2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Yok yaaa böyle erken olup bebeğini gayet sütle besleyen anne çok ona takılma

Bu dönemlerde tükürük çıkarması tükürüğü ile baloncuk yapmasi normal canım. Ellerini tanimaya başladı o yüzden ağzında hep benim kızım bazen iki elini yumruk yapıp ağzına sokmaya çalışıyor

3 yaşa daha seneler var

Bebek tabi zamanla biraz sakinliyor özellikle emeklemeye falan başlayınca, sen de bebeğe alışıyor artık ona göre yaşar oluyorsun orta noktada buluşmuş oluyorsunuz ve yeni normalin bu oluyor
40ı çıkınca biraz düzelir diyolardu hiçbir şey değişmedi. Emeklemesine de daha çok var.

Uykusu var bizimki ağzına sokuyor meme yerine böyle uykusu geliyor sanki sonra gözünü ovuşturuyor. Eğer bu belirtiler yoksa kendi kendine elini keşfetmiş ağzına sokuyordur

Aynısını yapıyor bizimki de biz bunu bilmezden önce annem bebek her elini ağzına götürüp emdiginde çocuk aç, yavruuuum nasıl da emiyo çok aç diye asabimi bozuyodu. son kontrolde çocuk doktorumuz artık ellerini emecek, agzı sulanacak dedi. Hepsi döneminin gelişimsel davranışları

Uykusu var bizimki ağzına sokuyor meme yerine böyle uykusu geliyor sanki sonra gözünü ovuşturuyor. Eğer bu belirtiler yoksa kendi kendine elini keşfetmiş ağzına sokuyordur
Ellerini ayaklarını keşfetti zaten kaldırıp kaldırıp inceliyor çok komik ana kucağının Oyuncaklarına elleriyle vuruyordu artık ayaklarıyla vuruyor hoşuna gidiyor bir de sıpanın

Evet ben de soruyorum bu soruyu, hayat kalitemiz ne zaman artmaya başlayacak. Zira şuan sıfırın altında gibi. Aynaya bile bakamıyorum.
Hislerime tercüman olunmuş.. aynı duygulardayim. Mesela bikac kere dışarı çıktık. Bı hevesle hazırlandım. Daha evden çıkmadan iki kilo terledim çocukla ugrasirken. Evden çıktık. Arabasinda ağladı, emzirdim, uyutmaya çalıştık derken ne kıyafetim kaldı ne saçım ne basım. Bı yere cikacaksak artık küpe kolye takamiyorum. Saçımı açamıyorum. Güzel bişey giymek istemiyorum. Makyaj yapmak istemiyorum. Cunku gün sonunda savaştan çıkmış gibi oluyorum. İki dirhem bir cekirdek bebekli anneler görüyorum, full bakimli. Nasıl oluyor anlamıyorum zira ben yapamiyorum..Bunun yanı sıra gittiğimiz yerden keyif alamıyorum. İki lokma bişey yiyeceksem rahat yiyemiyorum. Etrafa konsantre olamıyorum. Aklım hep ha ağladı ha agliycak ha uyandı ha uyancak..

Bunun yanı sıra evde hiçbir filme başlayıp bitiremiyorum, şöyle keyifle kitap okuyacak zaman bulamıyorum, rahat rahat yemek yiyemiyorum vs vs liste uzar gider.

Dün dışarı çıktık işlerimiz vardı esimle. Çocuksuz çıktık. Tuhaf bir özgürlük duygusu oldu başta, ağladı mi nerde emziricem nasıl uyuycak diye düşünme derdi yok aa ne rahat dedim. Bu sefer de aklım evde kaldı, acaba süt icti mi uyudu mu keyfi yerinde mi vs. Yine huzur bulamadım

Sana okadr çok katılıyorum ki resmen içimden geçenleri tek tek yazmışsın

Ellerini ayaklarını keşfetti zaten kaldırıp kaldırıp inceliyor çok komik ana kucağının Oyuncaklarına elleriyle vuruyordu artık ayaklarıyla vuruyor hoşuna gidiyor bir de sıpanın
Maşallah. Benimki daha ellerini falan keşfetmedi. Bir şeyi de tutmuyor oyuncak falan. Seninki mi erken başladı

O zaman da baba yedirmesin anne yedirsin diye bilir benim kız da öyle ama ben zorla baba yapsın baba yedirsin vs diyorum

Dönemsel, gelişim aşamaları onlar. Doktor da söyledi dün gayet normal açlık veya dişle alakası yok dedi. Bizimki de bayılıyor şapur şupur yiyor yalıyor o yumrukları ama doktor şunu da söyledi büyüdüğü için artık daha sık açıkabilir gayet normal sakın sütüm yetmiyor sanıp mama başlama istedikçe emzir dedi

Kızlar İskenderundayım buranın havası berbat klima sürekli açık bebişi zıbın şortla yatırıyorum sizce klima çarpar mı?
Doktor dün sıcak klimadan daha zararlı aç klimayı dedi biz de izmirde yiz. Ama direk bebeğe vurmasın çok soğuk olmasın dedi bi de gerekirse bebeğe uzun giydir üşümesin dedi

Büyüdükçe emzirme aralıkları uzayacak diye düşünmüştüm ben oysaki. Bu ara sık emmek istiyor hava sıcak diye susamasına bağlıyordum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…