2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Aynısını yapıyor bizimki de😃😃 biz bunu bilmezden önce annem bebek her elini ağzına götürüp emdiginde çocuk aç, yavruuuum nasıl da emiyo çok aç diye asabimi bozuyodu. son kontrolde çocuk doktorumuz artık ellerini emecek, agzı sulanacak dedi. Hepsi döneminin gelişimsel davranışları🥰
Klasik anne 😂

Hislerime tercüman olunmuş.. aynı duygulardayim. Mesela bikac kere dışarı çıktık. Bı hevesle hazırlandım. Daha evden çıkmadan iki kilo terledim çocukla ugrasirken. Evden çıktık. Arabasinda ağladı, emzirdim, uyutmaya çalıştık derken ne kıyafetim kaldı ne saçım ne basım. Bı yere cikacaksak artık küpe kolye takamiyorum. Saçımı açamıyorum. Güzel bişey giymek istemiyorum. Makyaj yapmak istemiyorum. Cunku gün sonunda savaştan çıkmış gibi oluyorum. İki dirhem bir cekirdek bebekli anneler görüyorum, full bakimli. Nasıl oluyor anlamıyorum zira ben yapamiyorum..Bunun yanı sıra gittiğimiz yerden keyif alamıyorum. İki lokma bişey yiyeceksem rahat yiyemiyorum. Etrafa konsantre olamıyorum. Aklım hep ha ağladı ha agliycak ha uyandı ha uyancak..

Bunun yanı sıra evde hiçbir filme başlayıp bitiremiyorum, şöyle keyifle kitap okuyacak zaman bulamıyorum, rahat rahat yemek yiyemiyorum vs vs liste uzar gider.

Dün dışarı çıktık işlerimiz vardı esimle. Çocuksuz çıktık. Tuhaf bir özgürlük duygusu oldu başta, ağladı mi nerde emziricem nasıl uyuycak diye düşünme derdi yok aa ne rahat dedim. Bu sefer de aklım evde kaldı, acaba süt icti mi uyudu mu keyfi yerinde mi vs. Yine huzur bulamadım🤦🏻‍♀️
Hepimiz aynı durumdayız merak etme 😬🤦🏻‍♀️ ben de geçen 2 saat arkadaşla cafeye gittim bebek siz, çocuksuz sanki sırtımda çok ağır bi çanta varmış da onu bırakıp çıkmışım gibi kuş gibi hafiflemişim gibi hissettim 😬

Büyüdükçe emzirme aralıkları uzayacak diye düşünmüştüm ben oysaki. Bu ara sık emmek istiyor hava sıcak diye susamasına bağlıyordum.
Doktor büyüdükçe daha çok enerjiye ihtiyacı var ve anne sütü 1 saatte sindiriliyor o yüzden saat başı bile emmek isteyebilir normal dedi. Bizimkinde henüz öyle bi durum yok

Doktor büyüdükçe daha çok enerjiye ihtiyacı var ve anne sütü 1 saatte sindiriliyor o yüzden saat başı bile emmek isteyebilir normal dedi. Bizimkinde henüz öyle bi durum yok
E yandık o zaman. Büyüdükçe 20dk bir emziririz artık🥲 ben büyüdükçe mideleri de büyüyecek ve emme kuvvetleri artacağı için tek seferde daha fazla süt emecekler diye biliyordum. Yoksa nasıl dışarı çıkacağız bunlarla 🥲

Bizim doktor da aksine büyüdükçe emzirme süresi kısalırken arası da uzayacak demişti. Çünkü güzel emdikleri için tam olarak doyuyorlar. Saat başı emzirmek işkence gibi bir şey olur heralde. 😩

E yandık o zaman. Büyüdükçe 20dk bir emziririz artık🥲 ben büyüdükçe mideleri de büyüyecek ve emme kuvvetleri artacağı için tek seferde daha fazla süt emecekler diye biliyordum. Yoksa nasıl dışarı çıkacağız bunlarla 🥲
Benimkinin emme süresi azaldı ya, uykusu arttı çünkü normal seviyeye geldi yani. Uyandıkça emiyor. Eskiden uyumadığından bir saate beş kez emiyordu. Bence öyle değiş

Kızlar azalan süt geri çoğalır mı? Bebek emmiyor süt sağma pompası bozuldu servise gönderdim başka makina aldım hem acıtıyor hem yeterince çekmiyor.

Kızlar azalan süt geri çoğalır mı? Bebek emmiyor süt sağma pompası bozuldu servise gönderdim başka makina aldım hem acıtıyor hem yeterince çekmiyor.
Çoğalır. Elle sağmak en etkilisiymiş aslında. Bir de sağım yaparken bebeğinize ya da fotosuna bakın diyorlar. Bebeğin emmese bile arada ağzına ver memelerin uyarsın hem de tükürüğü geçsin. İhtiyacına göre süt öyle üretiliyormuş tükürükten analiz ediyormuş vücudumuz 🥲

Çoğalır. Elle sağmak en etkilisiymiş aslında. Bir de sağım yaparken bebeğinize ya da fotosuna bakın diyorlar. Bebeğin emmese bile arada ağzına ver memelerin uyarsın hem de tükürüğü geçsin. İhtiyacına göre süt öyle üretiliyormuş tükürükten analiz ediyormuş vücudumuz 🥲
Elle sağım yapamıyorum. Arada göğsüme koyuyorum kafasını çeviriyor 😅
Emziren anneler o kadar şanslısınız ki size imreniyorum. 😌

Elle sağım yapamıyorum. Arada göğsüme koyuyorum kafasını çeviriyor 😅
Emziren anneler o kadar şanslısınız ki size imreniyorum. 😌
Bilmiyorum ne kadar etkililer ama emzirme danışmanları çok iddialı meme reddini halletme konusunda. Alsan mı acaba bi danışmanlık?

Hepimiz aynı durumdayız merak etme 😬🤦🏻‍♀️ ben de geçen 2 saat arkadaşla cafeye gittim bebek siz, çocuksuz sanki sırtımda çok ağır bi çanta varmış da onu bırakıp çıkmışım gibi kuş gibi hafiflemişim gibi hissettim 😬
İnsan kuş gibi oluyor de mi😃😃 bu eski duygularımıza takriben kaç yıl sonra kavusucaz yeniden👀👀

Çoğalirmis. Benimki de Max. 5 dakika emiyor. Doyuyor mu bilmiyorum ama az eme eme benim sütüm de azaldı. Sağma yapamıyorum ona da iyice kalmaz diye. Bugün emzirdim sonra 70 CC süt sagdim onu da biberonla verdim içti. Ben bu işten birşey anlamadım. Ama sanırım işe başlayana kadar sagacak süt de olmayacak.

Ne zaman normal hayata döneriz diyen arkadaşlara da bir cevap olsun. Benim 8 yaşında bir oğlum daha var. Tam hayatım normale dönmüştü yeni bir oglancik doğdu işte. Babaya ne zaman satarsaniz çocuğu o zaman hayatınız normale döner. Net cevabı bu benim için 😁

Yok korkma belli bir zaman sonra etraf daha çok ilgilerini çekiyor ve dediğin gibi emme kuvvetleri artıyor o yüzden yenidoğan gibi emmiyor lar hele ek gıdaya geçince daha rahat ek gıda öğününü dışarı da olduğun saate ayarlarsın 😉 1 muz hayat kurtarıyor o zaman da 😂

Bizim doktor da aksine büyüdükçe emzirme süresi kısalırken arası da uzayacak demişti. Çünkü güzel emdikleri için tam olarak doyuyorlar. Saat başı emzirmek işkence gibi bir şey olur heralde. 😩
Bizim doktor öyle dedi ama her bebek de öyle bişey olacak diye bi durum yok mesela şuan benim bebiş de öyle bişey yok. Doktor olaki öyle olursa mama filan başlama dedi, belki uyarı amaçlıdır

Kızlar bir şey soracağım. Bebeğim elini yumruk ağzına sokuyor hırslı hırslı ısırmaya çalışıyor. Aç olmadığını biliyorum çünkü yeni emdiğinde de yapıyor. Bir de tükürüğünü köpürtüyor. Sizde de böyle mi? Neden yapıyor acaba
Ayina gore tam da bu haftalarda iki elini birlesririp agzina goturmeli dr da sormustu apiyormu diye .Benim oglan da basladi gayet normal merak etme.

X