2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Arkadaşlar merhaba, aranizda bebeği artık tam olarak kafasini dik tutan var mi acaba. 69 gunluk bebeğim tam anlamiyla tutmuyor ve kayinvalidem doktora götürün siz bu bebegi diyor. 4.aya kadar tam tutamiyor olmalari normal diye biliyorum ben. Sizlerde durumlar ne

Dik tutmuyor derken neyi kastediyorsunuz o önemli. Benim bebeğim de kafası dimdik gezmiyor devamlı ilgisini çeken bişi oldu mu ya da pozisyondan kaynaklı dik tutuyor bir süre sonra geri indiriyor. Akrabamızın bir bebeği aynı zamanda doğmuşlar mesela benimkinden daha uzun süre ve daha güzel dik tutuyor kafasını.

O yuzden tam anlamiyla dik tutuyor mu yazmıştim ben de. Misal kucagimda dolaşırken 3, 5 dk dik tutuyor, sonra bırakıyor omzuma kafasını saga sola atıyor tam kafasina sahip cikamadigindan sanırım. Kucagimda uyurken de kafasını göğsüme koymasi bi garip, sanki vucuttan bağımsız duruyor kafasi disaridan bakıldığında. Bana tüm bunlar normal geliyor, hatta kayinvalidemin doktora gidin demesine icten ice kızdım, daha 1 hafta once gittik cunku 2 ay kontrolune. Ve doktoru muayene etti, neticede ters ya da eksik bisey olsa söylerdi diye düşünüyorum. Karin ustu yatırdığımda da ara ara yerden bir kac cm kaldırıyor kafasını ama cok uzun süre tutamiyor 1 kac saniye o da..

Benim bebeğim tam tutuyor kafasını artık. Karın üstü koyduğumda da baya kaldırıyor bi kac saniye sonra yere düşüyor ama hemen yine kaldırıyor. Sizi doktor muayene ettiyse sorun yoktur bence

Benimki de tam olarak dik tutmuyor. Yani arada dil tutuyor ama uzun süreli değil.Hiç aklıma kötü bişey gelmedi. Zamanı gelince yapacaktır bence.

Bizimki de 10 gündür falan baya uzun süre dik tutuyor artık. C şeklindeki emzirme yastığına yüzüstü yatırıyorum bir oyuncak gösteriyorum kafası dik şekilde sağa sola çeviriyor, oyuncağı yukarı kaldırdığımda o da kafasını kaldırıyor. Ama dediğim gibi bu kadar net dik tutması 10 gündür var. Zamanı geldiğinde her şeyi yapıyorlar sabırlı olmak lazım.

Benim bebeğim tam tutuyor kafasını artık. Karın üstü koyduğumda da baya kaldırıyor bi kac saniye sonra yere düşüyor ama hemen yine kaldırıyor. Sizi doktor muayene ettiyse sorun yoktur bence
Kac gunluk bebeginiz şuan 80 yaziyor ama.. Arada 10 gun fark var benimki ile, sizce büyük bir etken mi bu her bebek farklı biliyorum ama 10 gunde o kadar yol kat edebilir miyiz merak ettim doğrusu.

Benimki de tam olarak dik tutmuyor. Yani arada dil tutuyor ama uzun süreli değil.Hiç aklıma kötü bişey gelmedi. Zamanı gelince yapacaktır bence.
Yani ben de hic kötü düşünmüyordum ama dışarıdan oyl3 bir söylem gelince acaba mi diyor insan. O kadar pimpiriklenmek istemiyorum, hep sakınan göze çöp batar anlayışındayim ben de bi danışmak istedim. Herseyin zamani var bakalim bekleyelim

Teşekkürler yorumunuz için bunu b3n de deneyeceğim yavas yavas olur hepsi dediginiz gbi

Bence de doktor bişi olsa söylerdi merak etmeyin. Kafasını 2 aylıkken dik tutan da 3 aylıkken dik tutan da aynı oluyor büyünce. O kadar günün hiç önemi yok yani ben de hiç önemsemiyorum çok şükür sağlıklı mı o yeter

Oğlumda kullanmıştım. 2 yaşında falandı sanırım. Çok fena pişik yaptı onda. İnş siz memnun kalırsınız

Oğlumda kullanmıştım. 2 yaşında falandı sanırım. Çok fena pişik yaptı onda. İnş siz memnun kalırsınız
Ay evet kullanmaya başladım. Bir şey olmadı şükür. Gündüz iyi oluyor şimdi beğendim ben. Sızıntı da yapmıyor. Hem de ince ve hafif. Bize ıslak mendil, pişik ve mantar yaptı. Geçti kurtulduk şükür

Doktora goturecek bir durum yok bence daha cok kucuk tam tutamamasi normal

Kızlar uzun süredir giremiyorum fırsat bulamıyorum 2 çocuktan nasılsıniz? İyisiniz İnşaAllah. Biz meme reddi ile mücadele ediyoruz bebikom akşam saat 9 10 deyince meme reddine başlıyor ertesi gün düzeliyor deli olabilirim yakında ne oluyor anlamıyorum 3 4 bazen 5 6 saat ağzına alıp krize giriyor. Sizlerde durum nedir yaşayanlar nasıl bir çözüm yolu izlediniz

Akşam yapıyorsa bence gazdan olabilir. Bende meme reddi ile uğraşıyorum ama red durumunda genellikle şöyle oluyormuş,
Uykulu iken emip, normal uyanık vakitte emmiyor. Çok acikirsa uyanıkken de ya kısa emiyor,yada huysuzca hiç almıyor. Bizimki de uyurken emiyor. Gündüz zorlanıyorum. Sabah akşam sagdigimi ekstra biberonla veriyorum artık. Aç ve dayanamadım. Böyle huzur bulduk. Ama siz hiç biberon vermediyseniz vermeyin sakın. Temelli uzaklaşıyorlar gerçekten. Sabredip geçmesini beklemekten başka çare yok. Şarkı söylüyorum biraz öyle daha iyi oluyor emerken. Bazen gezerek emziriyorum. Dediğim gibi aynı saatler ve akşam dediğiniz için gaz olması çok muhtemel. Uyumak istiyor ve doymadigi için huysuzlanip memeyi de almıyor olabilir.

Günaydın kızlar ben birşey farkettim benim kızın idrarı çok kokuyor. Farklı bir kolu değil ama yetişkin idrarı gibi kokuyor nedendir acaba sıcaklardan mıdır ki? Sizlerde de var mı bu durum

Günaydın kızlar ben birşey farkettim benim kızın idrarı çok kokuyor. Farklı bir kolu değil ama yetişkin idrarı gibi kokuyor nedendir acaba sıcaklardan mıdır ki? Sizlerde de var mı bu durum
Yetişkin idrarı gibi değil de bizimki de ağır kokuyor rengi normal ama. Bezden kaynaklandığını düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…