2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Benimde hala inanilmaz dökuluyor cok gürdu saclarim cok inceldi kan testi vitamin herseye bakildi hepside normal emzirme bitene kadar devam edebilirmis hic sacim kalmayacak diye korkuyorum
Yaa benimki de inanılmaz azaldı çok üzülüyorum ya
Arkadaslar arada oglumdan nefes alirken hıriti geliyor gibi ama herzaman degil genzinden mi gösgsunden mi anlayamadim öksuruk filanda yok
Kustuğunda veya boğazına tükrüğü kaçtığında benim oğlumda da oluyor ama boğazdan geliyor yani biliyorum
Şahtım şahbaz olcam diye çok korkuyorum evde çok temizlik yapabiliyomuşum gibi her yer saç oluyo ya

Kızlar saç dökülmesi yaşayan var mı hala ? İnanılmaz dökülüyor ya normal dediler diye doktora gitmemiştim gitsem mi artık acaba
Dökülüyor ve ben emzirmiyorum. Şampuan ve hap alıyorum ama hala dökülmeye devam ediyor. Kıvırcık saçlıyım o halde kullanırsam daha çok dökülüyor. Düzleştirince az dökülüyor kafada saç kalmadı.
Arkadaslar arada oglumdan nefes alirken hıriti geliyor gibi ama herzaman degil genzinden mi gösgsunden mi anlayamadim öksuruk filanda yok
Canım serum fizyolojikle yıkama yaparsan geçiyor.

Yaa bende koyundan halliceyim dışarı çıkmadıkça düzleştirmiyorum keratin yaptırabiiyo muyuz acaba emzirirken saçım baya yıpranmış çünkü düzleştire düzleştire mahvederim

Spiral mi güven vermiyor canim ben en güvenli o diye dusunuyordum ? Hatta gidip taktiracaktim bi 5 yıllık filan

nereden takip ediyorsunuz bu takvimi?
Bende harika haftaların kitabı var canım
Bir de atak haftası hesaplama yazarsan hesaplıyor.com ya da net gibi bir site vardı oradan da bakabilirsin
Arak haftaları bebeğin doğduğu tarihe göre değil doğması gereken tarihe göre hesaplanması gerekiyormuş

Kızlar saç dökülmesi yaşayan var mı hala ? İnanılmaz dökülüyor ya normal dediler diye doktora gitmemiştim gitsem mi artık acaba
Benimde aynı canım , gür saçlarım gitti yerine incecik kalmış saçlarım benimle
Normalmiş ve bir süre sonra geçiyormuş

Arkadaşlar bebişlerinizi gündüz nasıl uyutuyorsunuz,kısa gündüz uykularına çözüm bulmak istiyorum.Ocak annesiyim
Kucağımda gezdirerek uyutuyorum
Sanırım 1 ay süren 4. Ay ataklarına siz de girmiş bulunuyorsunuz
Önceden nasıldı gündüz uykuları?
Çünkü bu atak döneminde kısalıyor ve sürekli uyanıyorlar

Kucağımda gezdirerek uyutuyorum
Sanırım 1 ay süren 4. Ay ataklarına siz de girmiş bulunuyorsunuz
Önceden nasıldı gündüz uykuları?
Çünkü bu atak döneminde kısalıyor ve sürekli uyanıyorlar
Hep kısaydı malesef,destekli uyuduğu için sanırım ama artık gece de sık uyanmaya başladı.Ben de kucakta uyutuyorum

Sağlık ocağında emzirirken kullanılmaması gerek dediler hap için
Eski tip östrojen içerikli haplar kullanılmıyordu emzirirken. Ama yeni nesil progesteron içerıklı haplar kullanılıyor güvenle. Ben ılk bçbebegım 6 aylık olduktan sonra 2 yıl kullanmıştım
Evet maalesef
Spiral mi güven vermiyor canim ben en güvenli o diye dusunuyordum ? Hatta gidip taktiracaktim bi 5 yıllık filan
Cevremde o kadar cok ki spiral ile hamile kalan

Doktor igneyi önerdi korunmak icin bana ama baska bi doktorda hormonlu oldugu icin emzirirken önermedi saglik ocagi ebesi hap kullan dedi aile hekimim süt korur bosver dedi secim.sizin

Kızlar biz bu bebişler ne zaman kısa kollu giydirmeye başlayacağız… çok sıcak
Benim ilk bebeğim 9 Nisan da doğmuştu Mayıs ayında sadece kısa kollu ya da kolsuz çıtçıtlı body giydiriyordum hem evde hem dışarda . Çorap ,şort vs giydirmiyordum. Oğlum şuan 15 yaşında , en son 6 yaşında iken antibiyotik kullandi , bünyesi çok kuvvetli . Onunla aynı dönemde doğan akranlari anca 3-4 aylık olunca anneleri kısa kolluya geçti ,geçer geçmez de çocuklar sapır sapır hasta oldular.
Şimdi kızımda da aynı şekilde yapıyorum , mesela dün akşam hava sıcaklığı 23 dereceydi , üzerinde ip askılı body ile uyuyordu , örtü vs yok , ben de o şekilde uyuyorum çünkü . Meksika'da yaşıyoruz şuan , burda kış yok hava sürekli ilkbahar, yaz, sonbahar arasinda gidip geliyor. 1 , 1 buçuk aylıkken kısa kollu ,şuanda da kolsuz body ile duruyor.Gece de bu şekilde uyuyor . Kısa bir suredir de sıcak /ılık su ile yıkamayı bıraktım, çeşmeden akan normal soğuk su ile yıkıyorum . 4 buçuk aylık , maşallah ne bir kere burnu aktı , ne bir öksürük ya da hırıltı vs olmadı . Yaşım 40, ikinci çocuğum ve bunlar benim deneyimlerim , sakinilan göze çöp batıyor bence ve nasıl alistirirsaniz öyle gidiyor

Canım hangi marka aldin bi resmini atabilir misin eğer imkanın varsa bende kararsızım çöp olsun da istemiyorum kullanması tutması kolay bisy olsun istiyorum
Kızlar mesajlarınızı anca okuyabildim benimki oioi ben cok memnunum çok güzel kavrıyor bebek ve üst kısmını diş kaşıyıcı gibi kullanabiliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…