2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Arkadaslar ek gida tadimlarindan sonra bebeklere su veriyor musunuz 2gündur yine kakamizi yapmadik biz kabizliktan korkuyorum cok az tadimlik yiyor ama yinede etkiliyor mu acaba
Muhakak verilmeliymiş canım.
Ben veriyorum. Sebze haşlayıp çatalla eziyorum püreye alışmasın diye haşladığım sebzeye özellikle patatese 1 çay kaşığı zeytinyağı koyuyorum
Bende buharda haşlayıp içine bir damla zeytinyağı ve formül mama yapıp yoğunluğunu az açtım. Bugün ilk kabak tadımını yaptı ve sevdide çok şükür. Ardından suluğundan suyunu içti bunuda ilkkez kullandık.

Biz hep geriçekilme ile korunduk. Kendini riske atmaman en iyisi canım bencede.

Arkadaslar ek gida tadimlarindan sonra bebeklere su veriyor musunuz 2gündur yine kakamizi yapmadik biz kabizliktan korkuyorum cok az tadimlik yiyor ama yinede etkiliyor mu acaba
Veriyorum hazır suya kaynamış şu ekliyorum ısınsın diye ılık veriyorum . Ben ek gıdaya geçmeden başladım çünkü hem çok terliorlar hem de aşırı salya aktigi icin su kaybının çok olduğunu düşündüm kendi de cok meraklı davrandı bende verdim. Sonuçta mama da suyla yapılıyor onu da kendime referans aldım:))

Benim oğlum 4-5.gününde de ağlamıştı bazen çiş yakıyor sanırım. Hatta isyanlara girmiştim hani ilk 3 gün sıkıntılıydı diye

Ya ben geçmiştir diye düşünüyordum gerçi şifremlerini hiç bırakmadım ama dikişleri var belki oralar acıkıyor olabilir bilemedim

Kızlar ek gıda ile gündeme bir sürü yeni soru geldi nasıl su vericez bu bebelere özel bebek suyu mu bizim içtiğimiz mi kaynamış mı? Bide neyle vermek lazım suluk dedikleriniz nasıl?

Hayırlı olsun canım, Allah damatlığınıda göstersin inşallah. Çok geçmiş olsun paşama

Teşekkür ederim canım korktuğum gibi geçmedi ya ona çok şükür ediyorum

Biz de geri çekilme ile korunuyoruz zaten bebiş için çok çabaladığımız için hormona hiç girmedim. Bizde bir sıkıntı çıkmadı ama bilemiyorum

Ya kızlar hepiniz ek gıdaya başlamışsınız bana daha doktor başlayın demedi ama az az tadıma başlattım benim de su vermem gerekiyor mu

biz kondom ile korunuyoruz. Ben de zor hamile kaldim, ve ilk cocugum. Ikinci cocukta da zorlanmak istemiyorum diye hormon almiyorum (zaten yasim 30). bide daha emzirdigim icin kizimin da bu hormonlari almasini istemiyorum.

Kızlar ek gıda ile gündeme bir sürü yeni soru geldi nasıl su vericez bu bebelere özel bebek suyu mu bizim içtiğimiz mi kaynamış mı? Bide neyle vermek lazım suluk dedikleriniz nasıl?
Şimdilik mama suyundan verdim. E bebekten su alıcam çünkü kaynamış suyun mineralli filan kalmıyormuş. 9 ay gibi damacanadan devam ederiz bakalım.
Ya kızlar hepiniz ek gıdaya başlamışsınız bana daha doktor başlayın demedi ama az az tadıma başlattım benim de su vermem gerekiyor mu
Banada 6. Ay da dedi. Kalmış 10 gün tadıma başladım. Su ver başlarsan muhakak.

Bende ihlasın arıtıcısı var suyunu kaynatıp veriyordum. Direkt versem ne olur ki ya bebek suyu şart mı üf

Ya ben de hani böyle kaşıgın ucuyla veriyorum ama hani öyle ekstra bir şey yapmıyorum suya başlayayım ama sıcak zaten

Doktorum bana hastanenin hazırladığı bir kitapçık vermişti ek gıda için. Şimdi baktımda tahılla başlayın diyor. Hiçbir yerde daha önce tahılla başlama duymadım. Doktorlarınız size neyle başlamanızı söyledi

Ay ne bileyim ilk bebek olunca bir tarafımdan evham uydurup duruyorum işte deneyimli annişleri göreve çağırıyorum
Yaa valla benim de ilk bebe ama 3.çocuk muamelesi görüyor yavrum ben mercimek çorbası içirdim mesela hazır yoğurt bikaç kere kaşık ucuyla da verdim suyu da dediğim gibi kaynatıp veriyodum arıtma suyunu. Nasıl başlarsan öyle giderler anam biraz sal git

Ahaah aileden gelen huy. Can çıkar huy çıkmaz

Hangi sulugu kullaniyrosunuz aventin kini aldim ben ama genzine kaciyor icemiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…