2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Mrbalar icinizde halen adet olmayan var mi kizlar?ben halen olmadim normal mi bu durum?
Kizimdayken kızım bir yaşına girdikten bir hafta sonra adet olmuştum normal doğumdu emziriyordum ,şimdi oğlanda daha 52. Gün bitti lekelenmelerim bu seferde emziriyorum ama ara ara hala leke şeklinde kanamam geliyor bu sefer sezeryan bende doktora gitmeyi düşünüyorum
Bende bugün hep öyle yaptım kaynar su besin degerlerini öldürüyormus meğerse 🥺
Kızımda mama kullanıyordum kenarda kavanozda kaynamış suyum bulunurdu hep suyu kaynattıktan sonra kavanozdaki suyla ılıtıp mamayı öyle yapardım

Kızlar bir soru ile daha karşınızdayım gaz damlasini kesmeye başlayacağım rezene çayı iciriyorum bir çay kaşığı kimyon suyuda veriyorum arada anason çayı kullanan var mı aranizda yada diğer caylardan. Ne sıklıkta ve ne ölçüde veriyorsunuz acaba
Rezene ben de kullanıyordum fakat DNA bozukluğuna yol açıyormuş instagramda annesutusdktoru nun rezene dosyası var araştırabilirsiniz kimyon çayı içiyordum onu da bıraktım hiçbir şey kullanmıyorum gaz için kendiliğinden gidecektir geldiği gibi

Kızlar bebeklerinize mamayı nasıl hazırlıyorsunuz ben sıcak suyun içinde çalkalayın sogutuyorum ama internette gezinirken bunun yanlış olduğunu öğrendim bugun suyu kaynatıp 40 drrereceye kadar soğutup yaptım mamayı. Bazıları suyu kaynatıp hazırda soğuk kaynamış su bulunduruyormus mamayı yapacağı zaman bu soğumus suya sıcak su ekleyip yapıyormuş hangisi doğru acaba
Kızımda mama hazırlaken bir kenarda kaynatılmış suyum olurdu onu hafif ısıtıp hazırladım mamasını

pinarcuk pinarcuk mamadusbaby her yöne siyah modelini kullanıyorum küçük bir yastığı var bebek 3 aylık olana kadar poposunun altında kullanılıyor bebeği yükseltmek için anneye yüzü dönük olacak şekilde daha sonra kafasını kontrol edince dışarı dönük kullanılabilirmiş

Eklentiler

• Screenshot_20210724_184820_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20210724_184820_trendyol.com.jpg
    39,3 KB · Görüntüleme: 17
Merhaba, ben doktorumuza sordum denize sokabilirsin ama havuza sokma dedi. Biz denize sokmayi denedik ilk basta ayaklarini elimle birazcik isladim su soguk oldugu icin aglamaya basladi bende zorlamadim. Bizde kucuk bir havuz aldik evden birazcik sicak su getirip dustanda soguk su ekleyip ilistirarak kendimiz havuza girerken onu da havuzunda tuttuk. Boylece ilk kez ailecek beraber yuzmus gibi olduk 😊 istersen sende oyle deneyebilirsin en azindan temiz su oldugunu biliyorsun 😊
Ah evet sanırım öyle yapacağım çok teşekkür ederim 🥰

Kizimdayken kızım bir yaşına girdikten bir hafta sonra adet olmuştum normal doğumdu emziriyordum ,şimdi oğlanda daha 52. Gün bitti lekelenmelerim bu seferde emziriyorum ama ara ara hala leke şeklinde kanamam geliyor bu sefer sezeryan bende doktora gitmeyi düşünüyorum

Kızımda mama kullanıyordum kenarda kavanozda kaynamış suyum bulunurdu hep suyu kaynattıktan sonra kavanozdaki suyla ılıtıp mamayı öyle yapardım
Demekki degiskenlik gosteriyor..baya uzun suruyormus ya

Rezene ben de kullanıyordum fakat DNA bozukluğuna yol açıyormuş instagramda annesutusdktoru nun rezene dosyası var araştırabilirsiniz kimyon çayı içiyordum onu da bıraktım hiçbir şey kullanmıyorum gaz için kendiliğinden gidecektir geldiği gibi
Rezene bende vermicem artık ana kimyona devam keşke gledigi gibi gitse 15.gunden beri çekiyoruz gerçi çok şükür ilk aya göre epey azaldı 3. Ayımız bitince daha da rahatlatır gibi geliyor

Ben 2 gündür veriyorum sağıp bı öğlen,bı akşam çocuk kuzu gibi uyuyor. Meğer açmış ondan 5 dk. Uyuyup gözünü aciyormus. O kadar emmeye o kadar uykuymus. Vericem artık napiyim. Zaten bakıcı mecbur biberonla vericek. Bir ay kaldı işe başlamama. Üzülmekten bir hal oldum. Gece beni de emiyor. Gündüz de emzirmeden biberonu vermedim. Günde iki kere böyle gidiyoruz şimdilik. Vallahi bugün evi supurdum günler sonra
Anne sütü alıyor ya canım boşver ver. Dediğin gibi sonradan mecbur verecekseniz. Ben direniyorum iki gündür vermedim akşam. Son noktaya kadar bekliyorum emsin diye.

X