yaptıgımı farkediyorum. Birkaç öneride bulunmak isterim belki aklına yatar. Öncelikle sürekli emzirme. Artık çok rahat 3 4 saat beslenmeden durabilirler. 3 4 saatlik dinlenme sonrası beslemeye başla ve tam bir öğün alsın 2 memeden de. O zaman cok daha huzurlu ve uzun uyuyacaktır. Bir de her zaman derim. Bebekler en geç saat 7de kalkıp akşam en geç 8de gece uykusuna geçmeli. Son olarak da sen yediklerine dikkat et. Baharatlı yiyecekler ve bir süre süt ürünleri tüketme ve sonuca bak.

Hahaah sen = ben. Ben de bybara hep kendim yediriyoeum koca cocuga.

emzirme arasını açmayı deniyorum canım ama çok huysuzluk yapınca mecburen sürekli vermiş oluyorum. Belki de dediğin gibi saat aralığı koymalıyım. Daha iyi doyar ve uyur. Beslenme düzeni olmayınca uyku düzeni de etkileniyor haliyle. Baharat ve süt ürünleri durumunu deneyeceğim. Alerjik sanmıyorum ama belki de sindirimini zorluyordur.

Arkadaslar bugun sabahtan beri oglum beni cok yordu yine atak midir diş midir anlamadim sabah 4 saat uyumadi bi yarim saat uyudu uyandi 5 saat yine uyumadi kendimi disari attim zar zor arabada uyudu uyumuyor bide oyunda oynamiyor eli surekli agzinda aglamakli mizirdaniyor

Diş zamanı gelmiş olabilir mi canım ? Kontrol ettinmi hiç damaklarını
Ya bende çok yoruldum bugün
Hatta bittim gibi birşey
Çok yoruluyorum bu ara takaatim kalmıyor
Ne zaman düzene girecek diyeceğim 2-3 yaş anca heralde

birkaç gündür aynı durumdayız biz de

Kızlar ben dün mevlit okuttum niyetim vardı zaten. Annemler falan da bebeğin huzursuzluğu geçer azalır diyorlardı gerçekten öyle oldu sanırım. Yani bu biraz inanmakla alakalı ama uykular öyle düzenli olmasa bile o uyanıp çığlık atmalar kesildi. Onun dısında hala 40 dk uyuyor:/

Dişlerini kontrol ettim henuz bisey yok damaklar cok sert.tabi artik bugun inanilmaz inatti mahvetti beni umarim gece biraz uzun uyur biz hala her 2 saatte bir uyanip emiyoruz

Kaynamış suya çok az gazı alınmıl maden suyu da ilave edebilirsin. Biz öyle yapıyoruz. Hatta formül mama yaptığın suya da ekleyebilirsin.

Ben deniyorum ama aglatmadan mümkün mü ya çok ağlıyor hemen ağlıyorum vazgeçiyorum ben ama artık yoruldum bu uykunkonusundan bi çare arıyorum
Ben de düşünüyorum ama bırakıp çıkarak değil. Yanında durup destek verip zamanla destekleri azaltarak. 40 dakika meselesine nasıl çözüm getiricem onu pek bilmiyorum ama:/

Kızlar humananın iyi geceler çayını kullanan oldu mu? Ben bi denemek istiyorum. Kendim içeceğim süt yoluyla da bebeğime geçer rahatlar belki biraz. Uykularımız çok bölük.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…