2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Biz de 3. Aya erteledik. Bence de 3. ayda yaptırın canım çünkü bunun ikinci dozu da var. O da 4. Ay aşıları ile çakışıyormuş bazen ağır geliyormuş bebeklere

Dil ya da dudak bağı olabilir canım. Benim oğlan da emerken bazen cuk cuk ses çıkıyor doktora sordum biraz dudak bağı var dedi ama önemsemedi, emmesi kilo alımı güzel diye ben de önemsemedim

Bizim rota asimizi da 2. Ayda yapacaz
Ben 3. Ay yapalim dedim dr a
3. Ay menenjit var dedi. Ozel asiymis 3. Ay ilk dozu yapilacakmis.
Sizin dr lar bisey dedimi kizlar?
Netten baktm da bexero sanirim asinin adi
Bexero yu oğlumda yaptırmadık biz. Doktorumuz gerek yok demişti onun için. Zaten yeni çıkmıştı o dönem. Yaygın olmadığı için gerek görmedi diye sanıyorum. Ş Ben olsam yaptırmam demişti. Şiödi ne der hiç bilmiyorum. Nimentrix yaptırdık sadece. Ama kaçıncı aydı hatırlamıyorum hiç. sanırım daha sonra

Dil ya da dudak bağı olabilir canım. Benim oğlan da emerken bazen cuk cuk ses çıkıyor doktora sordum biraz dudak bağı var dedi ama önemsemedi, emmesi kilo alımı güzel diye ben de önemsemedim
Ben de ilk kez burda okudum canım. O yüzden pek takmamıştım. Yoksa sorardım mutlaka. Kardeşimde de vardı dil bağı. R leri söyleyemedi hiç bu yüzden. Genetik etkiliyor sa olabilir de. 3. Ay kontrolümüzde sorarım.bu arada bizde de kilo alımı iyi. 1 kiloya yakın almıştı bu ay.

Ohhh maşallah, kilo alımı iyi ise şuan kestirmeye gerek yok diyorlar sanırım. İleride konuşma bozukluğu veya dişlere sıkıntı yaparsa o zaman kesiyorlar İl galiba. Benim kızın emmesi de çok sıkıntılıydı şuan da hafif peltek belki de onda da vardı bilemedik

Bebeği ağlama krizine giren var mı ? Bu ara o moddayız. Sürekli kucak istiyor gezmek istiyor. Oturduğun an ağlamaya başlıyor. Gazı da azalması gerekirken artıyor
İlk çocugum öyleydi.
2bck sene ayakta kucaktaydık hep.
2.çocugu bu yüzden istememiştm çok zordu.
Allah yardmcnz olsun.
Sevmio bazı bebek algısı fazla acık oluyor.

B12 önemliymiş ya. Bizimki geç doğdu ama doktor tembel dedi

İlk çocugum öyleydi.
2bck sene ayakta kucaktaydık hep.
2.çocugu bu yüzden istememiştm çok zordu.
Allah yardmcnz olsun.
Sevmio bazı bebek algısı fazla acık oluyor.
Ve çok hareketli bi bebek. Kıpır kıpır. Kucakta taşımak da zor olmaya başladı artık

Sen 2. Ay kontrolüne götürdün mü? Biz şehir dışındayızda rotayı bizi dr bu ay mı öneriyor acaba
Ben 48 günlükken götürdüm. O zaman kalça ultrasonu çekildi. Rotavirüs aşısını 1 ay sonra konuşacağız dedi. Sanırım 3. Ayda öneriyor. Yoksa gittiğimizde yaptıralım 2. Ayda derdi diye düşünüyorum. Yarın 2. Ay aşılarımız var bizim de.

Şuan kıyamam hiç ya kardeşimin de kestiler ama pek bişey değişmedi. Büyüdükçe düzeldi baya.
İnş yoktur kızında da. Onu da sor sen istersen yine de. Oğlun nasıl gazı bitmişti en son? Olmadı dimi Bi daha

Ya cozemedim ben hala canım kimi zaman olmuyor kimi zaman oluyor. Güzel emmese ilk ay 1100 gram almazdı sanırım. Pazartesi aşılarımız ve kilo kontrolümüz var ikinci ay. Bakalım bu ay kaç kilo almış. 1.ayda 4100 gramdı. Eşim 5 i geçti gibi diyor ama bakalım. Sağlık ocağına gidince ebeye göstereceğim emzirme şeklini bakalım ne diyecek

Aldı valla bak benimki maşallah diyeyim de. İnş bırakmaz. Öyle emzik delisi değil ama uykuda ağlayınca vs kurtarıcı oldu.
Benim oğlan az az alıyordu şimdi hiç almıyor emziği. Bazen sütü sagip vermem gerekiyor biberonu da almıyor gibi ilk zamanlar alıyordu. Bir de memedeyken devamlı bırakıyor memeyi ya. 15 dakika emiyorsa memeyi 20 kez birakiyordur bende 20 kez veriyorum. Yoruldum valla

Bugün doktor kontrolüm var dı ne zaman dur sütüm az falan diye yazıyorum sütümü sağıyorum çok az süt geliyo acaba bebeğim doyuyor mu falan diye baya kaygılıydım ama sürekli verdim memeyi ama bebeğim çok güzel kilo almış çok şükür rabbim Bi şekilde yetişiyor benim gibi olan arkadaşlara moral olması için yazayım dedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…