2021 Nisan Anneleri

Annem yakinimda oturuyor ama herseyi kendim yaptim.Bizde de boyle seyler hic yok.Daha dogrusu herseyi herkes icin halleden bie tip olunca kendi isinide kendin hallediyorsun neyseki bnmde herseyim hazir cok sukur 32 de bitti hazirligim.
Benimkiler 5 dk mesafede sagolsunlar ihtiyacim oldugunda hemen cikip gelebiliyorlar. Herkes calisiyor zor oluyor sürekli gelmeleri. Dogumumda ve sonrasinda izin falan aldilar degisimli annem ve kiz kardesim gelecek. Bende elimden geldigince hastaneden erken cikip herseyimi kendim halletmek istiyorum.

Sen mayisi bekle😂😂
Bu haftada bu kilonun önde oldugunu dusunuyorm ben🙄bacimmmm ben 40 haftam doldugu halde bu kiloda usak dogurdum 😂😂masallahi var tabiki zmaninda gelsin ama masallah senin bebis kucuk degil🙈
Kuzum haftasına göre ilerde ona lafim yok ama daha küçükken 300 gr alıyordu haftalık şimdi büyüdü 2 haftada 300 aldı o beni üzdü biraz yoksa kilosu gayet iyi tabii :işsiz: tansiyon engellemiş beslenmesini flan diyince doktor dahada uzuldum:olamaz:

Of of offff neler beklemiyomkiiiii 🤣 Bigün o güzel yemekleri yaparken mutfakta ben gibi suyun gelip acil doguma ve hic firsat bulamadan hoop ben dogurdum bide erkek oldu dicen diye bekliyorum bol heycanli seyler 🤭 Saglikla zamaninda gelirler insallah 🥰
Erkege kadar inandim🤣🤣🤣🤣 amin canimmm ❤❤🥰🥰

Tüylenmeye karşı yengemden duymuştum eskiler tarlada doğum yaptığında karınca yumurtası sürerlermiş koltuk altına ve özel bölgesine hiç kıl çıkmazmış yengemin annesi yapmış ve hiç öyle kıl tüy sorunu olmamış 🤭
Bizim bunu yapma imkanımız yok ama sen bildiğiniz yöntemleri paylaşırmısın yazınca paylaşmak istedim 😉
Teşekkürler canım karınca yumurtası olayını bende duydum hatta piyasada karınca yumurtası yağı satılıyor. Araştırdım dinimizde de caiz yazıyor. Ama gerçekten uygulayıp sonuç alan var mı bilmiyorum.

Bağladılar bekliyorum cnm nstde şuan

Durdurucaz dediler cnm doğum istemem daha küçük yaa :KK17:

Evet yoktu cnm ya sabah özelde kontroldeydim oda bisey demedi 1 hafta kontrol fln dedi sadece fakültede direk baktılar rahim uzunluğu 19 25 mm arası değişen ölçümler çatı muayenesindede 1.cm açıklık dediler direk yatış:KK17:
Özelde ki mı tedayli bakmadı acaba garip böle olunca benim dr bakıyor mu acaba doe merak ediyorum.

Cok güzeller canim güle güle kullanin 🥰 Bende annem yardim edince 2 güne hersey hazir oldu. Hadi sende hazirlan 2 hafta sonra benim dogum var senle ayniyiz dr birsey dedimii? normal dogummu yapacaksin?
Evet canım normal ilki normal ya bunuda öyle bekliyoruz henüz sancım kasılmalarım yok yarın nst gircem bida, sadece aşırı kasık ağrım var kemiklerim ayrılıyor gibi oda normalmiş, bu ikinci nstden sonra 1hafta daha bekleyeceğiz 3.nst de çatı kontrolü yapacak kültür alacak büyük ihtimal o tetikleyecek Doğumu, ilk kızım da bu haftalar başlamıştı sancılar bu daha sabırlı, ama bizde 2hafta diyoruz, nedense pskolojik mi bilmiyorum çantaya elim varmıyor halbuki heran başlayabilir herşey yoruldum sanırım bugün biraz ağladım geldiler banada eşim rahatlattı ne desek de son haftalar çok hassasız Rabbim hayırla kavuştursun hepimizi🙏🏻

Iyiyim çok sukur ben kızlar öyle çok ağrım sızım yok zaten sancı da çıkmadı öyle yarına bırakırlar sanırım benide :KK30: yuruyus iyi dediler diye ben çok gezenti oldum sürekli gezinirim ondan mi oldu acaba dedm ama manayla kolay doğururum belki :KK70:ddaha bekler bence bnm minnosum hiç dogurcak gbi hissetmiyom ben:KK23:2730 olmuş kilosu bu arada yine az almış ama tansiyonu düzenleyebilirsem belki yine düzene girer diye umut ediyorum 3u bi geçse rahatliycam
Bende sancı falan yok ama bugün doktorda bana doğuma az kalmış dedi 😐 bir korku sardı beni ama stresim çabuk geçti.bana çok yürüme dedi bence sende çok yürüme.Aşağıya baskı artıyor çünkü.çok geçmiş olsun.

Oyy maşallah bitmiş hazırlıklar birşey kalmamış 😍 çok tatlı hepsi sağlıkla kullanmak nasip olsun. Darısı başımıza 🤗 biz daha badana yapıcaz haftaya halıları vericem. Tüm eşyalarımız hazır yıkanıp ütülendi şifonyere yerleştirdim park yatağı kurması kaldı badana sonrası kısa sürede hallederiz inşallah 😊
Ah bende o kısmı bitirdim bir çanta kaldı, çantayada elim varmıyor nedense 😭

Çok güzel görünüyor herşey iyi günlerde kullanın inşallah. Anakucağının markası modeli nedir ben henüz almadım araştırıyorum fikir olsun...
Teşekkür ederim☺️🙏🏻 Ana kucağı en uygun hepsi buradaydı fiyat olarak 195e aldım şuydu aldığım

Eklentiler

• 8E19075B-C2EA-4E93-9357-DDD199CD97E9.png
    8E19075B-C2EA-4E93-9357-DDD199CD97E9.png
    321,3 KB · Görüntüleme: 46
Annem yakinimda oturuyor ama herseyi kendim yaptim.Bizde de boyle seyler hic yok.Daha dogrusu herseyi herkes icin halleden bie tip olunca kendi isinide kendin hallediyorsun neyseki bnmde herseyim hazir cok sukur 32 de bitti hazirligim.
Bende bugün bu yüzden oturdum ağladım valla herşeyimi kendim yaptım en sonunda çözüldüm eşime ağladım yoruldum diye nazlanmaya hakkım yok mu benim diye çok üzüldüm yada Doğum hormonları diyorum bilmiyorum ama her işini kendin gören bir tip olunca aman halleder o diyip yalnız bırakıyorlar insanı, hepimiz yorgunuz lohusalık başladı bile ☹️

Bende sancı falan yok ama bugün doktorda bana doğuma az kalmış dedi 😐 bir korku sardı beni ama stresim çabuk geçti.bana çok yürüme dedi bence sende çok yürüme.Aşağıya baskı artıyor çünkü.çok geçmiş olsun.
Canim bizim seninle gunlerimiz aynimiydi🤔Bugun bende arkadaslarimla bulustum bitanesi ebe 🙈gorur gormez sen kac haftalik oldun karnin cok inmis asagiya dediler.ve bel fitigimdab kaynakli inanilmaz bel ve cati agrisi derler ya onu cekiorm🤦‍♀️daha randevum 16 martta hic nst ye falan da girmedim

Bende bugün bu yüzden oturdum ağladım valla herşeyimi kendim yaptım en sonunda çözüldüm eşime ağladım yoruldum diye nazlanmaya hakkım yok mu benim diye çok üzüldüm yada Doğum hormonları diyorum bilmiyorum ama her işini kendin gören bir tip olunca aman halleder o diyip yalnız bırakıyorlar insanı, hepimiz yorgunuz lohusalık başladı bile ☹️
Inan bu lafi aileme yakjnlarima soyledim yillardir herseyi kendim yapiorm diye guclusun yaparsin demek kolayiniza geliyor dedim esimden Allah bin kere razi olsun 10 gun izne ayrildi agzima yemek tutmadigi kaldi okadr cok dinlendirdiki beni bu saatten sonra esim olsn yeter kimseyi istemiorm bi telefon acsam nasilsin derler cevaplarini beklemeden benden fazla yorgun dertli olurlar Cok sukur bugunumuze insallah hersey dogumdan sonra daha kolay olur hepimiz icin♥️

Canim bizim seninle gunlerimiz aynimiydi🤔Bugun bende arkadaslarimla bulustum bitanesi ebe 🙈gorur gormez sen kac haftalik oldun karnin cok inmis asagiya dediler.ve bel fitigimdab kaynakli inanilmaz bel ve cati agrisi derler ya onu cekiorm🤦‍♀️daha randevum 16 martta hic nst ye falan da girmedim
Bende bu hafta bel ve çatı ağrısı çekiyorum, günlerimiz aynı :KK35: Yarın nst ve kontrol var benim.. akşamları sancım var ama sabah çıkacağını sanmıyorum..

Evet canım normal ilki normal ya bunuda öyle bekliyoruz henüz sancım kasılmalarım yok yarın nst gircem bida, sadece aşırı kasık ağrım var kemiklerim ayrılıyor gibi oda normalmiş, bu ikinci nstden sonra 1hafta daha bekleyeceğiz 3.nst de çatı kontrolü yapacak kültür alacak büyük ihtimal o tetikleyecek Doğumu, ilk kızım da bu haftalar başlamıştı sancılar bu daha sabırlı, ama bizde 2hafta diyoruz, nedense pskolojik mi bilmiyorum çantaya elim varmıyor halbuki heran başlayabilir herşey yoruldum sanırım bugün biraz ağladım geldiler banada eşim rahatlattı ne desek de son haftalar çok hassasız Rabbim hayırla kavuştursun hepimizi🙏🏻
ay dün dizi izlerken hüngür hüngür agliyorum esim geldi ne olduuu sancinmi var agrinmi var hastaneye gidelim falan, dedim dur ya diziye agliyom. Bi söylendi bi söylendi korktum dogum basladi diye hicc diziye aglanirmi diye 🤣 off rahat birak beni hamileyim ben hamileee deyip devam ettim aglamama🤣🤣

Bende bu hafta bel ve çatı ağrısı çekiyorum, günlerimiz aynı :KK35: Yarın nst ve kontrol var benim.. akşamları sancım var ama sabah çıkacağını sanmıyorum..
Ben olabildigince gec sezeryana girmek istiyordum ama son 1 haftadir inanilmaz zorlaniyorm sali gunu gidince doktora soyliycem bakalm gun vercek benim nst daha 36 hafta dolunca baslick sanirim

Kızlar tansiyonum yukseldi aşırı halsizlik artan el yüz ödemim de var proteinüri de çıkmıştı tansiyon düşmeyince doktoru aradım hastaneye çağırdı bisey yiyip icme dedi simdi yoldayız gidiyoruz bize dua edin hayırlısıyla atlatalım eger doğuma alacaksa da kızımızı sağlıkla kucağımıza alalım. Acele acele duş alayım dedim doktora gec olabilir dedi direkt gelin dedi insallah bebegim iyidir.🙏🏻

Inan bu lafi aileme yakjnlarima soyledim yillardir herseyi kendim yapiorm diye guclusun yaparsin demek kolayiniza geliyor dedim esimden Allah bin kere razi olsun 10 gun izne ayrildi agzima yemek tutmadigi kaldi okadr cok dinlendirdiki beni bu saatten sonra esim olsn yeter kimseyi istemiorm bi telefon acsam nasilsin derler cevaplarini beklemeden benden fazla yorgun dertli olurlar Cok sukur bugunumuze insallah hersey dogumdan sonra daha kolay olur hepimiz icin♥️
Aynen öyle eşimde biz bu yola maddi manevi kendimize yeteceğiz diye çıktık ben yanındayım diyor ama insan bazen istiyor ki nazlanacağı bütün gün uyuyup hazır yemeğe kalkacağı ilgi arıyor dedin de yapmadık mı diyorlar demekle olmuyor ki dediğin gibi nasılsın dedin mi senden yorgun oluyorlar nasıl diyeyim bir çorba isteyeyim bakıyorlar yapıyor eşimde yardımcı aman onlar halleder oluyor adınız kimse arayıp sormuyor bile, bazen güçlü olmak olmaya çalışmak çok zor ama analıkta zor sonra diyorum kendime boşver seninde var çocukların yarın biri her işini halletse belki diğeri halledemeyecek ona koşacaksın diğeri yanlış anlayacak zor diyorum orda bile karşı tarafı düşünürken üzülüyorum kendime keşke biraz nazlı olsaydım keşke hazır yemeğe bir kez oturabilseydim diyorum ne bileyim Ya benim lohusalık başladı kızlar Allah yardımcımız olsun annelik başka birşey diğeri doğmadan büyüğe üzülüyorum bir taraftan Allahım sen utandırma 🙏🏻

Kızlar tansiyonum yukseldi aşırı halsizlik artan el yüz ödemim de var proteinüri de çıkmıştı tansiyon düşmeyince doktoru aradım hastaneye çağırdı bisey yiyip icme dedi simdi yoldayız gidiyoruz bize dua edin hayırlısıyla atlatalım eger doğuma alacaksa da kızımızı sağlıkla kucağımıza alalım. Acele acele duş alayım dedim doktora gec olabilir dedi direkt gelin dedi insallah bebegim iyidir.🙏🏻
Canim gecmis olsun bizi habersiz birakma. insallah hersey iyidir doguma alirlarsada artik riskli dönemi atlattik, kolay dogum olur insallah. Dualarin sizinle 🥰

X