2021 Nisan Anneleri

Yine de o zaman 37 ye kadar iyi durmuş 😀 ben de bilmiyordum ki bilsem yaptirmazdim birincisi insan geriliyor ikincisi onu yaptirdikfan sonra dediğin gibi benim nst de sancılar 100 ü gecti bundan sonra doğum yapana kadar elletmicem kendimi 😂
Hahah 😁 bizim doktor acil grupları pek meraklı alttan muayeneye kendileri bilmiyor mu da elliyorlar illa o sebeple bu sefer gitmedim alttan hiç baktırmadım bebeğim daha sakin ve gelmeye niyetli değil 37de ama artık Cuma çatı bakılcak ondan sonrasını geri sayım diye düşünüyorum o muayeneden sonra başlayacak biliyorum 😭

O kadar sürpriz oldu ki bizim icindee 😅 Annemler bugun bana geleceklerdi normal şartlarda doğuma kadar yardima gecesinde doğuma alındım hatta hurma siparis etmistim onlara dogumu kolaylastrsin diye 😅😄 Neye niyet neye kısmet 🧚🏻‍♀️🌸
Canım mecburi sezaryene alındın değil mi sen

Sabaha karsi uyandim top gibi kaskati kasilmis kalmis wcye gittim falan sanki organlarm donmus hareket yok.Simdide iceride dans ediyor😅😅😅Canim yaniyor hareektlerine.Bas asagiya donmustu 32.hafta muayenesinde acaba tekrar geri donme diye birsey oluyormu yoksa rahatmiym artik keisn normal diyee?

Merhaba herkese Ankara'da ozel bir hastanede takibim yapılıyordu bugun 37.haftama girdim, pazartesi plesanta previa sebebiyle sezaryen olacaktım, hastanede kovit testi olduk esimle malesef ben pozitif çıktım,hicbir belirtim yok eşim negatif çıktı artik doğumu burada gerçekleştiremeyecegim söylendi sehir hastanesine gideceğiz moralim cok bozuldu, normal doğum şansım olsaydı beklerdim ama riskim var çevresinde bu sekilde olan var mi?
Bebeği emzirebilr miyim temas olursa ona geçer mi... N'apicambilmiyorum. Refakatçi alınmıyor denildi yalnız kalacağım hic böyle hayal etmemiştim nerden kaptim bilmiyorum

Merhaba herkese Ankara'da ozel bir hastanede takibim yapılıyordu bugun 37.haftama girdim, pazartesi plesanta previa sebebiyle sezaryen olacaktım, hastanede kovit testi olduk esimle malesef ben pozitif çıktım,hicbir belirtim yok eşim negatif çıktı artik doğumu burada gerçekleştiremeyecegim söylendi sehir hastanesine gideceğiz moralim cok bozuldu, normal doğum şansım olsaydı beklerdim ama riskim var çevresinde bu sekilde olan var mi?
Bebeği emzirebilr miyim temas olursa ona geçer mi... N'apicambilmiyorum. Refakatçi alınmıyor denildi yalnız kalacağım hic böyle hayal etmemiştim nerden kaptim bilmiyorum
Cok uzuldum.Bildigim kadariyla maskeyle emzirmeye izin veriyorlar ama surec tabi doguma arti covid oldugu icin ne olacagida belli olmuyor ama uzulmeyin bir sekilde gececk.Belki negatifliginize az kalmistir hemen doner negatife sonucta belirtiniz olmadig icin kacinci gundesiniz bilmiyorsunuz.Saglikla gelsin ins.

Aaa, çok geçmiş olsun, hiçbir belirtin yokken atlatıyor olman şahane tabii, ilaç kullanma gerekliliğin olmaz, öyle olunca emzirmene engel bir durum olmaz, sadece maske takmanı isteyebilirler herhalde, çocuk doktoru seni yönlendirir, hiç stres yapma, üzülme, ankara şehir hastanesinde yapanlardan hep güzel yorumlar duydum, ben, o konuda da içini ferah tut, sağlıkla gelsin inşallah. Tek önemli olan kucağına sağlıkla alman, öteki detaylara hiç takılma.

Ben alt degistirme ünitesi aldim hic kullanmadim. Oglumu hep salonda koltugun üstüne bisey serip temizledim altini yada yatak odasinda yatagin üstünde.
Tamamdır, ben de öyle yapmaya karar verdim, aslında yatağının ucunda da emzirme ünitesi var ama gece eşim uyurken onu kaka kokularıyla uyutmak istemem, geceleri bebeğin kendi odasındaki yatakta değiştiririm, teşekkür ederim kızlar 😊🤗

Eğer bir belirti yok ise ve eşinizde de negatif olduğunu söylüyorsunuz bu durumda testi tekrar etmenizde fayda var. Testte yanılma çok oluyor. Diyelim ki tekrar ettiniz ve hala pozitifsiniz; yurt dışındaki bir yakınımın tecrübesinden yola çıkarak yazıyorum; doktoru emzirmesinde bir sakinca olmadığını sütün bu konuda iletken olmadığını söylemişti, öylede oldu bebeğine bulaşmadı. Şu durumlarda normal şartlarda da refakatçi genellikle yasak. Dogumunuza odaklanın inşaallah sağlıcakla kucağınıza alırsınız. Çok geçmiş olsun

Kızlar selamlar, size bir sorum var, bebeğin altını nerede değiştirmek lazım? İlla bi aşt değiştirme ünitesi alınmalı mı? Almazsak nerede değiştirebiliriz mesela?
Yatak, koltuk, hali üstü ,neresi rahatsa o an orada degistireceksin ..Ilk bebek olunca insan herşeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüyor..Ama sonra bir bakıyorsun ne gereksiz şeyler almışım diyorsun..Sağlıkla gelsin de yeri gelecek araba koltuğunda bile alt değişecek 😊

Buralardaydım isten izne çıktığımdan berii canım olsun sağlık olsun. Bebis emiyor ya masallah diyeyim aranıyor dogdugu andan beri refleksleri cok jyi beni şaşırtan süt gelmesi oldu hic beklemiyordum ne zaman ki odaya geldim bebegi gördüm göğüs uçlarım acımaya basladı 5 dk sonra da emzirme icin hemsire geldi bir sıktı sütler basladı akmaya fokur fokur degil ama iyi geliyor simdi arada gelen bebek hemşiresi de masallah diye diye bir hal oldu insallah böyle devam eder. 🥰
Ben pek girmiyorumdur kuzum.
Masallah masallahhh duş aldıktan sonra daha da cok gelir sutun.

CansRuya CansRuya sana burda kotu bisi diyen olmadiki bi arkadas da tutmus sen bakma onlara tarzi mesaj m yazmis biz heyecanlandik senin adina mutlu olduk ve kendi adimizada vay be sona geldik die tatli telasa kapildik sen suan hassas oldugun icn yanlis anladin galiba neyse sende bebekde iyisiniz onemli olan bu saglikla buyut insallah
Aynen oyle kimse kotu bir sey demedi sadece mart miydi nisan miydi denildi bunda kotu bir sey yok.
Bende heyecanlandim bir de gercekten arkadasimizi hatirlayamadim.
Kotu niyetle ay nisan miydi mart miydi demedi hicbirimiz.

Merhaba kızlar aranızda 29 30 haftalarda rahim ağzı uzunluğu kısalıp tekrar toparlayan var mı . 5 den 3.5 e düşmüş şiddetli bel ağrısı şikayetiyle gitmiştim doktora .nst de sancı çıkmadı progestan fitil kullanıyordum zaten günde 3 e çıkardı doktorum

Doğumlar başlayınca heyecanlandı herkes ondan bence canım. Bebiş nasıl sen nasılsın tecrübelerini aktar arada bizze de 🤗🤗

Kaçıncı haftada yaptı canım?
34+5 oluyorum sanırım yapıldığı gün yada 4te olabilir emin deilm şuan :olamaz: 35. Haftada yani kısaca :KK70:

X