2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Sağdığımda ilk zamanlar benim 10 cc zor çıkıyordu ama bebek emerken yutkunuyordu yine de doymuyor sanıyordum, bizim de kilo alımı çok iyi çıkmıştı. Bazı kişilerde bence sağıma alışkın değilse süt çok çıkmıyor. Ben çok nadir sağmaya devam ettim şimdi denediğimde 70 80 çıkıyor bu ara meme reddi gibi bir şey başladı emzirip üstüne sağdıgım sütten içebildiği kadarını veriyorum.

Ah aynı şeyi yaşıyorum bir iki emip bırakıyor sonra hırsla tekrar alıyor yine bırakıyor bazen ağlıyor bırakınca, çok yorucu olmaya başladı psikolojik olarak. bu meme reddi mi acaba atak haftasından dolayı mı bilmiyorum ama çok korkuyorum emmeyi bırakacak diye. Sadece uykuluyken emiyor ben de mecbur sağıyorum artık

Öyle ağlayınca dikip gazını çıkartıyor musun canım?

Her akşam aynı saatte ağlarsa kolik midir? Bizimki 18.30 gibi huysuzlanmaya ağlamaya başlıyor.
Evet canım. Kolik oluyor genelde. Saatlerde bazen değişme olabilir ama genel olarak aynı olur bir saat sonra yada öncesi gibi. O süreçte hiçbi şey teselli etmiyor katılırcasına ağlıyor. Gaz sıkışması yaşıyorlar sanırım o saatlerde

Bende fisher price ın eğitici oyun halısından vardı ama onu hiç sevmedi. büyük bi oyun halısı almak istiyorum aslında, önerilere açığım
Ben de iki tane var ama daha hiç denemedim. Bir tanesi kocaman. Onu deneyim diyorum. Ana kucağının oyuncaklarıyla ilgileniyor baya, uzanabilirse vuruyor falan. Hep aynı şeyden sıkılmıştır diye düşünüyorum. Ama yerde sırt üstü ne kadar süre yatmalı bilemiyorum.

Ben sordum bugün ebeye.aramıştı beni. Süt bol olduğu ve iyi geldiği için çıkar o ses dedi yine de sor doktora dedi

Tam bu aylarda oğlumda biberonu almamıştı hiç. Ağlıyordu verince. Emziği sık sık ver canım. Almıyor diyip pes edince gerileme oluyor iyice. Tabi almayınca almıyor orası ayrı mevzu tabi.

Her akşam aynı saatte ağlarsa kolik midir? Bizimki 18.30 gibi huysuzlanmaya ağlamaya başlıyor.
Her akşam genelde aynı saatte, ortalama 3 saat ve hiçbir şekilde sakinleştirilemiyorsa kolik deniyormuş. Gazla alakası yokmuş. Anne karnını arıyormuş. Dünyadaki yeni deneyimleri aşırı geliyormuş bazı bebeklere. Dr. harvey karp “Mahallenin En Mutlu Bebeği” okumanı tavsiye ederim. Ben hamilelikte okumuştum. Eskiden kolik deyince gazlı bebek sanırdım ben de çünkü bir çok kişi o anlamda kullanıyor ama alakası yokmuş.

Benim en başından beri öyle canım ya. Inşallah biraz büyüyünce düzelir diye umuyorum. Sarılık olduğunda falan biberon ile verdik şimdi biberonu almıyor. Memeyi yine çok şükür sıkıntısı yoksa bırakıp dursa da emiyor. Buna şükrediyorum

Öyle ağlayınca dikip gazını çıkartıyor musun canım?
Ben çıkarıyorum yine aynı yine aynı. 20 kez memeyi ağzına veriyorum o bırakıyor. Bırakınca gazını alıyorum yine 2 dakika sonra bırakıyor. Başından beri böyle bizde emme durumu. Nefret ettim artık valla

Ben sordum bugün ebeye.aramıştı beni. Süt bol olduğu ve iyi geldiği için çıkar o ses dedi yine de sor doktora dedi
Gerçekten mi keşke öyle olsa. Sağarken mesela ilk 5 dakika bol geliyor sonra az az. Az geldiğinde de yapıyor sankob

Tam bu aylarda oğlumda biberonu almamıştı hiç. Ağlıyordu verince. Emziği sık sık ver canım. Almıyor diyip pes edince gerileme oluyor iyice. Tabi almayınca almıyor orası ayrı mevzu tabi.
Deniyoruz hergun ama elini emiyor ne biberonu ne emziği emmiyor. Beni de zar zor işte

Mutlaka yapıyorsunuz dur eminim ama savaşın bizdede olmuş tu savaştım ağladıkça dayadım ağzına memeyi pes etmedim çok şükür düzeldik

Bir emzirme Danışmanıyla mı görüşsen canım?

Yok çok şükür bitti, gaz sancımız yok. Kakasını da rahat yapıyor. Öyle olunca da tabi sakin oluyor. Sadece artık etrafı fark ettiği için daha fazla kucak istiyor üstelik kucakta gezmek istiyor, muhabbet istiyor, ben de burdayım diyor artık yani gaz bitse de yine de iş bitmiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…