2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Bebeği ağlama krizine giren var mı ? Bu ara o moddayız. Sürekli kucak istiyor gezmek istiyor. Oturduğun an ağlamaya başlıyor. Gazı da azalması gerekirken artıyor
Bizimki sürekli ağlamasa da hep kucak istiyor cnm uyanıkken atak haftasında olmaktan dolayıdır diye düşünüyorum

Kızlar 2 ay aşılarını dün yaptırdık, aile hekimliğindeki hemşire rota aşısını 1 ay sonra yaptırmamızı tavsiye etti. Livdeki doktorumuz da önümizdeki pzt kalça ultrasonuna gidicez hastaneye o gün yapalım diyor. Kafam karıştı, siz nasıl yapcaksınız??

Tükürük ve harflere sıçramalarda yazıyor oda yanlış olmasın belkide üçüncü ayın sıçramasına bakmışımdır

Kollarindan tutup kaldirdiginda mi basini tutamadi?yuz ustu yattiginda kaldirabiliyor mu peki?

Altina yastikta koyup bakmasini bir dene derim.bugunlerde en cok takildigim konu bu su Anda.benim kizimi dogumhaneden cikardiklari Anda ters yatirmislardi kafasini kaldiriyordu ,oglan tembel her cocuk farkli kiyaslamamak lazim.ters yatirdigimda agzini surutuyor ama tam kaldirmiyor,dr elle kaldirdi kolllarindan kendini saliyor.ama yastikla destekledgim zmn etrafi izleyebiliyor.kizim 41 de dogduogluum 38 de o bile etkiliyor diye dusunuyorum.kizimda hergun mangal yedim,oglanda etten tiksindim b12 alakali olabilir gercekten.

Osman gonulal cocuk dr u youtube takip etmeni onerrim. Yasamin 2.3 ayi videolari var ben cok faydali buldum.

Hiç hatırlamıyorum canım primayı. Daha ömce kullandım ama.
Bir de şuan bebekler sürekli kucakta kıyafetleri toplanıyor yukarı çekiliyor falan beze baskı oluyor ondan ds olabilir belki ama öyle belirgin iz olmadı bizde.goon takıyorum şuan

Canım bol su ve yeşillik tüket. İncir dut ve üzümden hoşaf yapabilirsin.
Bir de mama veriyor musun? Mama veren anneler de bazen yaşanan bir durum bu. Süt geri çekiliyor ihtiyacı o kadar diye. Mama karşıladığı için.

Canım ben sırtı bana yaslı dik şekilde etrafa bakarken tutturdum. Bizimki de almıyordu hiç. Ucunu verdim sadece ağzında tuttum öylece. Tamamını alınca öğürüp kusuyordu. Bir zaman sonra kendi çekti Bi de işaret parmağımla tık tık tık diye vuruyordum memeye
Ultra air in ucu nasıl tam bilmiyorum ama softla aynı şekil olarak. Soft puslu gibi. Uç tarafı. Bizimki sadece onu aldı. Ultra ningt vardı şekil aynı ama dokusu farklı puslu değil. Almadı onu hiç. Bana fark etmez demişti eczacı ve arkadaşlarım. Ama fark etti valla

Bebeği ağlama krizine giren var mı ? Bu ara o moddayız. Sürekli kucak istiyor gezmek istiyor. Oturduğun an ağlamaya başlıyor. Gazı da azalması gerekirken artıyor
Ben cok zorlaniyorum sabah nasi yakamda ciyak ciyak aksama kadar. Berbat haldeyim geceligimle nasi kalkiyorum yatana kadar. Az kaldi piskolojim gidiyo elden . Tuvalate bile gidemiyorum. Oto koltuguna koyup yanima aliyorum. Surekli gaz huzursuzluk. Hic keyfim yok zerre keyif almiyorum biseyden. Nasi sabah oluyo nasi aksam oluyo anlamiyorum. Herkesinki mi boyle anlamadim. Dun aksam artik uykusuzluktan yorgunluktan ve aglamasindan sinirlerim bosaldi saatlerce bagira bagira agladim.
Sanki hep bu sekilde kalacak gibi geliyor. Hic biseye yetemiyorum, ev aldi basini gidiyo. Piskolojim cok bozuk .

Bizim rota asimizi da 2. Ayda yapacaz
Ben 3. Ay yapalim dedim dr a
3. Ay menenjit var dedi. Ozel asiymis 3. Ay ilk dozu yapilacakmis.
Sizin dr lar bisey dedimi kizlar?
Netten baktm da bexero sanirim asinin adi

O durum bemdede var canim 2 3 gundur sanki sutum.azaldi gibinhossdiyorum..sut cok oldugunda gogsum sert oluyor bu aralar cogunluk gogsum yumusacik yani sut azz..neden kaynaklaniyor anlamadim
Kızlar sütünüz azaldığına emin misiniz? Artık göğüsler terbiye olmaya başladı. İlk Günler gibi sertlik şişme beklemeyin. Benim de artık yumuşak göğsüm. Önceden mendil koyardım sırılsıklam olurdu üstüm. Şimdi koymuyorum hiç. Geceleri bile. Ama süt var. O konuda da rahat içim

Bir anda mı tuttu canım yoksa zorlaya zorlaya mı
Canım ara ara denedim hep. Sırtını göğsüme dayadım yüzü dışa dönük dik sekilde. Elimle tuttum emziği tamamen vermedim sadece uç kısmını emikledi bir süre. Tamamen alınca öğürüyordu. Kendinin çekmesini sağladım bu sekilde. Aksi halde ben zorla verince öğürdü hatta kustu Bi kere. Böyle böyle verdim Bi süre. Sonra kendi devam etti. Şimdi biraz daha alıştı karnı toksa emziği veriyorum hemen. Zaten aç olunca almıyor pek. Bibs denemişsin sen de. Bibs aşırı büyük geldi bizimki de. Aventi ara ara almış sanırım. Aynı benim kızda öyleydi. İlk zamanlar arada Bi aldı sonra hiç almadı. Aventi denemeye devam et bence sen de.

Benim kızım 4600 malesef
Canım hiç üzülme. Bazı bebekler böyle oluyor. Kendini üzdüğünle kalırsın. Hiç bitmiyor sıkıntılwrı çünkü. Sağlık sorunu olmasın varsın minnak olsun biraz. Ayrıca daha çok küçükler.bazı bebekler ek gıda ile toparlıyor

Benim oğlum 3. Ay bittiğinde kafasını tutmaya başladı yüz üstü. Şuan için erken bence bizimkiler için. Ama dediğin gibi 4. Aya kadar tutarlar bence

Biz cuma 2.ay aşılarını olcaz. Cumartesi de rota aşısı olcaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…